Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárlopás megelõzési ötletek


  • Lezárt topik Lezárt topik
326 hozzászólás a témában

#261
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Kicsit oda kéne figyelni, mit is írt a kolléga. Nem az õ kerékpárja, csupán linkelt egy hirdetést, mint a felvázolt elképzelésnek megfelelõ példát. Mellesleg UK-ból nehezen tudná lebonyolítani a dolgot.:)


#262
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest
Nos,

engem azért kimoderáltak az egyik biciklilopásos topikból OFF-olás címén, mert merészeltem felajánlani az aktív, tettleges segítségemet, Te meg itt bicajt árulsz, és azt állítod be mogoldásnak,hogy 9E Ft os biciklit kell lakattal használni...

Nem hiszem hogy az lenne álmaim biciklis közlekedése, hogy azért használjak minnél olcsóbb szar biciklit, meg 3 kliós lakatot, hogy a tolvajnak ne érje meg ellopni a biciklit.

Szerintem Budapesten addig sem terjedhet el a biciklis közlekedés, ameddig "viszik a biciklit mint a cukrot"...

J.

ilyen szervezödés helyett inkább javasolnám hasonlo "kaliberü" kerékpár használatát:


Egyeneskormányos Puch outi eladó!!!
Felszereltség: 7 sebességes simplex váltó,weinmann fékrendszer,26"os kerekekkel, új gumikkal,dinamóval, lámpákkal, kitámasztó!!!
Szükség esetén postai utánvétellel is megoldható(házhoz viszik)
Irányár:9900Ft




Ezt 99% hogy egy U-lakattal nem viszik el,és a nyerget sem lopják le:)



#263
outcast

outcast

    vendég

  • fórumtag
  • 194 hozzászólás
Én kaptam a komplett géphez,és külön vázhoz is,de mind a kettõ gyártó álltal küldött pár lapos füzetecske.

#264
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Én eddig egy helyen láttam ilyet, Saláék boltjában.


#265
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
én hallottam valami kerékpáriagzoló lapról vagy mifenérõl.... nem tudom mi igaz belõle de valaki mesélte hogy megállította a rendõr és kérte tõle ezt. ilyenrõl még nem hallottam, erre egy másik figura aki éppen itt volt mondja van ilyen valóban a bringaboltban adják elvileg ahol a bicajt veszed és van rajta vázszám meg típus szín méret stb stb... állítólag ápiszban lehetz ilyen kis kartont kapni ami formanyomtatvány csakúgy mint pl egy számlatömb. azóta két nagyobb ápiszban voltam és nem láttam ilyet... lehet h nem is igaz?
mindenkit......

#266
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég

És ki kér adásvételit egy 25 éves trabantról? A bringákról miért nem megszokott dolog adás-vételit írni?


trabantot forgalomba kell helyezni,biztositást ,sulyadot stb fizetni.az rendszámos. ezek közül egyiket se kell egy bicora.

#267
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

hát az igen, de ki kér adásvételit egy "tizenötezresnégyévesmagellánvázrol" ?
persze ez nem kibuvo,de mégis.

És ki kér adásvételit egy 25 éves trabantról? A bringákról miért nem megszokott dolog adás-vételit írni?
" A Cube el van vetve! "

#268
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

azt akartam már én is jelezni, hogy ha te is használtan vetted a bringát, akkor szopó, mert én még csak Lukit láttam adás-vételit íratni, nekem is az összes használt cuccom magán dolog volt, áru ide, pénz oda azt szeva. illetve fordítva. és így elég para lenne bukni több mint 400at azért, mert nem tudom igazolni. oké, tanúkat hívhatok, de ki tudja, hogy az nem bunda. meg ugye vannak a fényképek is, de digit gép, lehet buherálni, stb. neten is fent van, de az se bizonyító erejû szerintem. szóval megint az van, hogy a tolvajnak több joga van. úgyhogy szerintem a biztos módszer még mindig az, ha kilököd a busz elé... csak fogni kell közben a bringát,nehogy átmenjenek azon is

Szerintem az mindenhol alap, hogy iratsz egy adás-vételit, mert csak azzal tudod levédeni magad.
" A Cube el van vetve! "

#269
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás

Ha akció van, telefon az ütõsebb csapattagoknak, kis bringás üldözés, majd úriember módjára kisimítanák a tolvaj arcán összefutó rettenet ráncokat.
Tolvajt csak csapatmunkával lehet fogni, s hogy a kedve is elmenjen tõle egy életre, úgyszintén.


senki sem hiszi de neki van igaza.....
aki lopásból él már bocsánat de lesz#arja hogy ha egy bicajlopásért elkapja valaki és kihívja a rendõröket -akikrõl korábban már kifejtettem a véleményem- mi lesz akkor? másnap ugyanúgy megy a boltba kaját lopni, az utcára bicajt lopni vagy kukát vagy benzint vagy mindegy hogy mit... ha elkapnék egyet biztosan nem beszélgetnék vele sokat...

egyébként ebben az országban mindenki "sztárnak" hiszi magát... senkit sem érdekelnek már a szabályok rég megáll mindenki ott ahol dolga van vészvillogóval az nem érdekli hogy egy sávot eláll... ott helyben kiszúrnám mind a négy kerekét aztán szevasz... legközelebb majd keres magának parkolóhelyet bár lehet hogy úgy majd elveszít a jelentéktelen rongyos életébõl 5 percet számtalan ilyen példa van még...
mindenkit......

#270
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

hát talán éppen ezért nem probálná meg senki lenyulni :D

de +próbálják, csak neked lesz több a károd a lakattal mint a csótánnyal
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#271
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Nekem nincs lakatom, igaz nem is vagyok ráutalva, hogy bárhol lekössem. Nem olyan az életvitelem. A városi csótánykámmal sem merem megkockáztatni, hogy ugrótávolságon kívül hagyom. A versenyló meg csak alattam figyelhet. A lovak meg lakásban alszanak, néha kényelmetlen is kerülgetni õket. Én így vigyázok rájuk.

#272
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég

de ezeket is. csak többe kerül az u-lakat mint a brinag


hát talán éppen ezért nem probálná meg senki lenyulni :D

#273
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég

(...)Tõlünk loptak már el kukaládát(!!!) (120 literes kommersz lakosságit), a tolvaj kiborította az utca végén belõle a szemetet és elvitte. Annyira primitív állat volt, hogy még azt se bírta kilesni, hogy mikor ürítik, és legalább üresen húzza el.(...)


kuka lopásrol: London, Hounslow: az emberek nejlon zsákokban teszik ki a szemetet,amit megrágnak a patkányok,és vmi madár is, 2 nap után tele van lukakkal.Kukát gondolom a lopások miatt nem használnak.

#274
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
de ezeket is. csak többe kerül az u-lakat mint a brinag
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#275
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég

Egyébként már annyiszor olvastam, hogy ilyen-olyan koli meg suli elõl viszik mint a cukrot a bringákat. Nem értem, miért nem szervezõdött már össze egy megelõzõ csapást mérõ "diáksereg". Egy figyel óra, heverészés vagy sörözés helyett, egy csali bringa meg kitéve. Ha akció van, telefon az ütõsebb csapattagoknak, kis bringás üldözés, majd úriember módjára kisimítanák a tolvaj arcán összefutó rettenet ráncokat.
Tolvajt csak csapatmunkával lehet fogni, s hogy a kedve is elmenjen tõle egy életre, úgyszintén.



ilyen szervezödés helyett inkább javasolnám hasonlo "kaliberü" kerékpár használatát:


Egyeneskormányos Puch outi eladó!!!
Felszereltség: 7 sebességes simplex váltó,weinmann fékrendszer,26"os kerekekkel, új gumikkal,dinamóval, lámpákkal, kitámasztó!!!
Szükség esetén postai utánvétellel is megoldható(házhoz viszik)
Irányár:9900Ft

Feltöltött kép


Feltöltött kép


Feltöltött kép


Ezt 99% hogy egy U-lakattal nem viszik el,és a nyerget sem lopják le:)

#276
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
off
Franci,

Az extrém UK esetek itthon is elõfordulnak, fej-fej mellett menetelünk a fejlett nyugattal (itt is elhajtanak a kúttól fizetés nélkül, lelopják a suzuki 14-colos ütött-kopott acélfelnijeit, téglán otthagyják a kocsit stb.)

Tõlünk loptak már el kukaládát(!!!) (120 literes kommersz lakosságit), a tolvaj kiborította az utca végén belõle a szemetet és elvitte. Annyira primitív állat volt, hogy még azt se bírta kilesni, hogy mikor ürítik, és legalább üresen húzza el.

Amiben tényleg jobb a helyzet nálunk (még) az az általános közbiztonság (magyarul nyugodtan járkálhatsz az utcán, akár a gyerekek is).
Ennek az oka, hogy a bûnözõk nagy része nincs felfegyverkezve, míg amcsiknál az átlag tolvaj is pisztollyal jár.

#277
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Egyébként már annyiszor olvastam, hogy ilyen-olyan koli meg suli elõl viszik mint a cukrot a bringákat. Nem értem, miért nem szervezõdött már össze egy megelõzõ csapást mérõ "diáksereg". Egy figyel óra, heverészés vagy sörözés helyett, egy csali bringa meg kitéve. Ha akció van, telefon az ütõsebb csapattagoknak, kis bringás üldözés, majd úriember módjára kisimítanák a tolvaj arcán összefutó rettenet ráncokat.
Tolvajt csak csapatmunkával lehet fogni, s hogy a kedve is elmenjen tõle egy életre, úgyszintén.

#278
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Franci, hát lenyúlás mindenhol van, sõt máshol talán még nagyobb is, mint nálunk. Ezek tényleg nem semmi sztorik! Ez van, ha az ember külföldre nyugatra megy, nem lazíthat, azt mondva, hogy ott már nem lopnak! Sõt: a külföldi maratonokon kell csak igazán vigyázni, mert az utóbbi években ott megszaporodtak a bringalopások. Meg is értem, olyankor a placc egy kánaán a tolvajnak. Millis gépeket tolhat el észrevétlenül. Hiába Ausztria, Svájc: az õrzött bringaparkolóban is lakatoltam idén!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#279
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég

Igazad van, ez nem életszerû.
Az sem életszerû, hogy törvényhozóink (ha jól tudom) nem rég emelték 30000 Ft-ra(!) a tolvajlásnál a büntethetõség határát (az alatt csak szabálysértés). Remélem nem írtam hülyeséget.

Tényleg röhögnek a tolvajok a markukba :(


hát igen, minden eszmecsere ami kapcsolatban van a lopással szinte kivétel nélkül visszavezethetö 1 központ dologra:az adott közösségben jellemzö életszinvonalra/megélhetési mutatokra.
Bár ha jobban belegondolok ez is csak részben igaz,vagy inkább nem igaz....
Itt UK-ban ugyanugy vannak bringalopások,söt.Ha csak a vázadat zárod le akkor lelopják a kerekeket,és a nyerget(volt egy porul járt nöci még Londonban.Bejön a bringaboltba egy Trek hybriddel(nálunk fitness a neve) és 1-2 dolog hiányzott rola: a két kerék,és a nyereg,nyeregcsö.Mint elmesélte lezárta U-lakattal,de csak a vázat.Vitték ami mozdithato volt.Végén vett egy komplett uj kerékpárt,mert ezt nem érte volna meg ujra felszerelni.)
Én is ha megyek vhová,lezárom az U-lakattal a vázat/hátso kereket+kábellal az elsö kereket,és egy másik kábellal meg a nyerget.
Szoval itt még jobban is kell felszerelkezni.

Vannak még jobb sztorik is.Ez már off,szoval bocsi, de ilyenek azért nem fordulnak elö sürün Mo.-n(ha mégis javitsatok ki) ,mig itt UK-ban hallottam párat.

Kollégának kilopták éjjel a gázolajat a kocsijábol,pedig csak egy személy auto,ilyet azért Mo.-n se sürün csinálnak,olyan pitiáner dolog.Tapolcán volt hogy a katonaságban kiloptak 2x1000 liter gázolajat két harckocsibol éjjel, arra aszondom hogy az már tétel,na de ellopni 30 liter gázolajat..kérem szépen.

Másik ász amin megfeküdtem: beállok a kutra magyar rendszámos kocsival(UK szintén), veszem le ,tölteném.....hát csak nem jön.Benézek a shopba,csávo táblábal mutatja "pay first"....ááááá
Bemegyek,mondom neki: elötte sokszor tankoltam már itt a céges teherkocsiba 170 litert,és akkor sosem fizettem elöre,ez meg csak 45 liter lett volna,és fizessek elöre,ez nem tétel,miért kell ez?
Aztán elöhuzott egy listát a pult alol, volt rajta vagy egy tucat rendszám, és elmondta ezek azok a személyautok amelyek elhajtottak a kutrol fizetés nélkül., az elmult 1 honapban,mind angol rendszám volt!
Nem hittem el!Hozzá tette: a teherautos kifizeti,azok nem lépnek le a több száz literrel sem,de személy kocsik,és nem is akár milyenek, A3-as, Land Rover..stb. Szoval normális kocsik voltak.
Azota sem találtam magyarázatot az esetre.

#280
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

hát az igen, de ki kér adásvételit egy "tizenötezresnégyévesmagellánvázrol" ?
persze ez nem kibuvo,de mégis.


Igazad van, ez nem életszerû.
Az sem életszerû, hogy törvényhozóink (ha jól tudom) nem rég emelték 30000 Ft-ra(!) a tolvajlásnál a büntethetõség határát (az alatt csak szabálysértés). Remélem nem írtam hülyeséget.

Tényleg röhögnek a tolvajok a markukba :(