Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárlopás megelõzési ötletek


  • Lezárt topik Lezárt topik
326 hozzászólás a témában

#321
vendég_Nem regisztrált_*

vendég_Nem regisztrált_*
  • vendég
Erre gondoltam én is, így leette a hal a csalit a horogról. Kicsit ügyesebben meglehetne csinálni. De mi van miután elkaptuk a tolvajt? A duna-plazzánál ismertem egy srácot(futólag) aki még el is mondta, hogy bringát szednek szét( persze afromagyar volt). Sajna a tel számát nem kértem el pedíg odaadta volna. Valamit kéne már csinálni a tolvajokkal szemben. Nekem 2 bicajom lopták már el. Egyszer meg is lett az illetõ, de még pénzt nem láttam belõle. Olyan hosszú volt a lajstroma, és én csak a végére fértem fel. Így várnom kell még.
  • Norbi02 kedveli ezt

#322
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Tolvaj fogása csali bringával:

Megtörtént, ismerõseink megcsinálták, miután elloptak tõlük egy értékes bringát. Nos, a tolvaj a csali bringával is meglógott, hiába álltak a közelben beépített, hirdetéseket olvasgató emberek, hiába volt autós segítség. A tolvaj bringaháton meglógott a lakótelepen. Viszont bringás üldözõt nem építettek be, talán ez volt a hiba!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#323
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ha jól értettem, te ezt az embert akkor szeretnéd elkapni valahogyan, amikor épp egy lopott bringán teker valahova? Szerintem ezt illegál módszer nélkül nem tudod megcsinálni, mert ugyan mit is tudnál bizonyítani?

De a leírásra én is kíváncsi vagyok, figyelni fogom, gyakran megfordulok a Margit-hídon és környékén. Máshol is láttad már õt?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#324
vendég_Nem regisztrált_*

vendég_Nem regisztrált_*
  • vendég
Hali! A mult héten én is láttam egy öreget DH bringán. Még néztem is, hogy minek kell neki ilyen. Legközelebb lefotózom bicóval együtt. Mindenesetre elég gyanus volt. Tolvajt lehetne fogni csali bicajjal is.

#325
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.292 hozzászólás

Azóta áll a dolog, ami viszont érdekes lehet, hogy amit leírt, az "eladóról" hogy néz ki stb, több ször láttuk hazafelé menet mindig más drága bicikliken. Ami feltûnõ volt, hogy egy szakadtabb, lyukascipõs borostás, 50-60 körüli õszes "félroma" ember gyakorlatlanul csalinkázik egy egy kb egymillás dh gépen, máskor egy endurón, utoljára egy középkategóriás gianton, amin a zár a kerék melletti elsõvillán és a vázon keresztül volt kötve. De asszem volt egy cannondale-en is. Általában a Margit híd környékén láttam.
AGA


érdekelne ez a bizonyos "leírás" a gyanúsítottról, sokszor járok arra fele..
"The faster you are, the slower your life goes by" - Lucas Brunel

#326
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
Tabula rasa:
Ha ésszel reagáltok AGA sztorijára a topiknak lesz haszna.
Ha nem, akkor automatice megy a figyelmeztetés/ban az illetõnek.

Hajrá.
"In idem flumen bis non descendimus"

#327
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Most, hogy kikerült ez a sajnos népszerû kategória (ha régóta itt van bocsi, valójában nem vettem észre) és én is hozzászóltam a dologhoz, leírom ide az általunk történt elõrelépéseket Kedvesem lopott bringájával kapcsolatban:

A történet elejét itt már néhányan ismerik, Kedvesem 2008. 02. 20.-án 10:17 -kor beugrott ÖT (azaz 5 ;) ) percre az ELTE TTk (Lágymányos) épületébe, (10:22-kor hívott) mivel a benti tárolóba vitel több idõ lett volna mint amennyitt bent töltött, kint zárta le... elvitték, de ez itt most lényegtelen.

Pár hónappal rá még nyár eleje körül hazafele tekerve megláttam a Margitszigeten. Át volt festve, de felismertem a hegesztési "hibák"-ról, na jó a varratokról. (Igen mániákus vagyok...)

A gyerek után mentem, eléálltam és mondtam neki, hogy most azonnal hívom a rendõrséget, mert ez a bicikli a kedvesemé...
Szegény megijedt, mert nem õ vette, hanem az apja, azonnal hívta a bátyját aki miután megérkezett, kiderült egy régebbi ismerõs.

Másfél óráig együtt vártuk a rendõröket, és közben beszélgettünk, majd elmondtuk, hogy nekünk nem kell már a bicikli, mert van új, Kedvesem örült, hogy legalább valaki használja és nem beolvasztották fémként, és megbeszéltük, hogy közösen elmegyünk az "eladóhoz" "megnézni" ki az, és készíteni egy róla, fotót amit elhelyeznénk minden létezõ biciklis honlapon, ahol csak lehet.

Azóta áll a dolog, ami viszont érdekes lehet, hogy amit leírt, az "eladóról" hogy néz ki stb, több ször láttuk hazafelé menet mindig más drága bicikliken. Ami feltûnõ volt, hogy egy szakadtabb, lyukascipõs borostás, 50-60 körüli õszes "félroma" ember gyakorlatlanul csalinkázik egy egy kb egymillás dh gépen, máskor egy endurón, utoljára egy középkategóriás gianton, amin a zár a kerék melletti elsõvillán és a vázon keresztül volt kötve. De asszem volt egy cannondale-en is. Általában a Margit híd környékén láttam.

Nem tudtam utána menni, mert arrafele ritkán megyek lassan, vagy a híd másik oldalán ment, és mire eljutottam a felismerésig már eltûnt.. Sajna.

Javaslatokat észrevételeket kérnék ide.

Ami miatt nem foglalkoztam vele, hogy mostanában kevés az idõm, ezt is két nap alatt írtam le részletekben, így csak keveset tudok vele foglalkozni, a verseny utcai piac elõtti "eladótalálkára" (mert ott volt annó a vásárlás) esetleg csak hétvégén érnék rá, de legtöbbször arra sem (vidéken vagyok..) és nem csak tõlem függ, hanem havertõl is akinél most van a gép. egyébként tõlük is akkoriban loptak több gépet el, így nekik is érdekük...

Anyázást egyebet nem kérnék Köszi.
AGA

Ride everywhere.

.