Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Többnapos külföldi túra...

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
139 hozzászólás a témában

#81
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
hello tudnátok pár linket küldeni ausztriai bringaparkokrol lehetõleg közel a határhoz köszi

#82
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Bloke:
Na igen, rátapintottál! A dolognak nem csak technikai, hanem pszichés oldala is van. Az elõbbihez sok újat nem tudok mondani. Az számít igazán, hogy HOVA állítod a sátrat (ha egyáltalán használsz sátrat). Egy kis körültekintéssel minimális az esélye a lefülelésnek. Jó ha már délután beszerzed a szükséges kaját, és nem sátorállítás után jut eszedbe, hogy nincs táplálék, csak tartalékbelsõ... Vigyázni kell arra is, hogy elég víz legyen nálad, a kempingekben az ember csak kimegy a mosdóba és vételez, de vadkempingben ez másképp mûködik. Márpedig egy áttekert nap után az ember sokszor még éjszaka is felébred, hogy igyon egy kortyot... Azonkívül fogmosáshoz is víz kell, meg nekem a reggeli kávéhoz is...:)
Más: állatvilág. Azért Európában nem sok olyan hely van, ahol az állatvilág komoly veszélyeket rejt, de bizonyos esetekben nem árt tájékozódni pl. medveügyben. Ezen kívül legfeljebb skorpió (délebbre) vagy mérgeskígyó okozhat gondot, de annak a statisztikai esélye nem nagy. Azért volt, hogy a sátorozóhelyemtõl nem messze viperába botlottam, de mivel herpetológiával foglalkozom én csak örültem. Mást lehet, hogy aggasztott volna. Egyébként vipera: ne gondoljátok, hogy csak meleg, napsütötte helyeken vannak, a Stelvio alatt is találtam. Nagyon hidegtûrõek. De még egyszer mondom: egyáltalán nem bántják az embert, és kicsi is az esélye, hogy találkozik velük az ember (én tudom, hol kell keresni õket :)). Hegyek között viszont azért nézz körül, hogy nincs-e a közelben nagy hangyaboly. Okozhat meglepetést!
A pszichés oldala nehezen definiálható. Azért elõször még a levéltetvek lábemelésére is fel fogsz ébredni, de hamar rájön az ember, hogy az éjszakának ugyan millió hangja van, de bántani nem nagyon fog semmi... Hajrá! Cobranco-hoz hasonlóan én is csak ajánlani tudom.

Cobranco:
100%-ra nem állítom, hogy igazam van, de nekem az a meglátásom, hogy azzal kevésbé szigorúak, aki saját erejébõl halad elõre. Azért vigyázz, jobb ha nem vesznek észre a Dolomitokban sem!

Üdv!

#83
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
A Zor19 által leirtak fontosak,a szemétre különösen háklisak, a nemzeti parkokban inkább ne,ha meg elkapnak,nekem még mindig bejött a "10 perc mulva már itt sem vagyok" mindenféle nyelven,bünbánó pofával.

DE ami a legfontosabb a HELYVÁLASZTÁS,ezzel kapcsolatban sok szempont van,a túráimról készült videókon ez részletezve is van,ha érdekel nézd meg:

Biciklitúrák

...mindenképpen ajánlom a vadkempinget,egyrészt jó sokat lehet vele spórolni/föleg nyugaton/,másrészt meg kaland is.

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#84
zor19

zor19

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Ausztriában minket is lefüleltek vadkempingezéskor, mondjuk elég feltûnõ helyen voltunk, de a vadõr csak lassított a dzsipjével, ablakon kikandikált a puska, aztán látta, hogy gyûjtjük zsákba a szemetet meg ilyenek, nem raktunk tüzet, hanem épp gázfõzõn fõztünk, szóval továbbment. Szerintem sok mindentõl függ, hogy egy vadkempingezõt megvágnak-e. Vadkempingnél mi úgy találtuk, a legcélravezetõbb, ha sötétedés elõtt éppen feldobjuk a sátra(ka)t és hajnalban leszedjük. Nem akartunk kockáztatni a délig szunyálással. Ha találtunk valami nyilvános klotyót, mi vadkemping elõtt le is mosdottunk felül, volt, hogy egy benzinkút klotyójában felváltva :) Mondjuk ehhez kell pofa, de egyszer élünk. Volt olyan is, hogy csak tusolni mentünk be egy kempingbe (pl. Ausztriában 0.5-1€ egy 7 perces zuhany etap sok kempingben). Volt olyan is, hogy kempingben éjszakáztunk úgy, hogy kassza zárás után értünk oda és kassza nyitás elõtt leléptünk. Ausztriában pl. nem is egyszer, ott ilyen becsületkasszás az egész 20 óra és másnap 8 óra között a legtöbb helyen. Legalábbis mi így gondoltuk.

#85
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Leírnátok részletesen, hogy mit visztek magatokkal, mi a napi rutin, egy olyan úton, ahol vadkempingeztek. Minden érdekel, kaja, tisztálkodás, a dolog pszichés oldala (éjszakai egyedüllét), bármi. Én elég magamnak való ember vagyok, a magányosság nem zavarna, de elég beszari is és nem tudom, hogy tudnék-e aludni.

#86
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás

Szia!

A "vadkemping" mindig is kényes téma volt. Már az sem mindegy, hogy melyik országban mit jelent maga a szó. Valahol egy éjszaka csak "megalvás" a vadkemping legalább többnapos/hetes táborozás. Azt érdemes tisztázni, hogy bármit is jelent, a legtöbb országban szigorúan tilos! Ellenben ha nem belterületen csinálja az ember, akkor általában nem veszik senki fejét a legtöbb országban, ha rajtakapják. Ausztria és Svájc elég szigorú e tekintetben, Franciaország, Olaszország megengedõbb. Akárhogy is: ne kapjanak rajta, az a biztos. Szóval tipp: esti táborverés, korán reggel táborbontás, délig "döglés" kerülendõ! Trükk: zöld színû sátor.
Vannak országok, ahol törvénybe foglalt a vadkemping szabadsága. Ilyen pl Norvégia és Skócia. Az utóbbit próbáltam is, annyit kérnek csak, ha gyanús, hogy magántarület, akkor kérdezzük meg.
Még valami: ha tilos, ha nem, a gyalogtúrázók és a kerékpárosok szerintem más elbírálás alá esnek a legtöbb helyen. Akiket tényleg nem szeretnek, azok a lakókocsis, autós vadkempingezõk. Például ezutóbbiakra a Dolomitokban szervezetten vadásznak a parkõrök, a saját szememmel láttam, pedig az esettõl 1-2 kilométerre sátorozott egy biciklitúrás srác, a hatóság elment mellette zokszó nélkül. De azért akárhogy is, jobb az óvatosság!

Üdv!

Én notorius vadkempingezõ vagyok és egy nagyon fontos információt osztottál meg velem,mivel a nyáron a Dolomitokba készükök én is hallottam róla,hogy a parkõrök kimondottan vadásznak a potyázokra,de,hogy a bringásokkal elözékenyebbek vagy akár meg is lehet úszni,az jó hir...amúgy is olyanok a domborzati viszonyok/sok szikls,minden köves,a használható helyek meg lakottak/...mindenesetre megnyugtató amit mondtál.
én végigvadkempingeztem már Ausztriát,Svájcot is ...kaptak is már el

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#87
Sziky_Balázs

Sziky_Balázs

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Üdv mindenkinek!

Nyárra tervezek egy kiadós túrát Magyarországról Görögországba (Thesszaloniki) az EuroVelo 11-es szakaszán. Ha valakinek van tapasztalata ezzel az etappal, megköszönném ha megosztaná. Vagy ha szeretne társulni, szívesen látom.

Köszi
Sz.B.

#88
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat... :)
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#89
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Szia!

A "vadkemping" mindig is kényes téma volt. Már az sem mindegy, hogy melyik országban mit jelent maga a szó. Valahol egy éjszaka csak "megalvás" a vadkemping legalább többnapos/hetes táborozás. Azt érdemes tisztázni, hogy bármit is jelent, a legtöbb országban szigorúan tilos! Ellenben ha nem belterületen csinálja az ember, akkor általában nem veszik senki fejét a legtöbb országban, ha rajtakapják. Ausztria és Svájc elég szigorú e tekintetben, Franciaország, Olaszország megengedõbb. Akárhogy is: ne kapjanak rajta, az a biztos. Szóval tipp: esti táborverés, korán reggel táborbontás, délig "döglés" kerülendõ! Trükk: zöld színû sátor.
Vannak országok, ahol törvénybe foglalt a vadkemping szabadsága. Ilyen pl Norvégia és Skócia. Az utóbbit próbáltam is, annyit kérnek csak, ha gyanús, hogy magántarület, akkor kérdezzük meg.
Még valami: ha tilos, ha nem, a gyalogtúrázók és a kerékpárosok szerintem más elbírálás alá esnek a legtöbb helyen. Akiket tényleg nem szeretnek, azok a lakókocsis, autós vadkempingezõk. Például ezutóbbiakra a Dolomitokban szervezetten vadásznak a parkõrök, a saját szememmel láttam, pedig az esettõl 1-2 kilométerre sátorozott egy biciklitúrás srác, a hatóság elment mellette zokszó nélkül. De azért akárhogy is, jobb az óvatosság!

Üdv!

#90
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Passo: Nagyon szépen köszönöm az adatokat. Tanulságos. Idén nem megyek ilyen útra, jövõre talán. Azért is kérdezgettem ilyeneket. Egyedül szerintem nem tudnék menni, én nagyon társasági ember vagyok. Megõrülnék egyedül :) ... nos a szintemelkedést nem is pontosan gondoltam ezek az infók tökéletesek voltak. Nem tudom én bírnám -e. Mondjuk olaszig olyan 540km-t tekertünk 5 nap alatt de csak egy komolyabb "hágó" volt közben... nem tudom ...gondolom hogy bírom -e ott derülne ki igazán. Az olasz út határeset volt... nem is volt sétagalopp de nem is nagyon fárasztott le. Szép nyugodtan haladtunk. Talán túl sok cuccot is vittem. Ja tényleg még egy kérdés mert hallottam már ilyet is olyat is.... a vadkemping-el kapcsolatban neked tapasztalataid? Sokan mondják hogy ha elkapnak nagyon komolyan megbüntetnek, sokan mondják hogy sose érdekel senkit, vagy hogy ha elkapnak akkor mosolyognak és nem bánják... szóval tapasztalat? Tipp ? Trükk?:)
Köszi elõre is...

u.i.: én is a GPSIES -on raktam össze mindent a magasságokkal kapcs. nincs kütyüm...vagyis van egy órám de csak túrázni viszem magammal ..(gyalog)
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#91
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Gábor,én már régen szemezgetek a videóidon azzal a magasságmérõs órával,de akkor ha ez nem olyan fasza,akkor milyet ajánlanál,egyáltalán van olyan ami pontosan mér...kb milyen árban vannak ezek és hol lehet beszerezni?

Van ilyen téma, kettõ is,
http://forum.bikemag...32/index59.html
http://forum.bikemag...4/index124.html
félévnyit visszaolvasva kirajzolódik a kép. Polar vezet, Sigma, Cateye s még jópár játszik. Mind elég pontos, nekem (Sigma 2006 majd Rox9) alig 2-3 méter az átlagos eltérés, 1200-1600 m emelkedés után. Ha nem lenne pontos, nem használná senki. Ráadásul be is lehet állítani, többször is („hitelesíteni”), pl. a Gábor által említett gyakori magasság-kiírásokkal (miért nem írtad rögtön be?), azaz a tapasztalt 150 m eltérés szokatlanul nagy. Nyilván fújt a misztrál, s a dinamikus nyomásváltozás megbolondította.
A fenti szaktémákban a beszerzésrõl is lehet olvasni; a Mo-i Sigma Sport magasságmérõs órák árát (is) indokolatlanul magasnak tartom (Rox9 65000 Ft), a 2/3-áért hozzá lehet jutni (kb. 160 € = 43623 Ft, Mo-ról is, ld. Online.. téma).
Passo videója egyébként gyönyörû (zene nélkül), ne szerénykedj! Aki Coppi nyomán fölmegy a Stelvio-ra, ráadásul megpakolva, le a kalappal!

#92
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Gábor,én már régen szemezgetek a videóidon azzal a magasságmérõs órával,de akkor ha ez nem olyan fasza,akkor milyet ajánlanál,egyáltalán van olyan ami pontosan mér...kb milyen árban vannak ezek és hol lehet beszerezni?

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu


#93
gabriel1976

gabriel1976

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Passo,

én is sok éven át térkép adatok, meg a climbbybike, salite.ch oldalak adatai alapján számoltam a szintemelkedéseimet.
Talán 2007-es pireneusi túrám óta van POLAR magasság- és meredekségmérõs órám, de azért azt is picit korrigálni kell utólag. Pl. mikor Nizzából mentem a Bonette-ra (2802 m) estére odafent már kb. 150 méterrel kevesebbet mért. Ami akkor bosszant, amikor épp videózza az ember a magasságmérõt és tudom, hogy magasabban járok :-) Bár jobb országok hágóútjain azért km-nként kint vannak a magasságjelzõk, meredekséggel, hátralevõ km-rel együtt :-)
pl: https://lh6.googleus...00720_azet5.JPG

De még mindig pontosabb, mint némely országban a gpsies és társai.
Ha utóbbiakat használod, vannak olyan napjaim, amikor 10-30%-ot is téved a napi szintemelkedést illetõen. Persze többet számol.

GyG

#94
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Szia!

Ez egy elég rövidke túra volt, összesen 1800-at mentem, és csak 13 napot tekertem. A szintkülönbséget egészen pontosan nem tudom neked megmondani, mert semmilyen ketyerém nincs, csak a térképek magasságadai alapján szoktam behatárolni. A szint, mint "adat" soha nem foglalkoztatott igazán. Talán idén beszerzek valami altiméter funkciós cuccot, amivel mérni tudom, mert mindenki ezt kérdezi és emiatt lassan már engem is foglalkoztatni kezd... :)
Azért az ausztriai, svájci és dél-tiroli "pálya" önmagában sejteti a magasságokat. Összesen 12 db kétezer méter feletti hágón voltam az út során (a 2760 m magas Stelvio-n kétszer is oda-vissza, úgyhogy igazából 13), plusz még elszórva néhány 1500-2000 közötti és az apróbbak. Egészen könnyen teljesíthetõ szerintem, nem kell hozzá ironman kiképzés. Engem csak amiatt viselt meg egy picit, mert elõtte vagy fél éve nem ültem biciklin a sok munka miatt...
Igen, egyedül mentem (a törökországi túrán is), mert mindig úgy szoktam. A legtöbb éjszakát "vadkemping"-ben töltöttem, de azért néhány naponta kijutott egy-egy kemping is (általában minden túrámon ez a recept).
Meglepõ módon a törökországi is hasonló táv volt, de az azért több napra elosztva. A napi távokat ott a nagy meleg korlátozta, volt egy nap, hogy 47 fok volt, és a többin is csak kevéssel kevesebb. Meg ott volt két gyalogtúra is pihenésképpen, a 3916 m magas Erciyesre és a "négyezerötvenvalahány" méter magas Süphanra.
Sajnos még nincsenek készen a túrabeszámolók, de lassan összerakom a következõ ezekhez hasonló diavetítést.

Aztán Te már tervezed-é az ideit?

Üdv!

#95
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Cobranco: Olaszországi kerékpártúra on Vimeo elvileg itt lesz csak még encode-olják...

Passo: Az útról meg lehet tudni több mindent?:) Fõleg a svájciról... táv? mennyi idõ volt?, egyedül mentél-e?, hol szálltál meg?(kemping stb.) , szintkülönbség? Köszi elõre is :)
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#96
Passo

Passo

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás
Sziasztok!

Két képekbõl összerakott kis video.
Az elsõ a tavalyi túrám Svájcba, amikor is Davosban élõ nagybátyámat mentem meglátogatni (valamint apámat, aki ekkor szintén kint volt):

YouTube - Passo

A másik egy néhány évvel ezelõtti törökországi túrám:

YouTube - Anatolia Ride

Egyik sem nagy szám, de talán "hangulatcsinálónak" jó lesz így a szezon kezdetén...

üdv!

#97
LawrenceDesign

LawrenceDesign

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás

Engem érdekelne...de ezért nem fogok regisztrálni a fészbukkra.
Nyomd fel a Vimeo-ra,az nem rinyál...


Oksa... otthon felnyomom.. kössz a tippet...
-----------------------------------
"És olvastam, hogy az út a fontos, hogy soha ne legyen vége
De szerintem a cél is az útnak a része"

#98
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Nagy klassz túrák ezek, gratulálok srácok, lány! :)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#99
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

Üdv!



Jövõ nyáron Szlovákiába szeretnénk menni kerékpárral.Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni minden fronton, de leginkább arról hogy merre érdemes menni ( mondjuk Pestrõl kiindulva ) úgy hogy naggyából minden nagyon csúcsot érintsünk ( természetesen a Tátra a cél ) és kb. két hetes túrát szeretnénk ( vadkempinggel és minden egyéb szépséggel :D )

Párizs kicsit sok lett volna így elsõre, majd jövõre :)


Elõre is köszi minden segítséget ! :)


Hello!

Mi most nyáron voltunk, erre mentünk:
https://picasaweb.go...016320549296258

Az Alacsony-Tátrán keresztül menõ utat nagyon ajánlom (a Cierny Váh és Helpa között)! Aszfaltút, de forgalom elõl le van zárva!

A Szádelõi-vgy. is jó, bár hivatalosan tilos rajta biciklizni.
Poprádtól a tátraalji útig viszont nem ajánlom az 534-es utat (mi arra mentünk), mert nagy a forgalom. Inkább a mellette lévõ, falvakon áthaladó kissebb utakon mennék.

#100
cobranco

cobranco

    vendég

  • fórumtag
  • 535 hozzászólás
Engem érdekelne...de ezért nem fogok regisztrálni a fészbukkra.
Nyomd fel a Vimeo-ra,az nem rinyál...

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu