Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#1981
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném.

Maxxis Minion DHF és DHR (2.35) papucsokat keresek.

Azonban annak ellenére hogy a model már kifutott, viszonylag drágán vesztegetik.

Nincs esetleg tippetek, honnan lehetne beszerezni olcsóbban?

Előre is köszönöm.

 

Üdv.,

Tamás

miért lenne kifutott modell? legalább 12féle variáció van, ha a kerékméreteket is belevesszük, szóval jó válogatást:

http://www.bike-comp...ords=minion dhf

http://www.bike-comp...ords=minion dhr


mof módosította - 2014. április 24. - 11:48


#1982
Kalikim

Kalikim

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném.

Maxxis Minion DHF és DHR (2.35) papucsokat keresek.

Azonban annak ellenére hogy a model már kifutott, viszonylag drágán vesztegetik.

Nincs esetleg tippetek, honnan lehetne beszerezni olcsóbban?

Előre is köszönöm.

 

Üdv.,

Tamás



#1983
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Esetleg Schwalbe Big Ben 27.5x2.00?

baszki ezt nem is vettem észre. vagy évközi modell, és utólag csempészték be a ktsg fritzek a szortimentbe :)

na mindegy, ez jó. bár itthó szerintem nem lesz.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1984
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Sziasztok !

 

Szerintetek mennyi időnek kell még eltelnie hogy 27,5-es kerékre lehessen értelmes utcai gumit kapni (pl. 27,5x1,75) ?
Most cseréltem le a montimat egy 27,5-esre, és szeretnék majd tartani egy gumiszettet (pl. Schwalbe road cruiser)  arra az esetre ha mondjuk valami hosszabb aszfaltos tekerésre megyünk (nem szeretnék ezekkel a lufikkal elindulni, -és nem, két bringát sem tudok tartani - anyagilag nem megy). Viszont ahogy nézem, valami gyalázatos a kínálat a 650b méretben. Néhány darab van csak és azok is ballonosak és igen drágák. Ez nagyon elszomorító ahhoz képest,hogy már 2012-es cikkek is vannak az érkező 27,5-es bringákról, ráadásul jelenleg a kereskedők elég nagy  arcal nyomatják a 27,5-es bringákat de még egy nyamvadt belsőt sem tartanak polcon hozzá (jártam olyan bringaboltaban is ahol az eladó kijelentette,hogy 27,5-es kerék márpedig nem létezik).

 

Esetleg Schwalbe Big Ben 27.5x2.00?



#1985
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Szerintem a rubena hook és a conti vállalható városban.

conti még jó lehetne, csak nincs itthó.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1986
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

ja azt tudom, csak normális minőségről volt szó.

contiból ha jól emléxem van 1 féle az sem top, svábliból 1 féle régi maraton, ezek itthon kb felejtős.

ezen kívűl vee rubber, rubena meg cst. ezek vanak is, csak hulladékok.

 

+ arra gondoltam hogy direkt rámozdulni, nesze nektekl top városi gumi 27,5-re, nem fognak.

Szerintem a rubena hook és a conti vállalható városban.



A sebesség mindent megold.

 


#1987
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat !
"értelmes" alatt nem kimondottan a top minőséget értettem, hanem aminek a formája, mintázata valóban utcai gumira hasonlít (Schw. Road Cruiser) nem rücskös ballonos .

b verzió, fűzetsz egy 622-es trekking keréxettet, 27,5-be belefér még a 37-es gumi is, abbó meg van választék.

26 1 1/2 ből meg kb ezek vannak itthon

http://ebike.hu/term...yos/?r[0]=29188

 

 van a rubena ,meg a v rubber is a forgalmazónak .


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1988
T3v3

T3v3

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Köszönöm a válaszokat !
"értelmes" alatt nem kimondottan a top minőséget értettem, hanem aminek a formája, mintázata valóban utcai gumira hasonlít (Schw. Road Cruiser) nem rücskös ballonos .

#1989
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Azt hogy jó rá az összes 26 x 1 1/2" gumi, pl van jó conti is.

ja azt tudom, csak normális minőségről volt szó.

contiból ha jól emléxem van 1 féle az sem top, svábliból 1 féle régi maraton, ezek itthon kb felejtős.

ezen kívűl vee rubber, rubena meg cst. ezek vanak is, csak hulladékok.

 

+ arra gondoltam hogy direkt rámozdulni, nesze nektekl top városi gumi 27,5-re, nem fognak.


Bikertigger módosította - 2014. április 23. - 09:22

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1990
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

mit ?

korán van még. nem tudom összerakni :)

Azt hogy jó rá az összes 26 x 1 1/2" gumi, pl van jó conti is.



A sebesség mindent megold.

 


#1991
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

 

Ezt tudnod kéne. :)

mit ?

korán van még. nem tudom összerakni :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1992
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok !

 

Szerintetek mennyi időnek kell még eltelnie hogy 27,5-es kerékre lehessen értelmes utcai gumit kapni (pl. 27,5x1,75) ?
Most cseréltem le a montimat egy 27,5-esre, és szeretnék majd tartani egy gumiszettet (pl. Schwalbe road cruiser)  arra az esetre ha mondjuk valami hosszabb aszfaltos tekerésre megyünk (nem szeretnék ezekkel a lufikkal elindulni, -és nem, két bringát sem tudok tartani - anyagilag nem megy). Viszont ahogy nézem, valami gyalázatos a kínálat a 650b méretben. Néhány darab van csak és azok is ballonosak és igen drágák. Ez nagyon elszomorító ahhoz képest,hogy már 2012-es cikkek is vannak az érkező 27,5-es bringákról, ráadásul jelenleg a kereskedők elég nagy  arcal nyomatják a 27,5-es bringákat de még egy nyamvadt belsőt sem tartanak polcon hozzá (jártam olyan bringaboltaban is ahol az eladó kijelentette,hogy 27,5-es kerék márpedig nem létezik).

Divat 27,5" = 650B = 26 x 1 1/2"

Van rá gumi, eredetileg ez egy túrabringa méret.

 

soknak, mert nem arra való. 29-esre sincs nagy választék, csak ott ugye mázli hogy jó rá a trekking .  a meghatározó piacokon meg tudnak 2-3-4 bringát tartani, a balkán igényeire meg később reagálnak.

Ezt tudnod kéne. :)



A sebesség mindent megold.

 


#1993
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok !

 

Szerintetek mennyi időnek kell még eltelnie hogy 27,5-es kerékre lehessen értelmes utcai gumit kapni (pl. 27,5x1,75) ?
 

soknak, mert nem arra való. 29-esre sincs nagy választék, csak ott ugye mázli hogy jó rá a trekking .  a meghatározó piacokon meg tudnak 2-3-4 bringát tartani, a balkán igényeire meg később reagálnak.


  • trek8k kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1994
T3v3

T3v3

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Sziasztok !

 

Szerintetek mennyi időnek kell még eltelnie hogy 27,5-es kerékre lehessen értelmes utcai gumit kapni (pl. 27,5x1,75) ?
Most cseréltem le a montimat egy 27,5-esre, és szeretnék majd tartani egy gumiszettet (pl. Schwalbe road cruiser)  arra az esetre ha mondjuk valami hosszabb aszfaltos tekerésre megyünk (nem szeretnék ezekkel a lufikkal elindulni, -és nem, két bringát sem tudok tartani - anyagilag nem megy). Viszont ahogy nézem, valami gyalázatos a kínálat a 650b méretben. Néhány darab van csak és azok is ballonosak és igen drágák. Ez nagyon elszomorító ahhoz képest,hogy már 2012-es cikkek is vannak az érkező 27,5-es bringákról, ráadásul jelenleg a kereskedők elég nagy  arcal nyomatják a 27,5-es bringákat de még egy nyamvadt belsőt sem tartanak polcon hozzá (jártam olyan bringaboltaban is ahol az eladó kijelentette,hogy 27,5-es kerék márpedig nem létezik).



#1995
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás

Azért ez a számozás is érdekes. Régen hátul 2.5 (559-62) Conti Diesel, elöl 2.35 (559-57) Conti Vertical volt. Kicsit lenyugodtam és elkezdtem felfelé is tekerni, gondoltam veszek kicsit csirkébb gumikat. CST Caballero és CST Camber lett belőle, mindekettő 2.25-ös verzióban. Nagyon meglepődtem, amikor először felraktam őket, ránézésre szélesebbek voltak mint a Vertical. Alaposabban megvizsgálva 559-62 volt mindegyikre írva.

Szóval nem igazán sikerült ez vékonyabb gumi dolog :)

Ezen kívül van itt a garázsban még egy Schwalbe Fat Albert 2.35, ránézére pontosan akkora, vagy talán kicsit kisebb, mint a CST-k, ez 559-60


ltsoma módosította - 2014. április 21. - 23:12


#1996
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nagyon javaslom mindenkinek, ha eddig esetleg nem tette és módjában áll, próbáljon ki valami 2.2-2.25 körüli, belső nélküli gumit, nagy királyság! 

 

Én már egy ideje előre csak 2.25-öst rakok, hátul még elvagyok a 2.1-essel. A fullyra már elöl-hátul 2.25-öst tettem. Próbálnék nagyobbat, de 2.3-nál nagyobbat nem ajánlanak a 819-es felnire. Amit a kolléga eggyel előbb leírt, azzal egyetértek, sok gumi sokkal keskenyebbnek néz ki, mint amit megadnak. A Maxxis-ok amiket használok nagyon ballonosak, a 2.1-es is 2.2-esnek néz ki.


freddyke módosította - 2014. április 21. - 22:50


#1997
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Én nagyon régóta csak 2.2-2.25 ust, tlr gumikat használok! Azért régebben kicsit más volt ez a méretezés téma a 2.0 simán jó volt,a Vredestein tiger claw gumim,Black Panter ilyen volt,ez most 2.25-nek megfelelő,a schwalbe kicsit gizda 2.1 inkább 1.95 a valóságban, de a contik is gizdábbak lettek bármilyen hihetetlen mikor megláttam a 2.2 x-kinget kicseréltettem 2.4-re,de a Rubenánál is ez a helyzet,mondjuk a Michelin 2.0 még éppen fedi a valóságot,szóval tényleg jó a ballonos gumi alacsony nyomáson csak ki kell próbázni,ja még a Ritcheyről nem beszéltem túúl sok ust gumija nem volt ami volt rossz volt,/vékony 1.9/ a mostaniak 2.1-es tényleg megfelel a valóságnak nem gizda de nem is ballonos szóval elmegy tlr verzióban.

 



#1998
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

hans dampf

azzal azért felfelé is lehet haladni

és az úgy párban marha jó árban vagyon.

nyerget is veszek, így most csak első gumira van kedvem, pedig valóban kívánatos a páros. nomeg az ardenteket is el kell koptatni valahol.

hans lesz, evo, trailstar, kígyóbőr, stb... 



#1999
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ejjj, a harag rossz tanácsadó! :D :D :D

---

Kimentem ma a 2.0-ás Speci Captainnal, érdekes volt. Az eső(k) ellenére nem volt sár sehol, kemény erdei ösvény, illetve köves mászóka volt inkább (Pilis tető és környéke). Nem volt vele sokkal rosszabb mászni, nem sokat csúszkált a 2.25-ös Ron-Ralphoz képes, de a megdöbbentően kényelmetlen volt. A Két-bükkfától lefelé a Római úton pontosan azt éreztem, mint még a belsős időkben, szétrázta az agyam. Pedig pont annyi (elöl 1.8, hátul 2.0) a nyomás, mint a "rendes" kerekekben.

Jó tapasztalat volt, nem véletlen vagyok teljesen oda a ballonosabb kerekekért. Nagyon javaslom mindenkinek, ha eddig esetleg nem tette és módjában áll, próbáljon ki valami 2.2-2.25 körüli, belső nélküli gumit, nagy királyság! 

 

Megtaláltam a felhasított rubenáról a képet, ez már akkor készült mikor lenyugodtam.

Azért lett felhasítva nehogy még egyszer megpróbálkozzam vele. :)


mgy módosította - 2014. április 21. - 20:34


#2000
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

segícccség!
 

hans dampf oder magic mary?

-170/178-at mozgó gépre első kerékre mindenesnek(értsd: egynyomos ösvényeken boldogan, gyorsan lejutni, sok pénz esetén Mariborban helyt állni, meg követve a divatot, "enduro"-zni).

-stan's-es cuccal menne

-1000g alatti, tehát a gravity széria kiesik

-melyik keverék a nyerő?

 

többeknek is van itt Pécsett Hans, szeretik is. viszont meggyőzhető vagyok és mivel az ardent-emre fogom a bénaságom, így mindenképp szeretnék új külsőt. nameg ma sikerült is kihasítania valaminek az exo oldalfalat, amit egyébként Mr Stan genyója gyönyörűen befoltozott.

 

köszcsi!

hans dampf

azzal azért felfelé is lehet haladni

és az úgy párban marha jó árban vagyon.


  • mof kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való