Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárlopás megelõzési ötletek


  • Lezárt topik Lezárt topik
326 hozzászólás a témában

#301
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Csak azt nem értem , hogy ha meglátnám a szakadt csókát, akkor mit mondok neki. Hogy számoltatom el az alatta lévõ biciglivel ? Számlát követelek ? Vagy hogy ? Csak úgy nem zaklathatsz senkit. Elvileg mi 1 "jogállamban" élünk, itt mindenkink jogai vannak. (legfõképp a bûnözõknek) Persze ez 1 nagy közröhej de akkor is. Lásd a saját kis uborkáját a saját kertjében árammal védõ öregúr esetét. Kit hurcoltak meg ? A bácsit.
Marci

#302
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

nagy fekete gianton én is láttam már õszülõ bácsit, szal azért ne elsõre verje meg valaki ha látja, lehet hogy õ nem az akit kerestek...


Egy DH-s õszülõ bácsi meg egy ápolatlan külsejû õszülõ bácsi, aki imbolyogva teker, mindenféle kellék nélkül, az azért nem ugyanaz. :)
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#303
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Ahogy olvasom, beugrott, mintha ezt a fazont láttam volna egyszer a Király utcán a járdán menni egy fekete Giant DH gépen. Trolin ültem, lassan vánszorgott, és valahogy olyan fura volt az õszes hajú, rendezetlen külsejû pasas azon a bringán, látszott, hogy gyakorlatlanul, de teljesen ráérõsen teker. Gondolkodtam is, hogy biztos a gyerek bicóját viszi haza, de valahogy nem állt össze a kép, fura volt, na. Ráadásul megállt egy ilyen szerszámos bolt elõtt is kirakatot nézegetni, és akaratlanul is elsõ gondolatom volt, hogy erõvágót keres vagy kéziflexet... Ehh... :(


nagy fekete gianton én is láttam már õszülõ bácsit, szal azért ne elsõre verje meg valaki ha látja, lehet hogy õ nem az akit kerestek...

#304
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 hozzászólás

a mammut bevásrlóköpont pl a bringalopás melegágya. 1000%-ig biztosak vagyunk benne hogy az ottani biztonságiõrök (nem afromagyar meg roma *****) kiveszik a részük a bicajlopásból. a vér nem válik vízzé *****. konkrét példa van arra hogy az õr nem engedi bevinni a bringát a piac területére hanem azt mondja hogy ott a bringatároló kösd oda... oké... öt perc zéró bicaj. ennyi.


Na ilyen velünk is volt, be akartunk ugrani a kis interent kávézoba a mammut mellett a fény utvai piacnál, 3 elég komoly gép (milla + a 3 együtt...) azt rögtön jöttek a biztonságiak hogy "áááá srácok nem kell azt kikötni, ök figyelnek itt a rendre, nem fogják elvinni, menjünk csak nyugotan be, ök vigyáznak..."

Nos itt holt biztossak voltunk benne hogy ha bemmenénk netezni és akármivel kötnénk ki a gépeket, akkor is a bringáink 3 perc alatt tünének el, mert menne a füles a biztonságiaktol hogy van áru...
By Sala:

"foxot ürlények tervezték és csak ánuszkulcsal javitható..."

#305
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Azóta áll a dolog, ami viszont érdekes lehet, hogy amit leírt, az "eladóról" hogy néz ki stb, több ször láttuk hazafelé menet mindig más drága bicikliken. Ami feltûnõ volt, hogy egy szakadtabb, lyukascipõs borostás, 50-60 körüli õszes "félroma" ember gyakorlatlanul csalinkázik egy egy kb egymillás dh gépen, máskor egy endurón, utoljára egy középkategóriás gianton, amin a zár a kerék melletti elsõvillán és a vázon keresztül volt kötve. De asszem volt egy cannondale-en is. Általában a Margit híd környékén láttam.


Ahogy olvasom, beugrott, mintha ezt a fazont láttam volna egyszer a Király utcán a járdán menni egy fekete Giant DH gépen. Trolin ültem, lassan vánszorgott, és valahogy olyan fura volt az õszes hajú, rendezetlen külsejû pasas azon a bringán, látszott, hogy gyakorlatlanul, de teljesen ráérõsen teker. Gondolkodtam is, hogy biztos a gyerek bicóját viszi haza, de valahogy nem állt össze a kép, fura volt, na. Ráadásul megállt egy ilyen szerszámos bolt elõtt is kirakatot nézegetni, és akaratlanul is elsõ gondolatom volt, hogy erõvágót keres vagy kéziflexet... Ehh... :(
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#306
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
A törlés elõtt írtam én is, hogy a mamutos biztiboyok benne vannak, ez sajnos 100%.

Egy kicsit másabb eset, de amikor elnyelte a pénzes telefon a lóvémat, a biztiboy a háttérben röhögött rajtam, majd mikor odamentem hozzá, hogy melyik mamutfõnöknek szóljak a matáv elõtt a dologról, csak hebegett habogott. Kicsit félt, látszott, hogy õ csinálta..

Ride everywhere.

.


#307
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
a mammut bevásrlóköpont pl a bringalopás melegágya. 1000%-ig biztosak vagyunk benne hogy az ottani biztonságiõrök (nem afromagyar meg roma *****) kiveszik a részük a bicajlopásból. a vér nem válik vízzé *****. konkrét példa van arra hogy az õr nem engedi bevinni a bringát a piac területére hanem azt mondja hogy ott a bringatároló kösd oda... oké... öt perc zéró bicaj. ennyi.

megoldás nincs. vagy esetleg ha ez elrettentés olyan jellegû hogy senkinek ne jusson eszébe lopni se bicajt se mást. mondjuk bp fõbb terein minden délben kivégzést és csonkítást tartanának.........de ez már más tészta

EDIT: legközelebb, ha lehet kérni, egy picit cizelláltabban, és azért ne általánosíts ennyire:)
mindenkit......

#308
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég
Sztem nem MO.-n volt.....

#309
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
És nem tudod a bringakölcsönzõst hogy tudjuk elérni? Érdekelne mit használt, és hogyan.
Legalább bérelnénk tõle egy ilyet.

Ride everywhere.

.


#310
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
A sok hátrány ellenére is, legalább némi esélyt ad számodra egy ilyen gps-es nyomkövetõ. Legalább van rá esélyed, hogy bejelez, de ha nincs nyomkövetõ, akkor egyáltalán nem is fog semmi nyomra vezetni.

Én hallottam egy sztorit egy bringakölcsönzõsrõl, aki ilyesmivel szerelte fel az összes bringáját, és amikor valamelyiket nem vitték vissza, a gps elnavigálta õt egy házhoz, ahova becsöngetett, és a gyerek dadogva adta vissza neki a bringát.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#311
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég

(...)A miénket pl. 3 hónap után "árulták" (...) árusítás elõtt valszeg valahol tárolják egy ideig.



Hát igen ez is megeshet, hogy nem adják el egyböl. És ha mondjuk a GPS-es bicot is parkoltatják vhol,ahonnan nem jön ki jel akkor benéztük.
Mert a TomTom-os gps-em se akar müködni ha csak egy sima tetö van az épület felett.
Ahogy olvastam, ezek a lent linket gps követök nem mindig ad jelet,hanem csak bizonyos idöközönként,és azt SMS-ben küldi.

Illetve rossz esetben az is megeshet hogy egy 10 emeletes panelban tárolja mondjuk 3 honapig a tolvaj a lopott bicot, GPS-el a belsejében,de ebben az esetben nem tudod meghatározni hogy a 10 emeletböl melyiken is van a cucc,söt az emeleteken több más lakás is találhato ami tovább bonyolitja a dolgot..... és ez alatt a 3 honap alatt ki is merülhet az elem...

#312
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás

érdekelne ez a bizonyos "leírás" a gyanúsítottról, sokszor járok arra fele..


JA igen akit én láttam az megegyezik azzal a leírással amit a jelenlegi tulaj adott.

Ride everywhere.

.


#313
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Köcce, végre értelmes nem "szétbacomazzarcát" ötletek is vannak ;)

Õszintén szólva ez a gps-es dolog engem is érdekelt volna már, de akkor nem volt rá pénzem, nem tudom most hol tartanak az egyszerû követõhetõ gps árak.

Vannak helyek biciklin amiket nem találnak meg könnyen, de szerintem pl. nyereg alá se néznek be vagy két napig.

A miénket pl. 3 hónap után "árulták" és csak a könnyen mozdítható cuccok hiányoztak róla. ( pl. nyereg) tehát szétszedés árusítás elõtt valszeg valahol tárolják egy ideig.

Ride everywhere.

.


#314
vendég_Nem regisztrált_*

vendég_Nem regisztrált_*
  • vendég
Ez igaz, de nem ilyennel járnak bringát lopni. Ki gondolná, hogy GPS van benne. Ez csak addíg zavar amíg elviszik. Utána müködik a GPS. Jó ötlet, csak ha szét nem szedik a cangát. Ha igen vettél nekik egy GPS-t is.

#315
vendég_kubikos_*

vendég_kubikos_*
  • vendég
találtam egy olcsóbbat:

http://www.vatera.hu...o_88634161.html

83 rugó

merete: 12*3*2 cm

ez talán bemegy nyeregcsõbe.
És persze ennek is megvan az ellenszere, ezért is írja egy tolvaj egy fórumon hol autó lopásról volt szó,és jellemezet a GPS-es követõ rendszereket,idézem:

"A riasztókról:
Mûholdas cuccok, mobiltelefonos cuccok... NEM ÉRNEK EGY KALAP SZART SEM!!!! A GPS rendszer a mûholdakkal kommunikál, a pontos meghatározáshoz legalább egyszerre 3 db-al, ezekkel határozza meg a kocsi pontos helyét, és a mobil rendszeren keresztül riaszt és intézkedik. Megoldás: Zavarni kell ezt a jelet. Ennyi. Ez a készülék, megközelítõleg 2x3x1 cm méretû + elem, és kiviteltõl függõen antenna (pár cm hosszú drót magára a készülékre fel lehet tekerni...) tehát nem nagyobb, mint egy távirányító bármelyik kocsihoz. Kis kapcsolóval bekapcsolod, es kb. 10m-es körzetben (teljesítménytõl függõen) nem lehet TV-zni, telefonálni, pláne a GPS rendszer nem tud
kommunikálni a mûholdakkal. Csupán a lopás közben általunk használt CB frekvenciáját van szabadon hagyva. Ez a készülék végig mindenkinek ott van a zsebében bekapcsolva, elõállítási ára kevesebb, mint 5000 Ft, így elenyészõ az ára a többi szükséges cucc mellett ,bármelyik rádióamatõr össze tudja forrasztgatni a kapcsolási rajz ismeretében, az alkatrészek is minden ilyen boltban kivétel nélkül beszerezhetõek."


Szoval minden ellen van szer,de nem hinném egy bringatolvaj ilyen fúrmányos lenne.

#316
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Igen, ez nagyon jó ötlet. De mintha lenne valami más, hasonló gps-es nyomkövetõ is. Egy kis jeladót kell csak beépíteni a kívánt helyre, és a hozzá tartozó gps pedig elvezet a cucchoz. Errõl tud valaki valamit?

A következõ drága bringám nekem lehet, hogy megérne plussz százezret!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#317
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég
Aki csalit akarna kietenni, azt sztem is felelötlenség csak ugy "magára hagyni" , de ha kicsit többet szeretnénk az eléggé boros árban van:

http://www.gps-park....p?productID=235

A SAT-30 egy egyszerû, mégis sportos és kézbesimuló hordozható személyi nyomkövetõ eszköz, ami semmihez sem hasonlítható. Segítségével Ön mindig tudhatja, hol lehet a gyereke, figyelemmel kísérheti azokat a szeretteit akiknek bármelyik pillanatban szükségük lehet az Ön segítségére. E mellet nyomom követheti cégének eszközeit, bárhol is legyenek azok. Csak egy gombnyomás, és másodperceken belül megtudhatja a pontos helyét az Ön POINTER készülékének.
Adatküldés SMS-en: van
Adatküldés GPRS-en: nincs
Nyomkövetés interneten: van

Ez 100 ezer HUF brutto. És még lehet(méreteit nem találtam) egy Mali BOA vázba se fér bele ha a fejcsö alatt hegszetenél rá lukat,hogy belecsusztasd,de biztos van itt a forumon egy jo müszerész aki 10ezerböl kihozza ezt,bár biztos nem lesz netes nyomkövetés,hanem "ki kell háromszögelni" a célpontot.

#318
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
engem is állítottak meg már a budai oldalon, a margithídnál, hogy "van eladó olcsó bringa".. irreális összegért.

Almássy térnél is, 66-ot, és fox rugóstagot kínáltak fillérekért...

de ezekkel semmit sem lehet kezdeni....

Még azzal sem csinál a rendõrség semmit, akivel szemben sziklaszilárd bizonyítékaink vannak, voltak.

#319
vendég_Nem regisztrált_*

vendég_Nem regisztrált_*
  • vendég
Rég nem találkoztam vele(hál isten) Látta, hogy elég ügyesen bicajozom(egykeréken) odajött hozzám. A tesssója mondta, hogy lesz egy meridája, mire kérdeztem, hogy bugázott õ meg csak röhögött rajta. Egyébként ott lakik a Duna Plázzával szemben valahol. Fiatal csoró cigánygyerek jó bicón nem jelenthet jót, vagy az újságvisszahordásból keresett rá pénzt.

#320
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Hogy lehetne ennek az embernek a telefonszámát megszerezni? Szerintem többen is szívesen visszavásárolnák tõle saját bicajukat! Azt mondod, a Duna Pláza elõtt ismerted meg? De hogyan, milyen körülmények között?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.