Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárlopás megelõzési ötletek


  • Lezárt topik Lezárt topik
326 hozzászólás a témában

#241
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég

Érdekelne,hogy az U lakatokat milyen nehéz elvágni,kinyitni.Valakinek van errõl tapasztalata?Pl. egy flex mennyi idõ alatt vágja át,vagy áttételes vágó elbír e vele?


Hi!

Cycling Plus magazine:Tested Locks
Warren Rossiter
May 2007-ban jelent meg, sajnos online nem elérhetö,és nem fényképeztem le az ujságot :(

A legjobbak az Abus Granit X-Plus 108x230 ,és a Kryptonite NY Fahgettaboudit U-Lock voltak.

Mit is jelent a "legjobb" ?

Ez azt jelenti hogy mindkettöt levágták 3 percen belül,egy 30ezer Forintos(100 font) akkus flexel.

És a "legjobb" láncok még ennél is gyengébbek:

Abus City X-Plus : http://www.almax-security-chains.co.uk/winmf/HighRes/abuscityblackxplus.wmv


Abus Granite : http://www.almax-security-chains.co.uk/winmf/HighRes/abusgranite.wmv


Oxford Monster : http://www.almax-security-chains.co.uk/winmf/HighRes/oxfordmonster.wmv


Datatool Python : http://www.almax-security-chains.co.uk/winmf/HighRes/datatoolpython.wmv


English Superlink : http://www.almax-security-chains.co.uk/winmf/HighRes/englishchain.wmv


Squire MC4/6 : http://www.almax-security-chains.co.uk/winmf/HighRes/squiremc4.wmv


Kryptonite Fahgettaboutit http://www.almax-security-chains.co.uk/winmf/HighRes/kryptoniteforgetaboutit.wmv


Ezek motor zárásra tervezett láncok,a két ABUS 15 és 20as skála besorolásu.

#242
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Érdekelne,hogy az U lakatokat milyen nehéz elvágni,kinyitni.Valakinek van errõl tapasztalata?Pl. egy flex mennyi idõ alatt vágja át,vagy áttételes vágó elbír e vele?

#243
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Nos,

engem azért kimoderáltak az egyik biciklilopásos topikból OFF-olás címén, mert merészeltem felajánlani az aktív, tettleges segítségemet, Te meg itt bicajt árulsz, és azt állítod be mogoldásnak,hogy 9E Ft os biciklit kell lakattal használni...

Nem hiszem hogy az lenne álmaim biciklis közlekedése, hogy azért használjak minnél olcsóbb szar biciklit, meg 3 kliós lakatot, hogy a tolvajnak ne érje meg ellopni a biciklit.

Szerintem Budapesten addig sem terjedhet el a biciklis közlekedés, ameddig "viszik a biciklit mint a cukrot"...

J.


Úgy van szerintem ahogy Franci mondja...

Ez a "járjunk fossal" elméletet több féle képpen lehet felfogni.
Van aki azt mondja,hogy nem ül rá ilyen fosra,mert nem égeti magát.És nem akar igénytelen lenni.
A tábor másik oldalán meg lehet azt mondani hogy sznob,és én nyugalora vágyom,hogy nem izgulok a drága bringámért,és járok inkább egy "egyszerübb" kerékpárral,és ettöl még nem érzem magamat igénytelennek.

Pont ugyan az: félig üres,vagy félig teli a pohár?


Szerintem félig teli; nincs azaz isten hogy (nemhogy Bp hanem a 10ezres kisvárosunkról van szó) hogy a 'faluba' a nagygéppel menjek be. Komolyan 10 másodpercre nem merem otthagyni mert tudom hogyha valaki el AKARJA lopni az elfogja!
Van aki munkába is a fél milal feltti monitjával jár, garászában alaktrészek összege legalább 150E, õ azt mondja akkor sem fog egy vacak aszfaltos géppel bejárni sehova. Legyen. Nekem van egy 10-15ezres outim, elég rá egy sima kódos zár, oszt jónapot.
(Mikor defektes volt már reggel az aszfaltos gép akkor az irodába felvittem magammal a bringát mindenféle rosszallás/ellenkezés ellenére; mondtam a portásnak ha felelõsséget vállal x százezerért akkor hozok ki papírt, leírjuk és itthagyom.)

"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#244
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Kérlek ezt ne erõltesd, õk inkább ismert, mint elismert szervezet, Sajnos nagyon nem hitelesek...

Köcce az átnevezést ;)

Ezt privátban kifejtenéd? Kíváncsi lennék a véleményedre (van egy olyan sejtésem, hogy átfedésben van az enyémmel...).

Az átnevezés pedig nem az én ötletem volt, én csak gépészkedem...
(És ez már tényleg OFF: igazad lett AGA - egész jó kis topik kerekedik így belõle! ;))
"In idem flumen bis non descendimus"

#245
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás

Igazából az lenne a jó megoldás, ha egy elismert szervezet, mint például ...

Kérlek ezt ne erõltesd, õk inkább ismert, mint elismert szervezet, Sajnos nagyon nem hitelesek...

Köcce az átnevezést ;)

Tõlem rendõr már többször kért igazolást a bicikli(jeim)rõl, de elzavartam õket, hogy keressék az igazi tolvajokat akik tõlem is ellopták az elõzõt.. (kicsit durvábban mondtam, de mindegy ;) )

Azóta, hordom magammal a számláját vázszámmal, ami a giantnál csak annyiban volt gond, hogy a tintasugaras nyomtatós számla kb 2 év után egy üres papír lett... a mostaniról egy scannelt áfás számlát hordok, és évek óta van egy elrejtett szöveg a bicikli egyik pontján, amit senki nem tud hol van csak én...

Asszem ez elég igazolás... kössön bele valaki :P

Ride everywhere.

.


#246
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
én ugyan úgy járok a kocsimmal mint a bringámmal
Vagy a seggem alatt van vagy kamerázott zárt õrzött helyen... Kocsival is csak oan helyre állok meg ahol rálát a térfigyelõ...
Bringán is vagy ülök vagy a szobámba van :D

#247
vendég_Nem regisztrált_*

vendég_Nem regisztrált_*
  • vendég
Jé!! Volt egy jó ötletem, köszönöm!!!

#248
vendég_Nem regisztrált_*

vendég_Nem regisztrált_*
  • vendég
Át kéne nevezni bikikli lopás megelõzése címre vagy valami másra. Ezek ellen tényleg nem tudsz mit tenni, mégha el is kapod õket(tolvaj). A moderátor meg nem engedheti, hogy itt nyíltan szervezkedjen valamilyen csoport, a tolvajok elverésére. Pedíg ez lenne csak a járható út. Pl. ha megtámadnak és elvered a támadót valószinü, hogy te húzod a rövidebbet. Ezért inkább el ker kerülni az ilyen eseteket. Meg kell elõzni a bringalopást, utána már csak imátkozni lehet.

#249
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég

Én nem gúnyolodásból mondtam, ezek is jó hozzászólások csak eltér a témától.


jol mondja, már jol eltértünk,de sztem ez a "Dred-biró" féle hozzáállás nem vezet eredményre, lásd szegény bácsit akit besitteltek mert árammal agyoncsapatott egy romát.

Söt, hallottam olyat is hogy egy csávonak tartoztak pénzzel. Elment az emberhez, és ugymond "elrabolta" , bezárta az ados felet a saját házába,és kihivta a rendöröket.Vége az lett hogy öt besittelték ezért az egészet több mint 1 évre,le is ülte: mert emberrablásnak számitott amit tett.

#250
vendég_Nem regisztrált_*

vendég_Nem regisztrált_*
  • vendég
Én nem gúnyolodásból mondtam, ezek is jó hozzászólások csak eltér a témától.

#251
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

ettõl a tárgytól elég messze vagyunk már.


és milyen igaza van.. átnevezést kérünk ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#252
vendég_Nem regisztrált_*

vendég_Nem regisztrált_*
  • vendég
Nekem minden bicaj drága a mit elvisznek!! Azért 35 ezer nem kevés, hogy odaadjam egy mocsodék tolvajnak. Nehogy már az ovis rágja a pitbult. Miért nekünk kell alkalmazkodni a tolvajokhoz. A topik címe tolvajfogás project , ettõl a tárgytól elég messze vagyunk már.

#253
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Nos,

engem azért kimoderáltak az egyik biciklilopásos topikból OFF-olás címén, mert merészeltem felajánlani az aktív, tettleges segítségemet, Te meg itt bicajt árulsz, és azt állítod be mogoldásnak,hogy 9E Ft os biciklit kell lakattal használni...

Nem hiszem hogy az lenne álmaim biciklis közlekedése, hogy azért használjak minnél olcsóbb szar biciklit, meg 3 kliós lakatot, hogy a tolvajnak ne érje meg ellopni a biciklit.

Szerintem Budapesten addig sem terjedhet el a biciklis közlekedés, ameddig "viszik a biciklit mint a cukrot"...

J.

Konkrétan megverni szándékoztátok a tolvajt - és ezt itt szervezgettétek. Gondolkozz, mielõtt...

Az, hogy magánemberként mit gondolok errõl nem ide tartozik; mint a fórum üzemeltetõje viszont nem tûröm az ilyet. (Hogy privátim mit rendeztek megint nem tartozik rám...)

Hopp: az aláírásod is takarítsd légyszíves...
"In idem flumen bis non descendimus"

#254
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Meg ugye kinek mi az igénytelen bringa...
Aki ide irogat, valószínûleg eléggé "komoly" bringás, és nem szívesen teker libakergetõn, de azért aki sokat haszonbringázik (fõleg Bp-en), az elõbb-utóbb eljut oda, hogy vagy 2 komoly lakattal köti le a komoly bringáját, vagy gyomorfekélyes lesz a sok parától, hogy mikor viszik el, vagy - szerintem ez a legegészségesebb - épít/vesz egy "nem (csak kicsit) gáz, ha elviszik" városi csótányt.
Nekem többek között ezért lett egy fixim, amire ráugrottak az itthoni maradék cuccok, összesen 35-bõl kijött. 10 ropis ABUS U-lakat, ezt azért nyugodtan ott merem hagyni bárhol.
Az más kérdés, hogy a két év alatt úgy hozzám nõtt, hogy már az eszmei értéke sokkal nagyobb, mint az anyagi, de igénytelen (3 mosás/láncolajozás, 2 láncfeszítés, 1 elsõfékutánállítás ~5000km alatt), és bízom abban, hogy ha el is viszi valaki, ott fog heverni vérzõ fejjel az elsõ sarkon, amikor lassítani akar SPD nélkül...:P
Szerintem.
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#255
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég
Mert ugye lakat és lakat között is van különbség,és U-lakat,és U-lakat között is.

Ajánlom mindenki figyelmébe,milyen az amit ne vegyen:

U LAKAT TARTOVAL PROPHETE 900Ft(ez brutto kisker ár)

Feltöltött kép


Még jobb:

U LAKAT TARTÓVAL 195X320MM, 1790 Ft(brutto kisker ár)

Feltöltött kép


Aztán az Ósán persze még ezt is alul mulja:

http://criticalmass....dott-bojkottald

Feltöltött kép


Remélem ilyenektöl távol marad mindenki,és beruház legalább egy Citadel U-lakatra, most 4200 Ft-ért adják ebikeon.

#256
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

én hallottam valami kerékpáriagzoló lapról vagy mifenérõl.... nem tudom mi igaz belõle de valaki mesélte hogy megállította a rendõr és kérte tõle ezt. ilyenrõl még nem hallottam, erre egy másik figura aki éppen itt volt mondja van ilyen valóban a bringaboltban adják elvileg ahol a bicajt veszed és van rajta vázszám meg típus szín méret stb stb... állítólag ápiszban lehetz ilyen kis kartont kapni ami formanyomtatvány csakúgy mint pl egy számlatömb. azóta két nagyobb ápiszban voltam és nem láttam ilyet... lehet h nem is igaz?


Ez régebben egy általánosan elterjedt kártyaformátumú cucc volt, és adták mindenhol a bicajjal együtt. (Már a nyolcvanas években a mûszaki áruházakban is.) Aztán valahogy kikopott. Az utolsó négy bringavásárlásom alkalmával már nem kaptam. Sokat egyébként nem ért. Komolytalan doksi volt, amit ma 2 perc alatt megcsinálsz Word-ben.

Egy régi történet arról, hogy mért ne gyepáljuk el azt, akit meglátunk az ellopott biciklinken:
Még serdülõ voltam, amikor elvitték a legjobb cimborám büszkeségét, egy külföldrõl behozott bicajt, ami akkoriban igazi ritkaságnak számított. Pár hónappal késõbb egy közlekedési lámpánál láttuk meg a gépet, rajta egy korunkbeli csávó. Sokat nem gondolkodtunk, lerángattuk a kerékpárról és rendesen helybenhagytuk. Utána hívtuk a rendõröket.
Mint kiderült, a srác teljesen ártatlan volt. Az apja lopta el a bicajt, és karácsonyra a fiának ajándékozta. Utólag már nagyon sajnáltam a gyereket. Nem volt elég neki, hogy a saját apjában ekkorát kellett csalódnia, még jól el is kalapálták...

#257
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég
Ez a "járjunk fossal" elméletet több féle képpen lehet felfogni.
Van aki azt mondja,hogy nem ül rá ilyen fosra,mert nem égeti magát.És nem akar igénytelen lenni.
A tábor másik oldalán meg lehet azt mondani hogy sznob,és én nyugalora vágyom,hogy nem izgulok a drága bringámért,és járok inkább egy "egyszerübb" kerékpárral,és ettöl még nem érzem magamat igénytelennek.

Pont ugyan az: félig üres,vagy félig teli a pohár?

#258
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég

Amszterdamban egy embernek két biciklijét lopják el évente...


Egyik haverom volt kint, egész életében(35 éves) még sosem volt külföldön,és most elsö Amszterdam volt neki.
Meg volt bortánykozva,aszonta : olyan kontrás fosokkal járnak amiket borsodba szokott látni amikor rallyra mennek,vagy egyéb "feljödö" megyébe:))

#259
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
igen, csak nem mindegy, hogy meddig spórolsz arra a biciklire. mert a bicikli itt is meg ott is ugyanannyiba kerül, csak itt egy kicsit mások a fizetések. oké, az alapvetõ dolgok is drágábbak, csak nem ugyanaz az arány

#260
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Szerintem Budapesten addig sem terjedhet el a biciklis közlekedés, ameddig "viszik a biciklit mint a cukrot"...

Amszterdamban egy embernek két biciklijét lopják el évente...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]