Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Gyári kerékszettek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
358 hozzászólás a témában

#281
volta

volta

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziasztok!
Országúti kerékszett vásárlása elõtt állok, de kicsit bizonytalan vagyok a választást illetõen.
Jelenleg õk az esélyesek:
Mavic Aksium
Fulcrum Racing 7
Campagnolo Khamsin.
Olvastam róluk hideget-meleget, így tényleg nem tudom melyik lenne az ideális.
Fõleg városban használnám, kezdetben távtartókkal SS-ként.
Fontos a megbízhatóság, valamint a mániám, az oly hangos reteszelés.:)
Köszönöm a segítséget.

#282
Gi-Gi

Gi-Gi

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
Sziasztok!

Ha van valakinek tapasztalata Fulcrum Red Metal 3 kerékszettel, kérem ossza meg.
Ilyennel szemezgetek, miután a mostanim kikotyogósodot :S

#283
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás
Szétszedni nem tudom teljesen a szabadonfutót. De levettem és beáztattam 1 órára alkoholba. Elvileg be kellett folyjon oda belülre is a cuccnak a belsõ oldalról, a gumigyûrû felõl. Legalábbis utána sokkal hangosabb lett a kattogás. Ez gondolom jó jel.
Állítólag a kónusz felõl is oda tud jutni a zsír, ezzel is még jobban akadályozva a kalapácsokat. Biztosan a zsírhoz lehet köze a hibának, mert télen, hidegben többször félrereteszelt. Most, nyáron alig csinálja.
Remélem, jó lesz végre.
Marci

#284
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
a szabadonfutónak az a baja, hogy tele van tömve zsírral, és mivel gyenge a rugó, nem tud rendesen belekapni a zsírtól a kilincs a fogakba....zsírt ki kell szedni, adni neki finom mûszerolajat és kész....nekem is emaitt halt el az xt szabadonfutója.....eltört egy kilincs
a tengelytörés meg pech..

#285
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Na nem lehetett megúszni a két kis csapágy cseréjét sem (2.250/db SKF) csütörtökön behaltak plusz még egy küllõcsere is hajtás oldalon leszakadt a feje, nagyon elment tõle a kerék, akkora ütése volt, hogy csak pislogtam. Összesítve 17.400 Ft plusz két O gyûrû ami filléres tétel, de a féktárcsa oldalit helybõl nem tudtak adni 15x1mm azt rendelni kellet, legalábbis itt vidéken. Mindez két szezon k.b. 8000 km után, az XTR tartósságban azért odaver neki.

Szerintem megnyugodhatsz. Új XTR agyam szabadonfutóját 4 hónap után kellett cserélni, most meg a tengelye tört el. Haver néhány hetes gyári XTR kerékszettjében a szabadonfutó dettó úgy kattan hatalmasakat, mint ahogy az enyém kezdett döglõdni.
Marci

#286
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
bár nem gyári kerekékszett, de:

kéne nekem mavic d.5.1 felnihez a küllõanyát tartó kis niplibõl pár darab. valakinek tipp, hogy honnan lehetne?

#287
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Hali. Van valakinek tapasztalata, infója Rodi black jack 1800 kerékszettel kapcsolatban? Barátnõnek kellene kb 65 kilós 80%-ban aszfalton használná. Vagy jobban járunk ha építünk egyet? :)

#288
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nekem a 756os agyon is lotyog kicsit a hg50es :(

#289
Dremar

Dremar

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Köszönöm a segítségeteket!

A hézagoló nekem is fel van rakva. Úgy látszik kénytelen leszek elfogadni, hogy ez gyárilag ilyen. Azért többet vártam a Mavic-tól.... Más hátrányt eddg még nem taasztaltam. Kiváncsi leszek, hgy mennyivel jobb/rosszabb mint a régi LX agyaim voltak...

#290
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!
Nemrégiben vásároltam egy Mavic Crossride kerékszettet. Normális jelenség, hogy a fogaskoszorúnak (xt-9-es) érezhetõ kotyogása van a kazettatesten? A lockring kellõen meg van húzva. Nem ez áll a probléma hátterében. Az eladó szerint ez olyan "Mavic betegség". Nekem azért egy kicsit furcsa....
Van valakinek hasonló tapasztalata?


Nekem a csomagban (e-bay) volt egy kb. 2mm-es hézagoló a kazetta alá. Elõször én is anélkül tettem fel, de ha teljesen meghúztam a záróanyát, akkor is kb fél milit lógott a fogsor a kazettatesten. Igaz hogy én 8-as LX fogast használok, de ennek a szélessége tudomásom szerint azonos a 9-essel.
Igy néz ki:
Feltöltött kép

#291
iMaty

iMaty

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás

Ismerõsök között: Mavic cosmic elite (1), mavic crossride (3), mavic ksyrium(1). Mindegyik ezt csinálja.


+1 fekete pont az Aksyumnak is.
- egy bolygó, két kerék -

#292
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!
Nemrégiben vásároltam egy Mavic Crossride kerékszettet. Normális jelenség, hogy a fogaskoszorúnak (xt-9-es) érezhetõ kotyogása van a kazettatesten? A lockring kellõen meg van húzva. Nem ez áll a probléma hátterében. Az eladó szerint ez olyan "Mavic betegség". Nekem azért egy kicsit furcsa....
Van valakinek hasonló tapasztalata?


Ismerõsök között: Mavic cosmic elite (1), mavic crossride (3), mavic ksyrium(1). Mindegyik ezt csinálja.

#293
Dremar

Dremar

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni!
Nemrégiben vásároltam egy Mavic Crossride kerékszettet. Normális jelenség, hogy a fogaskoszorúnak (xt-9-es) érezhetõ kotyogása van a kazettatesten? A lockring kellõen meg van húzva. Nem ez áll a probléma hátterében. Az eladó szerint ez olyan "Mavic betegség". Nekem azért egy kicsit furcsa....
Van valakinek hasonló tapasztalata?

#294
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Crossmax SLR

#295
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás
Mavic cosmic elite-hez küllõ honnan? kisker nem tud hozni, nagykerben nincs.

#296
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Megvolt a csapágy csere, aki esetleg érintett a témában: hátsó agy tárcsa oldal 6903 LU 3.700 Ft, racsni oldal, illetve szabadon futó külsõ oldal 608 2rsh (ezeket én nem cseréltem így árat nem tudok). Elsõ agy 2 db 61901 LU 4.600Ft/db.


Na nem lehetett megúszni a két kis csapágy cseréjét sem (2.250/db SKF) csütörtökön behaltak plusz még egy küllõcsere is hajtás oldalon leszakadt a feje, nagyon elment tõle a kerék, akkora ütése volt, hogy csak pislogtam. Összesítve 17.400 Ft plusz két O gyûrû ami filléres tétel, de a féktárcsa oldalit helybõl nem tudtak adni 15x1mm azt rendelni kellet, legalábbis itt vidéken. Mindez két szezon k.b. 8000 km után, az XTR tartósságban azért odaver neki.

#297
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Dt swiss xr 20 még mindig semmi ötlet?
Merida a nyugat dácsiája, de jó a garis ügyintézése

#298
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
ja igen....az

az a baj a Crossline-al, hogy az agyai nem tudom milyen minõségûek, a Hope meg köztudottan kiváló darab

#299
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

xm717 vagy mi talán jó lehet....


719

de akkor már inkább a crossline
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#300
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
xm717 vagy mi talán jó lehet....