Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Gyári kerékszettek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
358 hozzászólás a témában

#121
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Easton EA70 XCT 26" 9*135mm-es hátsó kerékről kérdeznék. Új korától kezdve 10-20km-enként, amikor rálépek a pedálra szalajt egy keveset akkora kattanások kíséretében, hogy mindig azt hiszem széttörik az agy. Gondolom ez a szabadonfutója. Tudom, hogy látatlanban nehéz megmondani mi a gond. Alpok túrára készülök (~ 1000km) és eredetileg nem ezzel a kerékkel akartam menni (két kerék között vacillálok), de most felmerült, hogy mégis ezzel mennék.

 

Csomagtartóval (20kg-nál kevesebb terheléssel) elég ez a 24db egyenes küllő vagy nagy rizikó?

 

Sanszos hogy a kattogás miatt előbb-utóbb megadja magát?


freddyke módosította - 2014. július 27. - 14:14


#122
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Használ valaki CB kerékszettet?



#123
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat és véleményeket.

 

A szabadonfutó gyakori karbantartása mit jelent?

Anno XT agyas DT küllős Mavic717-s kerekeim voltak. Azokat minden szezon elején/végén szétkaptam/karbantartottam.

Meg is hálálták...

Igaz én 70Kg körül vagyok.

 

Most van egy hely ahol az X1600---70pénz a Crosstrail meg 90pénz.

Súlyban nincs nagy difi a kettő között. Kérdés, hogy a különbség a kerék kerületén vagy inkább az agyaknál van?!

 

Régebben hallottam, hogy a Mavicnál még a jobb kerekeknél is problémák voltak az agyakkal. Ez még mindig fennáll?

Az az agyprobléma amit írtam, először sokáig elmegy aztán amikor megkopik könnyebben kiszárad nagyjából két havonta persze kilométer függő.



#124
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat és véleményeket.

 

A szabadonfutó gyakori karbantartása mit jelent?

Anno XT agyas DT küllős Mavic717-s kerekeim voltak. Azokat minden szezon elején/végén szétkaptam/karbantartottam.

Meg is hálálták...

Igaz én 70Kg körül vagyok.

 

Most van egy hely ahol az X1600---70pénz a Crosstrail meg 90pénz.

Súlyban nincs nagy difi a kettő között. Kérdés, hogy a különbség a kerék kerületén vagy inkább az agyaknál van?!

 

Régebben hallottam, hogy a Mavicnál még a jobb kerekeknél is problémák voltak az agyakkal. Ez még mindig fennáll?


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#125
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok!

 

Kicsit upgradelném a bicómat és két kerékszettet néztem ki.

Az egyik: http://www.counter-r...00-Cross-Wheels

A másik: http://www.mavic.com...il#.U1tFs1eXPDE

 

Minden véleményt és tapasztalatot szívesen megallgatok. Esetleg valamilyen más gyártótól alternatíva?!

 

Előre is köszi!

Nekem van egy régebbi Crosstrail, 2007-óta gyepálom és bírja a 95 kilómat mostanában lsz esedékes egy hátsó csapágycsere úgy érzem, azt számold bele a Mavicocnak az idióta csúszócsapágyas/perselyes szabadonfutója miatt gyakoribb a karbantartás igénye.



#126
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Sziasztok!

 

Kicsit upgradelném a bicómat és két kerékszettet néztem ki.

Az egyik: http://www.counter-r...00-Cross-Wheels

A másik: http://www.mavic.com...il#.U1tFs1eXPDE

 

Minden véleményt és tapasztalatot szívesen megallgatok. Esetleg valamilyen más gyártótól alternatíva?!

 

Előre is köszi!

 

Mavic UST és 1 mm-el szélesebb a belső méret, tehát stabilabb a gumi. A feltüntetett áraknál viszont a DT jóval olcsóbb, meg 28 küllőnél jobb a súlyelosztás mint 24-nél (esetleges küllőprizma is jobban felfér).



#127
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

 

Kicsit upgradelném a bicómat és két kerékszettet néztem ki.

Az egyik: http://www.counter-r...00-Cross-Wheels

A másik: http://www.mavic.com...il#.U1tFs1eXPDE

 

Minden véleményt és tapasztalatot szívesen megallgatok. Esetleg valamilyen más gyártótól alternatíva?!

 

Előre is köszi!

részemről crosstrailra 1

dt-ben jobb az agy, mavicnak jobb a felnije és true ust, meg szerintem masszívabb is, de ezt valószínűleg papíron nem tudnám bizonyítani :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#128
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Sziasztok!

 

Kicsit upgradelném a bicómat és két kerékszettet néztem ki.

Az egyik: http://www.counter-r...00-Cross-Wheels

A másik: http://www.mavic.com...il#.U1tFs1eXPDE

 

Minden véleményt és tapasztalatot szívesen megallgatok. Esetleg valamilyen más gyártótól alternatíva?!

 

Előre is köszi!

 

 


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#129
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Haverék most, 1,5 hónapja vettek 2 Radon bringát, CrossRide kerékszett van bennük és mindkettőnek eléggé lötyög a csapágyazása. Lehet, hogy ezek tényleg ilyenek gyárilag.

Az SLR-el nem illik összehasonlítani, kb. 600 Euro az árkülönbség. (230 vs. 830 € )

Nem összehasonlítás volt, példa.



#130
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Haverék most, 1,5 hónapja vettek 2 Radon bringát, CrossRide kerékszett van bennük és mindkettőnek eléggé lötyög a csapágyazása. Lehet, hogy ezek tényleg ilyenek gyárilag.

Az SLR-el nem illik összehasonlítani, kb. 600 Euro az árkülönbség. (230 vs. 830 € )


marton módosította - 2014. április 13. - 23:13

Marci

#131
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Erre kíváncsi vagyok.

Nézz meg egy SLR kereket.



#132
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Pedig lehet.

 

Erre kíváncsi vagyok.



#133
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Zárt csapágyas? Ha igen, akkor azon nem lehet állítani, viszont lehet csapágyat cserélni. A Shimano gondolom kónuszos, a kónuszt tökéletesre be lehet állítani.

Pedig lehet.



#134
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás

Javítás: a Mavic ipari csapágyas... 


Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#135
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás

A Shimano és a Mavic is kónuszos


Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#136
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

az meg egy alsó kategóriás mavic kerék. az meg ilyen.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#137
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Zárt csapágyas? Ha igen, akkor azon nem lehet állítani, viszont lehet csapágyat cserélni. A Shimano gondolom kónuszos, a kónuszt tökéletesre be lehet állítani.



#138
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás

Sziasztok!

 

Mavic Crossride kerekeim vannak. Kb. fél év használat után elkezdett kotyogósodni a hátsó kerekem. Megmutattam szerelőnek, kicsit húzott rajta, kicsit jobb lett. Azóta eltelt 3 év és nemrég kapott egy agy zsírzást. Ezúttal egy másik szervízbe vittem és szóltam is a szerelőnek, hogy kotyog egy kicsit a hátsó, nézze meg. Annyit mondott, hogy ennyi még belefér. Ezt így el is hinném, csakhogy az edző bringámban valami alsókategóriás Shimano agy van, 8 éves és nem kotyog. Így egy kicsit bosszantó a dolog...Keressek másik szerelőt, mit kéne cserélni az agyban, vagy ez normális, hogy egy kicsit kotyog??


Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#139
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Köszi a válaszokat! Kicsit elment a kedvem az egésztől. Lehet, hogy inkább "intermediate" gumit fogok használni, Az jó, mert nem az igazi se szárazon, se sárban. :)

Próbáld meg. Ahogy írják, nem olyan bonyolult.

Nálam két bringa.

Melóbajárós. Télen 26"-os (régi, gyári), tavasztól-őszig 28"-as (gyári) van benne. A csere kb. annyi, hogy picit utánnaállítok a féknyeregnek (kb. 1 perc). Mindkettő 6 csavaros agy, Avid tárcsa, 26"-on Roundagon a 28'-ason GS2. Igaz a hajtás itt csak 2 sebesség (2/1), szóval sorcsere nincs, de azért a hátsó egy lánckerék is kopik.

A hegyi bringa. 26"-os gyári (Crossmax ST 6 csavaros, Avid HS1 tárcsa) néha cserélve épített (XT CL agy+Mavic 717+XTR tárcsa) kerékre. Itt kb. nulla problémám volt. A féket sem kellett utánnaállítani. Mondjuk a CL tárcsa kopottabb volt, de pont lexarom..A két sor az egyes kerekeken kb. ugyanannyira kopott, így nekem tökéletes a cserélgetés. Itt sem zavar, ha nem 100%-osan finom a hajtáslánc.

 

Szóval nálam működik más kerékméretek-setupok, féktárcsák, hajtásláncok esetében is.


Grande módosította - 2014. február 22. - 23:44


#140
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Köszi a válaszokat! Kicsit elment a kedvem az egésztől. Lehet, hogy inkább "intermediate" gumit fogok használni, Az jó, mert nem az igazi se szárazon, se sárban. :)

 

Nekem épített kerekeim vannak, kettőt a CRC, egyet az actionsports.de, egyet egy kerékpárbolt épített. Persze nem az építés, hanem az agyak és a féktrácsák számítanak. Lehet, hogy gyári kerékszettnél (ha a gyártó méretpontosan gyárt), hagyományos (nem alubakos) féktárcsákkal működne. Erős a gyanúm, hogy nálam a féktárcsákon bukott el a mutatvány, nem egyformák. Leírtam a teljes sztorimat, Neked lehet szerencséd és összejöhet, csak benne van a pakliban az is, ahogy én jártam. Használhatatlan gumikkal sem leszel előrébb. Az igazi megoldás az lenne, ha minden felhasználásra egy bringa, sajnos erre nekem sincs helyem.


freddyke módosította - 2014. február 22. - 22:36