Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Többnapos külföldi túra...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
139 hozzászólás a témában

#121
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
jaja, cseszkó jó belépõ lehet többnapos külföldi túrák edzõterepének
vadkempinget hanyagolnám, ha csak télleg nem világtól elzárt részeket illetsz, Dél-kelet Szlovákiában inkább fehérek lakta faluvégi házak kertjébe való bekéredzkedést gondolnám- Határtól számítva egész messze sem nehéz találni magyarul értõ embert

#122
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás

hmm, a kanadai pálya esetleg jövõre esedékes. nem tudod mennyibe fáj kivinni a bringát? gondolom olcsóbb ha bérlem, de ha pl 1 hónapra kim1ek?
ja és gondolom kanada északi részérõl beszélünk.

Bocs, mikor ezt írtad, én már utaztam...Kanada északi része? Hm, az kicsit ritkán lakott, Alberta, Brithis Columbia, de Alaska is jó célpont lehet, vagy Mountana - a határ menti részek - ezekben az államokban rengeteg jó bringás terep van. a bringa szállítását - ha tudod nélkülözni itthon - elõre kiküldheted, akkor még a tárolással együtt sem vészes, de az aktuális árakról nem tudok nyilatkozni. (Én Kanadában vettem gépet.)

Üdv!



Jövõ nyáron Szlovákiába szeretnénk menni kerékpárral.Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni minden fronton, de leginkább arról hogy merre érdemes menni ( mondjuk Pestrõl kiindulva ) úgy hogy naggyából minden nagyon csúcsot érintsünk ( természetesen a Tátra a cél ) és kb. két hetes túrát szeretnénk ( vadkempinggel és minden egyéb szépséggel :D )

Párizs kicsit sok lett volna így elsõre, majd jövõre :)


Elõre is köszi minden segítséget ! :)

Ne sértõdj meg, de elõbb vegyél részletes túra térképeket - Szlovákoknak nagyon jó kerékpáros térképeik vannak - és azokat böngészd. Illetve jól jöhet egy szlovákiai útikönyv is. Az útjaik általában jók, vagy nagyon jók. Sok a hegyes-völgyes vidék, így hidd el, nem fogsz unatkozni, csak gyõzzed.Alacsony és Magas Tátra, Gömör-Szepesi érchegység területe, stb...csak néhány. Keressél még ötleteket Györgyi Gábor honlapján is, érdemes.
Üdv!

#123
Patrkk

Patrkk

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Üdv!



Jövõ nyáron Szlovákiába szeretnénk menni kerékpárral.Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni minden fronton, de leginkább arról hogy merre érdemes menni ( mondjuk Pestrõl kiindulva ) úgy hogy naggyából minden nagyon csúcsot érintsünk ( természetesen a Tátra a cél ) és kb. két hetes túrát szeretnénk ( vadkempinggel és minden egyéb szépséggel :D )

Párizs kicsit sok lett volna így elsõre, majd jövõre :)


Elõre is köszi minden segítséget ! :)

#124
26"

26"

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Sziasztok

Ketten unokaöcsémmel egy 10 napos túrára, "nyaralásra" indulunk hamarosan. Szentgotthárdtól Velencéig (vagyis Treviso-ig) kerékpárral. Nagyon egyszerû a kérdésem :) mire nem gondoltunk, mik azok amire figyeljünk, mik azok amire túl sokat adunk pedig felesleges? Nem sorolok most fel semmit. Írjátok le nektek mi a tapasztalatotok ha már voltatok hasonlón, vagy egyszerûen csak eszetekbe jut vmi. TUTI hogy mi arra nem gondoltunk :) Elõre is köszönöm!!!


Szia,

Én 3hete értem haza livornoból, 1hónapos út volt 1 fixivel vittem 1 hátizsákot volt benne gázfõzõ, hálózsák, szerszámok minimál ruha térkép és rengeteg víz ja és 120euro :D
Defektem nem volt, lánc nem szakadt, mit is mondhatnék jobban féltem tõle elsõre, de aztán jól alakult minden.

#125
374Lon

374Lon

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Igen, de azok kicsit messze vannak. Kanada, USA, Franciaország,...tudom, lehet érte utálni! :)

hmm, a kanadai pálya esetleg jövõre esedékes. nem tudod mennyibe fáj kivinni a bringát? gondolom olcsóbb ha bérlem, de ha pl 1 hónapra kim1ek?
ja és gondolom kanada északi részérõl beszélünk.

That's all folks!


160 mm-es Avid tárcsa eladó

#126
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Igen, de azok kicsit messze vannak. Kanada, USA, Franciaország,...tudom, lehet érte utálni! :)

#127
374Lon

374Lon

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Tátralomnic, fel a Lomnici csúcsra megy felvonó, két lépésben. De egyre figyelj, ha elkapnak ott, ahol tilos a bringázás, a TANAP õrei úgy megb*sznak, hogy belesajdul a sejhajod is! Van náluk jó kis bringapark, inkább menj oda, ott aztán lehet duhajkodni! Itt a park térképe:Posted Image
A többit itt találod: Specialized BIKEPARK Malin
Csákány!


esetleg tudsz még hasonló pályákat? gugliztam, de csak a szlovén pályákat adja ki.
nekem kicsit drágának tûnik, bár aztán lehet ez a normál ár.

That's all folks!


160 mm-es Avid tárcsa eladó

#128
374Lon

374Lon

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
köszi!

That's all folks!


160 mm-es Avid tárcsa eladó

#129
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
vaze, Júlia alpok...
halaszd el jövõre!

#130
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Tátralomnic, fel a Lomnici csúcsra megy felvonó, két lépésben. De egyre figyelj, ha elkapnak ott, ahol tilos a bringázás, a TANAP õrei úgy megb*sznak, hogy belesajdul a sejhajod is! Van náluk jó kis bringapark, inkább menj oda, ott aztán lehet duhajkodni! Itt a park térképe:Posted Image
A többit itt találod: Specialized BIKEPARK Malin
Csákány!

#131
374Lon

374Lon

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
nem tudjátok véletlenül, hogy hol van a tátrában egész évben mûködõ felvonó? DHzni mennék és kéne 1 jó pálya, felvonóval.

That's all folks!


160 mm-es Avid tárcsa eladó

#132
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Húúú köszönöm mindenkinek a segítséget. Azt hiszem most már tényleg mindent tudok. Azért megnyugtat hogy nagy részét én is így terveztem. Énis így készültem elõ :) De mindenképp végig futok mindent újra. A vadkempinget imádom. Volt olyan nyár hogy minden hétvégémet a Bükkben töltöttem sátor nélkül.. még régen :D mikor fiatal voltam :P :P de ilyen hosszú útnál félek gebasz lesz belõle. Nekem meséltek már olyat is hogy Ausztriában keményen büntetik. Tudom elvileg mindenhol és no para de most nem akarom hogy megtervezem az utat minden klappol és X EURO-m arra megy el hogy sátoroztam egy jót. De ha tudtok alternatívát erre vagy tippeket akkor várom ;)

A bükki túrák ok. Nem tudom mennyire keményen nyomod, néha fel szoktam menni ha akad idõm. Pár hete voltam Egerbe, megmúlt héten megnéztem Andó-kút-at ... a kedvenc helyem....

A Gabriel oldalait én is csak ajánlani tudom,amire ott nem találod meg a választ, arra nem is lesz szükséged.
Nálam viszont videók vannak dögivel,ráadásul pont hasonlóak,mint ahová ti is készültök:

Biciklit

aki most megy elõször annak hasznos lehet a felkészülésben.Én vadkempingpárti vagyok és nemcsak anyagi megfontolásból,hanem a kaland kedvéért is.Amerre menni akartok már kétszer voltam,sõt idén is tervben van egy 1 hetes Julia-alpok,ha akad egy jelentkezõ, partnernak.
Egyébként úgy látom „földiek” vagyunk,ha gondolod csörgess meg,összefuthatunk,mondjuk egy rövid Bükki túra erejéig,ha van felvetödõ kérdés,hátha tudok válaszolni.


-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#133
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 534 hozzászólás
A Gabriel oldalait én is csak ajánlani tudom,amire ott nem találod meg a választ, arra nem is lesz szükséged.
Nálam viszont videók vannak dögivel,ráadásul pont hasonlóak,mint ahová ti is készültök:

http://cobranco.atw.hu/

aki most megy elõször annak hasznos lehet a felkészülésben.Én vadkempingpárti vagyok és nemcsak anyagi megfontolásból,hanem a kaland kedvéért is.Amerre menni akartok már kétszer voltam,sõt idén is tervben van egy 1 hetes Julia-alpok,ha akad egy jelentkezõ, partnernak.
Egyébként úgy látom „földiek” vagyunk,ha gondolod csörgess meg,összefuthatunk,mondjuk egy rövid Bükki túra erejéig,ha van felvetödõ kérdés,hátha tudok válaszolni.

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#134
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Olvasd el ezt (saját tapasztalat):
Túratanácsok többnapos csomagos túrához
és ezt:
Túracsomag tartalma

Kérdés esetén írok, de a lényeget, sok mindent megtalálsz bennük.
Jó utat !

#135
zor19

zor19

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
helló,

mi múlt nyáron voltunk egy 10 naposon, Ingolstadttól visszafele. Ruhában nem vittem sokmindent, hosszú gatyát se, esõben is rövdbe tekertem, hamarabb megszárad. Szóval pár rövidgatya, pár póló, napi egy zokni, alsógatya és egy kabát. Öltözék ennyi volt, plusz egy sapka (!) és napszemüveg (!). Ezek elég jól jönnek, ha tûz a nap, plusz a szemüveg lejtmenetben. Kaját szinte egyáltalán nem vittem, egy-két ilyen maggi por és pár májkrém. Ami jól jön, szemeteszsák pack, pár gumipók (nálam négy volt) és alap szerszámkészlet, pótbelsõ. Vittem foltozót is, volt is defekt, de akkor hopp be a pótbelsõ és majd este foltozás. Gázfõzõ jól jött, egész korrekt kajákat rittyentettünk össze, többször ment vadkemping is. Vittem még ilyen vékony festõponyvát (szinte nincs súlya), hogy éjjelre letakarni a bringákat. Pumpa ugye mindenképp. Nagyjából ennyi :)

#136
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Köszönjük az eddigi dolgokat is... várom még az ötleteket. Egyébként mi nem megyünk olyan sokat egy nap. Ilyen 90km körül. Ahol durvább még a hegyi szakasz ott kevesebb.
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#137
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Az én utam csak két napos volt, a szüleimmel a tengernél találkoztam, így az én helyzetem egy kicsit más. Nem vittem váltás ruhát, este kimostam, reggelre (szinte) megszáradt. Én egy szál bringásnadrágban, mezben mentem. Ami kötelezõ, az egy könnyû bringás esõdzseki. Én indulás elötti napon vettem, hátha jól jön. Jól jött, szinte végig esõben mentem, ha nincs nálam, garantáltan visszafordultam volna, de ha nem esik, akkor is jó, ha este felé, hegyekben már lehül a levegõ.

#138
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Ok. Nagyrészt kemping. Gondoltunk vadkemping-re is de elsõ útnál még nem kockáztatunk. Majd a tapasztalatok után. Egy hely van ahol panzió mert ott a környéken nem nagyon van kemping és egy nagy hegymenet után jó lesz pihenni :) ágyon. Én is gondoltam a GPS-re de még nem tudtam szerezni jót ami sokáig bírja is. Térképeket szereztem. Szerszámok belsõk pumpa stb alap. Külsõt is viszek a majdnem új "régit" :D láncon nem gondolkodtam. Küllõn se. De majd párat viszek. Értek fûzéshez. Megoldom. Eléggé új bringák remélem nem lesz ilyen baj. Ruházat? én megmondom õszintén igencsak nagyon kevésre gondolok :)
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#139
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Azért egy pár szót írhatnál a tervrõl, mert így nem tudhatjuk, hogy mire nem gondoltatotok. Pl. teljesen más, ha megszálltok valahol, vagy ha sátorozni akartok. Ami nekem legjobban hiányzott saját, horvátországi utamról (bármennyire is gyûlölöm bevallani) az a GPS. Volt nagyon jó Horvátország térképem, de rengetegszer meg kellett állnom, többször eltévedtem, nagyon sok idõt vesztettem miatta. Amire még érdemes gondolni, az az, hogy mindenféle technikai hibát tudjatok orvosolni, mert a hegyekben nem tudhatod mikor jutsz segítséghez. Az alap pótbelsõ, defektjavító, pumpa, marokszerszámon túl fontos lehet már a pótkülsõ, tartalék patentszem (esetleges láncszakadáshoz), küllõ, küllõanya (feltéve, hogy értesz a kerékfûzéshez, centírozáshoz)

#140
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Sziasztok

Ketten unokaöcsémmel egy 10 napos túrára, "nyaralásra" indulunk hamarosan. Szentgotthárdtól Velencéig (vagyis Treviso-ig) kerékpárral. Nagyon egyszerû a kérdésem :) mire nem gondoltunk, mik azok amire figyeljünk, mik azok amire túl sokat adunk pedig felesleges? Nem sorolok most fel semmit. Írjátok le nektek mi a tapasztalatotok ha már voltatok hasonlón, vagy egyszerûen csak eszetekbe jut vmi. TUTI hogy mi arra nem gondoltunk :) Elõre is köszönöm!!!
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"