Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

A hazai kerékpáros piac halála

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
162 hozzászólás a témában

#61
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
MJani: akkor nem hallottál még forgalom utáni kedvezményrõl, és listaárról ;) Mert az nem alkotmányos jog. Kár hogy nem gépésznek tanulsz! :) ;) (ne vedd sértésnek)

Mindenki megítélése pedig csak és kizárólag önmagán múlik!

Nehogy már egy elfogyó alkatrész alapján legyen...


Nekem a hétvége tanulsága: "tessék rendes boltot keresni!"

Annyi boltból lepattintott emberrel találkoztam, hogy az hihetetlen. És persze kire mutogatnak ujjal? Ahelyett hogy a dolgukat tennék, hogy a vevõikkel foglalkoznának.


Az ilyen topicok pedig régen tényleg be voltak rögtön zárva.

#62
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Még egyszer elmondom. A külföldi nagykernek is ki kell szolgálnia az eu versenytörvénye alapján. Vannak kivételek is, de garantálom, hogy a törvényt sem ismerik ezek a cégek (nemhogy a törvényt), mivel a hazai szabályozás más náluk.

Teheti.. Az kiszolgálásra kötelezheti, az árak tartására nem.

Fura topik félinformációkkal.

Ez meg egy nemzetközi kereskedelmi alapelvet sért.


A sebesség mindent megold.

 


#63
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Ilyenkor én küldenék egy emailt az eu versenyhivatalának. Aztán egy jelentõs bírság kíséretében kényszerítenék õket, hogy adjanak el árut. Kivéve ha csoportmentességük van, amire elég kicsi az esély.


Teheti.. Az kiszolgálásra kötelezheti, az árak tartására nem.

Fura topik félinformációkkal.

A boltosnak is sírtunk, hogy miért nem adja beszer áron a kenyeret? Esetleg az autó kérdés szlovákiában? TV, számítógép...? Fél év múlva úgyis újra - és újra elõjön ez a téma.

#64
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

A nagyker úgy áll hozzá hogy: akinek van pénze, megveszi 150ért is. Nem mondom, jó üzletpolitika. Mondtuk nekik, de változás az nem történt.

A külföldi nagyker azért nem szolgál ki, mert a márkának itthon is van forgalmazója. Ennyi a magyarázat. Külföldi beszerzés: Van/volt rá példa, de a nagy netes áruházak nem foglalkoznak pár darabbal, a kis boltok meg annyiért adják, mint a nagy netes áruházak.

Mindegy, aki résen van, meg tud élni, a többi bezár. Zalaegerszegen van 5 bolt. 2 év múlva nem tudom mennyi marad.

A nagyker bekaphassa!
A hazai nagykerekrõl még annyit hogy azért nem volt most elérhetõ a SRAM 1-2 terméke a nagykerben mert a bringakiállítósdi repizés miatt nem volt ember aki bevételezze az árut. Nevetséges....

Ez nem lehet indok hogy van itthon is forgalmazó...
Külföldi beszerzés tekintetében pedig arra gondoltam hogy ha külföldi kisebb boltokkal közösen oldanátok meg a beszerzést az megoldást jelenthetne. Õket kiszolgálja a nagyker mert "hazaiak" , a bolt meg a ti rendeléseteket is hozzácsapná a saját rendelésükhöz.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#65
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
A nagyker úgy áll hozzá hogy: akinek van pénze, megveszi 150ért is. Nem mondom, jó üzletpolitika. Mondtuk nekik, de változás az nem történt.

A külföldi nagyker azért nem szolgál ki, mert a márkának itthon is van forgalmazója. Ennyi a magyarázat. Külföldi beszerzés: Van/volt rá példa, de a nagy netes áruházak nem foglalkoznak pár darabbal, a kis boltok meg annyiért adják, mint a nagy netes áruházak.

Mindegy, aki résen van, meg tud élni, a többi bezár. Zalaegerszegen van 5 bolt. 2 év múlva nem tudom mennyi marad.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#66
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Jaj, cindercone, látom nem érted. Mi szerzünk be külföldrõl árút, igen. Nem ragaszkodunk az itteni nagykerhez. DE: Muszáj rá árrést tennünk. Mi ebbõl a következmény? Nálunk így is drágább lesz, mint külföldön. Ebbõl mi következik? Hogy nem nálunk fogják megvenni, hanem külföldrõl.
Pl. az XTR kar a webshopunkban 99.999, ami 10-el olcsóbb mint az itthoni beszerár. Amire elvileg 30% jönne kiskeriszinten, ami azt jelenti hogy 143. De nem fogja senki megvenni 99ért sem, ha megkapja 83ért is.
Comprende?

Ja az meg hogy nem szolgál ki a kinti nagyker. TÉNYLEG nem szolgál ki, hidd el.

Értem én...pont ezt az árképzést írtam le fentebb.
egyébként ha ilyenek a nagykerárak itthon akkor nem próbáltatok meg nekik ajánlatot tenni? Például hogy vegyék tõletek, mert külföldiából jóval olcsóbb :D Nagyker létére nem ég a pofájuk ennyire rabló árpolitikát alkalmazni?
Nem próbálnak a boltok összefogni és nyomást gyakorolni a nagykerekre? Csak pár szûkös hónap kéne nekik hogy észbekapjanak.
Ilyen árakon a tököm sem vásárolna a magyar nagykerben.

Arra meg hogy nem szolgálnak ki a külföldi nagykerek nem igazán tudok mit mondani, de számomra tényleg hihetetlen! Miért? Mivel indokolják? Büdös a pénzetek? Vagy ti vagytok büdösek :D ?
És ha közösködnétek egy-két kisebb külföldi kereskedõvel és rajtuk keresztül szerewznétek be az árut?

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#67
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Jaj, cindercone, látom nem érted. Mi szerzünk be külföldrõl árút, igen. Nem ragaszkodunk az itteni nagykerhez. DE: Muszáj rá árrést tennünk. Mi ebbõl a következmény? Nálunk így is drágább lesz, mint külföldön. Ebbõl mi következik? Hogy nem nálunk fogják megvenni, hanem külföldrõl.
Pl. az XTR kar a webshopunkban 99.999, ami 10-el olcsóbb mint az itthoni beszerár. Amire elvileg 30% jönne kiskeriszinten, ami azt jelenti hogy 143. De nem fogja senki megvenni 99ért sem, ha megkapja 83ért is.
Comprende?

Ja az meg hogy nem szolgál ki a kinti nagyker. TÉNYLEG nem szolgál ki, hidd el.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#68
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
egy közelünkben lévõ élelmiszer kisbolt,csakis az évek alatt megszokott beszállítóktól vett árut,akik helybe hozták az árut.A bolt tulajnak még személyautója sem volt,hogy esetleg próbálkozzon saját maga más beszerzési forrással.Aztán szép lassan elfogytak a vevõi,mert abszolút nem voltak versenyképesek az árai.Mondanom se kell,a bolt már rég nincs meg,a tulaj azóta valahol alkalmazottként dolgozik.
Van,aki ragaszkodik a jól bevált nagykeréhez,és ki tudja miért, nem alkalmazkodik a megváltozott helyzetekhez.

Pár éve,a Bikemagban az egyik bolt rendszeresen közzé tette a Shimano szettek árait,táblázat szerû formában.2002 táján,az egyik helyi boltost kérdeztem,hogy lehet,hogy õk ennyivel olcsóbban adják a Shimano cuccokat,mint õ?Eléggé lenézõen azt mondta,hogy õk NEM A HIVATALOS BESZERZÉSBÕL veszik.Hülyén néztem csak ki a fejembõl,de megkérdezni már nem volt kedvem,hogy õ akkor miért nem onnan veszi...

#69
spinny

spinny

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás
Én Rémhörivel értek egyet, mert tudom, hogy õk próbálkoznak a külföldi beszerzéssel, és azt is tudom, hogy sok jobb megítélésû/alacsonyabb árú pesti boltos is kintrõl vásárol.
Csak ez az általa leírt dolgok miatt nem mindig kifizetõdõ egy alacsonyabb/közepes forgalommal bíró kisker boltnak.

Sajnos ha bekötekezik az ami a topic címében van, bár úgysem fog, az javarészt a pénzéhes nagykereknek lesz köszönhetõ...

#70
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás
[quote name='Rémhörcsög']Nemnem... Azon van a vita, legalábbis ahogy nézem, hogy a boltok szakítanak AKKORÁT a cuccokon, mint a ház, mellette hozzá nem értés stb.
Nem várható el, hogy nálunk vegyenek valamit, csak a két szép szemünkért. De ha kettészakadunk sem lehet olyan árakon adni kiskerben a termékeket, mint a külföldi ár, hiszen itthon a nagykerár drágább. Ha pedig külföldrõl rendeljük és rakunk rá 1%-ot, akkor is drágább (mivel külföldrõl is csak kiskerbõl tudunk, mert a nagyker nem szolgál ki (ritka kivétellel)). Arról nem is beszélve, hogy ha valami gáz van a termékkel, a bolt tartja a hátát, és az 1%-ból nem megy, ergo többet kell rárakni, drágább lesz, megint kintrõl rendelnek.

Mi a baj? Az, hogyha az itteni nagyker nem csökkent árat (a kisker nem tud, mert mibõl), nem lesz forgalom, mivel egy idõ után mindenki kintrõl rendel. Ha nem lesz forgalom a nagykerben, kevesebb dolgot rendelnek be következõ évben, még drágább lesz, még többet rendelnek külföldrõl, a boltok meg szép lassan zárhatnak be, mivel a szerelésbõl nem lehet megélni. De ez NEM a vásárlók hibája, ezt senki nem mondta.
QUOTE]
Világos!
Bár kintrõl be is tudnám szerezni(kiskeráron- mert a nagyker nem szolgál ki) olcsóbban nem teszem mert ha ráteszem a hasznom akkor drágább lesz mint a beszerár(WTF? kereskedelemben ez így szokott lenni)...Inkább beszerzem az itthoni nagykertõl 20%-al drágábban és úgy teszem rá a hasznomat és így már kb 40%-al lesz drágább a külföldi kiskerárnál. így nem fogják annyian megvenni, nem is lesz rajta nagyobb hasznom és még a magyar forgalmazó is megmarad abban a tudatban hogy "minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyunk elégedve".
Ne mond nekem hogy a külföldrõldrõl érkezõ árura 1%-ot tesztek rá mert kiröhöglek :D
És mi az hogy a nagyker nem szolgál ki?Akkor KASU a beszerzõ és maradjon a bringák szerelésénél vagy annál amihez ért. Lehet hogy "nem számítástechnika..." De a kereskedelem!
Egyébként külföldi kiskereknék ha nagyobb értékben vásárolsz akkor jelentõsebb kedvezményt is ki lehet alkudni. És ez mindenre igar,függetlenül attól hogy számtech, autó, kerékpár, füldugó, vibrátor, harcipele kereskedelemrõl beszélünk!
Ha a nagyker nem csökkent árat akkor fel kell emelni a popót és mástól rendlni....83 ezer nem 110ezer.És ha a 83 ezresre még rácsapsz 20%-ot akkor sincs 100ezer a termék. Szerintem ha NORMÁLIs áron árulnák az alkatrészeket itthon akkor akkor sokan meggondolnák a netes vásárlást.
Ha egy tlót neten 60-ért árulják és én itthon ugyanazt meg tudom venni a BÓT-ban normális áron(GyK mondjuk 60ezer+ 20%=72ezer) és még ingyen be is szerelik akkor itthon fogom megvenni.
Még1X mondom: Ha egy kisker rabló áron ad egy terméket akkor nem kell a nagykerre hárítani a felelõséget (mert a vevõ leszarja hogy te mennyiért szerezted be). Meg kell keresni a legjobb beszerzési lehetõséget. Ez a kereskedelem.
Ahogy egyik volt fõnököm mondta: "ha a kacsa nem tud úszni akkor még nem a víz a hülye"

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#71
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Nemnem... Azon van a vita, legalábbis ahogy nézem, hogy a boltok szakítanak AKKORÁT a cuccokon, mint a ház, mellette hozzá nem értés stb.
Nem várható el, hogy nálunk vegyenek valamit, csak a két szép szemünkért. De ha kettészakadunk sem lehet olyan árakon adni kiskerben a termékeket, mint a külföldi ár, hiszen itthon a nagykerár drágább. Ha pedig külföldrõl rendeljük és rakunk rá 1%-ot, akkor is drágább (mivel külföldrõl is csak kiskerbõl tudunk, mert a nagyker nem szolgál ki (ritka kivétellel)). Arról nem is beszélve, hogy ha valami gáz van a termékkel, a bolt tartja a hátát, és az 1%-ból nem megy, ergo többet kell rárakni, drágább lesz, megint kintrõl rendelnek.

Mi a baj? Az, hogyha az itteni nagyker nem csökkent árat (a kisker nem tud, mert mibõl), nem lesz forgalom, mivel egy idõ után mindenki kintrõl rendel. Ha nem lesz forgalom a nagykerben, kevesebb dolgot rendelnek be következõ évben, még drágább lesz, még többet rendelnek külföldrõl, a boltok meg szép lassan zárhatnak be, mivel a szerelésbõl nem lehet megélni. De ez NEM a vásárlók hibája, ezt senki nem mondta.

Mindegy, majd az otthoni szerelés/szerszámok topic jól fog pörögni :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#72
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Ezt említettem én is egyik írásomban, hogy nagyobb drága alkatrészeket nem vesz boltban senki....ki az a bolond aki mondjuk 20-40ezerrel többet fizet egy villáért.....telós vázakrol meg ne is beszéljünk, nem ritka h 100 ezret lehet spórolni....így tényleg nem adnak el semmit....és ezt a kereskedõ is tudja....a probléma megint az alapoknál kezdõdik

#73
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Akkor most mirõl is vitatkoztok? Miért vannak megsértõdve a nagykerek és a boltosok, hogy nem itt veszik?
80-ért bejön kintrõl, házhoz szállítva. Akinek nem számít 40K, az boldogítsa vele a hazai kereskedõket.
Egyszerûen nem versenyképesek semmilyen formában a magyar árak. Akárhogy nézem, 50%-al több az itteni kiskerár, mint a kinti. Persze ez most egy csúcskategóriás, kiragadott példa, de az arányok hasonlóak más cuccoknál is és ott ráadásul nem kell hónapokat várni.
Lehet itt hazafizni, hogy segítsük a magyar kereskedõket, de nem látom be, hogy miért nekem kell rajtuk segíteni, ha õk maguk meg sem próbálják.

#74
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Csak read-only módban mûködsz? :) A kinti nagyker nem szolgál ki. Ez nem számítástechnika...

~110 kb...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#75
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Felesleges okoskodni. Az nem normális, hogy az itthoni beszerár magasabb, mint a kinti fogyasztói ár.

És ezzel be is fejezõdött a hazai kereskedõk törekvése arra hogy jobb áron tudják adni/beszerezni a termékeket. És ezáltal nagyobb forgalmat érjenek el ami ugye nagyobb profitot is jelent.
A kereskedõ tehet róla hogy nem keresi meg a megfelelõ beszerzési forrásokat.Pedig neki kéne megkeresni, ezért kereskedõ, ebbõl él. Nem a vevõ a hibás hogy õ esetleg olcsóbban tudja beszerezni.
Egyébként mennyi a nagykerben itt Magyarisztánban az említett termék?

zOrg: Az általad említett kereskedõ meg fújjon vért és haljon éhen mert megérdemli a lusta disznaja!

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#76
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Kinti nagykerek? 99% azt mondja hogy: fordulj az otthoni forgalmazódhoz.

Ilyenkor én küldenék egy emailt az eu versenyhivatalának. Aztán egy jelentõs bírság kíséretében kényszerítenék õket, hogy adjanak el árut. Kivéve ha csoportmentességük van, amire elég kicsi az esély.


A sebesség mindent megold.

 


#77
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás

A kiskernek pont annyi lehetõsége van kintrõl rendelni az árut mint amennyi neked. Miért nem kintrõl rendelnek?
Egyébként a 83 ezer és a 120 ezer között mennyi is a különbség? 10%? Ja, nem...Ha ekkora a különbség a külföldi kiskerár és a belföldi (akciós!)kiskerár között akkor sajnos azt kell gondolnom hogy a különbséget (jelen esetben 37 ezret) a kisker teszi zsebre.
Vagy ha annyira hülye a kisker hogy a hazai forgalmazótól a külföldi netboltos áron(vagy még felette) vegye meg a cuccot akkor meg is érdemli hogy ne legyen haszna.

Ki lehet kerülni a hazai nagykereket. A számítástechnikai termékek kereskedelmében ez remekül mûködik. Amikor kitartották a nagykerek itthon a winyók árát akkor lehetett hozni hollandiából gyári garival winyót. És megérte, még szállítással és garis ügyintézéssel együtt is. De ez csak egy példa, de van 100 hasonló eset. Fel kell venni a kapcsolatot a külföldi cégekkel és tõlük kell vásárolni. Ha egy kis szarszámech kisker ki tud menni szlovákiába meg hollandiába tárgyalni beszerzés ügyében, akkor ez egy bringaboltnak is menne(ha nrm úgy gondolnák hogy jó ez úgy ahogy van).
Lehet fikázni a topik létrehozóját meg személyeskedni. De a kereskedelem világában vannak számok, és a számokkal nem lehet vitatkozni. A kereskedõk sírás helyett kihúzhatnák saját seggükbõl a fejüket és beruházhatnának egy számológépre. Esetleg beregisztrálhatnának "JóskaPista" néven csénrieksöszájköl oldalra vagy akárhova és õk is rendelhetnének cuccot onna, kikerülve a nagykereket (ha az árak kialakításában tényleg a nagyker a hibás).


Az itteni beszerár megsúgom: nem 83. Meg minek vegyünk kintrõl, ha mondjuk 5-10%haszonnal adjuk el? Fõleg hogy még annyiért sem fogják megvenni, hiszen kinrõl nekik is olcsóbb.

Kinti nagykerek? 99% azt mondja hogy: fordulj az otthoni forgalmazódhoz.

Felesleges okoskodni. Az nem normális, hogy az itthoni beszerár magasabb, mint a kinti fogyasztói ár.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#78
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás
Boltok is rendelhetnek/rendelnek netrõl ! Az én pesti boltosom Shimano kisker ára sokszor olcsóbb, mint a magyar nagyker ár.

Mondjuk, én még várok kicsit, mikor jön már el a kánaán ?! Hát amikor a topic-inditó sporttárs beindítja a saját boltját,szaktanácsadással, netes rendeléssel, nyugati árakkal, ,......!!!!:)
Marci

#79
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy a nagykereken múlik sok esetben egy kisker bolt megítélése. Mert a nagyker nem tudja idõben odaállítani a kisker boltnak az alkatrészt, mert egyszerûen az neki nem éri meg, hogy ha még nem is tart mondjuk egy csúcsmodellt, vagy akármilyen ritkábban vásárolt alkatrészt raktáron (mert miért tartson), hogy akkor kifizesse az extra postaköltséget azért, hogy az európai elosztó leszállítsa neki, és éves szinten lenne szerintem annyi haszna, hogy pár ilyen rendelés szállítási költségét ne kelljen a váráslóra terhelnie.

Legtöbb esetben nem a kisker boltokban kell keresnünk a magas árak okát sem, magas árréssel a nagykerek dolgoznak. Például vegyük az XTR hajtókart, ami itthon akcióban olyan 120-130e HUF, kintrõl pedig 83e körül megrendeltem a 180mm-est, ami feláras. Szerintem ekkora különbséget nem okozhat az, hogy a magyar nagyker kevesebbet vásárol, mint egy német. Mert ez az ár a nagyker ár körül/alatt van.

A kiskernek pont annyi lehetõsége van kintrõl rendelni az árut mint amennyi neked. Miért nem kintrõl rendelnek?
Egyébként a 83 ezer és a 120 ezer között mennyi is a különbség? 10%? Ja, nem...Ha ekkora a különbség a külföldi kiskerár és a belföldi (akciós!)kiskerár között akkor sajnos azt kell gondolnom hogy a különbséget (jelen esetben 37 ezret) a kisker teszi zsebre.
Vagy ha annyira hülye a kisker hogy a hazai forgalmazótól a külföldi netboltos áron(vagy még felette) vegye meg a cuccot akkor meg is érdemli hogy ne legyen haszna.

Ki lehet kerülni a hazai nagykereket. A számítástechnikai termékek kereskedelmében ez remekül mûködik. Amikor kitartották a nagykerek itthon a winyók árát akkor lehetett hozni hollandiából gyári garival winyót. És megérte, még szállítással és garis ügyintézéssel együtt is. De ez csak egy példa, de van 100 hasonló eset. Fel kell venni a kapcsolatot a külföldi cégekkel és tõlük kell vásárolni. Ha egy kis szarszámech kisker ki tud menni szlovákiába meg hollandiába tárgyalni beszerzés ügyében, akkor ez egy bringaboltnak is menne(ha nrm úgy gondolnák hogy jó ez úgy ahogy van).
Lehet fikázni a topik létrehozóját meg személyeskedni. De a kereskedelem világában vannak számok, és a számokkal nem lehet vitatkozni. A kereskedõk sírás helyett kihúzhatnák saját seggükbõl a fejüket és beruházhatnának egy számológépre. Esetleg beregisztrálhatnának "JóskaPista" néven csénrieksöszájköl oldalra vagy akárhova és õk is rendelhetnének cuccot onna, kikerülve a nagykereket (ha az árak kialakításában tényleg a nagyker a hibás).

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#80
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Hát ajánlani kell nekik a Bikemag Aprót! :P És akkor nem kell saját weblapot szerkeszteni....és még talán a tulaj kedves neje (a sasszem a kasszagép mögött, aki pánikszerûen néz a dolgozókra ha egy 26"-os belsõt kérnek tõle) is meg tudná tanulni hogy hogyan kell feltölteni egy-két terméket. Na jó, nem kell bántani a nénit. Neki is kell valami munka. Meg hát alig 5-6 éve lehet ott, nem látott még kerékpárt.

Istenem, Cindercone, hogy ebben mennyire igazad van - basszus!

Azt meg már ne is mondjam, hogy olyan "kereskedõ" is volt, aki vásárolt apróhirdetõ csomagot, feltöltötte 25%-ig, majd felhívott hogy nem-e-lehetne-e, hogy 3 hónapig fönnmaradjon. Mondom: mi? Hát hogy a hirdetése, mert akkor nem kell vele foglalkozni... Próbáltam neki magyarázni, hogy akkor lesz "termõ" a dolog, ha gondozza. Egy hónap múlva levonta a következtetést, hogy ez nem éri meg - mert az egy hónapja feltöltött 5 darab termékébõl még nem vitték el az összeset. Hátbazz.

Szobrokat táncolni tanítani.
"In idem flumen bis non descendimus"