Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Gyári kerékszettek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
358 hozzászólás a témában

#341
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
Mavic Crossride-al valakinek van valamilyen tapasztalata?

#342
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Így van! Engem meglepetésként ért, a mavic crosstrail beüzemelésénél, hogy lötyögött a kazettán a kilences fogaskeréksor.

Pont múltkor hitetlenkedtem ebben a témában, de meggyõztek A 10es szélesebb, mint a 9es és kell egy alátét a 9es sor mellé, ha 10es rotoron akarod használni (mavic kerékrõl van szó).



#343
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Pont múltkor hitetlenkedtem ebben a témában, de meggyõztek A 10es szélesebb, mint a 9es és kell egy alátét a 9es sor mellé, ha 10es rotoron akarod használni (mavic kerékrõl van szó).


Ja, kár hogy a Shimano meg pont fordítva írja: 10-es mellé 1 mm a 9-es rotoron.

#344
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Pont múltkor hitetlenkedtem ebben a témában, de meggyõztek A 10es szélesebb, mint a 9es és kell egy alátét a 9es sor mellé, ha 10es rotoron akarod használni (mavic kerékrõl van szó).


A sebesség mindent megold.

 


#345
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
van itthon 9es meg 10es kerek/sor is, de most csak ezert nem fogom szetszedni oket. pedig most mar engem is erdekel
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#346
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

miota van kulonbseg a 9-es es a 10-es sorok kozott? :wtf:

eddig ugy tudtam hogy csak a 7es volt keskenyebb, 8/9/10 ugyaz a szelesseg


Nagyjából.

NOTE: When installing the CS-7800/6600/5600 on a 9-speed freehub, you must use the supplied 1mm spacer (part# Y1Z807000) behind the cassette to space the gear properly in the frame.

Én ebbõl azt gondolnám, hogy a 10-esekhez való rotor rövidebb, mivel 9-es rotoron még marad +1mm. Ha viszont az ember kiszámolgatja összeadogatva a lánckerekek, meg a hézagolók szélességét, 9-esre 36,5mm 10-esre 37,15mm jön ki. Ki érti ezt...?

#347
vendég_freeride69x_*

vendég_freeride69x_*
  • vendég
Nekem eddig 3 gyári kerékszettem volt:
-Mavic Crossmax XL UST disc:
könnyû,erõs kerékszett Zycral 3mm-es egyenes fejû küllõkkel,FTS-X agymechanizmus,2 kalapács,teljecen bontható szabadonfutó agytest.Küllõcsere esetén nagyon drága a küllõ(800ft/db),és nem mindegy hogy elõre/hátra-jobb oldalra/vagy bal oldalra milyen kell.

DT X 1800:
28DB DT 2-1.8 ProLock hexagonal anyába rögzített j fejû küllõk 3 keresztre fûzve.,2+3 ipari csapágy és 1 görgõsor,az agyak másnéven 370-esek(régi Onyx).Teljesen bontható agyak,szabványos ipari csapágyak.Érdekes hogy a DT honlapjáról letöltött 370-es agy robbantott rajzán,az agyban csak 2 csapágyat tûntetnek fel!A racsni alattit nem,ez 6100-as csapágy.Így az agyban hátul nem kettõ,hanem 3 csapágy van plusz a görgõsor.
Strapabíró,mindenes kerék,igen megbízható.A két kalapács miatt kicsit lassú a kapcsolás,de megszokható.Kicsit flexibilis,a küllõk egymásra támaszkodnak fel sajnos.

Fulcrum RedMetal 5:
24db(16+8) lapított j fejû küllõ,20mm-es tengelyek,Campagnolo rendszerû,bontható agytest,3 kalapács,2+4 csapágy,legolcsóbb gyári kerékszett jelenleg(45000ft)és 2! év garancia!
Centerlockos tárcsás kivitel figyelem!:nem jó rá a centerlock adapter(6 lyukas tárcsához),tehát csak centerlockos tárcsával használható!
A tárcsa zárógyûrûjét jól meg kell húzni!Hogy mivel?:integrált hajtómû csapágycsésze kulcsával!Hajlamos fellazulni,ilyenkor a tárcsa vmiért kotyog az agyon..
Nagyon merev,jól gyorsítható kerék,a 3 kapalács miatt gyors a kapcsolódás.A küllõk nem támaszkodnak fel egymásra,merev minta az atom.Küllõ:8-as csomagban,bal v. jobb oldali 5000ft körül.

#348
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
miota van kulonbseg a 9-es es a 10-es sorok kozott? :wtf:

eddig ugy tudtam hogy csak a 7es volt keskenyebb, 8/9/10 ugyaz a szelesseg
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#349
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Szerintem megnyugodhatsz, mert az országúti rendszerek manapság 10esek (tudom 11) biztos, hogy 10es sort rá fogsz tudni tenni.


De õ 9-est akar rátenni.

#350
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Szerintem megnyugodhatsz, mert az országúti rendszerek manapság 10esek (tudom 11) biztos, hogy 10es sort rá fogsz tudni tenni.

#351
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

A kérdéseid zömét megválaszolták, emiatt a felni nagyon jól fékezhetõ. A Shimano rotorra meg rámegy a Shimano és a Sram sor. Ha campagnoloval mész válassz gyárilag olyan rotorost, nem érdemes a cserével bíbelõdni. Gyanítom, hogy a 70esre az r4es rotort teszik. Az r4sl a csúcs kerékszettekre kerül. De ott is van a rotoroknál, hogy melyik kerekeket szerelik vele.


Köszi mindenkinek.
A rotor dilemma ott van, hogy 2 R4-es van (9-es és 10-es) és a 10-es valószínûleg 1 mm-rel rövidebb bordás, emiatt nem megy fel rá a 9-es.
Az EA70-es egyiknél sem szerepel, mint szokásos felállás, ami meg szerepel, az meg több helyen, aminek meg nem sok értelme van.

#352
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás

Üdv.
Mit takar a "25mm Aeroprofilfelge mit abgedrehten Bremsflanken" kitételben az elcsavart fékfelület (?) dolog?
Shimano kompatibilis választás esetén melyik rotor lesz rajta:
http://www.eastonbik...ility Chart.pdf ?
Szabvány rotor tehetõ rá?


A kérdéseid zömét megválaszolták, emiatt a felni nagyon jól fékezhetõ. A Shimano rotorra meg rámegy a Shimano és a Sram sor. Ha campagnoloval mész válassz gyárilag olyan rotorost, nem érdemes a cserével bíbelõdni. Gyanítom, hogy a 70esre az r4es rotort teszik. Az r4sl a csúcs kerékszettekre kerül. De ott is van a rotoroknál, hogy melyik kerekeket szerelik vele.

#353
tfzs76

tfzs76

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Üdv.
Mit takar a "25mm Aeroprofilfelge mit abgedrehten Bremsflanken" kitételben az elcsavart fékfelület (?) dolog?
Shimano kompatibilis választás esetén melyik rotor lesz rajta:
http://www.eastonbik...ility Chart.pdf ?
Szabvány rotor tehetõ rá?


abgedrehten = esztergált

#354
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Üdv.
Mit takar a "25mm Aeroprofilfelge mit abgedrehten Bremsflanken" kitételben az elcsavart fékfelület (?) dolog?
Shimano kompatibilis választás esetén melyik rotor lesz rajta:
http://www.eastonbik...ility Chart.pdf ?
Szabvány rotor tehetõ rá?


Bár nem tudok németül, de fékfelület elõtt a vevõcsalogató varázsszó a "köszörült" szokott lenni. És értelemszerûen az lesz, amelyikhez azt írták, hogy Shimano.

#355
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

bár nem ea70est de easton-t használok mire lennél kíváncsi?


Üdv.
Mit takar a "25mm Aeroprofilfelge mit abgedrehten Bremsflanken" kitételben az elcsavart fékfelület (?) dolog?
Shimano kompatibilis választás esetén melyik rotor lesz rajta:
http://www.eastonbik...ility Chart.pdf ?
Szabvány rotor tehetõ rá?

#356
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás

Easton EA70-est használ valaki, lenne pár kérdésem?


bár nem ea70est de easton-t használok mire lennél kíváncsi?

#357
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a topik marad, jo az elgondolas

ket komplett kerekem van, az egyik Specialized Roval Traversee Disc, konnyu, eros, az elso agy 9mm gyz, 20mm atutos, es 24mm atutos kompatibilis, a felni hegesztett es UST, a hatso agy racsnimechanikaja DT swiss.

http://www.bikeradar...-wheelset-28683

a masik egy orszaguti Shimano WH-R601 [ultegra]

• Aluminium rims
• Aluminium rear axle and cassette freehub body
• Wide hub and offset rim design to improve rigidity
• Weight 1687 grams per pair
• 16 front and 20 rear bladed spokes

http://cycle.shimano...601.-type-.html

mindkettovel nagyon meg vagyok elegedve :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#358
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Easton EA70-est használ valaki, lenne pár kérdésem?

#359
vendég_freeride69x_*

vendég_freeride69x_*
  • vendég
Gyári kerékszettekrõl általában,gyári és valós menettapasztalokon alapuló adatok,jellemzések,technikai-forgalmazói-és garanciális hátterük.

Érdekelne a Fulcrum RedMetal 5-ös kerékszettrõl minden, ami menettapasztalatokon alapul.Mért súly stb.