Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Házépítés, lakásfelújítás és társai

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
965 hozzászólás a témában

#961
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

csak ugy érdemes belefogni ha te csinálsz sokmindent.

énis hasonló gondokkal fogok küzdeni jövõre
csak itt a környéken nehéz lepukkant házat találni


Csináljunk kalálkát:D Mindenki megy a másikhoz segíteni. Mi pont most nézegettük mibe fáj a felujítás:
-Új kazán+kémény felmérés, esetleg felujítás
-konyhába konyhabútor+tûzhely+sütõ
-teljes festés, ami gipszvakolat lesz
-fa ablakok lecsiszolása+festés
-néhány helyiségben hidegburkolás

Ezután lesz lakható.
Ebbõl a gipszvakolat felhordását, és aládolgozását, meg a kazántémát nem tudjuk egyénileg kivitelezni.
Még az árból ennek az árát le kell alkudnunk, mert arról elsõ sorban nem volt szó, hogy gyakorlatilag nincsen konyha. Másfelet akarunk alkudni. Ebbõl talán ki is jönne a nagyja.

#962
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Thy, ismerõs asztalos egy automatizált fûtést csinált (plc stb) fûrészporral és légbefúvással.
Csinálj sörkollektort is ;)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#963
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
csak ugy érdemes belefogni ha te csinálsz sokmindent.

énis hasonló gondokkal fogok küzdeni jövõre
csak itt a környéken nehéz lepukkant házat találni

#964
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Írtam neki:) Hátha benéz.
Nézegettem azt is, hogy kb 300-ból kijön a házat melegvízzel ellátó napkollektor rendszer. Vagy olyan 1.2 körül meg a komplett házra a napelem. Egyszer nagy lóvé, de utánna nem kell havi 15-öt költeni villanyra. Meg lehet eu-s támogatásra pályázni. Ha a tetõhöz hozzá kell nyúlni, akkor már megéri.

#965
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Zsizsit keresd szaktanácsért.
Õ a kázánológus szakember.:D

#966
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Mivel nem találtam ilyesmi topikot 2004-ig visszamenõen, ezért íme. Itt ki lehetne tárgyalni a Charon Fi reléjétõl a Trifo pincelejáró építéséig mindent, és nem veszne el az üzenõfalon.

Szóval:Ma voltunk megnézni Pilisszentléleken egy házat, ami tetszene, mert nagy kb 140nm, meg olcsó, de rendesen fel kellene újítani. Ehhez (sem) értek:(
A kazánt, ki kell cserélni a tulaj szerint, mert ramaty. Állítólag nem egyforma átmérõjû a kazán kimenõ csöve, mint a könyök, meg a kémény béléscsõ, és régi is a kazán.
Nézegettem kazánokat. Egy sima vegyestüzelésû (nem akarunk vezetékes gázra kötni) 45kW-os olyan 2-300 körül van. Egy ismerõsöm pelletest vett, de azok 500ba vannak. Van olyan is, hogy fa elgázosítós. Melyik a jobb? Miért? Behozza-e az árát?

Trifo: benne vagyok a dologban, vmikor ha jobb idõ lesz. Trafód van? Vagy szerezni kell?

Üdv:Thy