Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Gyári kerékszettek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
358 hozzászólás a témában

#201
Benjaminbike

Benjaminbike

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok! Használ valaki ztr kerékszettet? Bármilyen tapasztalatra kiváncsi vagyok.

#202
Benjaminbike

Benjaminbike

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Nem. Használtan, 300km ment. Karcmentes. Január elején kapom meg

#203
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Sziasztok. Vettem egy ztr alpine fun works kerékszettet, szeretném, ha leírnátok a véleményeteket.


actionsport-ról vetted?

#204
Benjaminbike

Benjaminbike

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok. Vettem egy ztr alpine fun works kerékszettet, szeretném, ha leírnátok a véleményeteket.

#205
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.462 hozzászólás
Itt is próbálkozok,hátha valaki ismeri az alábbi szettet...
Tudtok -e valamit róla? Tapasztalat?


Feltöltött kép
Team Heavy Pedál Szeged

#206
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Vuelta Crosser kerékszettet meg szabad venni cc-re? Tárcsafék +80kg.

Vuelta Crosser MTB kerékszett

Évente 4-5 maraton és heti ~1-200km lenne benne.


Nekem volt ilyenem. Olcsó, szép tök alap kerékszett. Semmi extra, az Alivio szintû agyak, a 2000 forintos felnikkel jól bírták a 75 kilómat, és a merev villát. Minimális ütés lett bennük kb. 5000 km alatt. Srác aki megvette, 82 kilójával már tört külõt a hátsó kerékben. De akkor is, ez egy 50-60 Eurós kerékszett V- és tárcsafékhez! Súlyban annyi, mint a Sun felnibe fûzött XT agyas kerekeim. Ár/érték aránya szerintem nagyon jó.


Tudom, nagyon régi hozzászólás! De hátha valakinek hasznos az információ.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#207
guenwhywer

guenwhywer

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
hiho!
Most vettem egy BTS XC Pro elsõ kerék | BTS, XC Pro elsõ kerék | Mozgásvilág ilyen kerékszettet még nem került beépítésre nincs meg mindenem a váltáshoz, az elsõ nagyon patika könnyen forog a hátsó kicsit jobban fog gondolom a 4 ipari csapágy miatt de a kérdésem az lenne hogy a reteszelés az gyárilag ilyen brutál hangos és ez természetes vagy ajánlott szétkapni és megkenegetni.

#208
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

ST amúgy q. jó kerék, csak annak nézz utána -ha nem garis- hogy mennyibe kerül hozzá esetleges sérülés esetén felni meg küllõ.

Küllõ 1000ft,felni az zsebbenyúlós és fél év amíg megjön kb...

#209
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

zscs, Tigger! Köszi az infokat!

Red Metal 3 nincs képben. Tudom, hülye szempont, de nem passzol a bringához... XT-hez elvileg itthon lehet adaptert gyártatni, ahogy a "túloldalon" :) írták, szóval ott is megoldott lehet a 9/15. Crossmax ST abból a szempontból "jó", hogy olcsóbb (oké, használt)+tárcsákat most nem kéne vennem (csak adaptert, mert gyorszáras). A Crosstrail idei modell nagyon szimpatikus most már kinézetre is, a tavalyiakat pedig akciózzák bizonyos külföldi shopokban.

Szóval mindhárom jó választás lehet (ST bizonytalan). Átrágom magamban, mi legyen...


ST amúgy q. jó kerék, csak annak nézz utána -ha nem garis- hogy mennyibe kerül hozzá esetleges sérülés esetén felni meg küllõ.

Tehát akkor így gondoltad: én nem vennék használt st-t. (újat sem biztos, de az más kérdés :))



igen köszönöm
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#210
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Sajnos az új Crosstrailról nincs még sok teszt, de a 2011-2012-es modellt jónak írták (a 2010-es nem volt túl jó csapágyak tekintetében).
XT is biztosan nagyon jó. Ha karban kell tartani, állítólag kevesebb a gond vele, mert többnyire csak egy készlet golyót kell vásárolni és/vagy kónuszt, szóval én Crosstrail vs. XT-n gondolkoznék, ha nincs többféle tengelyes bicajod, amikben cserélgetnéd. Ha van, akkor Crosstrail, az támogat mindenféle szabványt, 2013-tól már a hátsó átütõs agyakat is.
(Tényleg, Fulcrum Red Metal 3?)


zscs, Tigger! Köszi az infokat!

Red Metal 3 nincs képben. Tudom, hülye szempont, de nem passzol a bringához... XT-hez elvileg itthon lehet adaptert gyártatni, ahogy a "túloldalon" :) írták, szóval ott is megoldott lehet a 9/15. Crossmax ST abból a szempontból "jó", hogy olcsóbb (oké, használt)+tárcsákat most nem kéne vennem (csak adaptert, mert gyorszáras). A Crosstrail idei modell nagyon szimpatikus most már kinézetre is, a tavalyiakat pedig akciózzák bizonyos külföldi shopokban.

Szóval mindhárom jó választás lehet (ST bizonytalan). Átrágom magamban, mi legyen...

#211
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok!

Gyári kerékszett vásárlásán gondolkodom. Kérdés, hogy használt (elvileg keveset) Crossmax ST vagy új, 2013-as Crosstrail? Adapterezés (9/15) megoldott mindkét kerékszettnél, centerlock (tudom, sokan utálják, de 6 éve CL-es aggyal megyek) vagy IS2000 rögzítés nekem mindegy. Nem tudom, hogy ST-nél még mindig fennáll a régebbi évjáratok kotyogóssága? Képben van még az M785-ös Shimano XT, de a Mavic színben jobban passzolna a bringához :)

Szóval melyik lehetne? Alapesetben ST-re szavaznék.


Sajnos az új Crosstrailról nincs még sok teszt, de a 2011-2012-es modellt jónak írták (a 2010-es nem volt túl jó csapágyak tekintetében).
XT is biztosan nagyon jó. Ha karban kell tartani, állítólag kevesebb a gond vele, mert többnyire csak egy készlet golyót kell vásárolni és/vagy kónuszt, szóval én Crosstrail vs. XT-n gondolkoznék, ha nincs többféle tengelyes bicajod, amikben cserélgetnéd. Ha van, akkor Crosstrail, az támogat mindenféle szabványt, 2013-tól már a hátsó átütõs agyakat is.
(Tényleg, Fulcrum Red Metal 3?)

#212
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

én vennék használt st-t. (újat sem biztos, de az más kérdés :))


Tehát akkor így gondoltad: én nem vennék használt st-t. (újat sem biztos, de az más kérdés :))

#213
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
én vennék használt st-t. (újat sem biztos, de az más kérdés :))
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#214
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Sziasztok!

Gyári kerékszett vásárlásán gondolkodom. Kérdés, hogy használt (elvileg keveset) Crossmax ST vagy új, 2013-as Crosstrail? Adapterezés (9/15) megoldott mindkét kerékszettnél, centerlock (tudom, sokan utálják, de 6 éve CL-es aggyal megyek) vagy IS2000 rögzítés nekem mindegy. Nem tudom, hogy ST-nél még mindig fennáll a régebbi évjáratok kotyogóssága? Képben van még az M785-ös Shimano XT, de a Mavic színben jobban passzolna a bringához :)

Szóval melyik lehetne? Alapesetben ST-re szavaznék.

#215
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Mármint a felniben!Persze nemigen gyárilag...
Magellan-os

#216
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás

Jól van na!:-)Attól még vmi szar benne?


Szerencsére benne nem! Küllõk meg agyak teljesen épek (belül semmi kopás!) Megnézte egy bicószerelõ meg bátyám aki régebben trial-ozott, mindketten azon vannak, hogy az agyak mintha most jöttek volna ki a gyárból!

#217
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás

Shimano XTR... :)


Jól van na!:-)Attól még vmi szar benne?
Magellan-os

#218
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Tudja esetleg valaki hogy Easton gyz-15mm átalakítót hol tudok lõni?crc-n elfogyott

#219
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Az a baj ezekkel, hogy vagy 3 külföldi oldalra írtam rá, mind kiderült hogy nincs nekik, csak nem módosították még.

Akkor hogy hajoljak a szép szóra.
Ha cserélem a felnit: Milyen küllõfûzési technikák vannak? Csak mert ez az XTR ilyen: LINK Eleve a küllõk egymással sem érintkeznek, így nem is dörzsölik egymást (nem gyengülnek). Gondolom itt a küllõ anya az csavaros ha jól veszem ki?


Ennyi okoskodással már rég vehettél volna egy komplett új kereket... Hány küllõd szakadt eddig el mert az érintkezési pontnál dörzsölték egymást?

#220
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Az a baj ezekkel, hogy vagy 3 külföldi oldalra írtam rá, mind kiderült hogy nincs nekik, csak nem módosították még.

Akkor hogy hajoljak a szép szóra.
Ha cserélem a felnit: Milyen küllõfûzési technikák vannak? Csak mert ez az XTR ilyen: LINK Eleve a küllõk egymással sem érintkeznek, így nem is dörzsölik egymást (nem gyengülnek). Gondolom itt a küllõ anya az csavaros ha jól veszem ki?