Jelentkezz be Regisztrálj

Házépítés, lakásfelújítás és társai
#921
Írta 2009. január 03. - 23:43

A puffer tárolót használhatod fûtésre is, melegvíz készítésre is, több féle módon.
Léteznek ún. kombi tárolók, ami tartalmazza a fûtési puffer teret és a használati melegvíz tárolót is egyben, ráköthetõ a gázkazán, a vegyestüzelésû kazán, a szolár rendszer egyben.
#922
Írta 2009. január 03. - 23:38

#923
Írta 2009. január 03. - 23:36

zsizsi, mi volt a fal rétegrend pontosan?
3,2kw csak a transzmissziós vagy ebben a szellõztetési veszteség is benne van?
faelgázosítón én is gondolkodom, de egyre inkább a vízteres kandalló+kondenz. gkazán kombó a nyerõ, meg persze méretes szigetelések.
Szellõzési veszteség nem, de azt megfogjuk egy saját gyártású szellõztetõ rendszerrel. (recoVAIR) /90%-os hatásfokkal./ A külsõ fal POROTHERM X-valami volt, a belsõ meg egy tömörebb tégla fajta. /Én nem vagyok építész. :)/ Az építész javasolta, nem kellett rábeszélnie, - csak nekem a bankszámlámat - mert már találkoztam hasonlóval.
Ma anyám és nagynéném lakik benne. Szeptemberben költöztek be, és azóta gyakorlatilag napkollektorral fûtenek. Egy 15 kW-os kondenzációs kazán van betéve fûtésre/meleg vízre, ami leszabályoz 2,2 kW-ig. Ez eddig fûtésre csak 40 órát ment.
puffer téma majd minket is érdekelne, ez maradt nyárra (a vegyestüzelés kiépítése mellett)
nálunk spec nem lesz szolár csak a kazán felesleges hõjét (ha a fûtési részben már elég meleg a víz) szeretnénk egy tárolóval kiaknázni, illetve legalább elõmelegíteni a fürdõvizet
Keressél, tudok javasolni Neked is néhány ötletet, konkrét hidraulikát, amit tudtok alkalmazni nálatok is. A puffer már csak azért is kell, mert ha vegyestüzelésû kazánt akartok majd használni, ott gondolni kell arra is, ha áramszünet van.
Akkor a kazán tûzterében keletkezõ hõmennyiségnek valahova távoznia kell.
#924
vendég_Charon_*
Írta 2009. január 03. - 23:26

nálunk spec nem lesz szolár csak a kazán felesleges hõjét (ha a fûtési részben már elég meleg a víz) szeretnénk egy tárolóval kiaknázni, illetve legalább elõmelegíteni a fürdõvizet
#925
Írta 2009. január 03. - 23:22

Szigetelés: mi tavaly húztunk fel egy házat. 15 cm a külsõ szigetelés, plusz egy légréteg - 10 cm - a dupla falazat között. Nem olcsó, de majdnem passzív ház lett belõle. (116 nm, 3,2 kW) Nem olcsó, de sztem megérte.
zsizsi, mi volt a fal rétegrend pontosan?
3,2kw csak a transzmissziós vagy ebben a szellõztetési veszteség is benne van?
faelgázosítón én is gondolkodom, de egyre inkább a vízteres kandalló+kondenz. gkazán kombó a nyerõ, meg persze méretes szigetelések.
#926
Írta 2009. január 03. - 23:02

Faelgázosító: a "tökéletes" égéshez mesterséges "lélegeztetést" alkalmaznak a kazánnál. Ezt egy nagy teljesítményû ventillátorral érik el. Mi ezt még tovább fokoztuk, és egy hõcserélõt tettünk az egyik ilyen kazán füstgázelvezetésébe. (Mivel eléggé nagy légfelesleggel dolgozik az ilyen kazán.)
Puffer tároló:E nélkül bele sem szabad kezdeni. De ebben tudok segíteni Neked. A tároló megválasztásához néhány dolgot figyelembe kell venni. /Szolár rendszer lesz-e, melegvizet is adjon - mondjuk ez másképpen is megoldható - és a legnagyobb hõtermelõ teljesítményéhez kell igazítani./
#927
Írta 2009. január 03. - 21:56

Kérdések:) Mi a fazsom az ûrköbméter? Mert nézegettem a faelgázosítós kazánokat, és azt írja az Atmos DC32S-re, hogy egy fûtési szezonban 35m3 fa kell neki. Most a szar hatásfokú kandallóban 10-et sem igazán fûtöttünk el. Akkor mi van? Meg olyat is írnak, hogy pellet tüzelésnél 1200W-ot fogyaszt? Sima fával is? Mert a mostani Grundfos keringetõnk ennek csak a töredékét. Mitõl is jó, ha leeszi áramban a gatyám?
faelgázosítós rendszer durván 1 milla az elosztókig.
http://www.fenyvesbau.hu/arak.html
Remélhetõleg mi is építkezünk idén, építész vagyok, elég sok mindenen átrágtám magam a tervezés során.
Ami tuti: ha hosszú távra terveztek, akkor annyi hõszigetelést építsetek be, amennyit csak lóvéval elbírtok. Nálunk még a 4-5cm az elterjedt, nyugaton 25-30cm az alap (padló - fal - tetõ egyaránt).
Mert lesz még egy m3 gáz 4-500Ft, és a tüzifa ára is követni fogja mivel ugrásszerûen megnõ iránta a kereslet.
#928
vendég_Charon_*
Írta 2009. január 03. - 21:16

Az álló v. termelt fa mennyiségére szolgáló köbegység, szemben az ürméterrel (l. o. ), mely a tûzifaválasztékok mértéke (hasábfa, dorongfa, rõzsefa). A T. fogalma egyezik a köbméterével s csak azért van a tömör jelzõvel ellátva, hogy a tûzifa mértékegységétõl, az ürmétertõl megkülönböztessük, amelyben a hézagosan elhelyezhetõ hasábok v. dorongok tömörtartalma kisebb, mint egy köbméter.
Forrás:
Révai lexikon
Innen már világos, hogy 1 tömörköbméternyi fa mondjuk lehet 1.7 ûrköbméter akár. (Ami meg közelebb van az erdei köbméterhez

Thy: egy tipp, ha úgyis fûtést gyártotok - szép testes és jól szigetelt puffertárolót sem árt, ha elfér, benne csõkígyóval (hõcserélõvel) a használati melegvíznek.
A sima átfolyós vízmelegítõ nem ad elég szépen melegvizet (már ha gáz), a villanyboyler meg leeszi a gatyádat.
#929
Írta 2009. január 03. - 20:14

#930
Írta 2009. január 03. - 20:10

klassz topik,remek ötlet!!
mûszaki dolgokban párom én hitelekben értékbecslésben, ingatlanokban tudok segíteni és segítek is nagyon szívesen!!
A bank a független értékbecslõ értékét is elfogadja, vagy sajátot küld?
#931
Írta 2009. január 03. - 20:10

Izzó: Az volt a lényege, hogy megvizsgáltak egy csomó izzót a tescos energiatakarékostól a csúcs Philips-ig. Az olcsóknál sem a színhûség nem volt jó, sem a fogyasztás, sem az élettartam. Egy sima izzó 1000 órát világított, a tescos gazdaságos 800-at, és rossz hatásfokkal, és színhûséggel. A csúcs (kb 4000HUF) izzók 10-20000 órát bírtak, többnyire 10év garival. Tehát itt sem minden az ár. Az olcsók szarok.
#932
Írta 2009. január 03. - 17:41

Miért? Elég sürgõs lenne, de egy hónap talán belefér.
jelen pillanatban a hitelintézetek túl óvatosak, ezért nem a legjobb kondíciójú hiteleket adják. messze nem olyanokat, mint pár hónappal ezelõtt. de akikkel tárgyaltam, mind azt mondják, hogy pár hónap is lecseng ez a "válság".
hitelügyintézõkkel meg vigyázz, mert többnyire annak a banknak a hitelét fogják legjobbnak mondani, ahonnan a legtöbb jutalékuk van. tisztelet a kivételnek.
#933
vendég_Charon_*
Írta 2009. január 03. - 15:29

mindenki ott hazudik, ahol neki érdeke van
ha a téglát, szigetelést, nyílászárók típusát, tetõ típusát "látod", már tudsz saccolni fûtési igényt
egy késõbbi tetõtérbeépítésnél speciel rengeteget tudsz szívni, ha teljesen legálisan és tisztán akarod megcsinálni az egészet, mert idõvel a szabványok változnak... a régi rész már nem megfelelõ...
nekünk b30 tégla, 5 centi szigetelés, három duplaüveges kis ablak plusz egy fürdõ, két régi hõszigetelt "teraszajtó" és egy 140x140 régi hõszigetelt ablak a nappaliban, 7.20x11m alapterület
mínusz öt fok van kint napközben, éjjel -10
fûtés 20 fok nappal, 18 éjjel
jó hõszabályozó, padlófûtés, víz hõmérséklet 30-45 fok között, FÉG 25 kw cirkó
átlagban napi 10 m3
a régi házunk fele alapterületen, jobb nyílászárókkal, de szigeteletlen tömör fallal dettó
#934
Írta 2009. január 03. - 13:38

A 45kw-os kazán valószínû elég lesz, bár ~400 légm3 az nem kevés.
Azt kérdezd meg, hogy eddig mennyibõl fûtöttek télen kb. és hány fokra sikerült fûteni.
hõkamera jó dolog, de tényleg csak a kritikus helyeket (hõhidak) lehet vele feltérképezni, amibõl nem kevés van egy ilyen régi épületen.
#935
Írta 2009. január 03. - 02:13

meg legalább tudod, hogy mit veszel. vagy mit nem
#936
Írta 2009. január 03. - 02:03

#937
Írta 2009. január 03. - 01:46

vagy mûszerrel. láttam ilyen infrakamerás vagy miafene cuccal végigpásztázzák a házat, hogy mennyire szökik hõ.hõveszteség számítás kell (rétegrendek kellenek, fal - tetõ - padló felületnagyságok, ablaktípus stb.)
Ebbõl kijön a transzmissziós veszteség, hozzá jön még a szellõzési veszteség.
Ez csak egy becslés lesz, de jó kiindulási alap a kazánnagyság meghatározásához.
ja és van némi passzív nyereség is (tájolástól függõ szoláris, és háztartási)
elvileg mostanában vezetik/vezették be, hogy az eladó házakat fel kell mérni energiahatékonyság szempontjából.
Thy, mielõtt megveszitek a házat, erre azért tehettek egy halk kérdést, mert asszem nm-enként 5000 forint az ára, szóval nem lenne hülyeség, ha õk csináltatnák meg. meg ha kiderül, hogy szar a ház, nem feltétlen kell megvenni.
#938
Írta 2009. január 03. - 01:32

1.-A hõveszteséget hogyan mérik ki?
hõveszteség számítás kell (rétegrendek kellenek, fal - tetõ - padló felületnagyságok, ablaktípus stb.)
Ebbõl kijön a transzmissziós veszteség, hozzá jön még a szellõzési veszteség.
Ez csak egy becslés lesz, de jó kiindulási alap a kazánnagyság meghatározásához.
ja és van némi passzív nyereség is (tájolástól függõ szoláris, és háztartási)
#939
Írta 2009. január 03. - 00:53

mûszaki dolgokban párom én hitelekben értékbecslésben, ingatlanokban tudok segíteni és segítek is nagyon szívesen!!
Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..
BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz!
#940
Írta 2009. január 03. - 00:22

Nappali, háló, konyha, esetleg étkezõ. Klotyóba csak akkor, ha rednszeresen hosszú mûsort tartasz ott.

pl.: nálunk a hálóban van egy 4 égõs lámpicsek a mennnyezeten. Gyárilag 4x40W-ot igényel. Most 4x8W pilácsol benne energiatakarékos izzókból, és tõkéletes.