Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#61
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Biztos félreszakosodott :P
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#62
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás

miért csinál az ember olyat?


nem akarod tudni. :)

#63
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

félév eltöröltetéssel volt már valakinek dolga? mikor lehet ilyet elkövetni?


miért csinál az ember olyat?

#64
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
Üdv mindenkinek!
ha valaki nagyon unatkozik, és szeretne segíteni akkor megtudná oldani ezt a feladatot?

A két oszlopban található fogalmakat párosítani kell, méghozzá úgy, hogy minden fogalompár egy fûszerre vonatkozzon.
Például: Daphné-dicsõség. Mindkettõ a babérra vonatkozik, az elsõ a babér eredetének mondájához, a második a babérhoz, mint szimbólumhoz kötõdik.

Az elsõ oszlop adja a sorrendet, ehhez kell párosítani a második oszlop valamelyik elemét.
Megfejtésként tehát minden sorban egy sorszámot és egy fûszernevet várunk, például: 3 babér

1. Daphné : _____________
2. Öröm a hegyekbõl : _____________
3. Tenger harmata : _____________
4. Január 12. : _____________
5. Széchy Margit : _____________
6. Liliomfélék : _____________
7. Poloska : _____________
8. Thymus : _____________
9. Sárkányka : _____________
10. Fodor : _____________


1. bátorság(5.)
2. capsicum(2.)
3. dicsõség(3.)
4. ernyõsvirágzat(4.)
5. nimfa(1.)
6. bimbós(6.)
7. estragon(5.)
8. szerelem(3.)
9. cubebe(4.)
10. hagymafû(5.)


Ha a párosítást megfelelõen végezzük el, akkor a második oszlop szavai után található zárójeles betûsorszámokból egy újabb fûszer neve áll össze.

A fûszer neve:______________
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#65
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

basszus. azért köszi, holnap dörömbölök a TO-n, hátha kinyit nekem. gondolom dékáni kérelemmel lehetne, csak oda olyan indok is kell.


vagy legalább nagy boci szemek :)

#66
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
basszus. azért köszi, holnap dörömbölök a TO-n, hátha kinyit nekem. gondolom dékáni kérelemmel lehetne, csak oda olyan indok is kell.

#67
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

esélyes még most töröltetni, hogy 1 hét van a vizsgaidõszakból?


szinte biztos, hogy nem (99.9999999%)

#68
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás

õszi félévnél október 30., tavaszinál gondolom március 30. vagy T+egy hónap, illetve amíg ki nem írják a tandíjat, helytõl függ.

szerk: minél gyorsabban TO látogatás a tuti


esélyes még most töröltetni, hogy 1 hét van a vizsgaidõszakból?

#69
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

félév eltöröltetéssel volt már valakinek dolga? mikor lehet ilyet elkövetni?


õszi félévnél október 30., tavaszinál gondolom március 30. vagy T+egy hónap, illetve amíg ki nem írják a tandíjat, helytõl függ.

szerk: minél gyorsabban TO látogatás a tuti

#70
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
félév eltöröltetéssel volt már valakinek dolga? mikor lehet ilyet elkövetni?

#71
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás

A vizsga elõtt mindenki azt hiszi, hogy nem tud semmit (nagy részére ez igaz is), de általában aki tudja, még az is úgy érzi hogy nem.

Evvel egyet kell, hogy értsek. 4-es lett:D Jó, hogy nem tudtam leadni.
"Ride today, heal tomorrow"

#72
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
idestova 3éve nem vagyok boldog egyetemista: ) ezért kéne nekem ez a számsor. veszprémi neptun meg már nem ismer.. holnap TO, aztán hátha.
óés.. köszi: )

#73
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás
nem, arra a teljesen felesleges számsorra, amit egy lehetvékony kártyán adtak, hogy "õrizzükmegnagyonfontos".
elõvettem, ez volt ráírva, hogy további információért nézzük a honlapot :)
ha jelenleg is egyetemista vagy, akkor TO vagy neptun/etr adatok esetleg?

ps, gondolom utána meg már nem teljesíthetõ 15-e elõtt. rohadékok. esetleg volt középsulid hívd fel, hátha õk.

#74
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
ööizé. neköm ez nem mögy. ugye nem az OM azonosítóra gondolsz, ami a sulihoz tartozik?

szerk: jahogy.."..elõreláthatólag 2010.01.12 és 2010.01.28 között idõszakosan nem lesz.."

#75
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás

fölvételihez olyan fénymásolatot(nyelvvizsga, középiskolás biz.) is be lehet adni, amin nincs hitelesítõ pecsét? rohadtul örülnék ha igen, mert nincs sok kedvem/idõm Mosonmagyaróvárról Békéscsabára szivárogni..
meg a felvi kér olyat, hogy tanulói/hallgatói azonosító. no én nem emlékszem olyanra, hogy "vékony plasztikkártya formájában került kiadásra". ezt a 11jegyû kódot honnan keríthetem elõ?


www.oktatasiazonosito.hu
a hitelesített másolat nekem új
ha nem vettem felvi tájékozatót, akkor honnan tudok szerezni jelentkezési lapot?

#76
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás
fölvételihez olyan fénymásolatot(nyelvvizsga, középiskolás biz.) is be lehet adni, amin nincs hitelesítõ pecsét? rohadtul örülnék ha igen, mert nincs sok kedvem/idõm Mosonmagyaróvárról Békéscsabára szivárogni..
meg a felvi kér olyat, hogy tanulói/hallgatói azonosító. no én nem emlékszem olyanra, hogy "vékony plasztikkártya formájában került kiadásra". ezt a 11jegyû kódot honnan keríthetem elõ?

#77
nuca

nuca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 810 hozzászólás

Nem is akarok ezzel elhelyezkedni, csak kezdeni akarok valami hasznosat magammal amíg el nem kezdem az egyetemet. Néztem, de sport témakörhöz legközelebb álló képzés az a gyógymasszõr...

CNCzéstõl meg az jóisten mentsen meg engemet, a C++ meg a javascript is sok nekem.
Alapvetõen arra irányul a kérdés, hogy a képzések mennyire színvonalasak, tanulni kell-e mint a gép, vagy azért végig lehet csinálni félgõzzel.


kubai, kecskeméten kell a tanfolyam? tudok adni telefonszámot, aki ilyen tanfolyamokat szervez kecsón ill. pesten.
egyébként nézz utána, ismerõs nordic walking edzõnek fog ilyen módon tanulni, az pl nem több éves tanfolyam.

#78
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Nosakkorkérem.
Jár itt valaki OKJ-s képzésre? Tapasztalatok?

Mert az a helyzet hogy a nemlétezõ szertornászmúltam és a nagyon is létezõ labdajáték-utálatom miatt csak jövõre lesz egy épkézláb testnevelés érettségim, amivel felvesznek a TF-re. De addig sem szeretném lógatni a fszm a levegõben, meg hát persze a tanulói jogviszony sem jönne rosszul.
Valami egy éves, iskolarendszerû képzésben gondolkozom...


Én jártam egy 3 hónaposra az Alfa-Kaposhoz,
ami 4 részbõl állt, amit 4 különbözõ tanár tartott;
mûszaki
közgazdaságtani/gazdálkodási/pénzügyi
jogi
szakmai

hát a szakmai rész az lókuki se volt, ott semmi valós tapasztalatot sem lehetett szerezni
a jogi és a közgáz az rendben volt, de az számomra az egyetem miatt pont nem jelentett újdonságot
a mûszakira voltam nagyon kíváncsi, egyrészt mert bár sosem foglalkoztam igazából mûszaki tárgyakkal, de mindig nagyon érdekelt, másrészt, mert a szakmai részhez is erõsen kapcsolódott, de ott akkora volt a tananyag, hogy a tanár, ha akarta volna se tudta volna leadni az egészet, bár gyakran volt olyan érzésem, h nem is akarja

a vizsgának volt írásbeli és szóbeli része egy másik iskolánál, és a fenti részekbõl külön-külön tanárnál kellett vizsgát tenni
aminek a nehézségén meglepõdtem, ahhoz képest, hogy mennyit adtak le az órákon...
ez pl. azon látszott, hogy a 30 fõs csoportból emlékeim szerint 10-en buktak...

hogy mennyire volt hasznos, az jó kérdés
a papírra szükség volt, a tudás néha elõkerü a mai napig, de alapvetõen nem ezzel foglalkozom

#79
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás

hova jársz?


Ha engem, akkor: Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem - Bolyai János Hadmérnöki Kar - Közlekedésmérnöki Szak
Civil, természetesen.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#80
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Változó, nálunk pl elõzõ nap 10-ig (talán 10, de lehet, hogy 8 óra) lehet leadni a a vizsgát. Ha fel vagy jelentkezve muszáj beírnom az elégtelent, különben nem tudsz egy következõ idõpontra feljelentkezni. De, hogy milyen értelmetlen az oktatói neptun...máshol kell jegyet beírnom a félévközire és máshol a vizsgásokra, figyelnem kell az aláírás idõpontjára stb....jó móka :D
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"