Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Titán bringák, vázak, alkatrészek, egyebek

- - - - -

  • Please log in to reply
1739 replies to this topic

#1661
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts

de nem tudjuk, hogy ki hegesztette, igaz? ;)

Gondolom nem a svédek vacakoltak vele, az Easton is csak a csövet gyártja. Szerintem még nem kínában, ahhoz túl drága. Remélem.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1662
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
de nem tudjuk, hogy ki hegesztette, igaz? ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1663
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts

Reynolds na, milyen lenne? :matrix:

Moots...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1664
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
ez gepi hegesztes

de gyonyoru :)

Reynolds na, milyen lenne? :matrix:
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1665
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 posts
[quote name='Cruxos']Láttatok már ennél szebb hegesztést?!

Ááá, ilyen nincs is:p
a második p néma!

#1666
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,880 posts

Láttatok már ennél szebb hegesztést?!
Feltöltött kép


Ha ezt ember csinálta le a kalappal!

#1667
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts
Láttatok már ennél szebb hegesztést?!
Feltöltött kép

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1668
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 posts

hasitast csakis igy szabad kivitelezni
lyuk majd behasitja odaig az ember vmivel
(az man mindegy, csak ne csinalj nagy kart vele)


Köszi! Tolmácsolom a tanácsot a szakinak, bár remélhetõleg minden valószinûség szerint ezt õ is tudja.
--
tocsa

#1669
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
hasitast csakis igy szabad kivitelezni
lyuk majd behasitja odaig az ember vmivel
(az man mindegy, csak ne csinalj nagy kart vele)

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#1670
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts
Tocsa!!

A sliccel vigyázni!! Ha nemyó a kivitelezés, tovább repedhet!
Egy szaki mondta, hogy úgy érdemes csinálni, hogy fúr az ember egy lukat a nyeregvázcsõbe, és utána addig vágja be a fûrésszel vagy inkább flexszel.

Ez a Moser milyen anyagból van, titán?
Nem nagyon tudom elképzelni azt a diós nyeregcsövet. A diót honnan feszíted meg?
Képet linkelj, ha tudsz!



#1671
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 posts

nem ezért lehet
biztos yo a méret.
amugy vizdák Janinak is van egyilyen váza(ex barátnõyének aszem) de az övében is csuszkál a nyeregcsõ.


És az mit jelent, hogy csúszik? Milyen gyorsan? Egy túra után 2cm-el lejjebb van? Vagy menet közben is észrevehetõ a csúszás?

Kisebb lesz a kelleténél az a csõ!
--
tocsa

#1672
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,030 posts
nem ezért lehet
biztos yo a méret.
amugy vizdák Janinak is van egyilyen váza(ex barátnõyének aszem) de az övében is csuszkál a nyeregcsõ.
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#1673
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 posts

Nekem Az A Kérdésem Hogy Akinek Titán Váza Van Annak Mindenkinek Becsúszika Nyeregcsõ? Vagy Cxsakanz Enyémen Rossz Amkonstrukció?


Ez arra utal, hogy kisebb a nyeregcsöved átmérõje a kelleténél. Szerintem. Tized milliméterre stimmelnie kell. Nehogy elkúrd a vázat. Próbáld meg egy tized milliméterrel nagyobb nycsõvel. Használt vázaknál sokszor van, hogy a nyeregvázcsõ tetején az átmérõt több pozícióban megmérve (elforgatod a tolómérõt) más értékek vannak. A váz hossztengelyével párhuzamosan többet mutathat (megnyújtotta kicsit az elõzõ nyeregcsõ). De fordítva is lehet: ha keresztbe méred, kisebbet mérhetsz, és akkor kisebb nycsõvel próbálkozol.

Bocs hogy ezt írom, mert te nagyon öreg motoros vagy, és asszem ilyeneket már tudsz. Én meg még csak rookie vagyok.

A Dean 19"-os titán vázban egy 400mm hosszú 6061-es alu nyeregcsõ volt, 27.2mm-es, amilyen a vázhoz való. Bilincses volt a szorító mechanizmus (mármint ami a nyeregvázcsõbe szorítja a nyeregcsövet). Nem csúszott.

Ami igazán érdekes, az a mostani leendõ Moser vázam, amin nincsen sliccelés a nyeregvázcsõ tetejénél (!!!), ezért így nem alkalmazható bilincses szorítás!!! Csak diós stucni elvével mûködõ diós rendszerû nyeregcsõ használható. Ilyen Duraész nyeregcsövet mutattak is nekem. Több Moser váz is ilyen amúgy, hogy nincs sliccelés. Most az a terv, hogy csinálunk a vázra sliccelést. Kíváncsi vagyok mi lesz belõle.
--
tocsa

#1674
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,030 posts
Nekem Az A Kérdésem Hogy Akinek Titán Váza Van Annak Mindenkinek Becsúszika Nyeregcsõ? Vagy Cxsakanz Enyémen Rossz Amkonstrukció?
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#1675
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,638 posts
A vázam nem vertem oda, nem volt balesetem sem,nem jártam DH versenyre, autó sem ment át a bringán. Egyébként ez az IBS váz 17"-es vázméretû. Szerintem csak alúlméretezték a csõfal vastagságát v. egyszerûen gyenge volt az anyag, nem volt ötvözve rendesen. Nem tudom.
Azt azért vallom, hogy ezek a vázak már nagyon könnyítettek és eleve teleszkóppal történõ használatra tervezik õket.
Marci

#1676
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,247 posts
Hát, pont ezen gondolkodtam én is, nem szabadt lett volna megrepednie egy titánváznak, hiszen állítólag erõsebb, mint az acél, amellett hogy jóval könnyebb. Fõleg ha nem extrém felhasználás alatt állt (értem alatta DH, meg pld. kocsival történõ kontaktversenyt :-)). De a valóság azért más, mert a vázépítésben is el lehet szúrni dolgokat, meg ki tudja milyen csövekbõl építették valójában.

#1677
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 posts

Ha nem verted oda, akkor sztem nem kellett volna ettõl elrepednie, vagy tévednék? A titán rugalmas anyag, kéne bírnia a gyûrõdést.
Tudja valaki milyen a titán szakítószilárdsága a cro-mohoz képest?

Tényleg nagyon atom érzés, kisimítja az utat (az eddigihez képest mindenképpen), pedig merevvel nyomom...


Kíváncsi lennék, hogy terepezés nélkül is repedt volna? Elég rosszul hangzik, hogy nem a heggesztésnél adta meg magát! Milyen lehet az anyag a repedés körüli területeken? Erõsebb?

Amúgy milyen méretû ez az IBS váz?

Szakítõszilárdságot nemtom, ellenben amiket itt a nyeregcsõrõl mondtok, egyre jobban várom az új bringám!
--
tocsa

#1678
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,760 posts

Csak terep volt, xc-túrázás. Mondom, évekig merevvillával mentem, valószínûleg ez tett be neki. Nem a hegesztésnél, hanem lejjebb, kb. 8-10cm-re repedt el. Aki meg meri hegesztetni, odaadom 1 minimálisan jelképes összegért+merevvillát+stucnit is adok. Tutti városi gépet lehetne belõle faragni.


Ha nem verted oda, akkor sztem nem kellett volna ettõl elrepednie, vagy tévednék? A titán rugalmas anyag, kéne bírnia a gyûrõdést.
Tudja valaki milyen a titán szakítószilárdsága a cro-mohoz képest?


Ja, titán ûléscsövem volt. Na, az ám a nagy királyság !! Tök rugalmasan hajladozott, érezhetõen kényelmes volt. Sajna, el kellett adni.


Tényleg nagyon atom érzés, kisimítja az utat (az eddigihez képest mindenképpen), pedig merevvel nyomom...



#1679
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,638 posts
Haverom javíttatta a vázát annál a Máriusz nevû srácnál, aki néha hírdetett a BikeMag-ban. Állítólag õ hegeszt titánt is.
Marci

#1680
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
lehet Mo-n titant hegesztenti, de olyan palca kell hozza. Mezoturon van tan egy faszi, akinek megvan mindene hozza.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F