Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#121
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás

Nekem olyan érdekes ezekkel a fehér gumikkal. Honnan jött ez a design ötlet ha szabad tudni? :)


Innen, félretéve a viccet egy teljesen egyedi gépet akartam ami nem jön velem szembe! Persze ízlések és pofonok de nekem nagyon tetszik! ;)

Feltöltött kép

#122
bb1984

bb1984

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Nekem olyan érdekes ezekkel a fehér gumikkal. Honnan jött ez a design ötlet ha szabad tudni? :)

#123
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
A szabadban így néz ki! ;)
Feltöltött kép
Feltöltött kép

#124
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

leragadtok ám egy méretnél, holott a vizszintes felsõcsõhossz legalább ilyen fontos. pl a specialized crosstrailbõl hiába vennél 17-est, a 60 centis effektiv fcsõhosszával már nagy lenne. normál méretû stucnival kb nem érnéd el a kormányt.
szvsz vagy várd meg a jövõ évit amibõl lesz 17-es vagy nézz körül másutt. (bocs exxpert :)) (17-es kellys, 44-46 os merida)


Igen, de így legalább kiderült, hogy rá sem érdemes ülnöm. Viszont nekem mondtál újat. 17"? Specialized nem 15.5/17.5/19/21/23"-os méretekkel kecsegtet? Legalább is a Crosstrail osztályban? Ha a 60 cm-el a 'Top-Tube Length, Horizontal'-ra gondolsz, akkor a Speci S (15.5") és az M (17.5") között mindössze 1 cm a difi (575 mm vs 585 mm). Ez szerintem semmi. Magyarul egy S-es Specialized Crosstrail is nagy lenne alám (nem érném el a kormányt)? Idén biztos nem fogok (nem is tudnék) elkölteni 134 ezret egy bringára. Ennyi a legolcsóbb Specialized Crosstrail. Viszont ami már tetszik is, az a fehér (piros feliratos) Crosstrail Disc. Ez pedig már 151e. Ennyi pénzért felettébb nevetségesnek hat egy hátsó Altus váltó és ez csak egy példa a több közül. Ilyenkor lenne jó, ha értenék hozzá annyira, hogy Excel-ben össze tudnám írni alkatrészenként, hogy melyiken mi és mennyibe került. Jól kijönne a különbség.

Ennek ellenére és sem tudom miért, a sok márka közül valahogy a Speci lopta be magát legjobban a szívembe.

#125
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Költöttem a bicóra kapott egy fehér Suntour XCM V3 HLO 100mm-es rugó+olajpatronos telót és egy fehér Selle MonteGrappa Liberty XXL ülést!
Ma megyek kerekezni és csinálok ennél jobb képet.....
Feltöltött kép

#126
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
leragadtok ám egy méretnél, holott a vizszintes felsõcsõhossz legalább ilyen fontos. pl a specialized crosstrailbõl hiába vennél 17-est, a 60 centis effektiv fcsõhosszával már nagy lenne. normál méretû stucnival kb nem érnéd el a kormányt.
szvsz vagy várd meg a jövõ évit amibõl lesz 17-es vagy nézz körül másutt. (bocs exxpert :)) (17-es kellys, 44-46 os merida)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#127
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Leméretem, lehet nem fogsz örülni.
A kormánynál 90, a nyeregcsonknál 80cm.


Jézusom, ez óriási! Ennek ellenére nagyon hálás vagyok neked, amiért lemérted.
Most jól meg vagyok lõve, hogy merre nézelõdjek tovább...

#128
bb1984

bb1984

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Jézusom, nagyon hálás leszek!


Leméretem, lehet nem fogsz örülni.
A kormánynál 90, a nyeregcsonknál 80cm.

#129
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Ma délelõtt lemérem neked, hogy az M-nek a felsõ váza milyen magason van a földtõl.


Jézusom, nagyon hálás leszek!

#130
bb1984

bb1984

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Megnéztem érdekességbõl egy Cannondale-t (Quick CX 3). Itt "kicsit" részletesebben van elemezve a geo. Földtõl az ülepem (cipõ nélkül) 72 cm. Nekem a 6 méret közül Cannondale-bõl a legkisebb, X-Small lenne tökéletes (váz középpontjának földtõl mért magassága: 68.9 cm; a következõ small méret máris nagy a 74.5 cm-el). Ezek alapján vélhetõleg nem lesz jó a legkisebb Kross Evado M-es. Azért majd ráülök ha tudok, de erõltetni ezek után nem fogom. Ezek alapján és az alapján amit írtok, mindössze 1% esélyt látok rá, hogy lábam közé tudjak venni egy 19"-os Evado-t. :(


Ma délelõtt lemérem neked, hogy az M-nek a felsõ váza milyen magason van a földtõl.

#131
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Megnéztem a lengyel weblapon a 2013-as felhozatalt. Háromféle méret helyett már elvileg négyféle méret lesz: 17/19/21/23". Mégis ötféle méret van fent, de abból kettõ egyezik, mintha elírás lenne. Lényeg, hogy az Evado 1.0 2013-ból már van 17"-os. Viszont az lehet nem lesz 87 helyett 74e. Illetve a 2013-as színösszeállítása valahogy annyira nem, kicsit olcsóbb hatása lett számomra. :o

Mod: És az Evado 5.0 után lesz még egy 7.0 is. :)

#132
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

167 centihez nagy lesz a 19-es váz, bármannyire is trekking


Megnéztem érdekességbõl egy Cannondale-t (Quick CX 3). Itt "kicsit" részletesebben van elemezve a geo. Földtõl az ülepem (cipõ nélkül) 72 cm. Nekem a 6 méret közül Cannondale-bõl a legkisebb, X-Small lenne tökéletes (váz középpontjának földtõl mért magassága: 68.9 cm; a következõ small méret máris nagy a 74.5 cm-el). Ezek alapján vélhetõleg nem lesz jó a legkisebb Kross Evado M-es. Azért majd ráülök ha tudok, de erõltetni ezek után nem fogom. Ezek alapján és az alapján amit írtok, mindössze 1% esélyt látok rá, hogy lábam közé tudjak venni egy 19"-os Evado-t. :(

#133
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Rubena Cobra 26x1.9
Feltöltött kép

#134
bb1984

bb1984

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Én is ugyanígy tettem bicajjal járok melóba. Én 14-15 év után kezdtem újból rendszeresen tekerni és úgy érzem hogy vissza nyertem a régi formámat úgy hogy rendesen öregedtem közben! ;)
A monti áttételével (42-11) eddig sík úton a max sebességem 47,4km/h volt.


Az nem rossz. ;) Mekkora és milyen gumik vannak fent neked?
Én pénteken leteszteltem, és az elõttem haladó robogós 50-es tempóját tudtam tartani(1,5km-ig, utána vége volt az útnak). :-)

#135
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás

Én 13 év után ültem vissza kerekezni. De nagyon jó érzés, és már több barátom is letette az autót, a bringa javára. :)


Én is ugyanígy tettem bicajjal járok melóba. Én 14-15 év után kezdtem újból rendszeresen tekerni és úgy érzem hogy vissza nyertem a régi formámat úgy hogy rendesen öregedtem közben! ;)
A monti áttételével (42-11) eddig sík úton a max sebességem 47,4km/h volt.

#136
bb1984

bb1984

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

167 centihez nagy lesz a 19-es váz, bármannyire is trekking


Én is így gondolom, de hát próba cseresznye.

A 2013-as modellévben nem várhatóak kisebb vázak?

#137
bb1984

bb1984

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Akkor majd igyekszem nem foglalkozni ezzel és kipróbálom ott, ahol tudom és megveszem ott, ahonnan kényelmesen haza tudom hozni.

Én is több (10) év (?) után ültem vissza bringára. Valami történt is a térdemmel. Egyáltalán nem vagyok edzésben, de a jobb lábamra a térdem miatt nem igen tudok ráállni 2-3 napja. 3 nap alatt 100 km egy dromedár MTB-vel, amiben hegy is volt. Nem sok, de ezt okozta, amire hirtelen rákaptam. :P De ennek is van elõnye. Amíg nem tudok tekerni, addig utána tudok nézni, hogy mivel akarok majd tekerni. :D

Neked jobbulást! :o


Én 13 év után ültem vissza kerekezni. De nagyon jó érzés, és már több barátom is letette az autót, a bringa javára. :)

#138
bb1984

bb1984

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Egy MTB-bõl nem csak úgy lesz cross-trekking, hogy vékonyabb gumikat kapott. :) Amíg "csak" egy bringám van, addig az cross-trekking legyen.


Na igen, a 48-38-28-as hajtómû is elõny, meg a 28-as kerék is klafa.

#139
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
167 centihez nagy lesz a 19-es váz, bármannyire is trekking
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#140
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Ok!:D Megkövetlek!:)

Azért tényleg nem ártana valahol nyeregbe pattanni és kipróbálni! Azzal pedig szerintem NE foglalkozz, hogy hol mit szólnak! Semmi közük hozzá, különben is karácsonyra nézed a bájkokat!;)

Egyébként én 17 év után ültem vissza a biciklire elmondom neked függõ lettem, annyira élvezem! Ennyire jó gépem még soha nem volt(3.0), és ekkorát sem estem még soha semmivel mint ezzel!:cool2: De még törött bordával is taposom!:o


Akkor majd igyekszem nem foglalkozni ezzel és kipróbálom ott, ahol tudom és megveszem ott, ahonnan kényelmesen haza tudom hozni.

Én is több (10) év (?) után ültem vissza bringára. Valami történt is a térdemmel. Egyáltalán nem vagyok edzésben, de a jobb lábamra a térdem miatt nem igen tudok ráállni 2-3 napja. 3 nap alatt 100 km egy dromedár MTB-vel, amiben hegy is volt. Nem sok, de ezt okozta, amire hirtelen rákaptam. :P De ennek is van elõnye. Amíg nem tudok tekerni, addig utána tudok nézni, hogy mivel akarok majd tekerni. :D

Neked jobbulást! :o