Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Gyári kerékszettek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
358 hozzászólás a témában

#241
freeride96x

freeride96x

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
az mit jelent km-ben? rossz idõben,sárban is használtad?[/QUOTE]

Km-ben olyan 9000km körül,saras körülmények között is használtam természetesen.

#242
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
[quote name='freeride96x']2009:Fulcrum RedMetal 5
24db(16+8) lapított j fejû küllõ,20mm-es tengelyek,Campagnolo rendszerû,bontható agytest,3 kalapács,2+4 csapágy,legolcsóbb gyári kerékszett jelenleg(45000ft)és 2! év garancia!
Centerlockos tárcsás kivitel figyelem!:nem jó rá a centerlock adapter(6 lyukas tárcsához),tehát csak centerlockos tárcsával használható!
A tárcsa zárógyûrûjét jól meg kell húzni!Hogy mivel?:integrált hajtómû csapágycsésze kulcsával!Hajlamos fellazulni,ilyenkor a tárcsa vmiért kotyog az agyon..
Nagyon merev,jól gyorsítható kerék,a 3 kapalács miatt gyors a kapcsolódás.A küllõk nem támaszkodnak fel egymásra,merev minta az atom.Küllõ:8-as csomagban,bal v. jobb oldali 5000ft körül.[/QUOTE]

Jelenleg 2012-õt írunk,és még mindig ezt a Fulcrum kerékszettet használom,minden hiba nélkül.........se csapágycsere,se küllõcsere,minden ok.[/QUOTE]

az mit jelent km-ben? rossz idõben,sárban is használtad?

#243
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
[quote name='freeride96x']2009:Fulcrum RedMetal 5
24db(16+8) lapított j fejû küllõ,20mm-es tengelyek,Campagnolo rendszerû,bontható agytest,3 kalapács,2+4 csapágy,legolcsóbb gyári kerékszett jelenleg(45000ft)és 2! év garancia!
Centerlockos tárcsás kivitel figyelem!:nem jó rá a centerlock adapter(6 lyukas tárcsához),tehát csak centerlockos tárcsával használható!
A tárcsa zárógyûrûjét jól meg kell húzni!Hogy mivel?:integrált hajtómû csapágycsésze kulcsával!Hajlamos fellazulni,ilyenkor a tárcsa vmiért kotyog az agyon..
Nagyon merev,jól gyorsítható kerék,a 3 kapalács miatt gyors a kapcsolódás.A küllõk nem támaszkodnak fel egymásra,merev minta az atom.Küllõ:8-as csomagban,bal v. jobb oldali 5000ft körül.[/QUOTE]

Jelenleg 2012-õt írunk,és még mindig ezt a Fulcrum kerékszettet használom,minden hiba nélkül.........se csapágycsere,se küllõcsere,minden ok.[/QUOTE]

az mit jelent km-ben? rossz idõben,sárban is használtad?

#244
freeride96x

freeride96x

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
2009:Fulcrum RedMetal 5
24db(16+8) lapított j fejû küllõ,20mm-es tengelyek,Campagnolo rendszerû,bontható agytest,3 kalapács,2+4 csapágy,legolcsóbb gyári kerékszett jelenleg(45000ft)és 2! év garancia!
Centerlockos tárcsás kivitel figyelem!:nem jó rá a centerlock adapter(6 lyukas tárcsához),tehát csak centerlockos tárcsával használható!
A tárcsa zárógyûrûjét jól meg kell húzni!Hogy mivel?:integrált hajtómû csapágycsésze kulcsával!Hajlamos fellazulni,ilyenkor a tárcsa vmiért kotyog az agyon..
Nagyon merev,jól gyorsítható kerék,a 3 kapalács miatt gyors a kapcsolódás.A küllõk nem támaszkodnak fel egymásra,merev minta az atom.Küllõ:8-as csomagban,bal v. jobb oldali 5000ft körül.[/QUOTE]

Jelenleg 2012-õt írunk,és még mindig ezt a Fulcrum kerékszettet használom,minden hiba nélkül.........se csapágycsere,se küllõcsere,minden ok.

#245
gerigol

gerigol

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hello! Elkezdtem építeni egy bicajt és a kerekeknél vagyok nagy bajban kettõ közül nemtok választani az egyik egy Mach1 sub zero disc, valszeg novates aggyal, a másik meg egy Bontrager Ranger annak nemtom milyen agya van emrt azt kompletten venném valszeg Bontrager mivel egy b betût láttam az agyon :D ha a szemem nem csalt :P örülnék ha tapasztalt bringázóstársaim segítenének választani a kettõ közül :P
Válaszaitokat elõre is köszönöm.

#246
TaaT

TaaT

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás
Estét!

Havernak van egy gyári Shimano (aszem XT) kerékszettje de sajnos a V-fék elfogyasztotta a hátsó felnit, új ára horror lenne... milyen alternatíva lehet a cseréjére?
XC Fully

"Kussolj Brian!" :D

#247
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Keresnék Mavic Crossmax St agy robbantott ábrát

#248
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

XC-re milyen kerékszett jöhet még szóba ilyen kategóriában? Mavic, DT?
Érdemes szerintetek szettet venni, vagy inkább fûzni?

Régebben DH-ztam, akkor a sun agyak, felnik nagyon megbízhatóak voltak, ezért néztem az xmb szettet. Azt nem tudom, hogy ezek az XT agyak meddig bírják egy iparissal szemben, aminek ugye cserélhetõ a csapágya..?


sunnal ez a legolcsobb szett... nezd meg a fulcrumokat is. ar/ ertekben nagyon jok szoktak lenni.

#249
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

XC-re milyen kerékszett jöhet még szóba ilyen kategóriában? Mavic, DT?
Érdemes szerintetek szettet venni, vagy inkább fûzni?

Régebben DH-ztam, akkor a sun agyak, felnik nagyon megbízhatóak voltak, ezért néztem az xmb szettet. Azt nem tudom, hogy ezek az XT agyak meddig bírják egy iparissal szemben, aminek ugye cserélhetõ a csapágya..?


A 770-es Xt agyak már 14mm-es tengellyel készülnek és van benne oldalanként 11 vagy 12 (nem tudom pontosan) 4.7mm-es golyó, azért eléggé masszív szerkezet. Én nem becsülném le ezeket sem....

#250
highoctanedh

highoctanedh

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
XC-re milyen kerékszett jöhet még szóba ilyen kategóriában? Mavic, DT?
Érdemes szerintetek szettet venni, vagy inkább fûzni?

Régebben DH-ztam, akkor a sun agyak, felnik nagyon megbízhatóak voltak, ezért néztem az xmb szettet. Azt nem tudom, hogy ezek az XT agyak meddig bírják egy iparissal szemben, aminek ugye cserélhetõ a csapágya..?

#251
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Borzasztóan drágán kínálja az eladó... Nemrégiben láttam az apróban hasonló áron 2 hirdetett XT kerékszettet is, az jó 250 grammal könnyebb, nagyon megbízható és ráadásul UST-s is.

Edit:
például: http://apro.bikemag....775-l64606.html

#252
highoctanedh

highoctanedh

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Vkinek van tapasztalata Sunringle XMB gyári kerekekrõl? Cube bringákba rakják, német fórumokon eléggé fikázzák.
Hobby XC versenyhasználatra szeretnék venni/építeni kerekeket. Mi a véleményetek errõl, esetleg mást ajánlotok? 80kg vagyok, viszonylag könnyû bringát szeretnék építeni!

Köszi

#253
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Tökik, van tippje valakinek, hogy Mavic Crossmax ST 20mm-es elsõ kerék, valamely formában átalakítható-é szabvány gyorszárasra?
Kapható adapter, de az az újabb tipusokhoz van. Ez még a fekete 2009-2010-es.
Illetve érdekesnek találom, hogy a két csapágy közt nincs távtartó.


azok nem.se az st se az sx

#254
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Tökik, van tippje valakinek, hogy Mavic Crossmax ST 20mm-es elsõ kerék, valamely formában átalakítható-é szabvány gyorszárasra?
Kapható adapter, de az az újabb tipusokhoz van. Ez még a fekete 2009-2010-es.
Illetve érdekesnek találom, hogy a két csapágy közt nincs távtartó.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#255
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Hiányzik egy vékony alátét ezekbõl a kerekekbõl az "okosok" szerint.


Honnan?
Belerakom.:)

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#256
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ezzel bizony barátkozz meg! Sajnos ismert hiba.


Hiányzik egy vékony alátét ezekbõl a kerekekbõl az "okosok" szerint.


A sebesség mindent megold.

 


#257
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

-egy-másfél hét után felkotyogósodik a hátsó kerék

Ezzel bizony barátkozz meg! Sajnos ismert hiba.


#258
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

A felniszalagok is a B+ termékei (tested by racers... hahaha). Ezek a csodálatos felniszalagok szétvágják a tömlõt. ...., természetesen újra szétvágta a felniszalag az elsõ tömlõt. .... Egy kérdés a jóképességû B+ tervezõknek: mennyi mérnökóra, tervezés, próbagyártás, veszõdség vezetett oda, hogy a versenyzõk által tesztelt felniszalag megszülessen? Egy rakás fos és egy szaros ragasztószalag jobban muzsikál a helyén. A következõ bringám tuti egy hátul merev alu vázra épített full XT lesz, B+ szutykok a közelében sem lesznek.

Kérdezném, hogy mikor ez a felniszalag elmozdulása történt, a külsõ gumid nem véletlenül valami Continental volt ?
Amúgy, nem nagy titkot árulok el, ha szólok, hogy olyan, hogy B+ alkatrészfejlesztõ mérnök, olyan nem nagyon létezik, max. a te álmaidban. Egy jó vastag kínai vagy tajvani katalógusban kellene gondolkoznod.
Marci

#259
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Üdv nektek. Csak egy tapasztalat megosztás. Magellan Pyxis XT-m van, szeretem, strapabíró, árához képest jó felszereltség. Azt hallottam több helyrõl, hogy kerüljem a B+ alkatrészeket. Természetesen a Magellanra jutott bõven. A hátsó gyorszár kattogást okozott, kiszórtam, kapott rendes Shimano-t. A felniszalagok is a B+ termékei (tested by racers... hahaha). Ezek a csodálatos felniszalagok szétvágják a tömlõt. Mindig van nálam ragiszett, pumpa, póttömlõ, szerszámok, de ma kivételesen nem vittem ilyesmit, természetesen újra szétvágta a felniszalag az elsõ tömlõt. Egy fasza 9 km-es gyaloglás után kiszórtam ezt is és vászon ragasztószalaggal körbehúztam a helyét kétszer, ugyanez van hátul is tavaj óta, hibátlan. Egy kérdés a jóképességû B+ tervezõknek: mennyi mérnökóra, tervezés, próbagyártás, veszõdség vezetett oda, hogy a versenyzõk által tesztelt felniszalag megszülessen? Egy rakás fos és egy szaros ragasztószalag jobban muzsikál a helyén. A következõ bringám tuti egy hátul merev alu vázra épített full XT lesz, B+ szutykok a közelében sem lesznek.


Ezek alapján megítélni egy márkát lehet, de nem túl okos.
Mint ahogy a nem a helyére passzoló felniszalag ki nem cserélése sem volt az...
Üdv és jó tekerést!
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#260
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Hi.
Meglepõ,de 96 kg vagyok.:)
Crossmax st kerékszettem van,merev Cube vázban.
Két probléma:
-egy-másfél hét után felkotyogósodik a hátsó kerék
-hátsóba rendszeresen van egy kis nyolcas(tényleg nem kap semmi durvát.)
Lehet,hogy sok vagyok neki?
Amíg össztelósomban volt ,nem volt bajom vele.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.