Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#101
dana

dana

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Köszi, hogy megszakértettetek!
A válaszaitok alapján arra a döntésre jutottam, hogy megyek reklamálni.
Érdekes történet lesz, mert a biciklit Budapestrõl rendeltem egy internetes boltból, oda nyilván nem tolom vissza. Itt nálunk (Bp.+100km) van márkaszervizük. Oda már bementem bicikli nélkül, pont emiatt a hiba miatt, hogy idõpontot egyeztessek velük. Meg sem kérdezték, mi a gond, az elsõ mondat az volt, hogy majd amikor odatolom a biciklit, fizessem ki az üzembe helyezés díját. Csakhogy ezt az üzletben már megtették, be is pecsételték, meg még a rendelésnél külön rá is kérdeztem. Így aztán mikor közölte, hogy fizessek, eljöttem.
Ja és most, hogy tüzetesebben átnéztem a biciklit, ezen a 2011-es modell gumiköpenye van, nem pedig az, aminek lennie kellett volna. Gondolom, ezt már valaki kifogásolhattata, ezért átcserélték a kerekeket, így maradt nekem a rossz.
Grafy, légyszi áruld el, milyen eszközeid vannak erre az esetre! :)

És esetleg még abban tudtok segíteni, hogy milyen különbség van - teljesítményben, árban, bármiben - az alábbi gumiköpenyek között:
1. Impac Tourpac 700x40C
2. Schwalbe Silento II Puncture Protection 700x40C
Az elsõvel kaptam, de a másodiknak kellett volna rajta lennie.
Próbáltam utána nézni az interneten, de nem nagyon találtam használható infót.

#102
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás

Ha pesti vagy környéki vagy vidd ide, jó kezekben lesz a bringád.
Köszöntjük weblapunkon
A honlapjuk frissességével ne foglalkozz, kerékpár szerelésben jók és ez nekem elég.


Nekem kiegészítõ ügyileg sajnos 0, tõlük szerettem volna venni Kross sárvédõszettet és azóta is "várom", sõt nemrég felhívtam hogy van-e dioptrizálható bicajos napszemüveg és közölték hogy semmilyen nincs náluk.(úgy tûnt mintha le akarna rázni) Egyik nap arra jártam benéztem volna de valahogy nem volt hozzájuk kedvem.
Természetesen attól még lehetnek szerelésben profik!

#103
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Én elolvastam minden papírt amit kaptam, de sehol nem olvastam, hogy kellene vinni 100km után szervizbe. Van ilyen?


Ha pesti vagy környéki vagy vidd ide, jó kezekben lesz a bringád.
http://akerekparbolt.hu/
A honlapjuk frissességével ne foglalkozz, kerékpár szerelésben jók és ez nekem elég.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#104
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Ennyi! :D
Tökéletesítjuk a bringát! ;)

#105
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Igen kell vinni 100km után, sõt belevésik a könyvecskébe is!(azt hiszem 1500 pénz volt)
Mondjuk nekem már mindegy mert a fél bicajon kicseréltem az alkatrészeket ill. fényezve is volt! :)


Nálam dettó ugyanez a szitu, csak pepitában. A kormány markolat, nyereg, kormánycsapágy(mivel a szervizben elb*szták),teleszkóp(mivel eltörtem :D) cserélve...
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#106
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás

Én elolvastam minden papírt amit kaptam, de sehol nem olvastam, hogy kellene vinni 100km után szervizbe. Van ilyen?


Igen kell vinni 100km után, sõt belevésik a könyvecskébe is!(azt hiszem 1500 pénz volt)
Mondjuk nekem már mindegy mert a fél bicajon kicseréltem az alkatrészeket ill. fényezve is volt! :)

#107
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Én elolvastam minden papírt amit kaptam, de sehol nem olvastam, hogy kellene vinni 100km után szervizbe. Van ilyen?

Igen van! Csak akkor érvényes a garancia, ha idõközönként átvizsgáltatod! Ez azért van, mert még elállítódhat egy két alkatrész -beállítás az új biciklin és ha ezt nem orvosolják, esetleg meghibásodáshoz vezethet! A papíron valóban nincs(az enyémen sem) eléggé sérelmezem is! Az eredeti lengyel nyelvû kiskönyvében sem teljesen ez van leírva, ott ugyanis 100 ÜZEMÓRA van írva.Ez azonban ne tartson vissza attól, hogy egyeztess a kereskedõ szervizével(ha fontosnak tartod a garanciát). Érdemes elvinni az általam lentebb már leírt XVIII. kerületi szakszerviz kivételével valahova, hogy átnézzék! 2 alkalommal kell vinned: 100 km megtétele és fél év után.
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#108
bb1984

bb1984

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Én elolvastam minden papírt amit kaptam, de sehol nem olvastam, hogy kellene vinni 100km után szervizbe. Van ilyen?

#109
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Hát nekem mondhatnák!! Meg vannak ilyen esetekre az"eszközeim"!:-D
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#110
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás

érdemes megnézetni hozzáértõvel,és ha kell, szervíz,100km után pedig úgyis kötelezõ elsõ szerviz, megcsináltatod gariba,ha kell!

"A boltban azt mondták, azért, mert a felni összeillesztése nem teljesen illik össze, van egy kis szinteltérés, de majd ha jó sokat fékeztem vele, akkor majd eltûnik ez az eltérés."

Csak nehogy erre hivatkozva ne "csináljanak" semmit vele!(...az említett boltban ill. szervízben)

#111
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
érdemes megnézetni hozzáértõvel,és ha kell, szervíz,100km után pedig úgyis kötelezõ elsõ szerviz, megcsináltatod gariba,ha kell!
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#112
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás
Hát nem tudom. Mire legyalulod a gumi fékpofával a felni az illesztési hibát... Háááát az nem 200km lesz.
Ráadásul jó eséllyel a betét is gyorsabban kopik.

#113
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Szia!
Ezt látni és érezni kéne. Nekem is olyan volt a gyári felni hogy az összeillesztésnél volt egy icike picike szintkülönbség de nekem nem adott kattogó hangot de nem is lenne szabad mert a gumi fékbetét szvsz nem ad (fõleg) kattogó hangot ha alun csúszik. Mondjuk ha ütéseket érzel akkor ha ez a probléma ott "rendesen" lehet szintkülönbség.

#114
dana

dana

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Sziasztok!
Egy 2012-es Kross Trans-t vásároltam. Fékezéskor kattogó hangot ad és olyan, mintha a hanggal egyidõben kicsi ütések keletkeznének. A boltban azt mondták, azért, mert a felni összeillesztése nem teljesen illik össze, van egy kis szinteltérés, de majd ha jó sokat fékeztem vele, akkor majd eltûnik ez az eltérés.
Most nem tudom eldönteni, hogy csak meg akarnak legeltetni ezzel a szöveggel, vagy higyjem el, hogy így lesz? Abszolút laikus vagyok, légyszi segítsetek!

#115
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Igen, de így legalább kiderült, hogy rá sem érdemes ülnöm. Viszont nekem mondtál újat. 17"? Specialized nem 15.5/17.5/19/21/23"-os méretekkel kecsegtet? Legalább is a Crosstrail osztályban? Ha a 60 cm-el a 'Top-Tube Length, Horizontal'-ra gondolsz, akkor a Speci S (15.5") és az M (17.5") között mindössze 1 cm a difi (575 mm vs 585 mm). Ez szerintem semmi. Magyarul egy S-es Specialized Crosstrail is nagy lenne alám (nem érném el a kormányt)? Idén biztos nem fogok (nem is tudnék) elkölteni 134 ezret egy bringára. Ennyi a legolcsóbb Specialized Crosstrail. Viszont ami már tetszik is, az a fehér (piros feliratos) Crosstrail Disc. Ez pedig már 151e. Ennyi pénzért felettébb nevetségesnek hat egy hátsó Altus váltó és ez csak egy példa a több közül. Ilyenkor lenne jó, ha értenék hozzá annyira, hogy Excel-ben össze tudnám írni alkatrészenként, hogy melyiken mi és mennyibe került. Jól kijönne a különbség.

Ennek ellenére és sem tudom miért, a sok márka közül valahogy a Speci lopta be magát legjobban a szívembe.


csak példának írtam
de valóban a 2013-asok ezek a geók, (változtattak a vázon) de a 12-esek még amiket írtam. (amit itthó kapsz, 130 ért az még tavalyi)

de kb a legjobb cross váz a specié.

na on :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#116
Szatyi

Szatyi

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Költöttem a bicóra kapott egy fehér Suntour XCM V3 HLO 100mm-es rugó+olajpatronos telót és egy fehér Selle MonteGrappa Liberty XXL ülést!
Ma megyek kerekezni és csinálok ennél jobb képet.....
Posted Image

Jól néz ki benne ez a fehér teleszkóp

#117
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Igen már én is gondolkoztam rajta, majd ha elhasználtam ezt akkor veszek valami tuti feketét! ;)

#118
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Még emlékszem a kék Puntodra. Indexen is fent vagyol, meg 1x 1000 éve összefutottunk a Fiat Bestnél is. Kicsi a világ. :D


az a fehér felni egy feket gumival még jobban hajazna a puntóra

#119
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Ennyi!(kicsi a világ) ;)
UI: akkor most már érthetõ a fanatizmusom! ;)

#120
bb1984

bb1984

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Innen, félretéve a viccet egy teljesen egyedi gépet akartam ami nem jön velem szembe! Persze ízlések és pofonok de nekem nagyon tetszik! ;)

Posted Image


Még emlékszem a kék Puntodra. Indexen is fent vagyol, meg 1x 1000 éve összefutottunk a Fiat Bestnél is. Kicsi a világ. :D