Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Titán bringák, vázak, alkatrészek, egyebek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1739 hozzászólás a témában

#1681
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Mivel, hogyan lehet titánt hegeszteni? szoktak itt nálunk egyáltalán?

#1682
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Csak terep volt, xc-túrázás. Mondom, évekig merevvillával mentem, valószínûleg ez tett be neki. Nem a hegesztésnél, hanem lejjebb, kb. 8-10cm-re repedt el. Aki meg meri hegesztetni, odaadom 1 minimálisan jelképes összegért+merevvillát+stucnit is adok. Tutti városi gépet lehetne belõle faragni.
Marci

#1683
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás

3 haverom is Corratec titán vázzal járkál (1ikük Morati villával) , én meg 5 évig hajtottam egy IBS márkájú titán vázat. 3,5 évig merevvillával jártam vele, szóval még egy bõ évig használtam telóval is, utánna elrepedt az alsócsõ. Mondjuk Õ szerintem nem a legminõségibb titánból volt, valószínûleg ezért is adta meg magát. De ha kezdettõl telóval használtam volna, lehet, hogy még mindíg 1ben lenne. Ki tudja !?
Ja, titán ûléscsövem volt. Na, az ám a nagy királyság !! Tök rugalmasan hajladozott, érezhetõen kényelmes volt. Sajna, el kellett adni.


Heggesztésnél repedt meg?
--
tocsa

#1684
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás

3 haverom is Corratec titán vázzal járkál (1ikük Morati villával) , én meg 5 évig hajtottam egy IBS márkájú titán vázat. 3,5 évig merevvillával jártam vele, szóval még egy bõ évig használtam telóval is, utánna elrepedt az alsócsõ. Mondjuk Õ szerintem nem a legminõségibb titánból volt, valószínûleg ezért is adta meg magát. De ha kezdettõl telóval használtam volna, lehet, hogy még mindíg 1ben lenne. Ki tudja !?
Ja, titán ûléscsövem volt. Na, az ám a nagy királyság !! Tök rugalmasan hajladozott, érezhetõen kényelmes volt. Sajna, el kellett adni.


Elrepedt az alsócsõ??? Mire használtad? Terepeztél is vele? Vagy csak város? Mondjuk Bp elég kemény kiképzés tud lenni.
--
tocsa

#1685
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
3 haverom is Corratec titán vázzal járkál (1ikük Morati villával) , én meg 5 évig hajtottam egy IBS márkájú titán vázat. 3,5 évig merevvillával jártam vele, szóval még egy bõ évig használtam telóval is, utánna elrepedt az alsócsõ. Mondjuk Õ szerintem nem a legminõségibb titánból volt, valószínûleg ezért is adta meg magát. De ha kezdettõl telóval használtam volna, lehet, hogy még mindíg 1ben lenne. Ki tudja !?
Ja, titán ûléscsövem volt. Na, az ám a nagy királyság !! Tök rugalmasan hajladozott, érezhetõen kényelmes volt. Sajna, el kellett adni.
Marci

#1686
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás

Én úgy tudom mint elvitték.



én még tudok egy párat:) volt egy-két okostojás, aki felvásárolta õket.

#1687
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

rocsipetinek: Nyugi. Biztos vagyok benne, hogy csak lefelejtette a simely-t.


Késõ volt:) , punnyadt volt:), lefelejtette:), de most nem felejtette.
a második p néma!

#1688
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

egyébként még akadnak morati titan stucnik, üléscsövek, vázak, úgy emlékszem valaki akart vásárolni.

Én úgy tudom mint elvitték.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1689
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás

Nyugi. Biztos vagyok benne, hogy csak lefelejtette a simely-t.


egyáltalán nem voltam nyugtalan:) csak nem értettem, de tényleg.

egyébként még akadnak morati titan stucnik, üléscsövek, vázak, úgy emlékszem valaki akart vásárolni.

#1690
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Hát nem sokkal találkoztam még.
A 2004-es hatvani triatlonon volt szerencsém látni egy kiváló veterán versenyzõ egyedi Lightspeed bringáját. Idõfutam bicikliken látható, S alakban hajlított nyeregcsõve volt, gyönyörû volt.

Egyszer hirdetett valaki itt titán Kona Hei-Hei-t.

Van az országban 3db Dean Colonel 20" alapméretes nyakú MTB titán váz.

Volt szerencsém látni ezen kívül valamelyik BikeMag-os srác Morati-ját, Morati titán villával.

Kb ennyi.

Matuz + Laklóth Paliéknál most van pár Moser meg Fontana és egyéb titán váz, országúti vázak. Van olyan, amihez villa is van. Van ezen kívül nekik titán stucniuk, nyeregcsövük meg egyéb jópár nyalánkság is.
--
tocsa

#1691
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás

A kérdésem továbbra is megválaszolatlan... :(


Hi! Kérdésed parancs! Létezik Ritchey MTB titán agy is. Komáromban biztos van, nézzétek:

http://www.piko-bike.sk/next.php

bal alul váltsatok magyarra, és ezután a menüsorban a "kiárusítás"-ra.
"Ritchey E+H titán agyak, 32 lukúak, gyorskioldókkal. Csak párban eladók!" 13900 SK helyett 7950 SK.
A szlovák interfészbõl az is kiderül, hogy MTB agyak.

Bár ennyi SK most kb 57000 HUF, de ha valakinek van pénze rá, akkor hajrá! Biztos jó darabok!!!
--
tocsa

#1692
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás

he?


Nyugi. Biztos vagyok benne, hogy csak lefelejtette a simely-t.
--
tocsa

#1693
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
he?

#1694
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

csekk disz: natural beauty.


Ezt azért nem kellett volna :nonono: Sok idõ kell amíg ezt a mentális sokkot kiheverem.
a második p néma!

#1695
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
hát igen. láttam ezt a bringát élõben dura ace-szel, titánvállas karbonlábú villával. szerelem volt elsõ látásra... ránézésre egyszerû,mint a fagolyó de a részletek... csak pl stucni, érdemes megnézni a neten.

#1696
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Igen, a Seven az egyik titánvázakat (is) gyártó cég, akikben megbíznék - az iF után persze...;)
"In idem flumen bis non descendimus"

#1697
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
ok, én elhiszem.

csekk disz:
Feltöltött kép

natural beauty.

#1698
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Material: The frames are made of Titanium alloys Ti 3AL,2.5V and Ti 6AL,4V.


ezt írja a weblap. sehol egy szóval sincs aerospace grade. pedig arra büszkék szoktak lenni a gyártók...

Egyrészt: a Morati szerény cég (túl szerény, szerintem kábé ebbe döglöttek bele...).
Másrészt: mivel a Mora Aerospace "fiókcége" volt, egyértelmû. (A Mora Aerospace pedig a Honeywell tulajdona - http://www.honeywell...ites/honeywell/ - akik szoros kapcsolatban vannak a Boeinggel is.)
Harmadrészt: nem gyõzöm hangsúlyozni, hogy "6-Sigma" minõségbiztosítási rendszer szerint kellett mûködniük, ami atomdurva. Lásd még: http://en.wikipedia.org/wiki/Six_Sigma
"In idem flumen bis non descendimus"

#1699
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
tod ez olyan dolog van aki felmatricazza mindenhova hogy
cnc
alloy
lof@szkolbasz

mas meg csak ki irja, hogy
hidegen forgacsolt
AlMgSi3Zn... (ezt csak hasbol irtam)

szal erted.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#1700
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
Material: The frames are made of Titanium alloys Ti 3AL,2.5V and Ti 6AL,4V.


ezt írja a weblap. sehol egy szóval sincs aerospace grade. pedig arra büszkék szoktak lenni a gyártók...