Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Gyári kerékszettek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
358 hozzászólás a témában

#221
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Nagyon jó árak egy felniért.:) Az XTR hátsó agyam és a Mavic kerámia felnim került kb. ennyibe. Szerintem nagyon megéri !;)
Erre mondtam én is, hogy el kell adni és fûzetni egy új kereket. Aztán nyugodtan bringázni.
Marci

#222
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok! Nekem van egy Shimano XTR wh-M970 kerékszettem. Ebben a kerékszettben a hátsó felni eléggé szar állapotban van, mégpedig be van ütõdve. Ha fékezek, egy ponton mindig beblokkol. Le szeretném cserélni egy ideje, de nem találok olyan üzletet (külföldit sem) ahonnan be lehetne szerezni csak felnit! Ebben tudtok nekem segíteni?

Tudok. Kikerestem a cikkszámot, beírtam a google-be és
Shimano Spares WH-M970 Rim - Rear - 24 Hole - £139.99
Shimano / Felge Hinterrad / XTR WHM970 / Tubeless / 24 Loch - I-WHRIM1CRDBD im Fahrradshop fr SHIMANO auf ersatzteile-fahrrad.de
IWHRIM1CRDBD CERCHIO WH-M970 POST. 24F.
SHIMANO MTB-Systemlaufrad Ersatzfelge online bestellen!
Shimano*RIM, CLINCHER TYPE, 24 HOLES WHM970R - Flow Distribution Ltd
de bármelyik shimanot forgalmazó boltban is megrendelheted itthon, pár hét alatt Magyarországon van, ha van az európai raktárban és valószínûleg nem lesz drágább, mint ha külföldrõl rendelnéd.
Egyébként olcsóbb új kereket fûzni.


A sebesség mindent megold.

 


#223
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Nem pontosítottam, gondoltam, hátha te is csinálsz majd valamit.....
De most végigjátszottam. Hát, nekem kidobta az XR400-ast 26"-Rim brake-24 lyuk -nak de aztán a felni részleteinél már disc brake-et ír.
Tényleg nincs nagy választék, viszont ilyenkor el kell gondolkoznod, mi tévõ legyél. Olyan terméket üldözöl, ami - kijelenthetjük - NINCS. Vagy sírsz tovább vagy lépsz valamit. Pl. tárcsát veszel hátra v. eladod a pi...ba azt a kereket és fûzöl egy kispolgári kereket, vagy .... vagy ....
Nem vagyunk egyformák. Én nem tudnék ennyit agyalni egy felnin. Ha hónapokig nem találnék akkor elfogadnám, hogy nincs a piacon és lépnék valamit. Elfogadnám, hogy ezt a kereket benéztem és annyi.
Én is jól elvoltam a Mavic kerámiás felnimmel, XTR aggyal, DT Revolution küllõkkel és XTR v-fékemmel elöl de mikor új telót kellett vennem, nem nagyon volt már v-fékes teló a könnyû xc kategóriába. Külön rendelni valahogy lehetett volna de nem érte meg annyit szarakodni vele. Vettem egy olcsó tárcsaféket, vettem egy XT agyat és egy régi felnimmel befûztem.
Elfogadtam, hogy az elõzõ telóm (R7) én is benéztem, 1,5 év után használhatatlan, javíthatatlan lett. Nyeltem egyet, találtam egy olcsó Rebát a neten és azóta boldogan tekerek.
Közben kikerestem neked, Mach1 felni sincs 24 küllõs.
Marci

#224
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás

A DT oldalán DT Swiss - DTSwiss a bal oldali menüben az MTB felniket kiválasztva és utána fokozatosan szûkítve a szûrõt (stílus, súly, méret, lyuk szám stb....) van szinte mindegyik felnijükbõl 24 lyukas. XC stílusra is van minimum minimum 6-7 darab. Szóval, innentõl már csak rajtad múlik, hogy kicseréld azt a felnit. A felni méreteket, szélesség, belsõ átmérõ is megtalálod mindegyik felnihez, szóval még a küllõid is megmaradhatnak, csak mérd meg pontosan az XTR felnit vagy szerezd meg a neten a pontos méretet. A belsõ átmérõ a legfontosabb neked !
Innentõl viszont végképp nem értem, mit meditáltál ezen EGY ÉVIG ??? Szinte percek alatt találtunk/-tam neked egy minden tekintetben tökéletes oldalt, ahol tudsz válogatni, a DT felnik meg azért elég jól beszerezhetõek a webshopokból. De szerintem a Mavic oldalon is ugyan úgy kidobna egy rakás találatot.
Hajrá !!!


Pontosítottad ott a feltételeket ezen a DT oldalon? 24 lyukú, V-fékes, 26"-os NINCS NEKIK! Ahogy szûkítettem a v-fékes megoldásnál nem ad alternatívát. Úgy látom a v-fékes megoldások pár éve kihaltak!
Na szóval ezért meditálok évek óta, és nem találtál nekem semmi megoldást, csak ajánlottál egy oldalt. Ilyeneket egy rakatot találok én is, de egy idõ után kiderült hogy minden szempontnak ami nekem kell nincs megfelelõ! Na, ezért tartok ott, hogy kiadnék már 50e-t is a felniért! Ha cserélem is a felnit, küllõt nem akarok cserélni.

Azért köszönöm hogy mutattad.

Mavic-nak a honlapján eleve nincs 24 lyukú felnie, már ott eltûnt az összes lehetõség!

#225
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ez a felni sima illesztett,vagy hegesztett?Mert ha sima illesztett,lehet,hogy az illesztésnél van a baj!Nekem rángatott azon a szakaszon egy olcsóbb felnim...


Shimano XTR... :)

#226
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Ez a felni sima illesztett,vagy hegesztett?Mert ha sima illesztett,lehet,hogy az illesztésnél van a baj!Nekem rángatott azon a szakaszon egy olcsóbb felnim...
Magellan-os

#227
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
A DT oldalán DT Swiss - DTSwiss a bal oldali menüben az MTB felniket kiválasztva és utána fokozatosan szûkítve a szûrõt (stílus, súly, méret, lyuk szám stb....) van szinte mindegyik felnijükbõl 24 lyukas. XC stílusra is van minimum minimum 6-7 darab. Szóval, innentõl már csak rajtad múlik, hogy kicseréld azt a felnit. A felni méreteket, szélesség, belsõ átmérõ is megtalálod mindegyik felnihez, szóval még a küllõid is megmaradhatnak, csak mérd meg pontosan az XTR felnit vagy szerezd meg a neten a pontos méretet. A belsõ átmérõ a legfontosabb neked !
Innentõl viszont végképp nem értem, mit meditáltál ezen EGY ÉVIG ??? Szinte percek alatt találtunk/-tam neked egy minden tekintetben tökéletes oldalt, ahol tudsz válogatni, a DT felnik meg azért elég jól beszerezhetõek a webshopokból. De szerintem a Mavic oldalon is ugyan úgy kidobna egy rakás találatot.
Hajrá !!!
Marci

#228
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Akkor majd egyik nap leszedem a gumit és nekiesem. Lehet egyébként hogy picit majd centírozni is kell, de ahhoz nem értek annyira (fõleg ennél a keréknél), a helyi bicaj üzletekben meg max csepelt szabad szereltetni, komoly bicót nem! :(

#229
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Nem lenne rossz, csak V-fékes kell és 24 lyukú és fekete!

#230
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
ha bemelyedes lenne a felniben akkor nem fogna ra a pofa szakaszosan.
vagy lehet bemelyedes is van meg peremkihajlas is.de az utobbi az tuti.

mert le tolomerovel szakaszonkent.az emlitett reszen tuti szelesebb a felni.ott kell egy kicsit visszahajtogatni.
satuval ha befer vagy csofogoval fogj ra az erintett peremre es legy ugyes.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#231
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Az nem lehet hogy nem "pukli" van hanem bemélyedés? Olyan mintha valami belerágott volna a fékpofába majd azzal letekert egy igen lejtõs 40-50km-t!

#232
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
en inkabb satuval osszehuzatnam.
persze az elottem emlitett alatamasztassal.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#233
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Az nem létezik,h' ne legyen nagyobb kihajlás,ha megfogja a kereket!Én megpróbálnám kiegyengetni:2 fékezõfelület között a sérült oldalt vmi stabil laposvassal megtámasztani belülrõl,kívülrõl kemény és sima fa ráfektet+kalapáccsal ütöget.
Magellan-os

#234
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
50ezer egy felniért? :confused:
próbáld meg ezt: DT Swiss - DTSwiss

#235
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Akkor pontosítok!
Azért szívok majdnem egy éve a felnivel, mert még sosem feküdtem neki nagyon a témának, csak keresgéltem, de akárhova kiírtam fórumba, nem hogy értelmes, de semmi válasz nem jött rá, mintha nem is írtam volna semmit. Viszont most van pénzem és elhatároztam, hogy csak beszerzem már ezt a g.cit!
Ha esetleg tudsz,tudtok ajánlani alternatívát hasonló paraméterekkel (súly, masszívság) akkor elfogadom az ajánlatokat, de pl. egy nehezebb sokkal szélesebb cuccot nem fogok beletenni. Ezt mondjuk nem vágom, de más felnihez nem kell más hosszúságú küllõ?
Az elõzõ gazdája gondolom takart vele egyet és van rajta egy beütõdés. Látni nem lehet, ha az ujjamat végighúzom rajta akkor érzõdik a felületi durvaság, amikor pedig fékezem annál a pontnál rángatja a bicajt, ha egy kicsit jobban behúzom a féket, akkor meg full le is blokkolja azt.
Csiszolni, egyengetni nem próbáltam, mert ha elbaszom nincs másik! De ha van már egy olyan online bolt vagy bármi ahol lehetne venni, akkor kiadom érte azt a 40-50eFt-ot, de 40 boltból mind out of stock! :(

#236
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Lassan egy éve szívsz ezzel a kerékkel. Miért ragaszkodsz görcsösen pont ehhez a Shimano felnihez - amit nagy valószínûséggel nem is árulnak külön ? Vagy ha igen, olyan áron, hogy megõrülsz.
Miért nem keresel egyszerûen egy 24 küllõs felnit és átfûzeted ? Azt hiszem, a Mavic-nak is van ilyenje.
Felcsiszolni, egyengetni próbáltad már a felnit ? Valamit csak lehet vele kezdeni.
Nem is írod le pontosan, mi a gond azzal a felnivel. Egyszer azt írod, hogy üt, máskor azt írod, hogy egy ponton befog a felni de igazából nem látni sérülést.
Marci

#237
Wolfman8

Wolfman8

    vendég

  • fórumtag
  • 121 hozzászólás
Sziasztok! Nekem van egy Shimano XTR wh-M970 kerékszettem. Ebben a kerékszettben a hátsó felni eléggé szar állapotban van, mégpedig be van ütõdve. Ha fékezek, egy ponton mindig beblokkol. Le szeretném cserélni egy ideje, de nem találok olyan üzletet (külföldit sem) ahonnan be lehetne szerezni csak felnit! Ebben tudtok nekem segíteni?

#238
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Ha már egyszer ellopták akkor helyette noname olcsót, de azért duplafalút meg van 11.000ft-ból.


ja azt elfelejtettem, hogy tárcsafékes kerekei voltak...

#239
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha már egyszer ellopták akkor helyette noname olcsót, de azért duplafalút meg van 11.000ft-ból.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#240
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Ellopták húgom trekkingjébõl mindkét kereket. (Néha túrázásra is használta, de elsõsorban Budapesten közlekedésre.)
MIt tanácsoltok, milyen kerekeket, hol érdemes venni?