Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kelly's Bakonyerdõ Maraton | Bakonybél

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
884 hozzászólás a témában

#161
Attilamerida

Attilamerida

    vendég

  • fórumtag
  • 25 hozzászólás

Hy!

Csak olvasgatom itt a történéseket...

Majd megnézem holnap ki(kik) lesznek ott tekerni.....

Ne akarjunk már mindent irányítani.... :D


Aki fékez veszít....

#162
clio

clio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.281 hozzászólás

Biztosra veszem, hogy hazudik a szervező, nem hiszem, hogy tegnap kint voltak a pályán, max a rövidtávon. 34mm eső esett Bakonybélben http://www.idokep.hu/csapadek , a Cuhában minimum derékig érő víz lehet. A pálya nagy része egyébként valóban járható lehet, mert köves talajú, de ott van a maradék, meg ki tudja, mit művelt az erdővel a vihar.

Azért ez egy kicsit erős sporttárs! ;)

Valóban napok óta esik mifelénk (merthogy mi is itt lakunk a Bakonyban 20 km-re Bakonybéltől), de pl a mi területünket sem tette járhatatlanná a szélvihar. Télen már megedződtek a fák, aminek le kellett törnie, annak a többségét már télen letörte a hihetetlen mértékű zúzmara ;)

 

Sár biztos lesz, akár esik szombaton, akár süt a nap ;)

 

El kell mondjam, hogy nekem az egyik legszebb emlékű versenyzős évem volt a 2006-os, amikor szinte csak sárban és esőben indultam a Top maratonokon. Különleges élmény volt mindhárom verseny, amit be tudtam fejezni. 

 

Derűset (a Főbíró)


Vigyázat! Nagyfeszültség! :D
evvagyokén

ParadicsomHáz & TermeszetesTanya
TÉGY!


#163
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Melyik távon mész? Mert dózerre nem kell sárgumi.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#164
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Sárgumik fenn, sárvédők fenn, hadd szóljon!



#165
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

 

Halihó!

Ha valaki még nem olvasta volna:

"Csütörtök esti jelentés!

Sziasztok!

Természetesen mi is vártuk a mai nap időjárással kapcsolatos eseményeit. Egyetértek mindenkivel, hogy nagyon kellemetlen az időjárás. Kicsit küzdelmes verseny lesz mind a szervezők, mind a résztvevők számára. 
A pálya járhatósága - gondolom - ami érdekel benneteket. A pálya ( főleg a rövidtáv ) teljesen járható, kerékpározható élményszerűen. A közép és hosszútáv is ilyen 90 %-ban, és a maradék 10%-ra sem használnám a járhatatlan jelzőt. A versenyt megtartjuk, mivel semmi olyan körülmény sincs ami ennek ellenkezőjére sarkallna bennünket.
Mindenkinek jó versenyzést kívánok, találkozunk szombat reggel a bakonybéli sportpályán!

Sporttársi üdvözlettel:

Kiss György"

 

Tényleg teljesen logikusnak tűnik , hogy ilyen a pálya állapota. 3 nap eső után és két napi heves szélvihar után. :D Kíváncsi leszek ezek után mit fognak a sporik írni a pályáról és a sportpályáról vagyis arajthelyszínről. Aki indul annak sok szerencsét, baleset mentes versenyzést.



#166
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Nemrégen beszéltem a szállásadó hölggyel/ott aludtam volna/ aki Bakonybélen lakik,tegnap reggel óta szinte folyamatosan esik az eső!!! ha hazudott/de miért tette volna/ akkor én is.Részemről felejtős ez a verseny pedig nagyon szeretem 2005 óta mindig indultam rajta.

 



#167
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás
Meg lesz tartva.Mi el sem indulunk itthonról,szerintem feleslegesen utaznánk 700 kilométert.

#168
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ha Facbookon vagy máshol jelentenek halasztás ügyben, ide tudná valaki pasztázni? Mert egyébként pár óra múlva indulás :)



#169
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás
Középtávos nevezések olcsón eladók!

#170
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Biztosra veszem, hogy hazudik a szervező, nem hiszem, hogy tegnap kint voltak a pályán, max a rövidtávon. 34mm eső esett Bakonybélben http://www.idokep.hu/csapadek , a Cuhában minimum derékig érő víz lehet. A pálya nagy része egyébként valóban járható lehet, mert köves talajú, de ott van a maradék, meg ki tudja, mit művelt az erdővel a vihar.



A sebesség mindent megold.

 


#171
Kefe10

Kefe10

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Na jó. Akkor készítem is elő a 26"-ost a 1.5-ös sárgumikkal.



#172
julien72

julien72

    vendég

  • fórumtag
  • 42 hozzászólás

Halihó!

Ha valaki még nem olvasta volna:

"Csütörtök esti jelentés!

Sziasztok!

Természetesen mi is vártuk a mai nap időjárással kapcsolatos eseményeit. Egyetértek mindenkivel, hogy nagyon kellemetlen az időjárás. Kicsit küzdelmes verseny lesz mind a szervezők, mind a résztvevők számára. 
A pálya járhatósága - gondolom - ami érdekel benneteket. A pálya ( főleg a rövidtáv ) teljesen járható, kerékpározható élményszerűen. A közép és hosszútáv is ilyen 90 %-ban, és a maradék 10%-ra sem használnám a járhatatlan jelzőt. A versenyt megtartjuk, mivel semmi olyan körülmény sincs ami ennek ellenkezőjére sarkallna bennünket.
Mindenkinek jó versenyzést kívánok, találkozunk szombat reggel a bakonybéli sportpályán!

Sporttársi üdvözlettel:

Kiss György"



#173
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

h-geri,

kösz a választ, átvonulok inkább a divatozós topikba, ne ezt túrjuk szét.

---

On.

Én személy szerint nagyon sajnálom a mostani időjárást, tavaly is menni készültem a Bakonyba, akkor más miatt nem jött össze. Most viszont, ahogy lentebb is írjátok mérlegeltem, nekem ennyit nem ér. Se szívás oldalról, se a lehetséges technikai áldozat oldaláról.

Aztán persze egy hét múlva Szilváson lehet pont még sz.r.bb állapotok lesznek. :D



#174
togo

togo

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás

erre mondják, hogy ez nem teremsport. viszont mindenki eldöntheti, hogy ennyi rizikóval megéri-e neki ott és akkor versenyezni x összegért. Utána a bicón is cserélni ezt-azt. A legtöbb esetben nem fog kiderülni milyen a pálya mert a szervezőknek nincs lehetősége és ideje bejárni a pályát az utolsó este. Mivel extrém időjárás esetén akár az erdészet meg is tilthatja az erdőben mászkálást. tehát ők sem ismerik a pályát. Ebből tökéletes ízelítő volt múlt vasárnap a Várgesztesi pálya. Csúszott mint a veszedelem a sár. Volt bőven.ha jól emlékszem pár éve a Duna-maratonon harang azt mondta, hogy kicsit vizes a pálya itt-ott. Ehhoz képest a hosszún KURVA nagy sár volt. Tengelyig érő pocsolyákkal, ragadós és csúszós sárral. Kb. ennyire tudják vagy merik megmondani a pálya állapotát.Ez a hétvégi nem arról fog szólni , hogy van-e jó felső kabátod. Inkább arról, hogy 10-15 fokban szeretsz-e disznó nagy sárban , várhatóan szátmosott , ágakkal tarkított pályán bicózni.

De bár ne így lenne. Ott voltam azon az ominózus Duna-maratonon is.Akkor pár éve a Bakonyban is mikor a megáradt Cuha patakon vagy 6x-or kellett átkelni. De akkor melegebb volt és a patak átkelés csak egy örökre emlékezetes dolog lett. Még jó hogy van róla sok-sok kép.

Úgyhogy döntse el mindenki , hogy megy-e és nézze azt is , hogy nem lesz-e lemondva az utolsó pillanatban.

 

Pontosan ezért írtam, amit írtam és utaztunk haza a Bakonyból.

Itt már a rendezőnek is óriási a felelőssége! Az, hogy már most megy a csúsztatás, hogy a "szél felszárítja", meg "a Bakonyban lefolyik" óriási mellébeszélés.

 

Kérdezem, hogy felkészültek-e ilyen körülményekre?

Van-e megfelelő számú bringamosó?

Van-e több száz embernek melegvizes! zuhanyzási lehetőség?

Baleset esetén bokáig érő sárban, kidőlt fáktól elzárt utakon hogyan közelítik meg a sérültet?

Abszurd!

 

Arról nem is beszélve, hogy a rajt-cél területe már két nappal ezelőtt is egy lápvidékhez hasonlított.


togo módosította - 2014. május 15. - 19:27


#175
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Holnapra már gyengül a szél állítólag. Lehet, hogy 1-2 ágon át kell döccenni, 1-2 fán át kell emelni a bringát. Az igazán veszélyes fákat el kellene gyorsan távolítani (ez lehet, hogy elég nagy meló ekkora távon és ezen a terepen). Kérdés milyen a patakok vízállása?

Én akkor is az esőtől tartok inkább. 10 fok alatt, szélben átázol, kihűlsz, haladni sem tudsz rendesen. Legtöbbünk alkalmatlan a teljesítésre ilyen szélsőséges körülmények között. Nekem spéci vízálló/lélegző ruhám sincs, ami tartaná a hőmérsékletem valamennyire.

Remélem ma estére többet tudunk...

erre mondják, hogy ez nem teremsport. viszont mindenki eldöntheti, hogy ennyi rizikóval megéri-e neki ott és akkor versenyezni x összegért. Utána a bicón is cserélni ezt-azt. A legtöbb esetben nem fog kiderülni milyen a pálya mert a szervezőknek nincs lehetősége és ideje bejárni a pályát az utolsó este. Mivel extrém időjárás esetén akár az erdészet meg is tilthatja az erdőben mászkálást. tehát ők sem ismerik a pályát. Ebből tökéletes ízelítő volt múlt vasárnap a Várgesztesi pálya. Csúszott mint a veszedelem a sár. Volt bőven.ha jól emlékszem pár éve a Duna-maratonon harang azt mondta, hogy kicsit vizes a pálya itt-ott. Ehhoz képest a hosszún KURVA nagy sár volt. Tengelyig érő pocsolyákkal, ragadós és csúszós sárral. Kb. ennyire tudják vagy merik megmondani a pálya állapotát.Ez a hétvégi nem arról fog szólni , hogy van-e jó felső kabátod. Inkább arról, hogy 10-15 fokban szeretsz-e disznó nagy sárban , várhatóan szátmosott , ágakkal tarkított pályán bicózni.

De bár ne így lenne. Ott voltam azon az ominózus Duna-maratonon is.Akkor pár éve a Bakonyban is mikor a megáradt Cuha patakon vagy 6x-or kellett átkelni. De akkor melegebb volt és a patak átkelés csak egy örökre emlékezetes dolog lett. Még jó hogy van róla sok-sok kép.

Úgyhogy döntse el mindenki , hogy megy-e és nézze azt is , hogy nem lesz-e lemondva az utolsó pillanatban.



#176
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Már gondolkodtam rajta én is a jövőheti Szilvás miatt.

Itthon vetted, vagy webshopos?

Itthon vettem. Volt rá akkor kedvezmény. Kint sem sokkal olcsóbb. 

http://www.bike-disc...9531/wg_id-1743

ezt be lehet könnyen hajtogatni a hátsó zsebbe. Nekem ilyen van. 

 

http://www.bike-disc...5841/wg_id-1743

ezt szét lehet húzni középen, hogy 3 cm szélesen egy szellőző alakul ki. Marha jó, de ez nyilván kicsit többet foglal. De mindenképp próbálj, mielőtt rendelsz,.Most lehet ilyet vennék. Mert enyhe esőben, hűvösben jobban használható, az extra szellőzése miatt. 



#177
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Tényleg a patak! legalább lemossa a sarat. Olajat el ne felejtsem.

 

Mindig is sajnáltam hogy a biatlon nem úszás és monti kombinációja :) Ha valakinek nagyon kell jó lélegzős esőkabát találhat egyet valahol a Hármashatárhegyen, pár hete ott vesztettem el az enyémet..



#178
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Már gondolkodtam rajta én is a jövőheti Szilvás miatt.

Itthon vetted, vagy webshopos?

Akkor itt az ideje beszerezni. Nagyon megéri. Nekem már két Salzon is bizonyított a Mavic esőkabátom. Nagyon nem olcsó dolog, de az kb. életet ment. 



#179
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Holnapra már gyengül a szél állítólag. Lehet, hogy 1-2 ágon át kell döccenni, 1-2 fán át kell emelni a bringát. Az igazán veszélyes fákat el kellene gyorsan távolítani (ez lehet, hogy elég nagy meló ekkora távon és ezen a terepen). Kérdés milyen a patakok vízállása?

Én akkor is az esőtől tartok inkább. 10 fok alatt, szélben átázol, kihűlsz, haladni sem tudsz rendesen. Legtöbbünk alkalmatlan a teljesítésre ilyen szélsőséges körülmények között. Nekem spéci vízálló/lélegző ruhám sincs, ami tartaná a hőmérsékletem valamennyire.

Remélem ma estére többet tudunk...

Akkor itt az ideje beszerezni. Nagyon megéri. Nekem már két Salzon is bizonyított a Mavic esőkabátom. Nagyon nem olcsó dolog, de az kb. életet ment. 



#180
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Holnapra már gyengül a szél állítólag. Lehet, hogy 1-2 ágon át kell döccenni, 1-2 fán át kell emelni a bringát. Az igazán veszélyes fákat el kellene gyorsan távolítani (ez lehet, hogy elég nagy meló ekkora távon és ezen a terepen). Kérdés milyen a patakok vízállása?

Én akkor is az esőtől tartok inkább. 10 fok alatt, szélben átázol, kihűlsz, haladni sem tudsz rendesen. Legtöbbünk alkalmatlan a teljesítésre ilyen szélsőséges körülmények között. Nekem spéci vízálló/lélegző ruhám sincs, ami tartaná a hőmérsékletem valamennyire.

Remélem ma estére többet tudunk...