Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Többnapos külföldi túra...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
139 hozzászólás a témában

#101
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Csináltam egy röpke videót az olasz útról ... akit érdekel megnézheti itt ha facebook regisztrált tag... legalábbis gondolom csak akkor :) hülye youtube-ra feltöltöttem de rögtön rinyált hogy Sony Music miatt nem nézhetõ (tettem alá zenét) ... ..nem hosszú.. tényleg csak a hangulat kedvéért...

Bejelentkezés | Facebook
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#102
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Feltöltött kép

:D

#103
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás

üdv,

Köszi szépen a segítségeket :) Sátrazni szeretnénk mindenképp, ezt már eldöntöttük, de hallottam valakitõl hogy a medvéktõl is félni kell úgyhogy figyelni kell azért hogy hol sátrazunk.A medvéktõl való félelemnek van alapja? :o



Üdv,

Van alapja, de sokszor egy kicsit eltúlzott.
Az biztos, hogy a sátor elõterében tárolt élelmiszer igen vonzó lehet egy éhes macinak, márpedig az egyik legjobb szaglású ragadozóról van szó!
A legóvatosabbnak Erdélyben kell lenni, bár nekem személy szerint még nem volt gondom a jószággal, pedig sokat járok arra. Haverom nem volt ilyen szerencsés, neki a sátor megszaggatása után elemelte a tápot az elõtérbõl.
Szlovéniát gyakran kifelejtik a sorból, pedig európai viszonylatban is nagy állomány (550-600 egyed) él ott, elsõsorban a Kamniki Alpokban és a Juliai Alpokban. Ott tavaly valaki csúnyán ráfázott, de nekem személy szerint nem volt semmi gondom.
A Magas Tátrában egy cimbi gyalogtúrázott, de nem volt olyan hülye, hogy a sátorban tartsa a kaját, felkötötte egy fára. Éjjel a maci közelettére ugyan a föld is megremegett (meg cimbi a sátorban) de csak az étel kellett neki.
Ausztriában ezzel szemben csak 8-20 egyed élhet szabadon az ottani zoológus kollegák szerint, de tavaly este mégis meglátogatott egy. Ugyan eliszkolt, mikor kimásztam (elõször el sem hittem, mi van), de én mégis sietve felkötöttem egy fára az elemózsiát, és aztán "ébren aludtam". Reggelig nem jött vissza...
Amikor bementem reggel az elsõ boltba tejet venni, egy napilap címoldalán egy medve virított, mondván a közelben garázdálkodik egy, és egy lovat már a villájára tûzött...Kivert a víz...
Szóval csak óvatosan!
üdv

#104
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás

én tûkön ülve várom az élménybeszámolót, fõként, hogy mi következõ nyáron mennénk arrafele és kíváncsi vagyok mennyire bringabarát az útvonal (forgalom, stb) :)


Az enyémre értetted? Mert akkor még várni kell...semmi idõm :S PEDIG HIDD EL NAGYON Szeretném már összerakni... a héten lehet neki ülök ...De ha gondolod felveheted a kapcsolatot velem mondjuk MSN vagy email és bármi kérdés mesélek, segítek....
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#105
Pace-bybike

Pace-bybike

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Ajánlom mindenkinek a figyelmébe a jövõ évi túránkat!

Adatok:
Név: Europe PEACE tour - 2011 - Kerékpáros túra
Távolság: cca.:8000 km
Idõpont:2011.07.01. - 09.10
Domborzat: Hegy, domb, sík
Szintemelkedés:cca.:64. 000 m
Érintett országok: Magyarország, Ausztria, Szlovákia, Csehország, Lengyelország, Németország, Svájc, Liechtenstein, Olaszország, Szlovénia, Horvátország.

A Europe PEACE tour -2011 különlegesség, hogy a túra útvonalának rajzolata a Békejelet szimbolizálja. A túra teljesítése után ez lesz a Világ legnagyobb virtuális Békejele. :)

Tervezett események a túra folyamán:
Az útvonal középpontjában, Prága városában egy nemzetközi békefesztivál (2011. 07. 29-31.)A Europe Peace Tour 2011 célállomásában Budapesten úgyszintén egy nemzetközi békefesztivált (2011. 09. 09-11.) szervezünk.

Ha vannak köztetek olyan „elvetemültek” akik szívesen segítenénk mind a túra, illetve a 2 fesztivál szervezésében azokat tárt karokkal várjuk a csapatba, akinek pedig van olyan lehetõsége,(kapcsolata) hogy a Europe PEACE tour – 2011 kommunikációs munkáiban segítsen azt is nagyon megköszönnénk.

Kérdéseitekkel, javaslataitokkal forduljatok hozzánk bizalommal!

Email:peacebybike@gmail.com
Szakaszok naptárban:

#106
zor19

zor19

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
én tûkön ülve várom az élménybeszámolót, fõként, hogy mi következõ nyáron mennénk arrafele és kíváncsi vagyok mennyire bringabarát az útvonal (forgalom, stb) :)

#107
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Legelsõ hozzászólásom ehhez a témához :) nézd meg....ott és utána benne van asszem :) nem nagy szám de nekem elsõ nagyobb túrának megtette.
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#108
Patrkk

Patrkk

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Merre jártál? :)

#109
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Sziasztok... kicsit eltüntem új munkahely stb.. pörgés volt..de a lényeg nyáron megvolt a túra .. és ISTENI volt. Óriási kaland. Persze a pihenést a tengerparton úgy elmosta az esõ ahogy az megvan írva erre az évre már minden szabadságomra :D de ez van. Majd lesz élménybeszámoló is meg képek stb. Sok tapasztalatot szereztem de maga az út méterrõl méterre stimmelt a tervemmel és a bringákkal se volt semmi gond. :) Remélem jövõre újabb útról írhatok majd ezután... :)
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#110
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
aaaz igen
fixi háti
beteg
hátizsákról,ha lehet, már melóbajárásilag is kezdek leszokni, ha többnap slickes montival, akkor max. nyeregcsõre rögzíthetõ csomagtartó, arra ráfér derékalj, hálózsák, meg egy pár ezaz, de semmi komoly

#111
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Ó jee mester! :)

...bár nálam ez a hátizsákkal megyek több napra túrázni bringával, kiütötte a biztit. Ilyet csak egyszer csináltam életemben, akkor megköpdöstem magam, majd elmentem gyónni. Na de szerencsére nem vagyunk egyformák! :)

#112
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Szia,

Én 3hete értem haza livornoból, 1hónapos út volt 1 fixivel vittem 1 hátizsákot volt benne gázfõzõ, hálózsák, szerszámok minimál ruha térkép és rengeteg víz ja és 120euro :D
Defektem nem volt, lánc nem szakadt, mit is mondhatnék jobban féltem tõle elsõre, de aztán jól alakult minden.

Úgy látom, (neked is) elgurult a gyógyszered :D
De bátraké a szerencse, tisztelet hozzá :) Ha vannak képeid, töltsd fel õket, szerintem többünk nevében mondhatom, hogy szívesen látjuk.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#113
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás

:D Már megijedtem...:D Esetleg valami egyéb ötlet? :D


Ha sok a maci, kaját ne a sátorban tartsátok! Mondjuk Szlovákiában ettõl - én még - nem tartanék. ;-)

#114
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...A medvéktõl való félelemnek van alapja? :o

gondolom az életösztön az alapja :)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#115
Patrkk

Patrkk

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
:D Már megijedtem...:D Esetleg valami egyéb ötlet? :D

#116
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Azt mondják a medve kaki szépít, de csak akkor ha nem te vagy az elõ anyag, Csak ökörködtem , mivel fáradt vagyok így a humorom is gyengécske.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#117
Patrkk

Patrkk

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Ez most komoly ? :o:O

#118
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Aki errõl mesélhetne sajna már nincs köztünk:( :)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#119
Patrkk

Patrkk

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
üdv,

Köszi szépen a segítségeket :) Sátrazni szeretnénk mindenképp, ezt már eldöntöttük, de hallottam valakitõl hogy a medvéktõl is félni kell úgyhogy figyelni kell azért hogy hol sátrazunk.A medvéktõl való félelemnek van alapja? :o

#120
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
hali, 5 két hetes szlovák túrával a hátam mögött, ezt olvasd el:
Györgyi Gábor: Kerékpártúrák / túraajánló Szlovákiára Szlovákia, Kassa, Bárta, Tátra, Poprád, Zakopane, Bystra völgy, Certovica hágó, Brezno, Zuberec

Mik a prioritások ?
Ajánlom a szlovák paradicsomot; szép a Dedinky tó környéke, javaslom, hogy ugorjatok át Zakopanéba is. Nekem nagyon tetszett a kis és Nagy Fátra is. Akár útbaejthetõ a Szitnya / Sitno is Selmecbánya közelében, de oda málhával felmenni elég húzós.

Van tátrai videó is:
YouTube - Györgyi Gábor: Králova Hola (1946 m) bringatúra- Slovakia by bicycle (2004) - Králova HOla / Királyhegy .(errõl sajna leszedték a háttérzenét :-( tölthetem fel majd újra.
Itt épp a Velické plesóhoz (Felkai tó) mentünk.

aztán Szitnya: YouTube - 2008.aug.20. BIG meeting / találkozó : Sitno, Szitnya
és Martinské Hole és Skalka : YouTube - Bringatúra bicycletour Fatra, Martinské Hole, Skalka - SLO

ezek sajna még nem Full HD-s videóval készültek :-( ha idõm lesz, megpróbálom tömörítés nélkül is feltölteni.

GyG

Üdv!



Jövõ nyáron Szlovákiába szeretnénk menni kerékpárral.Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni minden fronton, de leginkább arról hogy merre érdemes menni ( mondjuk Pestrõl kiindulva ) úgy hogy naggyából minden nagyon csúcsot érintsünk ( természetesen a Tátra a cél ) és kb. két hetes túrát szeretnénk ( vadkempinggel és minden egyéb szépséggel :D )

Párizs kicsit sok lett volna így elsõre, majd jövõre :)


Elõre is köszi minden segítséget ! :)