Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Házépítés, lakásfelújítás és társai

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
965 hozzászólás a témában

#861
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

azért ne köss rá fogadást hogy 8 réteg enyves festéknek jobban örültetek volna...


Csak nem a tapasztalat mondatja veled? :o Az mivel jön le, vésõvel?
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#862
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nemteccik. (agresszív kismalacos smiley) :rocketman

:)

Ja és a felsõ réteg fényes csíkos sötétbarna (!) volt a sötét elõszobában, ami körömnyi cafatokban jött csak le. Néha még álmodok vele. :D Héra rulez...

azért ne köss rá fogadást hogy 8 réteg enyves festéknek jobban örültetek volna...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#863
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Tényleg, miért is nem vettetek tapétát!?

:D


Nemteccik. (agresszív kismalacos smiley) :rocketman

:)

Ja és a felsõ réteg fényes csíkos sötétbarna (!) volt a sötét elõszobában, ami körömnyi cafatokban jött csak le. Néha még álmodok vele. :D Héra rulez...
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#864
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Igen, de ahogy nézem a kerámiás fõzõlapokhoz és tûzhelyekhez is 400V kell.
Az enyém biztos a hordozhatósága miatt 220V-os.

Amikor lakást vettem, kimondottan örültem, hogy olyat találtam, ahol mintegy bónuszként, nem volt tapéta a falon. Jó nagy szopás kicsomagolni a szobákat, meg nekem nem is tetszik.:)

#865
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Tényleg, miért is nem vettetek tapétát!?

:D

#866
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Indukcióson olyan edényben tudsz fõzni, ami mágnesezhetõ.
Jó a zománcozott is, azok általában acélból vannak.
Tehát, ha rátapad a mágnes, akkor jó lesz hozzá.
Sima 220V kell hozzá. A mi hordozhatónk lapunk legalábbis azzal mûködik.


Itt is írják pl., hogy három fázis kell, és nekünk ezért nem lehetett (bár nem is akartam igazán, mert fõzéshez nálam ha egy mód van rá, csak gáz jöhet szóba).

kalaius: Meg a tapéta is mondjon le, mi 5 azaz öt réteget szedtünk le a falról a 40 éve épült és azóta egyszer sem felújított lakásban. :D Ezek után amikor valaki megkérdezte, hogy festés helyett miért nem tettünk tapétát, nem értette, miért nézünk rá gyilkos tekintettel. :P
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#867
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Indukciós szép és jó, csak nem minden edény használható rajta, meg három fázis kell hozzá (ha jól tudom), bár háznál az feltételezem nem gond.


Indukcióson olyan edényben tudsz fõzni, ami mágnesezhetõ.
Jó a zománcozott is, azok általában acélból vannak.
Tehát, ha rátapad a mágnes, akkor jó lesz hozzá.
Sima 220V kell hozzá. A mi hordozhatónk lapunk legalábbis azzal mûködik.

#868
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Hahh, közbekotyogok, mert két olyan téma is volt, ami nálunk is elõkerült.
Az egyik a szagelszívó. Rövid ideig laktam olyan helyen, ahol nem volt kivezetve. Hát ég és föld a különbség, aki megteheti, annak érdemes kivezetnie a levegõt, nem lesz minden csupa pára és kajaszagú a konyhában. És igen, ki kell nyitni az ablakot, az ajtót meg becsukni, különösen ha a szomszéd szoba az étkezõ/nappali egy kályhával, már persze, ha az ember nem akar belehalni a dologba. Nálunk olyan szívóereje van a gépnek, h ilyenkor alig bírja az ember behúzni a konyhaajtót, szóval valszeg a kéménybõl is ugyanígy vissza tudna húzni bármit.
Penészedés; na, ez fõleg engem érintett... Északi sarokszobám van, mûanyag ablakokkal. Van radiátoros gázfûtés, de a termosztát közvetlen a kályha mellett van, ami meg egész télen duruzsolt, mivel a fa ingyen van. Szóval amíg a lakás többi részében kellemes meleg volt, addig az én szobámban 17 és 20 fok között volt a levegõ. Mondjuk engem nem zavart, mivel nem vagyok fázós tipus, de a sarkokban nagy volt a hõmérsékletkülönbség, és nagyon durván bepenészedett a tapéta, amivel semmilyen spéci szer nem tudott mit kezdeni. Nekem meg hazavágta az egészségemet...
Azóta tapéta lekerült, pöpec festék van helyette, mosható, nyoma sincs a penésznek. A szobába légkondi került, ami fût és mozgatja a levegõt, amíg nincs nagyon hideg, ilyenkor viszont a hordozhatóra cserélt termosztátot behozom, és beindul a gáz, hogy kisegítse a cserépkályhát.

Tanulság nincs sok, talán csak annyi, h a tökéletes szigetelésû nyílászárók monnyanak le.

#869
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Hogy villanyos téma legyen: tud valaki olyan tûzhelyrõl ezen kívül:
http://www.rangemast...k/index_248.htm
amiben van gáz,meg villanyplatni is? Akár sütõrész nélkül is? Mert ez lenne az igaz, de itthon a kombi tûzhely azt jelenti, hogy felül villany, alul gáz:(


Tekának vannak fõzõlapjai Domino néven, abból össze lehet rakni bármilyen párosítást gáz/elektromos/indukciósból.
Érdemes meggondolni a különálló sütõt-fõzõlapot is, mert egyrészt kényelmes, másrészt gyerekbiztos megoldás, ha a sütõt fentre, derékmagasságba teszi az ember, a fõzõlap alatt meg tárolóhely lesz. Ez is olyan kinek mi tetszik dolog, szerintem jó. :) Indukciós szép és jó, csak nem minden edény használható rajta, meg három fázis kell hozzá (ha jól tudom), bár háznál az feltételezem nem gond.
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#870
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

ezen a telken konkrétan már rajta áll egy ház, szombaton nézzük meg. a közmûvekkel nincs gond. az ingatlanos a telefonban mondta, hogy lakáshitelt nem fognak rá adni, max szabadfelhasználásút. én meg még nem néztem utána sehol. köszönöm! :)


Ha jól tudom, bejelenteni sem tudod magad oda. És ha nem vagy bejelentve, az gondot jelent pl. egészségügyi ellátásban (saját tapasztalat...).
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#871
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
A lakhatásit megadják terménytárolóra is, ha lakható:) Ilyen mellettünk is van. Biztosítást mi is tudtunk kötni. Az illeték sok, mert 10%-ot kell fizetni, de majd az állam fogja megállapítani, szal akár több is lehet. Meg ilyen gyerekek után felvehetõ dolgokat sem adnak, de a követelmények miatt amúgy is kiesik mindenki. Nem új lakás, nincs több, mint 3 gyereked, és nem 8 milla alatti...

#872
skiri

skiri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Legkevésbé sem értek hozzá, de nekem elõször a lakhatási engedély jutott eszembe. Ha nem adnak rá, az lehet hogy befolyásol ezt-azt a jövõben is.
Pl biztosítást, esetleg van/lesz ingatlanadó nyaralókra... Illeték miatt sem biztos, hogy szerencsés a gazdasági épület besorolás... De ezek csak ötletek.

nem építõs/felújítós, de ház:
ha egy ingatlan tulajdoni lapján "zártkert" szerepel, az azon felül hogy nem kapok rá lakáshitelt, miben lehet még szívás? lakóház már áll rajta...

a hirdetés szerint: "A ház zártkert, kert és gazdasági épületként van feltûntetve a tulajdoni lapon."



#873
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
nekem 3,40 magas a lakás, de galériából sajnos ezekbe csak guggolós/alvós fér el, rendes nem :(
cserépkályát sztem is megtartani, ha más nem a helyét, és egy szép kályhát berakni helyette... (ugyanaz a rendszer amúgy a kettõ?) nálunk is volt régen cserépkályha, de minden nyomát eltüntették, pedig ha lehetne beraknék egy szép kályhát én is

#874
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Cserépkályha helyett gáz??? Nómális? A cserépkályha egy olyan kis lakásban teljesen elég. A nyílászáró csere durván méretfüggõ. De ennyinél minimum 500K+munka. Miért állmennyezet? Oda már elfér egy galéria is.

#875
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Van nekem egy kb. 65 négyzetméteres lakásom egy nagypapával, aki a haszonélvezõ. A lakást jó 40 éve nem újították fel, cserépkályha szolgál fûtésként, további finomságként 3 méter 30 centi' a belmagasság. Álmennyezet kialakítással, nyílászáró cserével (6 ablak), gázfûtéses rendszer kiépítéssel, parketta vagy járólapozással, kifestéssel stb. szóval teljes felújítással mennyibe kerülne ez nekem körülbelül? Járolapozás, parkettázás, festés nem igényel szakembert, apum megoldja.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#876
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.890 hozzászólás
ezen a telken konkrétan már rajta áll egy ház, szombaton nézzük meg. a közmûvekkel nincs gond. az ingatlanos a telefonban mondta, hogy lakáshitelt nem fognak rá adni, max szabadfelhasználásút. én meg még nem néztem utána sehol. köszönöm! :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#877
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Kaphatsz rá hitelt, csak 50% önerõ kell hozzá. Mi ezért nem vettük meg, amiben most lakunk. Általában a beépíthatõség mértéke is kissebb. Nálunk mindössze 3%. De mondjuk 4000 a telek:) A bankok a közmûveken szoktak szarozni. Minimum vezetékes víz kell. AZ mindegy, hogy a saját fúrt kút+víztisztítõ rendszerünk sokkal tisztább vizet eredményez, mint a vezetékes víz.

#878
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.890 hozzászólás
nem építõs/felújítós, de ház:
ha egy ingatlan tulajdoni lapján "zártkert" szerepel, az azon felül hogy nem kapok rá lakáshitelt, miben lehet még szívás? lakóház már áll rajta...

a hirdetés szerint: "A ház zártkert, kert és gazdasági épületként van feltûntetve a tulajdoni lapon."

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#879
csabilc4

csabilc4

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 119 hozzászólás

Vegyél egy párásított általában ultrahanggal mûködnek fogyasztásuk minimális:)


uh párásító van, törölközõt is próbáltuk már

#880
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás
Addig meg pakolj fel egy vastag jól bevizezett törülközõt este a radiátorra.