Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

A hazai kerékpáros piac halála

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
162 hozzászólás a témában

#41
Sakic

Sakic

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás

ha nincs csat, akkor nincs csat
erre mit mondjak?
német nagykernek sincs. ha lenne, már itthon is lenne.
de szerinted biztos kibaszásból nem rendelünk, igaz?


Igen, köszi az együttérzést végül is csak egy 35 000Ft-os cipõ lett használhatatlan egy 2000Ft-os kis mûanyagdarab miatt. Nem bosszantani akarlak, nem ismerem a forgalmazó mûködését sem itthon sem Ausztriában, de ott bementem az elsõ boltba (ami egy 2000 fõs faluban van, nem a fõvárosban) és volt csat. Ezek után milyen véleményem kellene hogy legyen a magyar forgalmazóról szerinted?
Vagy te új autót veszel ha mondjuk defektet kapsz?
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationery, now thats the killer.

#42
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Építõ jelleg Rob:
Nem tudom, csak sejtem hányan dolgoznak PLHnál. De az 100% hogy nem kéne annyi ember. Hány területi képviselõtök van? Ki kell rúgni mind. Minden boltos tud küldeni hetente/kéthetente egy mailt, hogy mi kell. Posta/futár, heló. Azért hogy adjunk neki egy teát amikor jön, meg megmutogassa az új katalógust, esetleg az akciókról beszéljen, felesleges tartani.
Ha kevesebb költséget kell kitermelni, nem kell akkora hasznot rárakni, lehet olcsóbban adni, aminek egyenes következménye, hogy többen fogják venni. Vagy marketingre/szolgáltatásra költeni, ami megint csak jobban növeli az eladásokat.
Ha rosszak a következtetéseim szólj, de én ebben látom a legnagyobb problémát.

A nagykereknek ugyanúgy kell(ene) versenyezni a kiskerekért, ahogy a kiskereknek a vásárlóért.

van pár dolog amit inkább privátban beszéljünk meg majd egy sör mellett.
lényeg: kevesen vagyunk még igy is, és a területi képviselõ baromi nagy segitség.
a legtöbb boltos abszolut fogalmatlan, õk sok segitséget kapnak, mindeféle téren. (technika, kompatibilitás, elérhetõség, árak, rendelés, stb) az, hogy van pár boltos aki képben van, és ahova nem kell(ene) járni, nem jelenti azt, hogy a területi képviselõ szükségtelen. itt pesten talán ha 3 olyan bolt van, akihez nem kell járni.
a többi meg olyan, hogy ha ott vagy mindig elõtte, akkor rendel tõled. ha nem vagy ott, rendel attól, aki ott van.
nem gépek a kereskedõk, hogy ami elfogyott abból rendelek, hanem emberek õk is.

és mivel te is irtál hozzá: a "nagyságból" sajnos következik az egyfajta rugalmatlaság. de azt ne mond, hogy az utóbbi 1-2 évben nem fejlõdtünk!

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#43
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Építõ jelleg Rob:
Nem tudom, csak sejtem hányan dolgoznak PLHnál. De az 100% hogy nem kéne annyi ember. Hány területi képviselõtök van? Ki kell rúgni mind. Minden boltos tud küldeni hetente/kéthetente egy mailt, hogy mi kell. Posta/futár, heló. Azért hogy adjunk neki egy teát amikor jön, meg megmutogassa az új katalógust, esetleg az akciókról beszéljen, felesleges tartani.
Ha kevesebb költséget kell kitermelni, nem kell akkora hasznot rárakni, lehet olcsóbban adni, aminek egyenes következménye, hogy többen fogják venni. Vagy marketingre/szolgáltatásra költeni, ami megint csak jobban növeli az eladásokat.
Ha rosszak a következtetéseim szólj, de én ebben látom a legnagyobb problémát.

A nagykereknek ugyanúgy kell(ene) versenyezni a kiskerekért, ahogy a kiskereknek a vásárlóért.

Ja és még annyi: Nem ugyanezek miatt az okok miatt, de: Biker rosszabb. Mali szintén. Avexnél is vannak bajok. Bemp-nek is érdekes hozzáállása van. Neuzernél sincs minden rendben.
Általában elmondható, hogy a "nagy" nagykerekkel van a legtöbb probléma. Boneshaker pozitív, aki a Pearl Izumit forgalmazta, õ is, és a Pacific-al sem volt még eddig nagy bajom.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#44
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

nem tudom testvér milyen anyagot szívsz, de nekem is kell belõle.
miért van az, hogy minden nagykereket érintõ topic egybõl a PLH ócsárolásába megy át?
mert a mi részünkrõl legalább kommunikáció van? mert mi valamilyen szinten figyelünk az igényekre, és a fórumot olvasva próbálunk javítani a forgalmazás szinvonalán?
ha egy kurva építõ jellegû hozzászólás született volna eddig, azt mondanám oké, van értelme ide járni, és segiteni nektek shimano-s kérdésekben. de ugy látom jobb lesz, ha leszarok mindenkit, ahogy az összes többi forgalmazó teszi, akkor legalább nem lesz téma, amin csámcsogtok.[/COLOR][/FONT]

Bocsi, de nekem boltos mesélte. Miért ne hinném el ? Lehetetlennek tartod, hogy nem szolgálták ki ?
Ha egy és ugyanaz a cég, miért van olyan óriási különbség a német és magyar nagyker ár között ? Tényleg érdekelne, nem kötözködni szeretnék.
Egyébként te, Rob, tényleg nagyon segítõkész vagy a PaulLange ügyeiben. Nagyon sokat vagy itt a fórumon és minden kis hülye kérdésre tényleg nagyon rendesen és türelmesen felelsz. Sokat köszönhet neked a cég és sok bringás is. Ez a topic ne vegye el a kedved, légyszi ! :-)) Azért nem olyan tragikus a helyzet.

#45
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Küldjél már egy emailt, lécci ! És úgy írd, lécci, hogy valami PaulLange nevû cég nem szolgálta ki a magyar kereskedõt Németországban, mondván, Magyarisztánban is van PaulLange, vásároljon attól !!
De lehet, hogy létezik valami törvény, ami alapján megteheti.

nem tudom testvér milyen anyagot szívsz, de nekem is kell belõle.

sziasztok, nem vagyok egy lázadó arc ezért egy kicsit félve is írom ide, de a shimano csatos eset "lereagálása" az érintett részérõl elegáns csönd homályába veszik...lehet, hogy ez is baj? (de lapítok, mert nem szoktam hozzászólni, csak lelkes amatõr vagyok)

ha nincs csat, akkor nincs csat
erre mit mondjak?
német nagykernek sincs. ha lenne, már itthon is lenne.
de szerinted biztos kibaszásból nem rendelünk, igaz?

amugy ha lapítanál, akkor nem szúrtad volna ide az elmés megjegyzésed, hanem maradsz csöndben. igy cseppet sem lapítasz, csak örülsz, hogy rughatsz egyet a földön fekvõbe. igazi magyar virtus, szóbeli vállonveregetésben részesitelek.


miért van az, hogy minden nagykereket érintõ topic egybõl a PLH ócsárolásába megy át?
mert a mi részünkrõl legalább kommunikáció van? mert mi valamilyen szinten figyelünk az igényekre, és a fórumot olvasva próbálunk javítani a forgalmazás szinvonalán?
ha egy kurva építõ jellegû hozzászólás született volna eddig, azt mondanám oké, van értelme ide járni, és segiteni nektek shimano-s kérdésekben. de ugy látom jobb lesz, ha leszarok mindenkit, ahogy az összes többi forgalmazó teszi, akkor legalább nem lesz téma, amin csámcsogtok.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#46
olahlali

olahlali

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás

ez most leginkább a boltot minõsíti. ott kinn értettek hozzá, itt nem.


sziasztok, nem vagyok egy lázadó arc ezért egy kicsit félve is írom ide, de a shimano csatos eset "lereagálása" az érintett részérõl elegáns csönd homályába veszik...lehet, hogy ez is baj? (de lapítok, mert nem szoktam hozzászólni, csak lelkes amatõr vagyok)

#47
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Ilyenkor én küldenék egy emailt az eu versenyhivatalának. Aztán egy jelentõs bírság kíséretében kényszerítenék õket, hogy adjanak el árut. Kivéve ha csoportmentességük van, amire elég kicsi az esély.


Küldjél már egy emailt, lécci ! És úgy írd, lécci, hogy valami PaulLange nevû cég nem szolgálta ki a magyar kereskedõt Németországban, mondván, Magyarisztánban is van PaulLange, vásároljon attól !!
De lehet, hogy létezik valami törvény, ami alapján megteheti.

#48
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
gyó, elolvastam az utsó oldalt
csak annyit tudok mondani:
pina

#49
Sakic

Sakic

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás

ez most leginkább a boltot minõsíti. ott kinn értettek hozzá, itt nem.


Ez igen, de hogy 1 év alatt nem jött meg a csat a cipõmhöz, meg az hogy 2010-ben 2007-es villák vannak egy kiállításon annak semmi köze sincs a boltokhoz

Mondjuk a kerékpáros piachoz kevesebb köze van, de mióta teljesen online lett a Bikemag azóta egy db új teszt sem került fel a netre, tehát ezzel is szegényebbek lettünk.....:(
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationery, now thats the killer.

#50
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

A banki kamaty felett épp csak keressen a kereskedõ dolgot nem igazán értem.A banki 7-10 % kamat ugye éves kamat.A kereskedõ pénze meg sokszor vagy egyáltalán nem áll a cuccban,mert a vásárló rendelésére hozatja,vagy ha bele is feccöli a pénzét,az a pénz egy év alatt sokszor megfordul,ami már rég nem a banki kamat "felett" hozott neki.(Csak még mielõtt elkezdenénk sajnálni õket).Persze keressen pénzt õ is,engem nem zavar.
Igen,aki igényli a boltos szakértelmét (ha van neki),az fizesse is azt ki.Akinek meg erre nincs szüksége,akár milyen okból,az vegyen netrõl,vagy bárhonnan,ahol neki jó.Felesleges ezért egymást gyilkolni,de azt ne felejtsük már el,hogy ki a szolgáltató,és ki a (ki)szolgáltatott.

Én évek alatt,leszoktam a boltokról,ezért már nem igazán tudom,milyen szolgáltatást képesek nyújtani.És nem érzem magam hibásnak érte,ha az "ilyenek" miatt kisebb lesz a forgalmuk.(tudom,megélnek nélkülünk is,legyen így).A boltok veszítik el a vásárlóikat,nem a vevõk a boltot.

A topicot bezárni szerintem sem indokolt.Persze fõként azokat éri itt kritika,még ha név nélkül is,akik potenciális hirdetõi ennek az oldalnak.

Akiket itt elsõsorban kritika ér a büdös életben nem hirdettek nálunk - és fogadásom van rá, hogy nem is fognak.
"In idem flumen bis non descendimus"

#51
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
A banki kamaty felett épp csak keressen a kereskedõ dolgot nem igazán értem.A banki 7-10 % kamat ugye éves kamat.A kereskedõ pénze meg sokszor vagy egyáltalán nem áll a cuccban,mert a vásárló rendelésére hozatja,vagy ha bele is feccöli a pénzét,az a pénz egy év alatt sokszor megfordul,ami már rég nem a banki kamat "felett" hozott neki.(Csak még mielõtt elkezdenénk sajnálni õket).Persze keressen pénzt õ is,engem nem zavar.
Igen,aki igényli a boltos szakértelmét (ha van neki),az fizesse is azt ki.Akinek meg erre nincs szüksége,akár milyen okból,az vegyen netrõl,vagy bárhonnan,ahol neki jó.Felesleges ezért egymást gyilkolni,de azt ne felejtsük már el,hogy ki a szolgáltató,és ki a (ki)szolgáltatott.

Én évek alatt,leszoktam a boltokról,ezért már nem igazán tudom,milyen szolgáltatást képesek nyújtani.És nem érzem magam hibásnak érte,ha az "ilyenek" miatt kisebb lesz a forgalmuk.(tudom,megélnek nélkülünk is,legyen így).A boltok veszítik el a vásárlóikat,nem a vevõk a boltot.

A topicot bezárni szerintem sem indokolt.Persze fõként azokat éri itt kritika,még ha név nélkül is,akik potenciális hirdetõi ennek az oldalnak.

#52
hé én

hé én

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
elsõ hozzászolás után azt hittem bezárják. mostanában csak olvasgatom., de miért is jött létre: problémák a netes vásárlás körül topik?

olcson akartok minõséget? kávéval autoszalonokban kínálják az embert. ott nem 20000ért vásárolsz. korábban volt egy bikemag szám amibe le volt irva, hogy nem lesznek tesztalkatrészek az ujsághoz, nem lesz poszterek hada, sem havonta frissülõ méregdrága prospektusok...stb stb. tiszta gyerekes vitatkozás: jot akartok? de miért nincs itt jo? kötelezõ lenne....muhaha. ha elvan igyis...

az autószalon példát azért gondolom ide, mert ma is van aki szürkeimpot vasat akar hajtani olcsobban, van aki inkább szalonozik és europai modellt választ természetesen megfelelõ garanciákkal. vki meg bevállalja hogy amerikai modellt, netán még amerikai - és euban nem is forgalmazott - típust vásárol. vki a szivének vásárol vki az eszének.

olyan alkatrészeken vitatkoztok, amik ára miatt ugy gondolom megtehetitek a külföldön nyaralást. miért nem vásároltok akkor? külföldi versenyek? ha az évben elköltesz 300 vagy több k-t alkatrészre miért nem rakod el egybe és jelensz meg egy kiállításon tõlünk nyugatra?

érintõképernyõs pda vásárlás elõtt lehet kérdezni hogy mennyibe került egy kijelzõ? ami sérülhet? mennyi egy pálcika ára, ami törik. ezt összelehet vetni a készülék használt árával. megéri veheted, nem tetszik otthagyod.

szerk: bementem egyszer egy városban egy bicajboltba, megkérdeztem, hogy mennyibe kerül egy olajcsere x villába. a fazon az árlista után kezdett kutakodni. fél percig kereste, ezalatt gondoltam hogy mindegy mit mond nem kell otthagyni...

#53
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Volt egy R7-em nemtom mi volt a baja de egyszercsak kiugrottak a szimmeringek a lábból és elment az összes levegõ. Elvittem szervizbe (BP egyik legnagyobb boltja) ahol, kb. 3 napig "vizsgálták" majd azt mondták hogy el kellet küldeni a központba javításra. OK 2 hét múlva visszakaptam. Nyáron volt szerencsém részt venni az Ischgl Ironbikeon. Elõtte 1 héttel odamentünk. Bringázgattunk és megint kilõttek a szimmeringek a telóból. Bevittük az elsõ szervizbe amit talátunk. Sokkal kisebb volt mint az itthoni. Mutatom mi a baj, mondják ok holnap lehet érte jönni.

ez most leginkább a boltot minõsíti. ott kinn értettek hozzá, itt nem.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#54
Sakic

Sakic

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
Sajnos szerintem is nagyon sok igazság van abban amit freeride69x ír. Itt egy egészen konkrét példa: nézegetem a bringaexpós képeket Manitou telók: ugye egy kiállításra a fogalmazó gondolom próbálja a lehetõ legjobb termékeket kirakni. Erre mit látok? Nixonok, Slatek, Sliverek. Egyiket sem gyártják már, ráadásul szerintem az R7-ek is régiek mert ilyen színben már nem gyártják. http://www.manitoumt....php?page=forks Azért egy kiállításon szerintem ez nagyon gáz, hogy többéves termékeket tesznek ki. Ennyire friss az árukészlet?

De személyesen is vannak negatív tapasztalataim bõven:
Tavaly tavasszal letörtem a Shimano cipõmrõl a csatot(sokat látok belõle úgyhogy nem lehet rá mondani, hogy ritka) Semmi baj körbetelefonáltam az összes bp.-i boltot. Egyiknek se volt. Aztán az egyik felajánlotta hogy rendelnek a nagykertõl. de ne számítsak rá hogy 2 hónapon belül itt lesz. Nembaj mondtam, megrendeltem. Most, majdnem 1 évvel késõbb is "jön".

Volt egy R7-em nemtom mi volt a baja de egyszercsak kiugrottak a szimmeringek a lábból és elment az összes levegõ. Elvittem szervizbe (BP egyik legnagyobb boltja) ahol, kb. 3 napig "vizsgálták" majd azt mondták hogy el kellet küldeni a központba javításra. OK 2 hét múlva visszakaptam. Nyáron volt szerencsém részt venni az Ischgl Ironbikeon. Elõtte 1 héttel odamentünk. Bringázgattunk és megint kilõttek a szimmeringek a telóból. Bevittük az elsõ szervizbe amit talátunk. Sokkal kisebb volt mint az itthoni. Mutatom mi a baj, mondják ok holnap lehet érte jönni. Gondoltam rákérdezek a csatra, hátha van nekik. Mutatom a cipõt, kéne rá csat. Van? Megnézi a boltos :Ja natürlich, fel is rakta. Késõbb délután telefonáltak, hogy lehet jönni a telóért. Kb. 6 óra alatt megcsinálták azt amihez egy magyar szerviznek és a "központnak" 2 hét kellett. Ja és kapásból adtak csatot a cipõmhöz.
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationery, now thats the killer.

#55
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az a baj, hogy olyan boltot akartok, amiben minden megvan, és az eladók szakértõk, és választék is van.
a szakértõ eladó sok pénzt kér. a nagy választéknak nagy a finanszirozási költsége (el sem tudjátok képzelni, de vannak olyan boltok, ahol az árukészlet finanszirozása önmagában több, mint 10%!!!!) a szép bolt kialakitás pénzbe kerül. namost akkor hogy a rákba adja el neked olcsón? ezeket mindet bukja be, csak mert te olcsón akarsz valamit?

szûzek is akartok maradni, meg b*szni is akartok?

rémhöri: elhiszem, ilyen mindig van és lesz is. de ne feledd, ha más nem, az ottani nagyker eleve 6% elõnnyel indul.
de amit te irsz, az jórészt csak a nyugati országrész boltosainak alternativa, mert más is befolyásolja a kinti vásárlást, mint szállítási költség, nyelvtudás, stb

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#56
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás

Külföldi beszerzés tekintetében pedig arra gondoltam hogy ha külföldi kisebb boltokkal közösen oldanátok meg a beszerzést az megoldást jelenthetne. Õket kiszolgálja a nagyker mert "hazaiak" , a bolt meg a ti rendeléseteket is hozzácsapná a saját rendelésükhöz.


Haszon nélkül a 2 szép szemünkért, ugye? :)

Nekem a hétvége tanulsága: "tessék rendes boltot keresni!"

És persze kire mutogatnak ujjal? Ahelyett hogy a dolgukat tennék, hogy a vevõikkel foglalkoznának.

Az ilyen topicok pedig régen tényleg be voltak rögtön zárva.


1.) Ja.
2.) Thez. Vegyük példának a Shimanot. Van egy ár, amit a gyár ad. Van amit a nagyker. Van amit a kisker. Legyen mondjuk ideális esetben 1, 1.3, 1.69. Miért van az, hogy ami külföldön ami 1.69, az itthon 2.3? Még ha kihagyunk egy lépcsõt, akkor is valahol van nagyon nagy% extra profit. Ennyivel drágábban adná a gyártó?
3.) Miért legyen bezárva? Tabu? Ez megint olyan mint a dopping az itthoni bringásoknál? Nem lehet beszélni róla?

Ahogy láthatjuk már most is, nagykerszinten is megkezdõdött az átrendezõdés, és folytatódni is fog. A piac még a nagyon régi szereplõkkel van tele, akik helyett újak jönnek. Régiek meg húzhatják le a rolót, mert nem képesek alkalmazkodni a változó piachoz.

Mod.: Rob, ez sem igaz. Van olyan, aki kiszolgál szerencsére. És egyre több lesz, ahogy az okosabb kisker rájön, hogy nincs kiszolgáltatva az itthoni beszerzési forrásnak. Márkákat azért nem mondok :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#57
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Még egyszer elmondom. A külföldi nagykernek is ki kell szolgálnia az eu versenytörvénye alapján. Vannak kivételek is, de garantálom, hogy a törvényt sem ismerik ezek a cégek (nemhogy a törvényt), mivel a hazai szabályozás más náluk..

a külföldi forgalmazó tud olyan árat mondani neked, hogy ki vagy szolgálva, de nem akarod megvenni, hidd el.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#58
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Még egyszer elmondom. A külföldi nagykernek is ki kell szolgálnia az eu versenytörvénye alapján. Vannak kivételek is, de garantálom, hogy a törvényt sem ismerik ezek a cégek (nemhogy a törvényt), mivel a hazai szabályozás más náluk.

Ez meg egy nemzetközi kereskedelmi alapelvet sért.



Ez ennél azért bonyolultabb. A diszkrimináció tilalma nem (feltétlen) azt jelenti, h mindenkit egyenlõ elbánásban kell részesíteni.
Nem semmi látni, milyen szakadékot jelent az emberek között, hogy a pult melyik oldalán állnak...

Kis adalék, bár már ez is írva volt korábban, mint a tévés vagy a pékes sztori; az egyetlen bolt, ahova beteszem a lábamat, szinte semmit nem tart raktáron, ami számomra érdekes lenne. Az ok, amiért négy-öt éve oda járok, az az, hogy sehol máshol nem szerelnek ilyen jól kis hazánkban, nincs megoldhatatlan feladat. Ami durva, hogy olcsóbban teszik, mint a többi bolt. Pedig megtehetné, hogy tetszõleges árat kér érte a boltos, mivel olyan dolgokat vállal el, amikkel mindenhonnan elhajtanak. Respect Óbudabringa :)

#59
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
komolyan, olvassatok már vissza kicsit
volt már itt nagykeres téma, elcsámcsogtunk már párszor rajta

kibic mindig van, igazi "megmondóember" akinek semmi nem drága. aki féligazságokkal dobálózik.

egy: a kinti webshop meg nem a kinti forgalmazótól veszi, hanem egyéb forrásból. ezzel senki nem fog versenyezni. a németeknél 19% az áfa nálunk meg 25% az áfa. eleve 6% hátrányban vagy, és még versenyezz? ti hol éltek?

azt értsétek meg, hogy a kiskernek is van költségszintje, amit fedezni kell, meg a nagykernek is van költségszintje amit fedezni kell. plusz mindkettõ legalább a banki kamatot akar keresni (a rohadékok, igaze? legyen mindenki máltai szeretetszolgálat, hogy ne keressen semmit rajta csak hogy neked olcsóbb legyen??) szóval a dolgok jelen állása szerint mindkettõben a költségszint felett legalább 7-10% profitnak is lenni kell, különben mindenki betenné a pénzét a bankba, és várná, hogy gyarapodjon, minek szívjon minden nap a sok "okos" vevõvel? de ha mindenki ezt az elvet követné, akkor egy kurva bolt se lenne itthon, egy nagyker sem. na az biztos jó lenne annak a kerékpárpiac fél tizezrelékét ki nem tevõ embernek (legyen husz darab) aki ráér itt verni magát. a többi meg bemegy, megveszi, örül, kész. nekik szükségük van a boltos szakértelmére. és fizetnek érte. (nem kell idekeverni, hogy melyik bolt hogy áll szakértelemmel. amelyik nem jó oda nem mész, van még millió egy, menj máshova)

el kell fogadni. a termék ára két részbõl tevõdik össze.
a termék tényleges árából és a hozzá kapcsolódó szolgáltatás árából.


ha nem akarod megfizetni a szolgáltatást akkor rendeld webshopból, de ne fórumra járj hinteni az igét és ne a boltba járt a szolgáltatásért ingyen, és utána menj haza és rendeld meg a netrõl azt, amit a boltos tanácsolt.

én nem értek a tévékhez.
tavaly elõtt karácsonyra ugy vettem tévét besétáltam egy nemvagyokhülye áruházba, mondtam az eladónak ennyi lóvém van, venni akarok egy tévét, adja el nekem. hivott egy másik eladót, de sikerült ELADNIUK. nagy betûkkel irom, mert lényeges. elmondták mi miért jó, mire figyeljek vásárláskor, megkérdezték egyáltalán mire van szükségem, stbstb. kifizettem érte a webes árnál 10000-rel többet. megvehettem volna a weben is, de kismillió tévé van az avplaneten, honnan a rákból tudom melyik lesz nekem a jó? nem értek a tévékhez. igy viszont boldogan távoztam a boltból. vettem egy az én igényeimnek és pénztárcámnak tökéletesen megfelelõ tévét. õk is boldogok voltak. egyel több elégedett ügyfelük van, meg a heti prémium is nyilván más. (ne menjünk bele abba, hogy egy multinál vásárolok, és ez miképp viszonyul a magyar gazdasághoz, ez volt KÖZEL)
a boltosnak nem az árral kell a web "ellen" versenyeznie. hanem a szolgáltatásokkal, ami a termék köré épül.
aki felfogja, az a bolt megmarad. aki nem, az lehúzza a rolót.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#60
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

MJani: akkor nem hallottál még forgalom utáni kedvezményrõl, és listaárról ;) Mert az nem alkotmányos jog. Kár hogy nem gépésznek tanulsz! :) ;) (ne vedd sértésnek)

Az egyéb kedvezmények az más téma (az egyforma vevõket nem lehet megkülönböztetni). Természetesen az elõre meghirdetett árat kell biztosítani mindenkinek . Gondolom a listaár is alacsonyabb kint vagy nem?
Ezek nem alkotmányos jogok, hanem már több évtizedes szabályok. Az uniós szabályozás, ami nem túl régi.
Egyébként van egy gyanúm, hogy a gyártók nem engedik a nagykereknek a más országbeliek kiszolgálását. Szét kéne csapni köztük. :)
Gépész? Az nem jó, sokat kellett volna tanulni, nem lehet mellette eleget bringázni. :)

szerk.: Különben is, te a sötét oldalnak dolgozol. :)


A sebesség mindent megold.