Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárlopás megelõzési ötletek


  • Lezárt topik Lezárt topik
326 hozzászólás a témában

#281
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég

Azért ez "érdekes" hozzáállás a "kissrácok" részérõl(...)


hát az igen, de ki kér adásvételit egy "tizenötezresnégyévesmagellánvázrol" ?
persze ez nem kibuvo,de mégis.

#282
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Meloztam egy Esztergom környéki bringaboltba.Egyik nap bejön a triálos haver: rendörök leellenörizték a bringáján a vázszámot és lopott..... ott szedtem neki helyben szét darabokra,mert csak a vázat vette szegény, nem tudta hogy lopott,és a többi cucca saját volt rajta.Jött is érte a kisgyerek az apjával akié volt anno,méghozzá Debrecenböl.Onnan került el ide,ilyen messzire.
Másnap a többi kissrác akik használtan vettek bringavázat már reszelték is le a vázszámokat....nehogy ök is igy járjanak.


Azért ez "érdekes" hozzáállás a "kissrácok" részérõl:
a) Vázat adásvételi szerzõdéssel kell venni (webrõl letöltöd az elsõ doksit amit kidob a keresõ, majd kitöltöd), elkerülve a késõbbi kellemetlenségeket. Az igényes eladó eleve így várja már a kuncsaftot. Ha az eladó nem akar adásvételit írni/adni, a váz stiklis (lopott, számla nélkül vette stb.)
B) Ha jól láthatóan lereszeli a vázszámot, akkor mindenkinek egyértelmû (a rendõrnek is gondolom, de troger majd megmondja :) ), hogy azért reszelte le mert lopott...

#283
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Ha nekem kéne igazolnom, hogy enyém a keró, vagy hogy tõlem lopták:
Nyeregcsõbe elrejtettem egy kis fecnit, amire felírva: név, cím, anyám neve, személyi szám.
Így ha vitás helyzet volna, és kérné a rendõr, hogy igazoljam, hogy tõlem lopták a kerót csak kiveszem a nyeregcsövet, és kész.

Ha meg bírósági ügy lenne (esetleg), és nincs az alkatrészekrõl számla, vagy ilyesmi, akkor szerintem egy nagy rakás fotót biztos elfogadnak mint bizonyítékot. Van a kerómról száas nagyságrendben :). Nem hiszem, hogy kötekednének azzal a felszólalással, hogy éveken keresztül hobbiból képeket retusálam (mindegyiket ugyanazzal a konfigurációval, teleszkóppal, nyereggel, váltókkal stb), hogy majd egyszer átvágjam velük õket.
De ez csak véleméy.
Just for fun.
Öregen szenilis és süket akarok lenni, hogy ezzel aztán mindenkinek az agyára menjek. (bár ez már most is sikerül) :) Ne szólj szád nem fáj fejed.

#284
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás

Igazából az lenne a jó megoldás, ha egy elismert szervezet, mint például a Magyar Kerékpárosklub, a meglévõ dokumentumok alapján (számla, adásvételi) fényképes nyilvántartásba venné a bringát, és ezt a Rendõrség is hitelesnek ismerné el. Ennek díja alkalmanként lehetne mondjuk 1000 Ft. Ezzel mindenki csak jól járna.


És lenne kerékpáros igazolvány annak, aki szeretné. Szerintem jó ötlet, Szegeden régebben legalábbis volt ilyen. Amikor bringát vettél, kaptál egy kártyát mellé, amit kitöltött az eladó, úgy rémlik, páromtól egyszer kérték is. Persze hamisítani meg otthonfelejteni mindent lehet, és kérdés, mi történik, ha eladom a saját bringámat, de az alapötlet, hogy összekapcsolják a tulajt a bicójával, az hasznosnak tûnik.
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#285
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég
Meloztam egy Esztergom környéki bringaboltba.Egyik nap bejön a triálos haver: rendörök leellenörizték a bringáján a vázszámot és lopott..... ott szedtem neki helyben szét darabokra,mert csak a vázat vette szegény, nem tudta hogy lopott,és a többi cucca saját volt rajta.Jött is érte a kisgyerek az apjával akié volt anno,méghozzá Debrecenböl.Onnan került el ide,ilyen messzire.
Másnap a többi kissrác akik használtan vettek bringavázat már reszelték is le a vázszámokat....nehogy ök is igy járjanak.

#286
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Igazából az lenne a jó megoldás, ha egy elismert szervezet, mint például a Magyar Kerékpárosklub, a meglévõ dokumentumok alapján (számla, adásvételi) fényképes nyilvántartásba venné a bringát, és ezt a Rendõrség is hitelesnek ismerné el. Ennek díja alkalmanként lehetne mondjuk 1000 Ft. Ezzel mindenki csak jól járna.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#287
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Egyszerûbb egy nyilatkozat vázszámmal és a fontosabb alkatrészek gyártási számával. Közjegyzõ/ügyvéd meg ellenjegyzi. Ez teljes bizonyító erejû. Elég rá a két tanú is, az is több, mint a semmi, tudsz vele bizonyítani. És akkor ez Papír, úgyis az kell mindig mindenkinek.

Aktuális civil


#288
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Erre szerintem az lehet a megoldás, hogy elõre dolgozunk. Vagyis lefotózzuk magunkat ezzel a bringával, néhány baráttal körbevéve, õk lesznek a tanuk. A fotókat pedig megõrizzük -akár ki is nyomtatjuk, hogy aztán ha kell elõvegyük igazolásképpen. A másik, hogy egy-két rejtekhelyre kell egyéni ismertetõjelet rakni.

Persze ezeket is megcsinálhatja egy tolvaj, de mégse szokták és a semminél ez is több bizonyíték. De a legjobb mégis az, ha kötsz rá biztosítást, mert ott akkor minden bejegyzésre kerül hivatalosan.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#289
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
azt akartam már én is jelezni, hogy ha te is használtan vetted a bringát, akkor szopó, mert én még csak Lukit láttam adás-vételit íratni, nekem is az összes használt cuccom magán dolog volt, áru ide, pénz oda azt szeva. illetve fordítva. és így elég para lenne bukni több mint 400at azért, mert nem tudom igazolni. oké, tanúkat hívhatok, de ki tudja, hogy az nem bunda. meg ugye vannak a fényképek is, de digit gép, lehet buherálni, stb. neten is fent van, de az se bizonyító erejû szerintem. szóval megint az van, hogy a tolvajnak több joga van. úgyhogy szerintem a biztos módszer még mindig az, ha kilököd a busz elé... csak fogni kell közben a bringát,nehogy átmenjenek azon is

#290
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Meg ugye, ha már filozofálgatunk, akkor a bringából mi maga a bringa? A váz? A legdrágább alkatrész? Az adott konfig? Szerencsére valamiért a megkerült bringák alapján általánosan elmondható, hogy nem bontják 3 percen belül alkatrészekre, mert utána elég nehéz lenne beazonosítani bármit is. Ez persze azt is jelentheti, hogy csak azok közül a bringák közül kerül meg néhány, amelyeket nem bontanak szét.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#291
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
mellesleg aki itt igazoltatni akar azok közül hányan tudnák igazolni és hogyan a saját bringájukról hogy a jogos tulajdonuk ?

mert én pl kb sehogy
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#292
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Mikor az én cangám ellopták, a közelben az egyik udvarban lett egy ismeretlen semmilyenes canga....a rendõröknek elmondva azt mondták, hogy legtöbbször a lopástól nem messze tárolják valahol a húzott cuccot, majd egy-két nap után viszik el a vevõnek.
A semmilyenes canga azért érdekes, mert valszinû azzal jött, az enyémmel ment....
" A Cube el van vetve! "

#293
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
de most ne ezen az öregen csámcsogjatok már hanem cselekedjetek!
ha más is látja ezt a tróger alakot bizonytalanul bármilyen normális 2 kerekün akkor valahogy kapcsoljátok le.

csali bicaj az jó ötlet lenne. de nem csak kocsiból kell végignézni ill követni ahogy itt vki irta hanem több bicajos követõt bevetni.
hiába gondolkozunk más eredményre vezetö mód nem nagyon van.
a tett közben kell elkapni annyi biztos

#294
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
nem mindenki olyan igénytelen mint te.. :D:D
(én is szakadtabb vagyok, mint.. :))
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#295
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
ez a szakadt ruha dolog se épp helytálló... legalábbis én nem a legújabb ruháimban tekerek...

#296
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Azért Stefi, meg Víg Balázs nem szakadt lyukas cipõben rohangál, gondolom a szomszéd specis úr sem, de a tolvajt nem is úgy kellene megfogni, hogy menet közben odaállsz, és azt mondod: Márpedig ez nem a tiéd, és most azonnal... (behelyettesítendõ) persze a kivétel, ha a bringa a tiéd (volt)
A gps-es mókáról többet valaki?

Ride everywhere.

.


#297
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Ezzel azért óvatosan, mert nem egy õszülõ halántékú DH bringást ismerek.


Stefiék is kezdhetnek parázni! Sztem fölösleges fantomokat kergetni, nem hinném, hogy bárki is célt érne így.

#298
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
itt felénk is van egy öregúr, ultegra+durace-s speci outi, mavic kysirium kerekek, stb...ki nem nézné belõle az ember, hogy komoly bringás, pedig az..

#299
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Szerintem Víg Balázst mindenki felismeri ;)

Fõleg amikor fitogtatja a "tudását" :D

Kár hogy nem áll jól neki, a múltkor is majd leestem a biciklirõl mikor (sokadszorra) megmutatta mit "tud" egyébként általában speci stumpijával mászkál amikor a másik öreget látom, kb fél órás különbséggel mindig más bringán..

Ride everywhere.

.


#300
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Ezzel azért óvatosan, mert nem egy õszülõ halántékú DH bringást ismerek.