Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's Bakonyerdõ Maraton | Bakonybél

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
884 hozzászólás a témában

#181
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás

Én nem az esőtől tartanék a helyetekben, hanem a széltől, teljesen átrendezi az erdőt.

Pontosan.A szél mit müvel az a kérdés...:(



#182
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Én nem az esőtől tartanék a helyetekben, hanem a széltől, teljesen átrendezi az erdőt.



A sebesség mindent megold.

 


#183
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás

Van valakinek új infója a szervezöktöl esetleg?

Idöjárás milyen a helyszinen?



#184
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ez sem vidám hír a szomszédságból.

 

http://www.sielok.hu...topic.php?t=115


gaboca1 módosította - 2014. május 14. - 20:02


#185
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás

2010-ben is el lett halasztva, májusról augusztusra tették át a versenyt a folyóvá bővült Cuha és a viharkárok miatt. Elnézve az előrejelzéseket, csütörtökre és péntekre erre sajnos van kilátás...


Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#186
paarv

paarv

    fórumtag

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

Sziasztok!

 

Nem a pánikkeltés miatt írom, de szeretnék megelőzni minden, a rendezőktől származó olyan információt, hogy: "a pálya helyenként sáros, de járható", "a pocsolyák kerülhetők" stb.

 

Mi már tegnap lejöttünk a Bakonyba. Tocsog minden. Már a lejutás is kalandos volt, mert olyan esők voltak, hogy jónéhány utat le kellett zárni a rázúduló sár és iszap miatt.

Szépalmánál gyalog! nem tudtunk bemenni az erdőbe, konkrétan bokáig süllyedtünk a sárba. Egy erdész azt mondta, hogy a katasztrófavédelem a rendezőknek megfontolásra javasolta a verseny elhalasztását a további csapadékmennyiség és a vihar miatt.

És az igazán sok esőt csak mostantól ígérik...

Mi megyünk haza.

 

Nem Facebookolok, ezért kérlek Titeket osszátok meg, hátha ezzel néhány embernek meg tudunk spórolni pár tízezer Forint kiadást.

 

Biztosan igazad van az adott helyet tekintve, ugyanis az az erdei átkötő, gyakorlatilag folyamatosan sáros. Gyakran járok arra, és ha már hetek óta nem esett, ott sár akkor is van. Nem csoda, mivel egy viszonylag sík szakasz a fák közt. A nap nem süti, szél nem fújja, ellenben az erdőgazdasági gépek még jól szét is gyúrják. Viszont ez egy kb 250-300 méter hosszú rész csak. Persze lesznek még ezen kívül hasonlóan bringa és bringásmarasztaló részek, pl Borzavár után 5-600 méter hosszban, illetve a Likaskő és a Pápalátó kő között, majd a második Kőris mászáson. De ezek az egész nyomvonal 8-10 %-át teszik ki, a többivel nem lesz nagy gond (esetleg még egy kiadós lábmosás a Cuhában). A középtáv nagy része murvás, ami eléggé jól elnyeli a vizet. A második Kőris mászás legnehezebb része, amit alapból megszenvedünk, most talán a rengeteg apró, talajba beágyazódott szikla miatt nem lesz még extrémebb. Nehézségeket azok a rövidebb szakaszok fognak okozni, ahol össze tud gyűlni a víz ahogy az általad említett átkötő szakaszon. Nagyobb gondot inkább a szél okozhat, ha a pályára dönti a fákat. Péntekre okosabbak leszünk :)



#187
MayerBalázs

MayerBalázs

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok!

 

Nem a pánikkeltés miatt írom, de szeretnék megelőzni minden, a rendezőktől származó olyan információt, hogy: "a pálya helyenként sáros, de járható", "a pocsolyák kerülhetők" stb.

 

Mi már tegnap lejöttünk a Bakonyba. Tocsog minden. Már a lejutás is kalandos volt, mert olyan esők voltak, hogy jónéhány utat le kellett zárni a rázúduló sár és iszap miatt.

Szépalmánál gyalog! nem tudtunk bemenni az erdőbe, konkrétan bokáig süllyedtünk a sárba. Egy erdész azt mondta, hogy a katasztrófavédelem a rendezőknek megfontolásra javasolta a verseny elhalasztását a további csapadékmennyiség és a vihar miatt.

És az igazán sok esőt csak mostantól ígérik...

Mi megyünk haza.

 

Nem Facebookolok, ezért kérlek Titeket osszátok meg, hátha ezzel néhány embernek meg tudunk spórolni pár tízezer Forint kiadást.

Helló,

ez mindhárom távra vonatkozik?
Csak mert ismerőseim épp most vannak Bakonybélbe rövidtávos pályabejáráson, és szerintük oké minden a pályán...

Köszi az infót előre is!

Üdv,
B.


"Jön egy fekete Meridás! MERIDÁÁÁÁS!!!!"

#188
togo

togo

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás

Sziasztok!

 

Nem a pánikkeltés miatt írom, de szeretnék megelőzni minden, a rendezőktől származó olyan információt, hogy: "a pálya helyenként sáros, de járható", "a pocsolyák kerülhetők" stb.

 

Mi már tegnap lejöttünk a Bakonyba. Tocsog minden. Már a lejutás is kalandos volt, mert olyan esők voltak, hogy jónéhány utat le kellett zárni a rázúduló sár és iszap miatt.

Szépalmánál gyalog! nem tudtunk bemenni az erdőbe, konkrétan bokáig süllyedtünk a sárba. Egy erdész azt mondta, hogy a katasztrófavédelem a rendezőknek megfontolásra javasolta a verseny elhalasztását a további csapadékmennyiség és a vihar miatt.

És az igazán sok esőt csak mostantól ígérik...

Mi megyünk haza.

 

Nem Facebookolok, ezért kérlek Titeket osszátok meg, hátha ezzel néhány embernek meg tudunk spórolni pár tízezer Forint kiadást.



#189
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás

szervusztok!

 

aki esetleg szállást keres, az keressen. tudok jó áron a közelben :)

(ne itt írj, ha érdekel, mert azt lehet nem nézem időben, hanem hívj, vagy sms)

+36204358808


clio módosította - 2014. május 14. - 01:23

Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#190
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Rengeteg esőt jósolnak arra a környékre!!! nem 10-20mm-ert, többet!Hogy mi lesz ha tényleg sok eső esik azt a rendezők döntik majd el,de emlékszem pár évvel ezelőtt akkor is a víz miatt el lett halasztva a verseny és később lett megrendezve.Félre ne értsetek nem síránkozok a sár és a víz miatt,jó pár saras versenyen végigmentem 2006,2009,2013 Szilvás :-) hosszún

 

Pont ezért is tették át Bakonybélbe Vinyéről. Elméletben pár éve már kitalálták hogy a patak átkelő pályák eltudják kerülni a patakátkeléseket ha túl nagy bennük a víz. Szerintme ennyi esőnél nagyobb probléma lehet a Hódos érrel mint a Chával, az pár éve elmosta azt a völgyet amin felmegy a közép hosszú dózere. Illetve a hosszúnaka vége előtt van egy patak átkelése ami nem kerülhető. Persze aztán még az is lehet hogy halasztaják ha nagy a gáz. Bár szombaton már nagy eső nem lesz. Viszont a 110km/h-s szél pénteken a Bakonyban az nagy gondot okozhat!

A nevdíj helyszínen meg azért 10 hogy ne akkor nevezzünk. Nem a létszámmal van a gond mert az 500fő felett tökmindegy, hanem nem biztos hogy elegendő chip lenne náluk. Aki sokalja ezt a fajta helyszínin megoldást, az rendezzen egy maratont, és akkor rájön, hogy bizony előnevezéseke lehet építeni egy versenyt helyszínin nevezésre a költségei miatt nem!



#191
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Rengeteg esőt jósolnak arra a környékre!!! nem 10-20mm-ert, többet!Hogy mi lesz ha tényleg sok eső esik azt a rendezők döntik majd el,de emlékszem pár évvel ezelőtt akkor is a víz miatt el lett halasztva a verseny és később lett megrendezve.Félre ne értsetek nem síránkozok a sár és a víz miatt,jó pár saras versenyen végigmentem 2006,2009,2013 Szilvás :-) hosszún


joshua módosította - 2014. május 13. - 18:24


#192
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Lehet hogy folyóátkelés lesz belőle? :)

Tényleg a patak! legalább lemossa a sarat. Olajat el ne felejtsem.



#193
VargaJoe

VargaJoe

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Szervusztok, 1 db master 2 rövidtáv és 1 db U15 rövidtáv átadó. Ha valakit érdekel írjatok



#194
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Inkább azért imádkozzatok barátaim, hogy szombatig ne essen sok, szombaton meg egy csepp se!

 

Lehet hogy folyóátkelés lesz belőle? :)


  • arcsiba no.1 kedveli ezt

#195
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Meg lehet érteni a szervező szempontjait is. Neki az előnevező a tuti bevétel, olyan mint az újságelőfizető. Ezért ösztökélik kedvezőbb árral az előnevezést. A 10e Ft-os helyszíni nevező vagy jön, vagy nem. Ahogy az időjárás előrejelzést elnézem, idén sok lesz a vagy nem. Ez nekik nem bolt, de a költségek ugyanazok, mint egy verőfényes száraz pályán. Inkább azért imádkozzatok barátaim, hogy szombatig ne essen sok, szombaton meg egy csepp se!



#196
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás

Nem sokkal drágább mint a 9000-es helyi nevezési versenyek, azokról nem beszélve ahol egyáltalán nem lehet aznap nevezni, legfeljebb az előző napon. Azon kívül csak tippelni tudok hogy elég kereslet van rá, megengedhetik maguknak és szeretik kizárni a hétvégi túrista kategóriát, hogy esetleg ne nőjön túl nagyra a létszám? A Balatonlellei versenyen pl. konkrétan megjegyezték hogy már így is kicsit túl nagy a mezőny (~100 ember), attól félnek elveszti a családi hangulatát. A Bakonyban ez nem téma, de lehet hogy erdészetileg (természetvédelmi tájövezet) valamilyen szinten igen.
 


Nem tudom hogy mennyire érdekes hogy nem lehet hivatalosan átruházni ha nem vagy dobogóesélyes/elit licenszes, sehol nem kérnek igazolványt.
 


A Crosskovácsival együtt ez a kedvenc versenyem a táj és a pálya miatt (imádom azt a sóderes kanyargós erdei lefelét és a kis tucat patakátkelést  :) (lásd a profilfényképem)). Természetileg szvsz a legszebb rendezvény a magyar versenynaptáron.

Meggondolom még. Crosskovácsi nekem is tetszetős. Sőt a hétvégi Vértes is csodaszép helyeken ment, leszámítva, hogy én felfelé tekertem miközben folyt le patakokban a sár :D De ez benne a szép :)



#197
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Én szívesen mennék a versenyre, de 10eFt a helyszíni nevezés!!!
Mi kerül ennyibe?


Nem sokkal drágább mint a 9000-es helyi nevezési versenyek, azokról nem beszélve ahol egyáltalán nem lehet aznap nevezni, legfeljebb az előző napon. Azon kívül csak tippelni tudok hogy elég kereslet van rá, megengedhetik maguknak és szeretik kizárni a hétvégi túrista kategóriát, hogy esetleg ne nőjön túl nagyra a létszám? A Balatonlellei versenyen pl. konkrétan megjegyezték hogy már így is kicsit túl nagy a mezőny (~100 ember), attól félnek elveszti a családi hangulatát. A Bakonyban ez nem téma, de lehet hogy erdészetileg (természetvédelmi tájövezet) valamilyen szinten igen.
 

Az meg hogy nem lehet átruházni....azt a történetet nem ismerik, hogy valami közbejöhet....


Nem tudom hogy mennyire érdekes hogy nem lehet hivatalosan átruházni ha nem vagy dobogóesélyes/elit licenszes, sehol nem kérnek igazolványt.
 

Várom a beszámolókat a versenyről, hátha a pozitív visszajelzésektől jövőre megjön a kedvem ehhez a versenyhez.


A Crosskovácsival együtt ez a kedvenc versenyem a táj és a pálya miatt (imádom azt a sóderes kanyargós erdei lefelét és a kis tucat patakátkelést  :) (lásd a profilfényképem)). Természetileg szvsz a legszebb rendezvény a magyar versenynaptáron.



#198
quicktor

quicktor

    újonc

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás

Nem is értem ezt a "nevezés átruházási" problémát? Személyi igazolványt fognak kérni a rajtszám átvételekor? Gondolom nem... Akkor? Tavaly a top maratonon kétszer is indultam utólag vett nevezéssel más nevében. Nem hiszem, hogy itt nem lehet ezt megoldani...



#199
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás

Én szívesen mennék a versenyre, de 10eFt a helyszíni nevezés!!!

Mi kerül ennyibe?

Az meg hogy nem lehet átruházni....azt a történetet nem ismerik, hogy valami közbejöhet....

A rajtcsomagról van infó? Ebéd, Gulyás, Zuhanyzási lehetőség, kettőnél több bringamosó....

 

Engem most a tipikusan semmi nem tetszik kategóriába sorolnátok, de ha belegondolunk, ilyen benzin árak mellett, meg egyébb körülmények között elszomorít, hogy ekkora a nevezési díj. Hogy miért nem neveztem előre? Mert nem biztos, hogy tudok menni. Vértesbe is utólag neveztem....

 

Várom a beszámolókat a versenyről, hátha a pozitív visszajelzésektől jövőre megjön a kedvem ehhez a versenyhez.



#200
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Két javításban lévő bringa miatt rövidtáv nevezés eladó, számodra méltányos áron! :)

Kérem érdeklődők priviben írjanak.

 

HOPP! Most látom nem lehet átruházni :(. Hát ezt buktam.


Uluwatu módosította - 2014. május 13. - 00:15