Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kerékpárlopás megelõzési ötletek


  • Lezárt topik Lezárt topik
326 hozzászólás a témában

#221
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás


érdemes elolvasni a video alatt a kommenteket : )
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#222
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Most már mindenki tudja hogy is néz ki pontosan egy ilyen, ha vkit meglát aki ilyennel sétál közeterületen nyilván valo mire készül.
k.

pl vasbetonszerelõ és viszi be a szerszámot kocsiból a melóhelyre...máris le kell tartóztatni
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#223
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Dózer,

A videókon a manus egy "sima" (majd egy méteres a nyele :D) erõvágóval vágja le a legerõsebb motorláncokat kb. 25 másodperc alatt. Nem kell hozzá flex...
Az erõvágót valószínûleg a kõzúzalék sem hatja meg ezután sajnos.

Fel kell annyira vastagítani a zárat,hogy ne férjen bele az erõvágóba.

#224
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
A kép NY Bronx kerületében készült:

Feltöltött kép

Ránézésre a lakat+lánc kb 4x többet ér mint a bico.
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#225
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 hozzászólás
apropó verseny utcai piac.....
van egy srác akinek van egy régi lila peugeot bringája, amit kb 1.5hónappal ezelõtt elloptak a munkahelye mellõl -keleti pu. környéke-.... mivel a bringán van egy-két speciálisan a tulajdonos számára kitalált dolog ezért könnyen azonosítható. szóval emberünk megtette a feljelentést -a rend õrei nem kecsegtették sok jóval-, de másnap reggel kiment a már fent említett piacra szétnézni és lás csodát!!!!......ott díszelgett a bicaj az egyik árusnál! kihívta a hatóságot és visszaszerezte magának a bringáját! mi lett az árussal? már bocsánat de le se szar#ták az egyenruhások, akik annyit sem tettek meg, hogy szétnézzenek...............persze csak egy régi lila peugeot bicajról volt szó.......
mindenkit......

#226
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

Pár éve ilyen erõcsípõt árult a fény utcai piaon egy barnás bõrü fiatalember(...)


Most már mindenki tudja hogy is néz ki pontosan egy ilyen, ha vkit meglát aki ilyennel sétál közeterületen nyilván valo mire készül.
Ez mondjuk nem fér be a kabátba,de nem csak ez a böszme nagy létezik.
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#227
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Pár éve ilyen erõcsípõt árult a fény utcai piaon egy barnás bõrü fiatalember,
mellette egy kerékpárt is kínálgatott. Nem tudtam szó nélkül hagyni,
Óvatlanul beszóltam neki, "jó párosítás!". Mire jól megnézett, látott egy pecsétgyûrût az ujjamon és
utánam kiáltott: "Gyere má' vissza, hagy vágjam le az ujjad áránygyûrüvee, azt viszi-é?.."
..aztán magamban lebarmozva idiótázva tovább mentem. Ilyennel még a rendõr sem tud mit kezdeni.
Árulni mindent lehet. Legfeljebb ha bebizonyosodik, hogy az egy lopott bringa akkor lehet tovább lépni.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#228
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Ha jol látom megtaláltam a szerszámot amivel a lánctesztes videot csinálták:
Code
Price Inc VAT
32903Record Heavy Duty Bolt Cutter 14"£41.61
Feltöltött kép


átszámolva 12.500.-HUF
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#229
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
oksa,elhiszem.
Csak ne itt offoljunk, klikk a névre legördül egy menü "küldj privát üzenetet X.Y. részére"
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#230
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
bocs de nem bírom megállni:-( Nem ennek a fórumnak a témája de ez egy marhaság. 11 évig jártam gázos atóval, semmi baja nem volt

Dozer: sztem a legjobb ha veszel egy ilyet,és ezzel jársz Bp-n. :

Feltöltött kép

1
off : pl , ilyen a gázos (LPG) auto téma is. Vajon a taxisok miért nem használják,miért jár a nagyrésze dizellel? Mert a LPG kinyirja a motort,és nem éri meg alkalmazni.



#231
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

nem bicajozok pesten.És szeretem törni a fejem az olyan problémákon,aminek érdekel a megoldása.Mégha közvetlenül nem is érint a dolog.A kocsilopást sem azzal próbálják leküzdeni,hogy gagyi autókkal járnak.


Értem én,én is szeretem az ilyen "kihivásokat" ,megoldani egy problémát.Jelen esetben azonban reménytelen szélmalomharc.Olyan ez mintha vki a wárezolást akarná megszüntetni,vagy felvenni a kalozok ellen a harcot.-Vagyis felvenni felveheted,de telljes gyözelem soha sem lesz.Esetleg akkor ha már nem lesz film,játék,mp3..stb amit letöltenél : )
Bringával is igy van,majd ha nem lesz kitéve bringa sem akkor nem lesz mit ellopni.

Gagyi autos nálam jáCCik : ) 18 éves Citroen, de zsííír , és kevesebb mint
4 liter/100km-et fogyaszt.( dizel : )
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#232
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Dózer,

A videókon a manus egy "sima" (majd egy méteres a nyele :D) erõvágóval vágja le a legerõsebb motorláncokat kb. 25 másodperc alatt. Nem kell hozzá flex...
Az erõvágót valószínûleg a kõzúzalék sem hatja meg ezután sajnos.
A 25 másodpercet úgy kell érteni, hogy ez idõ alatt 2x vágja el a láncot (ugyanazt a láncszemet két helyen) :(

Ezeket a zárakat talán úgy lehetne jobbá tenni, hogy a hozzáférhetõséget gátolják. Például olyan szoros a zár, hogy nem fér oda az erõvágó vagy a flex. De ekkor meg ugye nem lenne már kikötve se, tehát vihetnék zárastól.

#233
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
nem bicajozok pesten.És szeretem törni a fejem az olyan problémákon,aminek érdekel a megoldása.Mégha közvetlenül nem is érint a dolog.A kocsilopást sem azzal próbálják leküzdeni,hogy gagyi autókkal járnak.

#234
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Dozer: sztem a legjobb ha veszel egy ilyet,és ezzel jársz Bp-n. :

Feltöltött kép

Futárok is ezt teszik,és ök nem csak bejárnak a bringájukkal,hanem eljárnak melozni is vele.
Legjobb mindig példát venni vki másrol aki sokat közlekedik.

off : pl , ilyen a gázos (LPG) auto téma is. Vajon a taxisok miért nem használják,miért jár a nagyrésze dizellel? Mert a LPG kinyirja a motort,és nem éri meg alkalmazni.
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#235
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás
Sajnos nem tudtam lejátszani a videókat,de amit leírtatok az is elég...A kéziszerszámok ellen még csak lenne megoldás,de a flex ellen nemnagyon.De azért töröm a fejem.Egy olyan megoldáson gondolkodom,hogy lenne egy erõs motorzár,amit belehuznánk egy vastagabb csöbe.A csõ és a motorlánc közötti ûrt pedig nagyon tömören kitömni valami kemény kõzúzalékkal,pl bazalttal.Ezt nem nagyon viszi a flex,csak a gyémántvágó.Persze a zárszerkezet borítása nehézkes,de talán megoldható az is.Páncélszekrények ajtajaiban használtak homokot régen.Talán még ma is.

#236
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Egyszer összeismerkedtem egy nyomozóval aki ezt mesélte. Vidéki nem is olyan kis város uszodája elõl megszaporodtak a bringalopások. A rendõrség csapdát állított, csali bringa, civíl rendõrök több helyen készenlétben. A lopás így zajlott. Bement három fickó az uszoda büféjébe, kávé stb. Elindultak egyesével kifelé. Midegyik csak egy pillanatra állt meg a bringa mellett, az elsõ levágta a zárat a kabát alól kivett erõvágóval, a második levette az elvágott zárat, a harmadik fölpattant a bringára és elvitte. Esetünkben elvitte volna, mert elkaptáka helyszinen, de csak egyikõjüket a másik kettõt késõbb.

#237
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Sztem azért ezt se lehet mindig megjátszani,mert ha nem tudja letenni a szerszám egyik karját a földre,akkor nem tud elég eröt kifejteni hozzá.
Tehát olyan magasra kell tenni a láncot,hogy a legalso pontja se érjen le annyira, hogy a földre tett erövágo be tudja "kapni".
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#238
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Teljesen ledöbbentem ezeken a videókon! Valamiért azt hittem, hogy azért ezeket nehezebb kinyitni még egy ekkora erõkarral is! Mondjuk a manus igencsak erõlködött (pl. a Datatool Python-nál), nem tudom, hogy egy vékonyabb és fiatalabb gyerek tudott volna-e ekkora erõt kifejteni, no meg nem is mindenki rohangászik ekkora vágókkal. Alapjáraton egy szimpla vágó lehet csak náluk, és egy ilyen szerszámot csak utólag visznek oda, vagy tévedek?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#239
vendég_Franciÿ_*

vendég_Franciÿ_*
  • vendég

(...)
Abus granite: "guaranted to survive 5 minutes" helyett 25 másodperc.
10-es, 15-ös, 20-as védelem, röhejes(...)


És ez az 5 perc ugy van mérve hogy "kézi szerszámmal" , tehát flex kizárva,még az akkus is:azaz "power tool" haszálat nélkül.Értelem szerüen hidraulikus vágo, emelö se ér.(bár a láncnál emelövel nem sokra mennél)
Ezekkel még hamarabban menne.

Mod:
azért annyira nem kell parázni,mert mindig lesz a bringád mellett egy másik amit sodronnyal kötnek le,és ha neked egy "jo" u-lakatod/láncod van akkor nyilván nem áll neki a tiedével babrálni.

Mod2: U-lakat vágás :

Doki noname trekkingje
2008, június 10 - 10:09 | Szerzõ: buppa
Cimkék:
* Lopott bringák archívuma

...kibaszott kultiplex elött 06 08 este lefürészelték a nyamvadt gecik az u-lakatot,
a lopofáju security semmit sem látott!!!
Itt lehet értesíteni:
0670*******
Ilyen lakattal volt lezárva:
U-lakat-top security

Feltöltött kép

#240
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Sokkolók a videók.

Az is döbbenetes, ahogy a gyártók gátlástalanul hazudnak.

Abus granite: "guaranted to survive 5 minutes" helyett 25 másodperc.

A Kryptonite ForgetAboutIt legalább a nevéhez méltó: 25 másodperc és el is felejtheted a motorod/bicajod. :D

10-es, 15-ös, 20-as védelem, röhejes.

Ha 25-sec a motorlánc, akkor a legerõsebb bicajzár 5 sec?

Egy biztos, nem szabad (drága) bicajt kikötni, mert ez a védelem, annyit ér mint egy autó riasztója: semmit.

Lakásba tartani, felvinni a a munkahelyre, távfelügyeletes garázs stb. szigorúan.