Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Többnapos külföldi túra...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
139 hozzászólás a témában

#61
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

Visszatértem a túrából tegnap éjjel. Végigcsináltam egy régi álmomat: az Alpok hosszában. Bár eredetileg is ez volt az elgondolás, aztán a térdeim állapotának rosszabbra fordulásával letettem róla, csupán a Keleti Alpokat céloztam meg.
De az idõjárás annyira rossz volt július végén, hogy a körömet fordítva kezdtem megcsinálni, elõször Szlovénián és a Pó síkságon haladtam nyugatnak, hogy majd felkanyarodok valahol Kelet-Svájcba. De aztán az idõ még nem akart javulni a hegyekben, ezért hirtelen elhatározásból a Francia-Alpokig tekertem el, innen kezdtem meg a túrát, ami végig az Alpokban vezetett egészen Sopronig. Bár volt egy-két esõs szakaszom, többnyire szép idõt fogtam ki.
Néha komoly fájdalmak közepette, de végigtekertem. Több, mint 3600km és 55000m szint.

üdv!

#62
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Volt olyan csomagelrejtés is (emberekbe vetett bizalommal), amikor épp az 5 órás esõben egyértelmû volt, hogy fedett hely kell. Lombos erdõben nem nagyon találni ilyet, fenyõerdõ nem volt kéznél, így egy kis tök falu végén egy ház oldali nyitott fáskamrába pakoltam be. Noha aki a házba ment, észrevehette, de emberi mozgást sem láttam. Ott hagytam egy cetlit: du 3-ra visszajövök :-) Ki vinne el használt ruhákat és sátrat ? (Ráadásul mondom, azt max. az a 3 család láthatta).
Nem is volt gond, du 3-kor is ott volt, ahová tettem.
Egy alkalom volt a végén, amikor (szintén esõben) egy benzinkútnál rábíztam az üzemeltetõre (betettem a sarokba), de nem biztos, hogy az ilyen opció biztonságosabb, mintha pl egy támfal teteje mögé rejti az ember, ahová senki sem téved és nem is lát fel.

#63
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Szia Tamás,
köszi :-)
Pedig aztán a 3 hetes túrán is folytattam a cuccelrejtõs témát az egyirányú 2000-esek esetén; azt hiszem ötször tettem így: Olaszo-ban és SVájcban, de ezek kis hegyi utak, völgyek, minimál forgalommal. Bár abból adódóan is, hogy egyirányúak, többségük hegyi tanyákhoz, legelõkre visz fel.

Balázs, amúgy utóbbi 3 hetes túrámon visszasírtam még a francia túrám idõjárását is :-)
Szûk két héten át 20-24 fok volt, majd minden 2. nap több órás esõ, akár úgy, hogy a napot sem láttam. nem egyszer mértem (Igaz néha este 8-9 tájban) 3-4 fokot 2000m feletti úton, gyakran kellett a lejtõre téli sapka és komoly beöltözés.
KÜldtem is a twitterre olyan üzit, hogy túrám alcíme az lehet, hogy "avagy hogyan lettem esõmenõ.." :-)
Ami jó érzéssel tölthetett el, az az, hogy a többször esõs idõ ellenére sem változtattam komolyat a programon: akár esõben is hajtottam fel 2000m fölé (aztán vissza): 3-4 órákat. Egyik alkalommal annyira fáztam, hogy remegtem már. A Gotthard hágón olyan hideg volt a szél miatt is (a meteorológia 6 fokot jelzett elõre délutánra aznap), hogy fölfelé is felvettem az esõnadrágot, esõkabátot !
Szerencsére az utolsó 5 nap szép lett és egy csodás nappal fejeztem be túrámat és lett meg az utolsó is az Alpok 2000m fölé vezetõ aszfaltos útjaiból, ha jól számoltam 147 különbözõ ilyen van az Alpokban.


Elõszöris, Gábor és Balázs leírásait is csodálattal és élvezettel olvastam, köszönöm szépen!
Sajnos a „becsületes Nyugatba” vetett föltétlen hit szvsz indokolatlan. Pl. Fro-ban sokfele elég lopósak (míg Németországban és Svájcban sokkal kevésbé - teljesen szubjektív tapasztalat, mindhárom országban évekig éltem ill. lakom is). Az átlag középosztály persze nem, s a hágókon nem az ázottarcú marseille-i szegények sokasodnak, de tengerpart közelében eszetekbe ne jusson rejtegetni a cuccot, valaki elõbb megtalálja, mint ti.



#64
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Sziasztok!

Augusztusban indulunk feleségemmel három hetes tandemes bringatúránkra a Balkánra (Szerbia - Bulgária - Macedónia - Albánia), és az kérdésünk, tudna-e valaki kölcsönadni egy elsõ csomagtartóra való bringástáskát (aug. 5-28). Ugyanis a miénknek az egyik felét (Vaude) a feleségem sajnos elhagyta, amikor a saját bringáján használta a hátsó csomagtartón. (nem tudjuk, hogy eshetett le, és miért nem vette észre, ezt most nem kell itt kivesézni... .:-)). Ha van konkrét ajánlat, keressetek magánban, publikus dolgokra itt is válaszolok :-) címem: zpovazsay és dzsí-méles vagyok.

#65
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás

Nagyon profi lett a klipp,a zene is telitalálat,feltünt,hogy milyen jó idõd volt...remélem most is bejön.


Kösz!
Tényleg fantasztikus volt többnyire, de azért egy-két kemény éjszakai vihar becsúszott.
Sajnos az idei jó idõ még várat magára. Egy kis útvonal-módosítást is eszközöltem az ausztriai elõrejelzések miatt. De azért elindulok, a többi meg majd jön magától. Egyelõre a térdem állapota jobban aggaszt.

üdv:
• PASSO

#66
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás

Elõszöris, Gábor és Balázs leírásait is csodálattal és élvezettel olvastam, köszönöm szépen!
Sajnos a „becsületes Nyugatba” vetett föltétlen hit szvsz indokolatlan. Pl. Fro-ban sokfele elég lopósak (míg Németországban és Svájcban sokkal kevésbé - teljesen szubjektív tapasztalat, mindhárom országban évekig éltem ill. lakom is). Az átlag középosztály persze nem, s a hágókon nem az ázottarcú marseille-i szegények sokasodnak, de tengerpart közelében eszetekbe ne jusson rejtegetni a cuccot, valaki elõbb megtalálja, mint ti.



Szia!
Örülök, hogy tetszettek az írások, bár azért igencsak kezdõ vagyok.
Egyetértek: francia mediterráneumban nem rejtegetnék cuccot.

üdv!

#67
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás

Sziasztok!

Szombaton végre talán elindulhatok az idei túrámra, de addig is ajánlanék egy kis "képnézegetõs" videót, ami nagy sokára elérhetõvé vált. A 2008-as túrám alpesi szakasza:

A Tour de France hágóin 2008-ban on Vimeo

Üdv!
• PASSO


Nagyon profi lett a klipp,a zene is telitalálat,feltünt,hogy milyen jó idõd volt...remélem most is bejön.

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#68
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

[...] Igen, amikor cuccot hátrahagyok, én is csak a közép-kelet-európaiaktól féltem õket. Persze azért nem árt jól elrejteni õket. [...]

Elõszöris, Gábor és Balázs leírásait is csodálattal és élvezettel olvastam, köszönöm szépen!
Sajnos a „becsületes Nyugatba” vetett föltétlen hit szvsz indokolatlan. Pl. Fro-ban sokfele elég lopósak (míg Németországban és Svájcban sokkal kevésbé - teljesen szubjektív tapasztalat, mindhárom országban évekig éltem ill. lakom is). Az átlag középosztály persze nem, s a hágókon nem az ázottarcú marseille-i szegények sokasodnak, de tengerpart közelében eszetekbe ne jusson rejtegetni a cuccot, valaki elõbb megtalálja, mint ti.

#69
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

Szombaton végre talán elindulhatok az idei túrámra, de addig is ajánlanék egy kis "képnézegetõs" videót, ami nagy sokára elérhetõvé vált. A 2008-as túrám alpesi szakasza:

A Tour de France hágóin 2008-ban on Vimeo

Üdv!
• PASSO

#70
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Szia Gábor,
Végül egy fél óra múlva a mail is átjött, de inkább én is itt írok.
Néhány naponta követtelek azért a twitteren, képben voltam a sok esõvel. Amikor a fa alól a "fucking elátkozott túra" kifejezést használtad, gondoltam, hogy kissé ingerült lehetsz... Az Alpokban is fogtam már ki cudar idõt, de a legkeményebbek mégis Írországban és Skóciában értek, azóta gyûlölöm szívbõl az esõs idõt, pedig addig nem voltam annyira beparázva tõle... :)
Azért szívbõl gratulálok. Ha 21-bõl csak 10 új, az már nem szégyellnivaló, pláne, ha a "régiek" is olyanok, mint a Bonette :)
Az a Koralpés dolog azóta is nagyon foglalkoztat, nem tudom mi lett volna a jó megoldás. Mivel eleve vadkempingezés volt a terv (ami ugye szintén tilos), nem igazán akartam feszíteni a húrt. Persze én is jártam már tilosban, de ha lehet, szeretem kerülni. Mindenesetre a hiányérzet megmaradt...
Igen, amikor cuccot hátrahagyok, én is csak a közép-kelet-európaiaktól féltem õket. Persze azért nem árt jól elrejteni õket.
Sajnos a térdproblémáim nemcsak hogy nem tompultak, hanem erõsödtek is, úgyhogy az idei szezonban nem indulok hosszú túrára. Ausztriában és Dél-Tirolban is maradt még néhány megmászatlan emelkedõm, azokra még talán van kapacitásom. A Bonette idén kimarad....:(
Pedig az új sátrat és sok egyebet is beszereztem már az idei "Transalp hosszában" túrámhoz, de sajnos új térdet nem osztogatnak a boltokban...:(
Azért tartsuk a kapcsolatot, mert lehet, hogy összefutunk a Tonale környékén!

Baráti üdvözlettel:
Balázs
• PASSO

#71
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Apró szösszenet:
a cuccelrejtés látom, nem csak nekem logikus. ha az ember egyirányú emelkedõkre megy, ráadásul akár 1000m szinteket, bizony keményen számít, hogy ott van-e még a bringán 22 kg-nyi különbség. Júniusi túrámon azt hiszem 5-ször éltem ezzel; nem is bonyolítottam túl; akár itt-ott meg is találhatták volna emberek, de mint tudjuk, nyugaton nem lopnak. ha még véletlen valaki bele is fut, a park szélén, korlát mögött a fûben heverõ cuccokba, vagy máshol egy építkezés széli fûhalomban lapuló cuccokra, miért bántaná....
MOndjuk egyszer a hangyák ellepték a hátizsákot, 10 percig küzdöttem a ritkításukkal :-)

A Pó völgyében egyébként Paesana után kiváló parkoló és egyben vadkempingezõ hely van; tudom ajánlani bárkinek; onnan mászható a Pian de Re, BIG listás emelkedõ. Ott is elrejtettem a cuccom: a tûzrakóhely mögé.

Jó túrázást!

#72
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Szia Passo,
írtam mailt, de kétszer is "eldobta", azaz vmi hiba folytán nem ment át :-(

Jó volt olvasni az élményeidet, pünkösdkor én épp a Lombardán, másnap meg a Bonettén voltam :-)

A kemény legények figyelmébe ajánlom Olaszország túlfelén a Rifugio Barbara Lowrie emelkedõt,
de ez csalóka: Barbara Lowrie
ennél nehezebb ! Ugyanis kb. 3-szor is 20-24%-os ! Nem gyerekjáték.

Egy szösszenet:
A Lombarda hágóút minden infó (neten is) szerint is jó ideje zárva van, noha már a magasabbak is nyitva.
Megnéztem, mi a szitu. A franciák szerint (Isola 200-ben) írják: 4 km múlva (határon) Route Barree - gondoltam sorompó... vagy lezárva.
Felértem és korábban valóban útépítés volt, voltak még maradványok, de el lehetett férni autóval is.
Visszafelé a Szt Anna kolostortól (ami újabb 2000m feletti kis emelkedõ (nyúlvány) az olasz tábla azt írta: a hágó nyitva :-)))

Koralpe: fogalmam sincs...., de szerintem bevállalható. De meg lehet kérdezni a BIG fóumok közt az Ausztriáén.
megnyugtatlak, máshol is csináltam már hasonlót, h behajtani tilos ellenére, ha nincs forgalom, mentem....
pl. így jártam a Pireneusokban 2007-ben: vagy át az alagút szélén a járdán a tilosban, vagy 60 km kerülõ hegyeken át.
Vagy bõ 1 hete: lent a vgyben nem derült ki, hogy a Tenda alagút (Olaszo és Fro közt) csak autós közlekedésû, csak fentebb. Most nézve, itt tán 80 km vagy több a kerülõ aszfalton. Szó sem lehetett róla. nekivágtam az ismeretlen alagútnak. Másfél sáv széles, váltott irányú forgalom, lámpával.....
aztán mikor az utsó autó távolodott elõttem, leesett a tantusz: egy idõ után elindul majd szembe forgalom. Repesztettem is ezerrel.... Ahogy kiértem a levegõbe is öklöztem, de volt autós, aki nem dicsért meg.

GyG

#73
ike76

ike76

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok!

Augusztus elsõ felében egy hetet tervezek biciklizni a Déli Kárpátokban. Egyelõre csak ennyi
biztos, a pontos idõpont, útvonal, indulási, érkezési hely nincs eldöntve.

Vázlatos terv itt:

http://peter.risko.h...y_Deli_Karpatok

Ha szeretnél csatlakozni, küldj levelet a 'peter kukac risko pont hu' címre, vagy hivj 0620 525 0495!

Üdv, Péter

#74
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Miért pont oda? Mi van Taizé-be?
És vissza hogy?...vagy ott maradsz?

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#75
Ketchikan

Ketchikan

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
üdv minden bringásnak!

szeretnék bringázó társat keresni július elsõ két hetére, amikoris Ausztrián és Svájcon keresztül tervezek áttekerni aszfalton egészen a franciaországi Taize-ig [Cluny mellett]. Ez kb 1300 km. Nem szeretném csak egyedül letolni .D Ja, és ez nem kamu. tényleg mennék [voltam már jópár 1000+kmes bicajtúrán: Szlovénia, Erdély...] naponta kb 100km-t szeretnék menni, lehetõleg két-háromnaponta szeretnék kempingezni, a többit vadkemping címen. Nem akarok minden hegyet megmászni, de így is lesznek emelkedõk .D szval, ha van valaki aki érdeklõdik, az szóljon!

kösz

#76
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

A hosszúhétvégét kihasználva mentem egy kis háromnapos túrát, hogy felkeressek egy-két szép emelkedõt Ausztriában. Egy kicsit felemásra sikeredett a dolog, de összességében pozitív élmény. 464km és hozzá 6245m szint (most már tudom mérni azt is).
Ha esetleg érdekel valakit, itt bõvebben kifejtem: • PASSO

üdv!

#77
szedrik5

szedrik5

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
Ha valaki/valakik tervez hétvégi ,vagy pár napos bike park látogatást (dh,fr) jasnára,rozsahegyre(Ru¾omberok) vagy más külföldi pályákra akkor szivesen becsatlakoznék !
szedrik

#78
Mango

Mango

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás
Sziasztok! Szlovén bringástúrához keresek partnert május 22-28 között , szállás panzióban, 20 euro reggelivel . A többit priviben .

#79
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
A többiek írtak párat a végérõl, néhány szösszenet a rutinról, bár én többnyire egy évtizeddel ezelõtt vadkempingeztem még Szlovákiában, azóta itt-ott 1-1 nap fordul csak elõ.
Én mindig úgy keresem a helyet, hogy tutira jól elbújjak, pl. bokorsor mögé.... pl letérek kis földútra és az elvisz eldugott helyre, stb.
Vagy ott mosdasz elõre magaddal vitt flakon vízbõl, vagy elõtte a faluban kútnál, vagy patak / tó, ha van a közelben.
Nem árt persze világossal kezdeni és ha jól elbújtál, nem kell hajnalozni.
Mondjuk elõfordult Olaszo-ban hogy mivel a közelben nem volt kemping, egy kis mellékúttól 200m-re lentebb a domboldalon vadkempingeztem, lazán oda lehetett látni, keltem is 6 óra tájban.....

Mit viszünk magunkkal ? Ugyanazt, mint egy normál túrára :-) Egyén függõ. Én pl nem viszek gázfõzõt, meg edényeket, de ruha ügyben eléggé óvatos vagyok. Tartalék cipõt is viszek többnyire + kamáslit is.
Az is számít, melyik hónapban és milyen irányba mész. A Pireneusokban tavaly egyik alkalommal, mikor 1400m felett aludtam, a kempinges magától ajánlott fel nekem kölcsönbe takarót miután megtudakolta, mennyire meleg a hálózsákom. Jól jött.
Aludtam már úgy hogy éjjel min 2-szer felkeltem öltözni: újabb felsõ, másik nadrágot, másik zoknit.....

Vadkemping hátránya: nem tudsz akkut tölteni és saját lámpád terhére lehetsz fent tovább és persze idõben kell helyet találni. Míg kempingbe akár 11 után is meg lehet érkezni :-)

üdv: gyorgyigabor.hu

Leírnátok részletesen, hogy mit visztek magatokkal, mi a napi rutin, egy olyan úton, ahol vadkempingeztek. Minden érdekel, kaja, tisztálkodás, a dolog pszichés oldala (éjszakai egyedüllét), bármi. ...



#80
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás

hello tudnátok pár linket küldeni ausztriai bringaparkokrol lehetõleg közel a határhoz köszi


Az egyik:
Home - Zau[:ber:]g Semmering

Véletlen láttam is, mert murvás úton fel lehet tekerni a Sonnwendsteinre: csodás a kilátás odafentrõl.
Itt találsz még párat:
Downhill Rangers - Bikeparks

üdv: gyorgyigabor.hu