Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Gyári kerékszettek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
358 hozzászólás a témában

#61
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ilyenkor jön az, hogy vidd el egy (megbízható) boltba és kérj tőlük részletes kárfelmerést a várható javítások költségeire vonatkozó becsléssel kiegészítve. azt lobogtatva már legalább lesz mire hivatkozni a másik féllel/biztosítóval csatázva, illetve kézbe véve jobban meg tudják mondani, menthető-e a felni, mint mi képről. szerintem.

 

mar irtam reggel a giant helyi kepviselojenek, hogy legyen vmi "hivatalos". azt irtak, ha nekem kell fizetni, akkor javitanak eloszor, amugy a kerekcseret javasoljak. 395eur.

 

ezt az osszeget meglobogtatom, aztan megnezem hogy regalnak. ha negativan, akkor meg tudom en is csinalni. de szerintem kiszedem a villat is, es vegig nezek mindent, mert ez nem eppen az a szogu terheles, amire terveztek, lehet a villanyak vagy a vaz is kapott, ha mar a kerek igy elgorbult. hasznaltam en ezt a kerekszettet 35os gumival eleg durva helyeken, sose volt benne egy mmnyi nyolcas sem.

 

az a gond, hogy rajtuk mulik, hogy fizetnek e vagy sem... a rendorseg semmit se tud veluk csinalni, nem veletlenul szaguldoznak ugy a kovetsegi rendszamokkal. szerintem ennel jobban nem erdemes belemenni, mert csak en huzom a rovidebbet, hiaba vagyok a karvallottja.


arn módosította - 2018. szeptember 18. - 16:05


#62
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Kérj egy új kereket, ezt meg centriroztasd ki. Nem fognak belehalni a költségekbe. 😉

#63
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

az ok, hogy ki tudom centirozni, csak mennyire lesz szazas? :) jogos, ha azt mondom, hogy sose lesz tokeletes, es egy ujat szeretnek helyette, ha mar kart okoztak? pl a kullo belelog a fektestbe, meg a fene tudja, hogy meg milyen kar keletkezett benne (meg a vazban, villaban, stb).

 

amugy lehet marad a centir... mint kiderult diplomaciai auto volt egy noi iraki soforrel. utana kb szart bele, hogy mi van velem, a bringaval (ha mar a manovertol eltekintunk, hogy siman kihajtott az elsobbseget elvezo utra). hivott egy masik faszit, aki az iraki nagykovetsegenek elso titkara - mondak, hogy minden biztositva van, meg nyugodtan hivjak rendort. akkor nem igazan ertettem, hogy miert veszik ezt ilyen lazan, azota utanaolvastam, hogy a diplomaciai vedettseggel a rendor max az igazolvanyat ellenorziheti. szoval innen max a joindulatukon mulik, hogy kartalanitanak e esetlegesen.

 

ilyenkor jön az, hogy vidd el egy (megbízható) boltba és kérj tőlük részletes kárfelmerést a várható javítások költségeire vonatkozó becsléssel kiegészítve. azt lobogtatva már legalább lesz mire hivatkozni a másik féllel/biztosítóval csatázva, illetve kézbe véve jobban meg tudják mondani, menthető-e a felni, mint mi képről. szerintem.


Kisherceg módosította - 2018. szeptember 18. - 13:28

  • karakoram és Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#64
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

+1, ennél csúnyábbat is húztam már helyre.

 

az ok, hogy ki tudom centirozni, csak mennyire lesz szazas? :) jogos, ha azt mondom, hogy sose lesz tokeletes, es egy ujat szeretnek helyette, ha mar kart okoztak? pl a kullo belelog a fektestbe, meg a fene tudja, hogy meg milyen kar keletkezett benne (meg a vazban, villaban, stb).

 

amugy lehet marad a centir... mint kiderult diplomaciai auto volt egy noi iraki soforrel. utana kb szart bele, hogy mi van velem, a bringaval (ha mar a manovertol eltekintunk, hogy siman kihajtott az elsobbseget elvezo utra). hivott egy masik faszit, aki az iraki nagykovetsegenek elso titkara - mondak, hogy minden biztositva van, meg nyugodtan hivjak rendort. akkor nem igazan ertettem, hogy miert veszik ezt ilyen lazan, azota utanaolvastam, hogy a diplomaciai vedettseggel a rendor max az igazolvanyat ellenorziheti. szoval innen max a joindulatukon mulik, hogy kartalanitanak e esetlegesen.



#65
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, hogy át lehet-e alakítani egy DT Swiss M1800 gyári kereket sima egyszerű hagyományos gyorszárasra? Ha igen, milyen módon, előre is köszönöm a segítségeteket!

Jelenleg most ilyen:

twentynineinches.com/wp-content/uploads/2011/05/M1800_2.jpg


Ha jelenleg olyan, mint a linkelt képen, akkor abban 9 mm-es gyorszár van. Az zavar, hogy nem lehet ráhajtani a gyorszárat, hanem tekergetni kell? De ha tényleg olyan tengelyed van, mint a képen, s 9 mm-es papucsú villában használod, akkor inkább örülj neki, hogy ilyen. Ezen a képen látni, hogy mekkora a különbség:

 

1062128d1459918115t-heres-how-convert-15

 

innen van

 

 

Ha meg vastagabb, "átütős" tengely van az elsőkerekedben, s azt szeretnéd nem átütős villában használni, akkor porvédő kupakot kell cserélned az agyon. Erre nézelődj, hogy pontosan melyik kell rá:

dtswiss.com/en/support/conversion-charts/end-cap-solution-mtb-front/

wheelbuilder.com/product.php?productid=17500

 

 

Egyértelműbb lett volna, ha nem máshonnan linkelsz képet, hanem készítesz egy normális képet az agyról, s azt feltöltve valahova linkeled itt.



#66
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

Ez még szerintem bőven a javítható kategória, érdemes elvinni egy centrírozásra. 

 

+1, ennél csúnyábbat is húztam már helyre.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#67
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

ma reggel kihajtott elem egy auto, en meg oldalrol belementem. erdemes nekiallni ennek a nyolcasnak, vagy inkabb ragaszkodjak a kerek kicserelesehez?

 

https://photos.app.g...uCvARGtRAagq1C6

Ez még szerintem bőven a javítható kategória, érdemes elvinni egy centrírozásra. 


  • Kisherceg kedveli ezt

#68
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ma reggel kihajtott elem egy auto, en meg oldalrol belementem. erdemes nekiallni ennek a nyolcasnak, vagy inkabb ragaszkodjak a kerek kicserelesehez?

 

https://photos.app.g...uCvARGtRAagq1C6



#69
statik

statik

    fórumtag

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás

ezt miért akarod "vissza"-alakítani?

Jelenleg nem hagyományos gyorszáras a kerékpárom és abba szeretném be tenni mert ez a kerék nekem meg maradt még !
ez mostani méretek 
DT Swiss M 1800, 32 küllős, 15mm első tengely, 142x12mm hátsó agy, és nem tudom milyen átalakítót vegyek hozzá !



#70
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

Sziasztok lenne egy kérdésem, hogy át lehet-e alkatini egy DT Swiss M 1800 gyári kereket sima egyszerű hagyományos gyorszára

ha igen milyen módon, előre is köszönöm a segítségeteket !


Jelenleg most ilyen ...!
M1800_2.jpg
 

 

ezt miért akarod "vissza"-alakítani?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#71
statik

statik

    fórumtag

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás

Sziasztok lenne egy kérdésem, hogy át lehet-e alkatini egy DT Swiss M 1800 gyári kereket sima egyszerű hagyományos gyorszára

ha igen milyen módon, előre is köszönöm a segítségeteket !


Jelenleg most ilyen ...!
M1800_2.jpg
 


statik módosította - 2018. szeptember 17. - 16:43


#72
Fekti

Fekti

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sima, normál zsírt, semmi extra márka. ("Többcélú Litiumos zsír")
Erre ne költs tízezreket de ha semmid nincs igazából egy ezresért már minőségit kapsz.
Pl ez már nem lehet rossz: https://bringabutik....kenozsir-100-ml


Vettem is ilyent, csak a teflonos verzióját. Kicsit komolyabb kerékszetthez is jó lesz szerintem.

#73
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Sima, normál zsírt, semmi extra márka. ("Többcélú Litiumos zsír")

Erre ne költs tízezreket de ha semmid nincs igazából egy ezresért már minőségit kapsz.

Pl ez már nem lehet rossz: https://bringabutik....kenozsir-100-ml


marton módosította - 2018. szeptember 03. - 23:13

Marci

#74
Fekti

Fekti

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Ki milyen zsírt használ a kerékcsapágyak újrakenéséhez?

#75
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Valahogy véletlenül találtam, egész jól összeszedték a különféle racsni megoldásokat: bicycles.stackexchange.com/questions/44990/what-freewheel-mechanism-designs-are-used-in-bicycles

 

 

 

Tudja valaki esetleg, hogy a Giant kerekeibe ki gyártja az agyat? Szeretném a 142x12-es agyat 135x10-re alakítani, de nem találok hozzá kupakot.

 

Itt már nézegettél? giantbikespares.com/products.php?type=2&subcategory=&p=2&category=49&b=426&s=n

 

DT-re tippelek, de hát többféle Giant agy létezik (kép vagy évjárat sokat segíthetne ilyenkor, bár nem nekem, mert nem ismerem ezeket az agyakat :DD ), meg csak hasonlónak tűnnek a fentebbi oldal robbantott rajzok alapján. Elvileg jó a rachetes DT agyak ellenanya szerszáma a Giant agyakhoz, legalábbis ezt állítják itt, gondolom, ami hasonló kialakítású, így talán más is jó lehet...



#76
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás

Tudja valaki esetleg, hogy a Giant kerekeibe ki gyártja az agyat? Szeretném a 142x12-es agyat 135x10-re alakítani, de nem találok hozzá kupakot.


Merida CX500


#77
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Köszi skacok Wolftooth lesz, találtam Eu forgalmazót. Belgiumban.

 https://www.mountain...stribution.com/


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#78
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

én sem értem... De az egész boost dolgot se. Megint egy dolog, amit a marketingesek "fejlesztettek".

MRP-ből nincs hátsó agyhoz, Wolftooth létezik, csak nehéz beszerezni és drágább, mint amit linkeltem.

 

Az általam linkeltekből van első és hátsó agyhoz is ilyenem. Szerelése valóban macerás...



#79
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

igazi sikersztori. nőgyógyászok előnyben...


  • zeezoltano kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#80
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

IS-6: r2-bike.com/NOW8-Conversion-Kit-Boost-Adaptor-Rear-6-hole-12x148-Boost
CL: r2-bike.com/NOW8-Conversion-Kit-Boost-Adapter-Rear-Centerlock-12x148-Boost

ezzel a megoldassal nem lehet tul egyszeru a kerekcsere, nem ertem hogy a ket alatetet miert nem peremesre csinaljak, hogy felfekudjon az agy porvedo kupakjara, s konnyen at lehetne tolni a gyorszarat, nem pedig igy szerencsetlenkedve:




Helló, adott egy sima átütős 12/142 dt XM 1501 hátsó kerék lehet olyan átalakítót kapni amivel beletudom rakni boostos vázba?

van az MRP-nek es a Wolfnak (boostinator) hosszabb porvedo kupakja DT agyakhoz.

blash módosította - 2018. június 18. - 14:01