Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Gyári kerékszettek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
358 hozzászólás a témában

#101
Bubus83

Bubus83

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
  • LocationVeszprém

Sziasztok!

 

Kellys TNT 20 2013-as 29er bringám van [link], több dolog már cserélve lett rajta (Shimano Deore hajtómű, első váltó, elöl 180-as féktárcsa). Most elgondolkodtam rajta, hogy a felniket és a kerékagyakat kicserélem komolyabbra.

Fűzött kerék szintjén a Mavic Crossride 29-re gondoltam (ez kb. 80 ezer Ft). Ebben bent van a kerékagy?

 

Nem fűzöttnél ezeket néztem:

 

Mavic XM719

[link]

 

Mavic XM819

[link]

 

Mit javasoltok, melyiket lenne érdemes? Gondolom bármelyik nagy előrelépés lenne a gyári Kellys Draft felnihez és Sram 306 agyakhoz képest.

Vagy tudtok jó, megfizethető árú felniket, kerékagyat javasolni? Évente több ezer km-t megyek, strapabíró cucc kell mindenképp.

A féktárcsák miatt miatt mindenképp 6 lyukas felni kellene.



#102
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Igen XR lett volna mint hogy azzal rendeltem csak valahol hiba csúszott a gépezetbe és így lett hátul XM. Volt pár hónap mire észre vettem (Mármint nem én hanem az egyik csapattársam) egyébként nem bánom nem baj az ha a hátsó felem alatt kicsit szélesebb és erősebb a kerék mert hogy én is 80-84kg között lavírozok és szeretem a kicsit kövesebb meredekeket is :)


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#103
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

X1700/XM1700 az ha jól rémlik, a stiftes taiwani felni és nem a hegesztett svájci, mint az XR/XM/EX széria. Simán ezen múlhat akár, bár kissé kiábrándító, hogy akkor mi a frászkarikának hirdetik tyúkbél-redinek...

 

Három montis és egy oútis DT szettem van. Az oútisat már sikerült kis híján legyilkolnom (saját hiba, karbantartás teljes hiánya stb.), de az az agy volt szerencsére és a hazai szerviz szépen rendbe tette. Like new. De a felni része szuper (tubeless, 18mm belső szélesség).

 

MTB-n a 350-es agyra 3 éve fűzetett Arch EX felnis 29er a mai napig elpusztíthatatlan, mindent kibír. Tartottam is ezért attól tavaly, hogy a 240-es agyra a grammozós húzott aero DT küllőkkel fűzött XR331-es felniket hamar legyilkolom, de nem, szépen működnek. Van egy XR1501-es szettem is (XR331-essel egyező felni, csak 32 helyett 28 küllő), a felni részével nincs gond, csak nem olyan merev, mint az ActionSport.de-nél fűzetett szett az XR331 felni+DT aero küllők+240-es agyak szettje. Szerintem 80-85 kilós embernek még elmegy, ha nem egy vadóc fajta. Egy 85+ kilós inkább nézzen valami más szett után.

 

@zoli: neked a hátsó kereked az XM? Eredetileg nem XR volt, mi történt vele?



#104
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Marci jelentem nekem az XR-XM1501-es van és köszöni jól van és azért én sem csak maratonozásra használom. van benne két jó agy és két jó felni közte jó küllőkkel.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#105
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Én pont a másik fele vagyok akkor. 

Gyári szettet vennék. Van egy X1700-as első szériás 29-es szettem és nagyon szeretem, talán 2 éves. Az agy nem a Shimano féle csendes megoldás de hozzá lehet szokni. A CX bringára is DT szettet vettem most decemberben, ez is elárul valamit a véleményemről.    



#106
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Hát, annyit tudok segíteni, hogy havernak az 1700as van és az nagyon béna szegény. Szóval a haver 70 kg körüli de kb fél év után a felni az illesztésnél szétjött kicsit, így kiszivárog a defektlötty. És van benne 8as rendesen, ami a szerelő szerint kiszedhetetlen. Pedig ő biztosan jó szerelő, mert a derékszögbe hajlított felnim úgy megcsinálta, mintha új lenne.

Szerintem vegyél valami jó felnit és 2 agyat.


Marci

#107
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.888 hozzászólás

https://www.rosebike...-set/aid:715916

 

ez így ennyiért megéri? nem igazán találtam róla review-t, ezt a pár lohasztó véleményt leszámítva, meg hogy nehezebb mint írják...

http://www.mtbr.com/...920_157crx.aspx


Kisherceg módosította - 2016. március 20. - 22:41

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#108
torma99

torma99

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás

Üdv!

Carbon kerekem felnijébe bele ment az eső víz elég szép mennyiség, sajnos ismerősöm oda rakta ahol özönviz ment rá. Hogyan lehet kiszedni onnan ?

Szingót ha leveszed, szelepluknál nem jön ki?

alkdefohij.png


#109
szam37

szam37

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Üdv!

 

Carbon kerekem felnijébe bele ment az eső víz elég szép mennyiség, sajnos ismerősöm oda rakta ahol özönviz ment rá. Hogyan lehet kiszedni onnan ?



#110
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

2014-es Mavic Crossone hátsó kerékben kilazult egy küllőm. Egyenes küllő, így a fejrész elforog az hátsó agy rögzítési pontjában, amikor feszíteni szeretnék rajta. "Rendes" fogóm nincs sajnos, amivel meg tudnám fogni; mivel lenne érdemes rászorítanom a küllőre, hogy a niplin húzhassak valamennyit?



#111
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Ó az kár, akkor marad az építés. 



#112
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

29-es Crossmax SLR kereket milyen testsúlyig lehet biztonságosan használni? Nem kímélő üzemmódban....

Ne is gondolj rá, max ST.



#113
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

29-es Crossmax SLR kereket milyen testsúlyig lehet biztonságosan használni? Nem kímélő üzemmódban....



#114
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.888 hozzászólás

miért ne lenne szabad? :) De a 160 EUR nem csak a hátsó? Az első még kb. 110. De használtat ne vegyél.

 

mert mondjuk vacak, csak én nem tudok róla. :)

 

a pár ennyi.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#115
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

megint napirendre került nálam a 29er téma, a váz-villa kb ki is van nézve. kerék ügyben viszont kicsit tanácstalan vagyok, ezt találtam: DT X1900 Spline. szabad ilyet venni? 160 euro + posta. vagy ugorjak rá erre?

http://apro.bikemag....r-l265610.html#

 

 

én a "boltit" venném

miért ne lenne szabad? :) De a 160 EUR nem csak a hátsó? Az első még kb. 110. De használtat ne vegyél.



#116
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

megint napirendre került nálam a 29er téma, a váz-villa kb ki is van nézve. kerék ügyben viszont kicsit tanácstalan vagyok, ezt találtam: DT X1900 Spline. szabad ilyet venni? 160 euro + posta. vagy ugorjak rá erre?

http://apro.bikemag....r-l265610.html#

én a "boltit" venném


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#117
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.888 hozzászólás

megint napirendre került nálam a 29er téma, a váz-villa kb ki is van nézve. kerék ügyben viszont kicsit tanácstalan vagyok, ezt találtam: DT X1900 Spline. szabad ilyet venni? 160 euro + posta. vagy ugorjak rá erre?

http://apro.bikemag....r-l265610.html#


Kisherceg módosította - 2014. december 19. - 00:46

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#118
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Megnéztem az Easton EA 70 XCT agy dokumentációját. Először a csapágyakat kell kivenni, utána lehet eltávolítani a szabadonfutót. A visszarakáshoz már kell egy gyári közdarab és a gyorszárral lehet visszahúzni, ami egyébként nagyon szimpatikus, csak a közdarabom hiányzik. Amíg megrendelem ezt a célszerszámot pihenni fog a kerék.



#119
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Csak Shimano agyam volt eddig de ott pont ilyen hangok után szokott tönkremenni a szabadonfutó. Menj a Hope-al, annak most úgyis új a szabadonfutója !

Én is úgy döntöttem, hogy a Hope lesz, azért az mégis bivaj erős a 12mm-es átütő tengellyel. Pálcikatengellyel az Easton nem igazán győzött meg. Pedig meghúzom a gyorszárat, de mégis ellenőrizni kell időnként, mert majdnem lelazult. Igaz, ezen csak a sima acél féktárcsa volt, de a fék egy idő után rezonálni kezdett és ilyenkor gyengült a fékhatás. Bár lehet ez mástól van, nem attól, hogy kevésbé merev a hátulja.

 

Szerencsére az Easton dokumentáció ügyben alapos, most nézem hogy kell szétszedni az agyat. A Hope videóban említették, hogy nem szabad teletömni zsírral a szabadonfutót, mert akkor csak ugrani fog és idő előtti elhasználódáshoz vezet. Abba is csak annyit raktam, hogy éppen legyen a fogak között. Remélem, hogy itt ilyen jellegű probléma van. Ha cserélni kell valamit, visszaküldöm a CRC-nek vagy veszek hozzá másik szabadonfutót.


freddyke módosította - 2014. július 28. - 00:02


#120
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Csak Shimano agyam volt eddig de ott pont ilyen hangok után szokott tönkremenni a szabadonfutó. Menj a Hope-al, annak most úgyis új a szabadonfutója !


Marci