Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
886 hozzászólás a témában

#141
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Sosem gondoltam, hogy a súlyom valaha elõnyt is fog jelenteni. :D ~60kg. :cool2:

Mod: A keretet nem akarom növelni. Ha a hobbi rabjává válnék, akkor 1 év elteltével elköltöm akár az Evado 1.0 árának háromszorosát is új bringára. Ha nem, tökéletes mászkálós bringa marad.


Ok!:D Megkövetlek!:)

Azért tényleg nem ártana valahol nyeregbe pattanni és kipróbálni! Azzal pedig szerintem NE foglalkozz, hogy hol mit szólnak! Semmi közük hozzá, különben is karácsonyra nézed a bájkokat!;)

Egyébként én 17 év után ültem vissza a biciklire elmondom neked függõ lettem, annyira élvezem! Ennyire jó gépem még soha nem volt(3.0), és ekkorát sem estem még soha semmivel mint ezzel!:cool2: De még törött bordával is taposom!:o
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#142
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Szerintem az M-es(19") jó lesz neked az ülést úgy is lejjebb kell majd tenned. Nekem inkább a bájkkal van problémám, hány kiló vagy?Mert az eléggé belépõ szint, és ha hegyen völgyön tekersz néha, lehet jól jönne kicsit komolyabb felszereltség....gondolok itt a fékekre pl.;)


Sosem gondoltam, hogy a súlyom valaha elõnyt is fog jelenteni. :D ~60kg. :cool2:

Mod: A keretet nem akarom növelni. Ha a hobbi rabjává válnék, akkor 1 év elteltével elköltöm akár az Evado 1.0 árának háromszorosát is új bringára. Ha nem, tökéletes mászkálós bringa marad.

#143
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Szerintem az M-es(19") jó lesz neked az ülést úgy is lejjebb kell majd tenned. Nekem inkább a bájkkal van problémám, hány kiló vagy?Mert az eléggé belépõ szint, és ha hegyen völgyön tekersz néha, lehet jól jönne kicsit komolyabb felszereltség....gondolok itt a fékekre pl.;)
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#144
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

"Nincs az az isten hogy városba újra traktorgumikon guruljak"
Természetesen de erre írtam hogy lehet montira is vékonyka gumit kapni! ;)


Világos. ;)

#145
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
"Nincs az az isten hogy városba újra traktorgumikon guruljak"
Természetesen de erre írtam hogy lehet montira is vékonyka gumit kapni! ;)

#146
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Montira is lehet kapni városi gumit akár 26x1.5-ös méretben! ;)


Egy MTB-bõl nem csak úgy lesz cross-trekking, hogy vékonyabb gumikat kapott. :) Amíg "csak" egy bringám van, addig az cross-trekking legyen.

#147
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Montira is lehet kapni városi gumit akár 26x1.5-ös méretben! ;)

#148
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Ezt sajnos nem tudom, de valamire jó hogy leírtam! :D


Elrettentesz. :confused: Ha nem jó alám a legkisebb Evado, lehet csak tavasszal vásárolok. Nincs az az isten hogy városba újra traktorgumikon guruljak (Hexagon - MTB). :D

#149
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás

És egy Hexagon (MTB) mérettáblát mennyire lehet egy Evado (Cross) mérettáblához hasonlítani? Mert abból kifolyólag amit írsz, nekem a 19"-os (legkisebb M-es) nem csak terepen lenne óriási, de még sík úton is nagy lenne. Lehet meg kellene várnunk az expert exxpert kollégát?!


Ezt sajnos nem tudom, de valamire jó hogy leírtam! :D

#150
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás

Nekem montiból(Kross Hexagon) 21"-os váz kellett és így is a nyeregcsõ 16cm-re van kihúzva és én 184cm magas vagyok... ...fõleg sík úton használom ha terepeznék akkor az eladó szerint (is) a 19"-os váz jobb lett volna.


És egy Hexagon (MTB) mérettáblát mennyire lehet egy Evado (Cross) mérettáblához hasonlítani? Mert abból kifolyólag amit írsz, nekem a 19"-os (legkisebb M-es) nem csak terepen lenne óriási, de még sík úton is nagy lenne. Lehet meg kellene várnunk az expert exxpert kollégát?! :),

bb1984: Az a probléma, hogy itt Tatabányán csak a Jel Kft-rõl tudok (remélem nem baj, hogy ezt leírtam), ahol forgalmaznak Kross bringát. De nála tudtommal csak Merdiák vannak kitéve. Szóval nem egyszerû. Persze nem vagyok lusta felmenni Bp-re, hogy felüljek rá, viszont az nagy parasztságra vallna, ha kiválasztanám a jó méretet ott, itthon pedig megvenném (szerintem egy normál méretû személyautóba nem tudnám hazahozni).

#151
bb1984

bb1984

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Sziasztok!

Napok óta nézegetem a fórumot, tegnap regisztráltam és ma hozzászólok. Méghozzá itt. :) Nem ecsetelem mennyire vagyok lelkes amatõr, ez mindenkinek így is, úgy is hamar le fog esni. Kerékpár vásárlás elõtt vagyok. Nagyjából kitaláltam mire lenne szükségem. Lakóhelyem adta környezet és környéke sajnos megszabja a felhasználási területet. 60-30-10 arányban aszfalton-földúton-hegyen mennék vele, így úgy gondolom, hogy a válasz: Cross-trekking. Elsõ körben nem tervezek nagyobb beruházást, ezért esett választásom az Evado sorozat legkisebb tagjára. Méretügyekben viszont kissé elbizonytalanodtam. A topic elején egy srác vett egy A4-t (ami igaz nem egy Cross, egy teljesen más geometriájú MTB XC). Õ 173 cm magas és a 16"-os bringa épp jó volt neki (a micsodája épp nem ért hozzá a vázhoz :) ). Az Evado-ból az M-es (legkisebb) méret viszont 19"-os. A napokban ültem egy Merida Matts 15-ön, ami 20"-os és hatalmas nagy. Lábujjhegyen is alig bírtam a lábam közé venni a bicót. A földön állva természetesen. Létezik, hogy az Evado 1.0 M-es, 19"-os méretû bringája is nagy lenne nekem? 167 cm-re sikerült nõnöm. Szomorú lennék, mert Caprine/Gepida/Magellan nem kell, nem tetszik. Cannondale, Trek és a többi nagy név pedig érzetre nem kecsegtet olyan jó ár/érték aránnyal, mint egy Kross.

A kross.hu kiválasztott bringa geometria fülét ha lenyitom, ott kitaláltam, hogy a 'ST Nyeregvázcsõ-hossz' lesz a 19". De ebbõl én hogy mérjem le itthon, hogy vajon át tudom e lépni a vázat, bizonyos sérülések nélkül?

A vásárlást nem kapkodom el, pár hetet várnék, még olvasgatok.


Szia!

Én 180cm vok, és épp tökéletes magasságú a 19"-es Kross Evado. Ha már a nagyobbat vettem volna, akkor lehet hogy a fõ szervemre veszélyes lett volna. :D
Menyasszonyom 168cm, és neki nagyon nagy volt, nem is próbálkozott felülni rá. Igaz, az ülés is magasabban volt, mint ami neki jó lett volna.
Ha van rá lehetõséged, akkor menny el egy olyan helyre, ahol van ilyen gép. Feltétlenül próbáld ki.

#152
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Nekem montiból(Kross Hexagon) 21"-os váz kellett és így is a nyeregcsõ 16cm-re van kihúzva és én 184cm magas vagyok, kipróbálás után ez volt a megfelelõ váz a mérettáblázat alapján 19"-os váz kellett volna de sok függ az illetõ felépítésétõl is! Én fõleg sík úton használom ha terepeznék akkor az eladó szerint (is) a 19"-os váz jobb lett volna......

#153
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 hozzászólás
Sziasztok!

Napok óta nézegetem a fórumot, tegnap regisztráltam és ma hozzászólok. Méghozzá itt. :) Nem ecsetelem mennyire vagyok lelkes amatõr, ez mindenkinek így is, úgy is hamar le fog esni. Kerékpár vásárlás elõtt vagyok. Nagyjából kitaláltam mire lenne szükségem. Lakóhelyem adta környezet és környéke sajnos megszabja a felhasználási területet. 60-30-10 arányban aszfalton-földúton-hegyen mennék vele, így úgy gondolom, hogy a válasz: Cross-trekking. Elsõ körben nem tervezek nagyobb beruházást, ezért esett választásom az Evado sorozat legkisebb tagjára. Méretügyekben viszont kissé elbizonytalanodtam. A topic elején egy srác vett egy A4-t (ami igaz nem egy Cross, egy teljesen más geometriájú MTB XC). Õ 173 cm magas és a 16"-os bringa épp jó volt neki (a micsodája épp nem ért hozzá a vázhoz :) ). Az Evado-ból az M-es (legkisebb) méret viszont 19"-os. A napokban ültem egy Merida Matts 15-ön, ami 20"-os és hatalmas nagy. Lábujjhegyen is alig bírtam a lábam közé venni a bicót. A földön állva természetesen. Létezik, hogy az Evado 1.0 M-es, 19"-os méretû bringája is nagy lenne nekem? 167 cm-re sikerült nõnöm. Szomorú lennék, mert Caprine/Gepida/Magellan nem kell, nem tetszik. Cannondale, Trek és a többi nagy név pedig érzetre nem kecsegtet olyan jó ár/érték aránnyal, mint egy Kross.

A kross.hu kiválasztott bringa geometria fülét ha lenyitom, ott kitaláltam, hogy a 'ST Nyeregvázcsõ-hossz' lesz a 19". De ebbõl én hogy mérjem le itthon, hogy vajon át tudom e lépni a vázat, bizonyos sérülések nélkül?

A vásárlást nem kapkodom el, pár hetet várnék, még olvasgatok.

#154
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Akkor az nem a 13.kerület....
Basszus ott vettem a bicajomat Pestimrén a Speedbike-nál!
Én mikor az elsõ garanciálisra visszavittem minden ok volt.(igaz nem voltam ott addig, lehet hogy azért mert nem nyúltak hozzá?!) ;)


Nem állítom, hogy a cég a rossz, de a szerelõjük csapnivaló!
Igen, elírtam a kerületet:XVIII. ker a helyes !
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#155
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Akkor az nem a 13.kerület....
Basszus ott vettem a bicajomat Pestimrén a Speedbike-nál!
Én mikor az elsõ garanciálisra visszavittem minden ok volt.(igaz nem voltam ott addig, lehet hogy azért mert nem nyúltak hozzá?!) ;)

Mondjuk én magam szervizelem és cserélek rajta mindent, nincs is baj vele!

#156
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás

Melyik kerékpárszerviz volt?(ott lakom a kerületben)


SPEED BIKE KFT.1188 Budapest, Vasút.u 48/5

Kértem a szerelõ csávót, hogy igazítsa meg, mert eleve úgy kaptam meg a bájkot, hogy lötyögött a porvédõ gyûrû. Erre jött a dicsõ mozdulat! Mintha a tö*ömet tekerték volna! Nem is értem, hogy gondolhatja az ilyen, hogy ezt megteheti, én dolgoztam meg érte, én fizettem ki, fizettem a szervizért, a gyártó nem ok nélkül rakta oda, õ pedig csak úgy kitépi! Miután rászóltam, hogy az ott jó helyen volt, nem, nem szedte szét, visszatömködte a csavarhúzóval a helyére még több kárt csinálva, közben meg a fényezést is megkarcolta.
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#157
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Melyik kerékpárszerviz volt?(ott lakom a kerületben)

#158
Grafy12

Grafy12

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Bevittem a bájkot a kötelezõ vizsgálatra a XIII. kerületi szakszervizbe és sajnos eléggé lehangoló hozzáértés fogadott!!!Nem ajánlom senkinek! Válasszatok másik helyszínt.... Az hogy a nyomaték kulcsot nem ismerik, hagyján, de hogy még a sima golyós kosaras csapágyat is összekeverik az iparival és a szemem láttára kitépi a mûanyag porvédõt a koszorú fölül merthogy, -Idézem-:"ez ide úgysem kell mert úgyis ipari csapágy van benne, az meg eleve zárt!" Most meg vehetek másik csapágyat bele mert a golyók szabadon bámulják az eget! Soha többet szakszerviz! Inkább csinálom magam!!
...a nyúlon túl?
Nem, a nyúl az!...

KROSS EVADO 3.0 2012

#159
BluElefantino

BluElefantino

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 364 hozzászólás
Akkor most GRATULÁLOK hozzá! ;)
Képet tegyél fel ide hogy megnézhessük!

#160
bb1984

bb1984

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Akkor majd pénteken remélhetõleg gratulálhatunk! ;)


Meg jött a gép, és valami fantasztikus. ;)
Ez a matt grafit szín nagyon szép. A fékek eszméletlen jól fognak, úgy müxik mint egy álom. :-)
Egyelõre nagyon elégedett vagyok, igaz max. 50km van benne.