Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Házépítés, lakásfelújítás és társai

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
965 hozzászólás a témában

#941
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
hm, mit olvastál az energiatakarékos izzókról?

csak puszta kiváncsiság:-)
Autist Team:)



#942
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

van, de lakáshitellel sztem várj legalább egy hónapot.


Miért? Elég sürgõs lenne, de egy hónap talán belefér.

#943
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás

Nincsen valakinek Pest, vagy környéki lakáshitelekkel foglalkozó nem link ismerõse?


van, de lakáshitellel sztem várj legalább egy hónapot.

#944
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Thy! Most értem haza, és olvasom a sorokat.
1. épület szerkezet-nyílászárók-leendõ szigetelés függvényében hõveszteséget kell meghatározni - nem gyártó táblázata alapján -
2. szakmabelivel kell egyeztetni, hogy mik a Ti elképzeléseitek - még akkor is, ha egyébként nem értetek hozzá - mik az anyagi lehetõségeitek, és akkor tud ajánlani lehetõségeket, abból tudtok választani
3. napkollektor sosem hülyeség, de ne - csak - az ár döntsön benne (mértünk 1 éven át kollektorokat, volt döbbenet!)
4. nem baj, ha most sok mindenre nem jut pénz,elõre kell gondolkodni, és a gépészetet elõkészíteni a késõbbi rendszerelemek fogadására, olcsóbb, késõbb könnyebb, gyorsabb
5. tervet érdemes készíteni, fõleg összetettebb rendszernél - mi mindig ott szívunk /de fõleg a tulajok/ ahol nem készült gépészeti terv és improvizálni kell
6. asszem segítek :D
Többit priviben.


1.-A hõveszteséget hogyan mérik ki?
2.-Ezért is foglak majd keresni:D
3.-Errõl ha van idõd írhatsz ide bõvebben. Én most olvastam az energiatakarékos izzókról egy megdöbbentõ cikket...
4.-5.minden képen szeretnék gépészeti tervet, hogy késõbb ne legyen szívás a bõvítés.
6.-Asszem köszi:D

A számlakérdésrõl. Ha megbízható az ember (csak olyannal dolgoztatnék), akkor nem kell szerzõdés. Az itteni autószerelõ, meg a vízvezetékszerelõ sem ad számlát, de kijön, ha nem ok, és akár éjszaka is hívhatom. A villanyszerelõ meg a faluban a rendõr:D Persze egy kazánnál nem éri meg a gari miatt. Viszont akiknél meg kellene a gari miatt reklamálni, azoknál úgysem érsz el semmit, mert sokszor tudatosan kispórolják az anyagot. Persze nem mindenki, de sok ilyen történt az ismerettségi körben. Gondolom Káhlesz tudna errõl mesélni:)

#945
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás

Az nem HÁZ bazzeg, hanem egy kibaszott KASTÉLY!


mondjuk, hogy kúria :)
kiszedtük a bejárati ajtót, és rajta volt egy grafittal írt szöveg: "Javítva: Bónert János, 1941" szóval 41ben egyszer már elrohadt az ajtófélfa. lefényképeztem, majd feltöltöm.

és ja, az utóbbi hetekben a szabadidõmet ott töltöm.

#946
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
nem szabad minden referencia nélküli szakembert megbízni egy ilyen munkára.Amúgy meg a számla sem garantál semmit,csak elméletben.Ha nekem szólnak,akár egy több éve elvégzett munkám miatt,hogy valamit meg kéne igazítani,szó nélkül megcsinálom,ha van számla,ha nincs.Egyébként ha meg nincs számla,a mesternek ajánlatos mégjobban a megrendelõ kedvében járnia,mert felnyomhatják,hogy piroslaposan dolgozott....
Mondom mindezt a saját szakmámra nézve.Épületgépészetben nem vagyok nagyon járatos,csak a magyar valóságban.

#947
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Egy biztos, amirõl nincs számla, szerzõdés, az késõbb már nem számonkérhetõ...gépészetnél ez valóban nagy szívás lehet. Látok elég ilyen "szívást" több millás rendszereknél.

#948
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Hát kb ez a helyzet.És több a macera.Bútor és nyílászáró témában esetleg tudok kérdésekre válaszolni.


Hát, kinek ez jó, kinek az. Én egy fûtésszerelést mondjuk nem csinálnék "okosban", annál fontosabb a saját biztonságom és a számonkérhetõsége a munkának, és akkor már nem kunszt be is adni a számlát, hogy visszakapjak belõle. De ez csak egy lehetõség, akinek nem kell, ne éljen vele...
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#949
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

... Max azt a pénzt tudod vele visszanyerni, amit pluszban a számlák miatt kifizetsz.

Hát kb ez a helyzet.És több a macera.Bútor és nyílászáró témában esetleg tudok kérdésekre válaszolni.

#950
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Nincsen valakinek Pest, vagy környéki lakáshitelekkel foglalkozó nem link ismerõse? Mert ez az ipar tele van mondjuk így fura emberekkel.
Ezt a házat egy egomi iroda hirdette nem sok infóval. Felhívtam õket, hogy megvan-e, és mit tudnak mondani még, ami nincsen a honlapon. Megvan, és semmit, mert minden fent van. A dolog úgy megy, hogy bemegyek nyitvatartási idõben az irodába, és regisztrálnak, majd kapok egy telefonszámot, és vegyem fel a kapcsolatot a hirdetõvel, hogy hol van a ház stb. A 3%-os részesedésükért még csak ki sem jönnek velünk! Addig álljanak fél lábon, még beteszem a lábam hozzájuk. A falu 5 utcából áll. Meg is lett:D És nyertünk fél millát:D Megérte

#951
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Minden évben szokott lenni energiatakarékossági pályázat, ha fûtéskorszerûsítés-hõszigetelés-nyílászáró csere közül legalább kettõt csinál az ember, 30%-ot visszaad állam bácsi (NEP 4). Napkollektorra meg ilyen ínyencségekre külön pályázat van, milliós összegekkel, ott is 30% jár vissza (NEP 5). A fûtéskorszerûsítõs-nyílászárócserés dolgot most próbáljuk, be van adva a pályázat, iszonyú macerás, csak ÉMI engedélyes nyílászáróval megy, pontos árajánlatok kellenek, de egye fene, 30%-ért csak megéri...
Elvileg valami kedvezõ hitelt is lehet felvenni hozzá, de azt a részét nem ismerem, mennyire kedvezõ valójában, vagy az-e egyáltalán.

Köszi a válaszokat. Nem tudom érdemes-e a 30%-ért szívni, hogy mindenféle követelménynek megfeleljen, meg csak egy-két gyártótól válogatni, ha ezért számlát kell kérnem, és nem mehetnek a dolgok okosban:( Max azt a pénzt tudod vele visszanyerni, amit pluszban a számlák miatt kifizetsz.

#952
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc

hûû, jó ez a topik! én is pont házat vettem. olyat, amiben 20 éve nem volt kifestve, kb. 50 éves vezetékek vannak stb. stb. hát, nagy kihívás...


Az nem HÁZ bazzeg, hanem egy kibaszott KASTÉLY!

#953
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

hûû, jó ez a topik! én is pont házat vettem. olyat, amiben 20 éve nem volt kifestve, kb. 50 éves vezetékek vannak stb. stb. hát, nagy kihívás...

Nnna, akkor Te is leszoksz a biciklizésrõl a jövõ évben. :D

#954
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
hûû, jó ez a topik! én is pont házat vettem. olyat, amiben 20 éve nem volt kifestve, kb. 50 éves vezetékek vannak stb. stb. hát, nagy kihívás...

#955
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Minden évben szokott lenni energiatakarékossági pályázat, ha fûtéskorszerûsítés-hõszigetelés-nyílászáró csere közül legalább kettõt csinál az ember, 30%-ot visszaad állam bácsi (NEP 4). Napkollektorra meg ilyen ínyencségekre külön pályázat van, milliós összegekkel, ott is 30% jár vissza (NEP 5). A fûtéskorszerûsítõs-nyílászárócserés dolgot most próbáljuk, be van adva a pályázat, iszonyú macerás, csak ÉMI engedélyes nyílászáróval megy, pontos árajánlatok kellenek, de egye fene, 30%-ért csak megéri...
Elvileg valami kedvezõ hitelt is lehet felvenni hozzá, de azt a részét nem ismerem, mennyire kedvezõ valójában, vagy az-e egyáltalán.
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#956
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Thy! Most értem haza, és olvasom a sorokat.
1. épület szerkezet-nyílászárók-leendõ szigetelés függvényében hõveszteséget kell meghatározni - nem gyártó táblázata alapján -
2. szakmabelivel kell egyeztetni, hogy mik a Ti elképzeléseitek - még akkor is, ha egyébként nem értetek hozzá - mik az anyagi lehetõségeitek, és akkor tud ajánlani lehetõségeket, abból tudtok választani
3. napkollektor sosem hülyeség, de ne - csak - az ár döntsön benne (mértünk 1 éven át kollektorokat, volt döbbenet!)
4. nem baj, ha most sok mindenre nem jut pénz,elõre kell gondolkodni, és a gépészetet elõkészíteni a késõbbi rendszerelemek fogadására, olcsóbb, késõbb könnyebb, gyorsabb
5. tervet érdemes készíteni, fõleg összetettebb rendszernél - mi mindig ott szívunk /de fõleg a tulajok/ ahol nem készült gépészeti terv és improvizálni kell
6. asszem segítek :D
Többit priviben.

#957
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
3 méteres belmagassággal az 480 légköbméter. A honlapjuk szerint oda 40-es kellene.

#958
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Köszi:)
És nekünk vajon mekora kellene? Ha beépül a tetõtér is, akkor 160nm lesz.

#959
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Csináljunk kalálkát:D


Nem kell, már van.:P


#960
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Thy, én tõlük rendeltem kazánt. Nekünk nagyon bevállt.
40-est kapsz 150-ért. 3 hét alatt gyártották le.
http://kazangyartas.hu/kazanok.php