Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's Bakonyerdõ Maraton | Bakonybél

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
884 hozzászólás a témában

#141
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Nyereség? Köynörgök előre neveztél, ha eljössz ott vagy és kihasználtad a pénzed, ha meg nem jössz el, akkor bent hagytad a pénzed, visszatérítés nincs. Nem hinném hogy az 10 ember hozna bevételt aki helyszínen nevezne, az már rég rossz.

Időpont átrakás? Nézzük meg a verseny naptárat, szerintem szeptemberig nem nagyon látsz olyan hétvéégt a versenynaptárban amikor nem lenne valamiféle ellenfele a Bakony maratonnak, és a mostani nevezettek 1/3-a ne kérné vissza a befizetését.

Valamit nagyon félreértettél. Nem az én pénzemről van szó hanem a szervezőknek nem mindegy , hogy mennyien neveznek akár előre akár a rajtnál. Ez azért kevés induló volt.Több indulóval lehet rentábilissá tenni a kasszát !!

Van verseny naptár? Azért lehet bőven találni egy nyári időpontot.



#142
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Ok , hogy akik elindultak azok egy része nagyon élvezte (már csak önigazolásból is)...

Hidd el, aki azt írta, hogy élvezte, az nem saját döntését akarta igazolni a külvilág felé. Eddigi -pozitív értelemben- legemlékezetesebb Bakonyom volt. Kétségtelen, ha a szervezők jobban (meggyőzőbben) kommunikálják -nem csak fészbukon-, hogy a pálya megfelelő, többen eljönnek. Én abból indultam ki, ha megtartják elmegyek. Valószínűleg ők sem vállalták volna fel egy kudarcba fulladt verseny következményeit, tudták mit csinálnak. Én is tartottam a pályától (pl. a lellei Kishegy ilyen körülmények között járhatatlan), végül a Bakony a szervezőket és az indulókat igazolta.


  • Tekergek kedveli ezt

#143
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Nyereség? Köynörgök előre neveztél, ha eljössz ott vagy és kihasználtad a pénzed, ha meg nem jössz el, akkor bent hagytad a pénzed, visszatérítés nincs. Nem hinném hogy az 10 ember hozna bevételt aki helyszínen nevezne, az már rég rossz.

Időpont átrakás? Nézzük meg a verseny naptárat, szerintem szeptemberig nem nagyon látsz olyan hétvéégt a versenynaptárban amikor nem lenne valamiféle ellenfele a Bakony maratonnak, és a mostani nevezettek 1/3-a ne kérné vissza a befizetését.

Bocs , de ez szerintem ez nem így van. Milyen versenynaptárra gondolsz? A visegrádi verseny is akkor volt , akkor az most ellenfele , vagy nem? 4 éve működött az augusztus 14.-re tevés , vagy akkor sem? Amúgy igen ha nem megyek "benn hagyom a pénzem" , de akkor is elgondolkodtató az indulók száma. Ez nem hiszem hogy jót tesz a versenynek.Ok , hogy akik elindultak azok egy része nagyon élvezte (már csak önigazolásból is) , de pl. én azért nem indultam , mert :

1. Ha ki lehet kerülni a Cuhát , ami combközépig ér , akkor miért nem? Ráadásul menjek át rajta 6-7-szer? A táv harmadánál? 

2. Az átnevezés rövidebb távra miért is 1500 Huf? Mert egy másik táblázatba kell átírni egy nevet? A honlapon az van , hogy 1500 + különbözet. Ez alapján csak egy ezres lett volna , ha jól sejtem. 

3. Elég agresszív volt a szervezők részéről az elhalasztásos , vagy a Cuha kihagyásos kérdésekre a válasz. Ezt a fajta sértődöttséget nem értem.

4. Nem éreztem a csít.



#144
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Nyereség? Köynörgök előre neveztél, ha eljössz ott vagy és kihasználtad a pénzed, ha meg nem jössz el, akkor bent hagytad a pénzed, visszatérítés nincs. Nem hinném hogy az 10 ember hozna bevételt aki helyszínen nevezne, az már rég rossz.

Időpont átrakás? Nézzük meg a verseny naptárat, szerintem szeptemberig nem nagyon látsz olyan hétvéégt a versenynaptárban amikor nem lenne valamiféle ellenfele a Bakony maratonnak, és a mostani nevezettek 1/3-a ne kérné vissza a befizetését.


  • clio kedveli ezt

#145
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

vagy mégis azon elgondolkodni, hogy áttenni más időpontra. Kisebb a rizikó és ami nem mindegy a szervezőnek hogy jó idő esetén nagyobb a létszám. Azért a nyereségességhez nem mindegy, hogy 200 körüli résztvevő vagy ennek a duplája.



#146
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest
Gratulálok mindenkinek, biztos jó móka volt :). Megint tanultunk valamit a Bakony tekerhetőségéről, bár a hideget örülök hogy kihagytam, nem mindenki viseli könnyen.

Ha jövőre nem egy Vértes hosszútávon megyek előtte,én is eljövök,időjárás ide vagy oda :).

Kár egyébként hogy már ennyire nem bízunk a szervezőkben előre. Azt hiszem ez csak azt mutatja hogy itthon milyen állapotok uralkodnak ami a szervezők "szakértelmét" illeti, hogy a korrekt szervezők is ennek áldozatául esnek..

De azért egy kicsit még mindig becsapva érzem magam: nem lehetne részletesebb tájékoztatást adni ilyenkor? Hivatalosan csak egyetlen üzenet volt,közvetlen a verseny előtti napon. Ilyen időjárás esetén szerintem frissen kellene tartani a topikot,akár a weboldalon,akár itt a fórumon. Meg nem csak általánosan hogy x%-ban járható,hanem ha már végigjárták,egy pár fénykép mindent elmond a tényleges állapotokról,hogy az ember megnyugodjon (vagy maga dönthessen hogy bevállalja e.

Mert így minden marad a régiben: zsákbamacska. És a bizalom a szervezők iránt nem nő.
  • zeezoltano és Tekergek kedveli ezt

#147
laciklon

laciklon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 969 hozzászólás

Egyetértek az előttem szólókkal, hogy kár lett volna kihagyni ezt a rendezvényt. Élveztem minden pillanatát! Köszönöm a szervezőknek!

Ami a bringát illeti. Ma szétszedtem a kerekeket és a középcsapágyat is. Érdemes volt. Hiába xt, de a gázlók megtették a magukat. Javaslom a többi résztvevőnek is hogy pillantson rá a csapágyak állapotára addig, míg orvosolható a beázás.


Élj a mának! Nem baj ha a pokolra jutsz, mert ott egy csomó haverral fogsz találkozni......

http://laciklon.fotoalbum.hu/index

#148
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Végig járható volt a gázlók rendben voltak egyszer toltam csak át, mert papírtacskó voltam, ott nekem térdig kicsit föléje ért a víz!


Mindegyik áttekerhető volt, csak az egyiknél egy sporttárs leállt és nem volt választásom :) Viszont szépen lemosta az addig felszedett sarat. Aztán rájöttem hogy a kamáslinak semmi értelme nem volt, nem volt olyan nagy mennyiségű felfröccsenő sár/víz sehol ami ellen jó lett volna, viszont az az egy átkelés után semmi értelme se. A nadrágom fölötte nagyjából tűrhetőre száradt a továbbiakban, a zoknim/cipőm viszont még egy ideig hidegen tocsogott. Az nem száradt ki csak tűrhetővé melegedett  :)
 

Aki nem jött az bánhatja a bringának semmi baja nem lett, és rendes mosó, illetve melegvizes zuhany volt bőséggel!


A zuhany már csak egy fél percig volt melegnek nevezhető mire odaértem :) A gulyás is nagyon finom volt és a szürke kulacs nagyon tetszik. Egyetértek hogy kár lett volna kihagyni, az erdei összképet talán csak egy Macarena-t gyakoroló fuvolás rontotta (ha az már nem hallucináció volt :D )



#149
kzkvh2

kzkvh2

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

... és aztán volt 22 ember aki megnézte a Hajagot is...


  • zeezoltano kedveli ezt

#150
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás

Sziasztok!

Tegnap énis egy középtávt mentem és jó volt! nagyon jó!
A szervezők valóban hazudtak, 99%-ban volt élvezetes a pálya és nem 90%-ban!

Ésszerű döntéssel kiszedték a gerence frissítő utáni saras emelkedőt. Végig járható volt a gázlók rendben voltak egyszer toltam csak át, mert papírtacskó voltam, ott nekem térdig kicsit föléje ért a víz!
Pápáalátókő és fenyőfő közti single track sose életében nem volt iylen élvezhető. pár kicsit sarasabb rész volt, de minden abszolválható sehol nem kellett tolni csak a kőris tetején. a tájékoztatás korrekt volt, bár egy szalag elfért volna oda ahol több társ is eltévedt a fehér felfestés miatt!

Aki nem jött az bánhatja a bringának semmi baja nem lett, és rendes mosó, illetve melegvizes zuhany volt bőséggel!

köszönet a szervezőknek!

Csabi



#151
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás
Középtávon fárasztó de egész tekerhető volt, csak a 40 km körüli második nagy mászás utolsó 4 kilója volt szenvedés sárgumi nélkül. A frissitő elötti meredeket csak úgy tudtam abszolválni hogy lementem a pálya mellé a susnyásba ahol még lehetett gyalogolni fölfelé :)
 
A Cuha térdig ért, megmértem :) Általában százzal átrepülök de most azért jobb volt az óvatosság, és adott lehetőséget hogy jót röhögjünk a kollegákkal.
 
Szerintem zseniális volt, a köd miatt különleges hangulata volt, a hideg nem zavart mert gondoltam hogy nem rövidben kéne indulni, gyakorlatilag mindenhol 10 fok volt, egyszer esett csak le 8-ra. Csak az volt a baj hogy nagyon párás volt és kívül belül bepárásodott a szemüvegem, plusz nehézítésként egy jó darabig nem láttam semmit.
 
Volt egy kis eltévedésem, a rajtnál bemondták hogy a zöld jeleket kell követni, nem a fehéret, persze amikor már fárad az ember ez kimegy a fejéből úgyhogy volt egy plusz jó kis single track és lett belőle 73 km a 69 helyett. Csúcsidő nem lett de kategórián belül még így is benne lettem az első tízben :)

szerk: ez nem tudom hogy sikerült, szerkeszteni akartam, fáradtság jelentkezik :)

Tekergek módosította - 2014. május 18. - 00:11


#152
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Középtávon fárasztó de egész tekerhető volt, csak a 40 km körüli második nagy mászás utolsó 4 kilója volt szenvedés sárgumi nélkül. A frissitő elötti meredeket csak úgy tudtam abszolválni hogy lementem a pálya mellé a susnyásba ahol még lehetett gyalogolni fölfelé :)

 

A Cuha térdig ért, megmértem :) Általában százzal átrepülök de most azért jobb volt az óvatosság, és adott lehetőséget hogy jót röhögjünk a kollegákkal.

 

Szerintem zseniális volt, a köd miatt különleges hangulata volt, a hideg nem zavart mert gondoltam hogy nem rövidben kéne indulni, gyakorlatilag mindenhol 10 fok volt, egyszer esett csak le 8-ra.

 

Volt egy kis eltévedésem, a rajtnál bemondták hogy a zöld jeleket kell követni, nem a fehéret, persze amikor már fárad az ember ez kimegy a fejéből úgyhogy volt egy plusz jó kis single track és lett belőle 73 km a 69 helyett. Csúcsidő nem lett de kategórián belül még így is benne lettem az első tízben :)



#153
julien72

julien72

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Eredménylista:

http://www.tempospor...non_maraton.pdf

 

Nagyon gyorsan felraktad a képeket, még haza sem értem :) Köszi



#154
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Beszélgettem Közép távosokkal is...

Szóval nem volt dráma élvezhető volt, soha rosszabbat!

  Dráma nem volt, de nehéz volt a pálya. Fent a hegyen a felhőben kutya hideg volt, a technikás köves fel- és lefelék azért elég kemények voltak, rollereztem nemegyszer. Ennek ellenére azt mondhatom, hogy nagyon jó volt, örülök, hogy elindultam. Kétségtelen, hogy beleragadós sár nem nagyon volt. A Cuha jó móka volt, sokat röhögtünk egész úton.



#155
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Mit is mondtak előre, a rövid táv nem sáros, sőt élvezetes! Szerintem igaz!

 

Én élveztem, jó volt, nem mondom hogy a Kőrisről nem lehetett volna kissé melegebb, de ezt leszámítva jó volt. A röviden nem volt sehol sem vendég marasztaló sár. pár helyen kellett a bringát emelni kidölt fák miatt, de szerintem talán 3 vagy 4 helyen volt ilyen. Olykor volt egy egy pocsoja, de az is inkább  a vége felé a Bauxit bánya környékén, egyébként viszonylag kevés. Adózer nedves volt, de nem volt vele gond. A végén a single track sem volt problémás, lehetett neki adni, persze azért óvatosan. Szerintem a legfröcsögősebb rész a kifutó és a befutó szakasz volt.

 

Beszélgettem Közép távosokkal is, ő nekik sem voltak komoylabb problémáik. a gázlókban volt víz, de cserébe nem kellett túristákat kerülgetni, Fenyőfő felett a homok így tekerhetőbb volt. A 2. Kőris mászásnál pörgött a kerék. Helyenként csúszott, de még a Porvai szántóval sem volt gondjuk azoknak akikkel beszéltem, és ők igen csak az elején értek be. A sáros részt meg az utolsó frissítő után nekik is kivették és küldték őket a dózeron!

 

Szóval nem volt dráma élvezhető volt, soha rosszabbat!


  • clio kedveli ezt

#156
kpz

kpz

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás

Sziasztok.

 

Képek a versenyről. 

https://picasaweb.go...konyMaraton2014

 

üdv

Kezso

Köszi, KeZso, nagyon jók!


KPZ
WAdegeRek

#157
kezso

kezso

    vendég

  • fórumtag
  • 40 hozzászólás
  • LocationAjka

Sziasztok.

 

Képek a versenyről. 

https://picasaweb.go...konyMaraton2014

 

üdv

Kezso


  • kpz és Tekergek kedveli ezt

#158
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Arra én is, tőlünk Hudák Szilvi megy  kíváncsian várom a véleményét.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#159
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Azért ez egy kicsit erős sporttárs! ;)

Valóban napok óta esik mifelénk (merthogy mi is itt lakunk a Bakonyban 20 km-re Bakonybéltől), de pl a mi területünket sem tette járhatatlanná a szélvihar. Télen már megedződtek a fák, aminek le kellett törnie, annak a többségét már télen letörte a hihetetlen mértékű zúzmara ;)

 

Sár biztos lesz, akár esik szombaton, akár süt a nap ;)

 

El kell mondjam, hogy nekem az egyik legszebb emlékű versenyzős évem volt a 2006-os, amikor szinte csak sárban és esőben indultam a Top maratonokon. Különleges élmény volt mindhárom verseny, amit be tudtam fejezni. 

 

Derűset (a Főbíró)

Elnézést, de az elmúlt 8 évben túl sokat toltam már a bringát a szervezők szerint járható pályákon és nehezen bírom magam visszafogni az ilyen szervezői leveleket olvasva.

Kíváncsi leszek azok véleményére, akik bevállalják a hosszútávot.



A sebesség mindent megold.

 


#160
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás

 

Arról nem is beszélve, hogy a rajt-cél területe már két nappal ezelőtt is egy lápvidékhez hasonlított.

Ez izgalmas. Én ma voltam ott és nem láttam lápot - nyilván nem volt száraz az egész napos esőtől ;) Simán közlekedtem személyautóval ott, ahol bringázni fog az, aki jön. 


Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!