Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Házépítés, lakásfelújítás és társai

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
965 hozzászólás a témában

#881
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Vegyél egy párásított általában ultrahanggal mûködnek fogyasztásuk minimális:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#882
csabilc4

csabilc4

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 119 hozzászólás
Visszatérnék kicsit a párásodás/penészesedés kérdésre.

Nem tudom közületek ki méri otthon a belsõ páratartalmat.
Nálunk van egy páramérõ a hálóban (baba miatt), 3man alszunk 12m2-en, 1db 150x150 ablak van, amit 1 hónapja cseréltünk hõszig. üveges jó minõségû fa ablakra, teljesen jól zár.
Távfûtés van, letekert radiátorokkal most is 22-23 fok van.
A meleg miatt viszont a páratartalmat sehogy sem tudom 25-27% fölé vinni, még úgy sem, hogy bennt száradnak a ruhák és éjszaka megy egy párásító.
Érezhetõen nagyon száraz a levegõ, de nem tudok mit kitalálni, hogy feltornázzam 40-45%, esetleg 50%-ra.
Talán egész évben a legmagasabb 45% volt, mikor kinnt volt kb. 35fok, bennt meg 28.

És sajnos ez is közel olyan egészségtelen hosszú távon, mintha penészben laknánk.

#883
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.881 hozzászólás

ha már elszívó... nem tud valaki ajánlani jóféle elszívót kb 45m3-es konyhába gáztûzhely fölé, amit nem lehet kivezetni sehova, mert nem bontható a fal (mûemlék épület utcafrontja)?


semmi extra, de egész jól mûködik.

http://www.muszakide...oducts_id=33125

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#884
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

Hát annak úgy sok értelme nincs:(


Nálunk is így van, az a szûrõbetét egész jó munkát végez benne.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#885
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

ha már elszívó... nem tud valaki ajánlani jóféle elszívót kb 45m3-es konyhába gáztûzhely fölé, amit nem lehet kivezetni sehova, mert nem bontható a fal (mûemlék épület utcafrontja)?

Hát annak úgy sok értelme nincs:(
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#886
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
ha már elszívó... nem tud valaki ajánlani jóféle elszívót kb 45m3-es konyhába gáztûzhely fölé, amit nem lehet kivezetni sehova, mert nem bontható a fal (mûemlék épület utcafrontja)?

#887
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

...
Páraelszívóban viszont kb 20e-ért tudok ajánlani egy 530 m3/h-s Teka cuccot. Ez tényleg elszív, mondjuk hangja is van. (Nem az egész lakás érzi, hogy mi fõ a konyhában, sõt, még a konyha másik felében sem lehet megmondani...)


Akkor számoljunk:
egy 100 m2-es, 2,5m-es belmagasságú lakás esetén ez azt jelentené, hogy óránként 2x kicseréli a teljes levegõt a lakásban.
Tessék mondani, honnan jön be ennyi friss levegõ?
Nyilván sehonnan, mert meg is fagynátok télen ha félóránként az összes levegõ kicserélõdne.

Tanulság az az, hogy ha megy a páraelszívó a konyhában,
akkor ott a közelében érdemes ablakot is nyitni, hogy ne csak ki, hanem be is tudjon jönni a lég.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#888
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
ha van gáz, akkor kell elszívó
égéstermékek, ugye...

kémény sem lesz a kandalló felett? ;)

adalék: környezetegészségügyi felmérésben azt is figyelik, hogy ahol 'gáz' tûzhely van, van-e elszívó

#889
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Lehet kapni 2/2 elosztású fõzõlapott mikett én tavaly láttam azok 200.000-tól kezdödtek ennél lényegesen olcsób ha teszel egymás mellé egy 2fõzõlapos elektromos és egy 2 égõs gázfõzõlapot akkor már 80ezerbõl meguszhatod de természetesen határ csillagos ég:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#890
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Sajnos a konyha nem az én asztalom:) Orsi kizárólagossága, õ meg nem akar elszívót. Ellenben próbálom meggyõzni, hogy ne szóljon bele a garázs kialakításába:D AZ az én területem.

#891
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

http://www.rangemast...k/index_248.htm


Te vagy dzsémiolivér inkognitóban? :D


Vegyél egy négyes/ötös gázégõs lapot és egy duál indukciósat.
.
.
.
Nekünk spec fent gáz, lent villany - légkeveréssel. Szívünk szerint olyat vettünk volna, aminek fent 5 égõje van (1 nagy a woknak is).
Páraelszívóban viszont kb 20e-ért tudok ajánlani egy 530 m3/h-s Teka cuccot. Ez tényleg elszív, mondjuk hangja is van. (Nem az egész lakás érzi, hogy mi fõ a konyhában, sõt, még a konyha másik felében sem lehet megmondani...)
http://www.electropa...araelszivo.html

#892
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Létezik fõzõlap. aminek fele ilyen, fele olyan, 2/2 -es osztásban. Tavaly találtam, de nem volt egyszerû. (Muteromnak lett volna, aztán nem kellett neki! :()

#893
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

utóbbi
mert penészedni fogsz nagyon könnyen
egyébként a friss gyermekes családok jelentõs része bepenészedik a gyakori mosás miatt még gyakori szellõztetéssel is
(penészvakarás, hypó, penészgátló, újrafestés)

Szerencsére hatalmas a fürdõ, így talán nem lesz a lakás többi részében pára. Meg van egy külön folyosó is a szobák elõtt.

Akkor a lényeg a szellõztetõ. Bár nálunk régi fa ablakok lesznek, mûanyagot soha nem vennénk. Egy felújított duplaüveges fa ablak enged ki levegõt? Vagy már ott is kell szellõztetõ?

Egyébként durva, hogy bank, és bank között mekkora feltételkülönbségek vannak. Sajna nem a törlesztõben, hanem a feltételekben, de már az is valami.

Hogy villanyos téma legyen: tud valaki olyan tûzhelyrõl ezen kívül:
http://www.rangemast...k/index_248.htm
amiben van gáz,meg villanyplatni is? Akár sütõrész nélkül is? Mert ez lenne az igaz, de itthon a kombi tûzhely azt jelenti, hogy felül villany, alul gáz:(

#894
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás
Kivülrõl-belülrõl a zárcimkéket le kell szedni, és amelyik oldalon többet kiáll, egy nagyobb csõfogóval, határozott tekerõ mozdulattal kettétörni a zárbetétet. Meglepõen könnyen tud törni, (már én is vesztettem el kulcsot):) az új zárbetét hosszára figyelj, hogy a középsõ felfogató csavartól kifelé-befelé hány mm kell (sokféle méretben kapható).

edit: persze az ajtólap épségére kéretik vigyázni:)

#895
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Pöcök kiáll nyitott helyzeteben. Kulcs ajánlott az elfordításához, de megoldható nélküle is, csak gürcösebb.

#896
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
a zár oldalán - az ajtó élén levõ - csavar kicsavarásával nem jön ki?
vagy a mostani állapotában így oldalra áll az a kis pöcök? mert ha igen, akkor nem tudom.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#897
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Van egy elzett zárbetét egy ajtóban.
Kulcs nincs hozzá, nincs bezárva.
Hogyan lehet kiszedni?

Feltöltött kép

Normális esetben tudok zárbetétet cserélni.

#898
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
villanyrezsó? :)

Jön az még, jön! Csak gyõzzed! :D

#899
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Legyen már egy kicsit villanyos téma is, ehhez nem vok elég:confused: okos:cry:
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#900
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Érvényben lévõ GMBSZ nem teszi lehetõvé nyitott égésterõ tüzelõ berendezés beépítését lakótérbe, épület belsõ terébe, csak gépészeti tervvel együtt benyújtott légellátási terv alapján, elõzetes elbírálás, terv jóváhagyás után kivitelezve, stb...
Ma ez már kissé jobban le van védve, de ez nem vonatkozik a meglévõ készülékekre.

Ha már szellõzõ, ott is figyelni kell az elhelyezésre, és nem elég csak egy darabra hagyatkozni, hanem gondoskodni kell - lehetõleg - az ún. gravitációs szellõzés kialakítására, ne a kéménynek kelljen küszködnie a léghiánnyal.