Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Többnapos külföldi túra...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
139 hozzászólás a témában

#21
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Sziasztok!

Cobranco írtam neked facebook-on remélem tudsz majd nekem pár infóval szolgálni..azért itt is felvetem a témát/kérdést... járt-e már valaki Svájcban a Grimsel hágón?

Más: Rég jártam erre és elfelejtettem kirakni a nyári túráról készült kis beszámolót... videó még sajnos nincs.. de pár kép és leírás itt található ha valakit érdekel!
Kerékpártúra Szlovéniában és Olaszországban

Üdv.
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#22
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Sziasztok!
Három barátommal úgy döntöttünk, hogy jövõ nyáron meghódítjuk Norvégiát (idõben elkezdünk tervezni... :D), méghozzá a helyzetet nehezítve nem kerékpárral, hanem gyalogosan. Németországba még busszal érkezünk meg, majd onnan áthajózunk, és gyalog vágunk neki a kontinentális Európa legészakibb pontjának bevételéhez. Eltérõ túrázási múlttal rendelkezünk. Én párszor már kempingeztem Svájcban, a többiek még nem nagyon voltak ilyen helyeken. Úgy döntöttünk, vadkempingezni fogunk, mert legális, és így sokat spórolunk a költségeken. Elolvastam már egy pár blogot, honlapot a vadkempingezéssel, gyalogtúrázással kapcsolatban, de ha valaki esetleg tudna még pár jó ötletet adni - különösen Norvégiát illetõen - azt megköszönném.
Elõre is köszönöm!

#23
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 534 hozzászólás
A trailer által beharangozott 8 napos Balkáni túra elsõ része:



Útvonal:
Zabljak-Durmitor Sedlo/1907m/-Plusine-Piva Kanyon-Scepan Polje

A többi rész nemsokára.

Kellemes idõtöltést!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#24
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 534 hozzászólás
Üdv mindenkinek!


Még június elején lenyomtunk egy Balkáni bringatúrát,...sebtiben összedobtam egy "best of"-ot izelitõképpen:

http://www.youtube.com/watch?v=zOkjZz5phF8

A vágás kicsit silány,de remélem azért nézhetõ.


Aki nem unja a videózást,egy kis OFF:


Erdélyi gyalogtúra:


Bolyongás a Gyilkos-tó és a Békás-szoros fölötti sziklák között 2012. (Erdély) HD 720p. - YouTube


...hátha valakit érdekel...jó szórakozást!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#25
gentleman

gentleman

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

Ha valaki szeretne a Mura mentén (Ausztria) túrázni akkor van egy ajánlatom: agusztus 18.-án egy 8 személyes mikrobusz-al utazunk ki Sank Michael im Lungau-ba, amelyben van még 3 hely (személy+kerékpár+csomag). Ha megtelik a busz akkor 15500 Ft/hely az ár. Ez csak kiszállítás a kiindulópontra, nincs kíséret meg hazaszállítás.
Mi Graz után a magyar határt vesszük célba, onnan meg vonattal haza, akár hozzánk is lehet csatlakozni.
Érdeklõdni: l e v e l e s j kukac gmail pont com

#26
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 534 hozzászólás
Üdv mindenkinek!

Szerdán indult egy 3 tagú miskolci csapat Londonba az Olimpiára kerékpárral.
A team tagja,túratársam Istvánpisti is.

Akinek van "pofafüzet" regisztrációja és nem mellesleg érdekli is,itt nyomon követhetõek a történések:

Elmû-Émász - E-mobility Program | Facebook

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#27
szarajevo

szarajevo

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Sziasztok!

Augusztus 3.-tól horvátországi túrát szervezünk biciklivel!

Cél az isztriai félszigeten található MEDULIN. Az össz táv nagyságrendileg 460 km,a menetrend a következõképpen néz ki:

augusztus 3.-án Nagykanizsáról indulunk Budapestrõl vonattal. Aznap Nagykanizsa-Zágráb a terv, kb 130 km.
Egy estét zágrábban töltünk lehetõség szerint kanapészörfölve. Zágrábban lehetõség szerint rövid városnézés is lesz.
Másnap, 4.-én reggeli órákban indulnánk tovább. Cé, amennyire az erõnk bírja rijeka lenne, 180 km.
Erre a távra viszont a nagyobb emelkedõk miatt két napot kalkulálunk.
Rijekától 130kmre van kb medulin, a végcél.
Hetedike körül csatlakozik hozzánk egy banda is, budapestrõl stoppverseny keretében.
Szállásról nem gondoskodtunk, hálózsákozás, vadkempingezés a terv.
Egészen augusztus 11.-ig maradunk medulinban, aznap pulából vonattal jövünk vissza a magyar határig.
Az útiköltség kb 6000 ft. A határtól még egy szakasz van visszafele Nagykanizsáig, amit biciklivel teszünk meg.
Onnan megy mindenki amerre lát, mi speciel a Balatonras kipihenni a féradalmakat..

Eddig ketten vagyunk, egy outival és egy ss bringával vágunk neki az útnak.

Ha van valakinek kedve csatlakozni, akár biciklivel, akár stoppversenyben, az alábbi címen jelentkezzen: szarajevo kukac gmail pont com

#28
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok, szia Cobranco!

Hú! Ha hiszed, ha nem, éppen ma indultam volna el Montenegróba egy gyalogos-biciklis vegyes túrára. Sajnos azonban közbejött egy csomó minden, le kellett mondanom...
Elhiszem, hogy nagyon szép, hallottam már róla egyet, s mást! Gondolom lesz róla film is!
A tervezés zajlik, de már a "C"-változatnál tartok. Sajnos egyre több minden jön közbe. Ha minden igaz én megint "július vége - augusztus elsõ fele" idõpontban megyek, úgyhogy idén még majdnem sem fogunk véletlenül találkozni! :)

üdv!

#29
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 534 hozzászólás
Hello Passo!

A tervezett Alpoktúra nyomvonala nem változott, amióta beszéltünk,bár a Nufenent a Rhone felöli oldalról jó lenne valahogy kihagyni,mert a térdem nekem sem fiatalodik,...az idõpont most úgy néz ki aug közepe.

Én tegnap jöttem meg egy 10 napos Montenegrói bringás körútról...olyan helyek vannak,hogy az Alpok néhol csak tiszteleghet.

Itt egy túravideó,igaz nem többnapos,de legalább külföldi:

Májusi erõpróba a Szlovák hegyekben 2012.05.11. (Slovakia) HD 720p. - YouTube

/A szlovák topikba is belinkelem,csak a rend kedvéért/

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#30
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok! Szia Cobranco!

Közben megtaláltam a videódat, jó volt nézni! Tavaly én is voltam a Pavlicevo-n meg a Seebergsattelen, most idõ hiányában mondtam le róluk a többi javára.
Igen, örülök annak, hogy itt lakhatok már csak ebbõl a szempontból is. Egynapos kiruccanással kétezres hegyek közé tekerhetek akár 1200-1300 méteres hágókon. Sajna egyre kevesebb az idõm efféle kiruccanásokra...
A Kladje alatti helyet még 2006-ban néztem ki magamnak, mondván egyszer még jól jöhet. Aztán most jól is jött.

Kezdem tervezni én is a nyári hosszabbat, sajnos az idõhiány rányomja majd arra is a bélyegét. Csak nagy napi átlagokkal tudom majd orvosolni a problémát, ezért is akartam egy tesztet olyan helyzetrõl, hogy megpakolva, hegyek között hogyan megy a 150km feletti napi átlag. A combok és a tüdõ bírják, de a térdeim sajnos nem javultak semmit és már nem is fognak. Azért megpróbálok majd nyáron is kiharcolni egy 150-170 közöttit, ha megy...

Hogy állsz a tervezéssel? Kíváncsi vagyok melyik múltkor említett útvonalvariánson mész majd!

üdv:
• PASSO

#31
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Most már téged is irigyellek :)
Az is nagyon jó lehet ha már jártál ott és újra látod!!! :) Egy évvel az olaszba tartó utunk után párommal mentünk hasonló irányba kocsival és csak azért eltértünk néha az eredeti úttól hogy lássam merre tekertünk és hol pihentünk.. jó volt újra látni õket :)
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#32
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 534 hozzászólás
Passo:

Végigéztem én is...szokták mondani: "azért tetszett nagyon,mert olyan tájakat látsz,ahol még nem voltál",az én esetemben ez annyiban módosul,hogy nekem azért tetszett nagyon,mert én már voltam erre,sõt...szinte majdnem ezen az útvonalon/Roglát kivéve,ami viszont felvéve a jövöbeni tervek közé!/.A 2010-es túrám az általad emlitett Savinja völgyén ment fel,majd át a Pavlicsevón,vissza Seeberg Sattelen,Skofja Lokát kétszer is érintve,végül a Vrsicet északról másztuk meg/sajnos Kranska Gorától az Isonzoi hõsi temetõig készült videófelvételem egy véletlen "delete" gombnyomásnak köszönhetõen megsemmisült/,...jó volt újra látni,föleg visszafelé.

A Cerkno feletti táborhelyünket,ahol még 97-ben vackoltunk el,gyakorlatilag lefilmezted,mivel pont ott álltál meg,aztán végig az Idrija völgyén...hmmm,jó volt nosztalgiázni.

Az idõ fantasztikus volt,magamnak sem kivánhatnék jobbat nyár közepére.
A teljesitményed elõtt le a kalappal,ilyen átlagot/egy-két kirivó esetttõl eltekintve/ én sose tudtam,és valószinúleg sose fogok tudni teljesiteni csomagokkal.

Szerencsés helyzetben vagy,hogy ilyen közel vannak hozzád a jó helyek,egy szlovén vagy osztrák kiruccanás akár heti szinten is történhet.

Sok sikert a nyári nagy kaliberû túrákhoz!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#33
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Megnéztem mindet. Nagyon jók. Fõleg azért volt jó nézni mert mi Augusztusban megyünk egy túrát Szlovénia Olasz stb. felé. Köszi a videókat!
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#34
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

Idei elsõ többnapos külföldi túrámon már túl vagyok, a május 1-i hosszúhétvége biztosított hozzá remek alkalmat. Szlovéniát céloztam meg, tekerés közben igyekezvén minél több videósnittet ejteni...
Az összevágott filmecskék az alábbi linkeken tekinthetõk meg, ha esetleg érdekel valakit:

1. rész:
Szlovén-Alpok Maraton 1.rész.mp4 - YouTube

2. rész:
Szlovén-Alpok Maraton 2.rész.mp4 - YouTube

3. rész:
Szlovén-Alpok Maraton 3.rész.mp4 - YouTube

4. rész:
Szlovén-Alpok Maraton 4.rész.mp4 - YouTube

Mivel sokan nehezményezték tavaly, hogy csak a nagy hegyeket vettem a filmekbe, ezért idén a kevésbé nagyokat is filmeztem, valamint sokan kérték, hogy a városokat is filmezzem (amiket egyébként nem szeretek annyira). Többen hiányolták a vadkempinges-vadregényes részeket is, ezért ennek is eleget tettem ebben a sorozatban. Persze ez magával hozta a filmecskék hosszának növekedését.
Akinek van türelme hozzá, annak mindenesetre jó szórakozást kívánok!

üdv:
• PASSO

#35
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Újabb példáját mutatom, hogy miért is szeretek Franciaországban (Alpokban vagy Pireneusokban) tekerni.
Többször írtam, hogy Franciaországban más a bringásokhoz való hozzáállás, a táj mellett ez az, ami pluszt az a tájképi szépségeken túl:
(utoljára tartogatom a legérdekesebbet, igazán meglepõt! )
1, már ismerõs, hogy hágóutakon a kerekeseknek kitett táblák mutatják a magasságot, következõ km meredekségét, hátralevõ távolságot.
Pl:
Feltöltött kép

2, Az embert itt-ott – fõleg ha málhával teker, akár meg is tapsolják autósok, turisták, más bringások.

3, Igaz, hogy piszkosul drága a vonatozás, ám a bringaszállítás ingyenes (kivéve pl, ha a sebes, TGV-n vihet bringát az ember). Más országokban van napijegy (3-4 EUR), vagy pl. a teljes árú jegy árának arányában számolják a bringajegy árát.

4, Brianconban meglepett, hogy a városközpontot körülvevõ várfal egyik bástyájának, kapujának belsõ falán emléktábla nem történelmi hõsnek, hanem egy olasz bringásnak állított emléket, a Brianconban 3-szor szakaszgyõztes Gino Bartalinak. Hol máshol képzelhetõ el ilyen ? (ismétlem: más országbeli és várfalon!)
Feltöltött kép

5, Egy tábla az Allos hágó északi oldalán, mely arról szól, hogy július – augusztusban vasárnaponként 8-11 közt az Allos hágóút (2250m a teteje) a kerekesek kedvéért, használatukra le van zárva. Mintha pl. vasárnaponként lezárnák 3 órára a Lepence - Pilisszentlászló utat a bringások kedvéért)
http://www.youtube.com/watch?v=Cv1NzDRDxvM
(ezzel kezdõdik az Allos hágós napom 2. videójának eleje --> most készült el)

#36
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Passo, persze, abban is van valami, én ellenkezõleg, szeretem tudni mi vár rám: meredekségileg is :-)
A Gavia is délrõl híresebb, a Giro többnyire arról megy fel rá, de a Mortiroló annál "legendásabb" Észak felõl: Mazzó felõl, ott van a Pantani emlékfal is.
Íme: - ez még nem HD-s videó.

(egy olasz bringás ismerõssel tekertünk)

Bizony, a Gavia - Mortiroló páros szép teljesítmény. Fordított irányba kis kiegészítéssel az, amin marathont is rendeznek /-tek ott: Utóbbi 1-2 évben mintha változott volna, lehet hogy változott az útvonal ??? nem tudom.
Régen a gsalpi.it - n csak ez a granfondo szerepelt.

Legutóbbi Gavia videóm (2. rész): Északi oldal St Caterinától
itt egy kevesek által ismert idõnként jócskán meredek út is (Rifugio Forni) szerepel rajta:


#37
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
A repülõs honlapokon jellemzõen leírják.
Wizzairnél kötelezõ a befóliázás. Airberlinnél / Flynikinél nem. Rajtad áll, hogy mennyire csomagolod be. Nem kötelezõ. Csak a kormányelfordítás, pedál leszedés + kerék leeresztés.
Szerintem manapság érdemi kár nemigen keletkezhet a bringán. Bár kárban nincs tapasztalatom. nem tudom, elõfordulhat-e egyáltalán, hogy pl nyolcast kap a kerék a "repülés során".

Vonattal merre ?
- Franciaországban és Svájcban drága, Ausztriában közepesen az, Olaszo kifejezetten jó árban van - kb. magyar árszínvonal.
Az osztrák vonatozásra itthon is megveheted a jegyet, ill kevés kerékpárszállítós vonal Bp-rõl indul, régen én is ezeket használtam. Úgy rémlik megy Hamburgba is bringás vonat, Ljubljanába, ill. Brassóba is idén óta....,

#38
Domonyiferenc

Domonyiferenc

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás

Repülõn bringaszállításról:
Györgyi Gábor: Kerékpár- / bringaszállítás fapados repülõn

Utóbbi idõben egyre kevesebb dolgot borítok be fóliával. Júniusban hazafelé idõm nem maradt mindössze 2 fóliára a kormányra és semmi baja sem lett, karcolás sem. Illetve az egyik fékkar picit begörbült, de vissza lehet állítani.


Szia Gábor!
Megkérdezném ,hogy szükséges becsomagolni a bringát. Mindenképp kötnék biztosítást, ha valami kár ér legalább megtudjam javíttatni.Jó lenne kipróbálni repülõn is de elõbb a vonat van tervbe véve.

#39
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Szia Gábor!

Az egyirányú utakat kevésbé kedvelem, mint az átjárható hágókat. Ezért a csomag nélküli napok többsége is inkább köröket jelentett, mint "fel-aztán ugyanott le" típusú tekergést. Persze vannak olyan helyek, melyek ez utóbbi kategóriába tartoznak, mégis látni és érezni kell õket, pl Alpe d'Huez vagy éppen a most elkészült - egyébként remek hangulatú - videódban a Plan du Lac.

Valószínûleg éppen ebbõl a megfontolásból (és mivel Sondalo-ban aludtam) a klasszikus mászások sem mentek volna a Gavia-Mortirolo környékén. Elõzõ este folyton azon gondolkodtam, melyik irányban kezdjem a kört, végül az óramutató járásával megegyezõ, "Gavia észak felõl, Mortirolo Monno felõl" címû történet kerekedett ki belõle. Mivel nem szoktam elõre olvasni semmit a hágókról, hogy a felfedezés örömét ne vegyem el magamtól, ezért nem is igen tudtam arról semmit, merre is kéne mennem. Utólag azt mondom, fordítva a Gavia keményebb lett volna, de a Mortirolo így is tetszett. Persze ez már a túra második felében volt, a térdeim miatt is stratégiáznom kellett: örülni is tudtam a könnyebbik oldalnak. Így is meglett aznapra a szint rendesen...

üdv!

#40
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Passo,
Amilyen a mostani túrád volt, amiben hágók dögivel (egyirányú utak kisebbségben, ilyen volt pl a 2005-ös túrám, rengeteg csomagos nappal. Idén viszont a francia túrán több hágó, így málhás mászás adódott, de az olasz és svájci Alpokban sokkal több egyirányú (ugyanott jövök vissza út): 22-szer ilyenen mentem 2000m fölé, ebbõl adódtak, hogy ezeken nem volt málha :-)
De azért örülök, hogy akadt egy-egy nagy / nehéz megpakoltan is (Gr Szt Bernard és Nufenen).

Gavia - Mortiroló páros milyen irányban volt ? Gondolom Mortiroló Monnó felõl és akkor Gavia dél felõl ? Ez a klasszikus :-)
Bár lefelé már jöttem rajta, délrõl meglepett, hogy nem is olyan vészes a Gavia, mint hittem. Kár hogy nem a hírnevéhez illõen jó az aszfalt minõsége.
üdv:
GyG