Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#81
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás

hova jársz?

Ha engem kérdezel: ME
"Ride today, heal tomorrow"

#82
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
hova jársz?
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#83
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Nyilván azért találták ki az idõkorlátot, mert ismerik a fiatalságot. A vizsga elõtt mindenki azt hiszi, hogy nem tud semmit (nagy részére ez igaz is), de általában aki tudja, még az is úgy érzi hogy nem. Ergo mindig az lenne, hogy leadogatják, majd az utolsó vizsgára összetorlódna az összes ember.

/Most ezt úgy írtam, mintha olyan nagyon öreg lennék, de speciel újra elsõs egyetemista vagyok/
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#84
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Akkor inkább elmegyek, hátha szerencsém lesz.
"Ride today, heal tomorrow"

#85
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Bizonyos egyetemeken az anyagi vonzatával együtt ugyebár...

#86
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Bár a topik címe az, hogy óvodától egyetemig, az egyetem nem óvoda. Ha nem adod le idõben a tárgyat, rábaxtál, ha nem mész el, sikertelen vizsgaként beírják, mint a sicc.

Általában az elsõ vizsgapótlás ingyenes, a második fizetõs, de ez sulifüggõ.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#87
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Ha neptunon már nem tudom leadni a vizsgát és nem megyek el az ugye nem sikertelen vizsga? Most akartam leadni a kémiát, mert úgy érzem még kell tanulnom, de nem tudom. Ha nem megyek el akkor kell valahogy igazolni miért nem mentem el vagy nem.Csak ha másodszorra nem jelenek meg akkor kell fizetni?
Sürgõs!
"Ride today, heal tomorrow"

#88
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ez a kettõ volna szimpatikus, ezeknek utána is fogok nézni, köszönöm. Ja és baaaaaaaaaazdmeg :D:D


szerintem a marketingessel ne foglalkozz, dunát lehet velük rekeszteni.

a dtp-vel érdemes. hugomnak mondtam anno 2000 környékén, mikor nem tudta eüs érettségivel mit dolgozzon, menjen el dtp-s tanfolymra. elvégezte ,pár évig dolgozott egy ismerõsnél kitanulta profira, most katalogusokat csinál és 500k a bruttója. és cca 3 havonta kap egy egy állásajánlatot.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#89
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

-
-Számítógépes kiadványszerkesztõ és szerkesztõségi titkár (ez is jó volt)
- Reklám és marketingmenedszer - távoktás, háát na - a legnagyobb értéke az volt hogy az 5 napos soproni oktatáson, sikerült megdugni egy kétpetéjû ikercsajpárt , nyilván így a leszbi jelenetek kimaradtak, de azért mégiscsak. :)


Ez a kettõ volna szimpatikus, ezeknek utána is fogok nézni, köszönöm. Ja és baaaaaaaaaazdmeg :D:D

#90
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

A második fajta érdekelne :) Nem vagyok egy nagy szorgalomkirály, de közepesre akkor is tudom az anyagot nulla tanulással, ha alszom órán... :D
Szabad tudnom hogy melyik szakmák voltak ezek?


-Mûszaki cikk eladó (ez még keravillos szervezés volt érettségi után, meló mellett egy ker szakközépben, itt még komlyan vették)
-Számítógépes kiadványszerkesztõ és szerkesztõségi titkár (ez is jó volt)
-Középfokú szoftverüzemeltetõ -na ez egy tróger dolog volt, miután az elsõ hónapban 10x javítottam ki az oktatók baromságait, mondták hogy tulképp elég lenne ha csak vizsgázni jönnék be júniusban :)
- Reklám és marketingmenedszer - távoktás, háát na - a legnagyobb értéke az volt hogy az 5 napos soproni oktatáson, sikerült megdugni egy kétpetéjû ikercsajpárt , nyilván így a leszbi jelenetek kimaradtak, de azért mégiscsak. :)
-Vendéglátó üzletvezetõ - itt leadták rendesen, csak hiányzott némi aktuális tananyag. qrva jól megtanítottak forgási sebességet meg elábé szintet számolni, de hogy hogyan kezdj hozzá saját üzlethez, hányféle enhedélyt kell beszerezni, nagyjából hogy kell kinézni egy konyhának, haacp, ilesmi azt én mondtam el az érdeklõdõknek. jó hogy itt is volt munkaügyis feltötltött létszám akik közül nem egy még vizsgán se fogta fel hogy ami "alulról 25 az felülrõl mért 20"

-aztán jártam vmi felsõfokú rendszergazdi cuccra is, de miután láttam hogy ami hiányosságom van szakmailag, azt itt sem fogják megtanítani hagytam a francba.

meg egy félév számalk, programozás , ott meg én jöttem rá hogy nem nekem való :)

ja meg még 2001-2 körül -ban vmi alapfoku számítógépes. ott se volt komoly a vizsga , de mégis jól megtanították, az alapokat.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#91
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

én jártam vagy 5 tanfolyamra, alapvetõen 2 féle volt

1. az említett munkaügyis. kb qrvára nem kell tanulni, de a tanulótársak (és részben az oktatók) színvonala miatt ha akarsz se tudsz.

2, leadják rendesen az anyagot (bár soxor tök elavult) a vizsgákat nem veszik komolyan, kb úgy vannak vele a saját pénzed, magadat kúrod át ha füzetbõl vizsgázol, de ha érdekel akkor tudsz hasznos infókhoz jutni.

de egyszer pl felhívtam egy -okj kerékpárszerelõ tanfolyamot szervezõ céget- bár sokat nem váram mert pony az volt ahova a középfokú szoftveresre járam, sza sokat nem vártam. kérdeztem gyakorlati oktatás ? hát az nincs, aztán kinyögte a csajszi hogy igazából csak arra van hogy a bringaszervizesként dolgozó emberkéknek legyen papírjuk, ha akarnak.


A második fajta érdekelne :) Nem vagyok egy nagy szorgalomkirály, de közepesre akkor is tudom az anyagot nulla tanulással, ha alszom órán... :D
Szabad tudnom hogy melyik szakmák voltak ezek?

#92
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem is akarok ezzel elhelyezkedni, csak kezdeni akarok valami hasznosat magammal amíg el nem kezdem az egyetemet. Néztem, de sport témakörhöz legközelebb álló képzés az a gyógymasszõr...

CNCzéstõl meg az jóisten mentsen meg engemet, a C++ meg a javascript is sok nekem.
Alapvetõen arra irányul a kérdés, hogy a képzések mennyire színvonalasak, tanulni kell-e mint a gép, vagy azért végig lehet csinálni félgõzzel.


én jártam vagy 5 tanfolyamra, alapvetõen 2 féle volt

1. az említett munkaügyis. kb qrvára nem kell tanulni, de a tanulótársak (és részben az oktatók) színvonala miatt ha akarsz se tudsz.

2, leadják rendesen az anyagot (bár soxor tök elavult) a vizsgákat nem veszik komolyan, kb úgy vannak vele a saját pénzed, magadat kúrod át ha füzetbõl vizsgázol, de ha érdekel akkor tudsz hasznos infókhoz jutni.

de egyszer pl felhívtam egy -okj kerékpárszerelõ tanfolyamot szervezõ céget- bár sokat nem váram mert pony az volt ahova a középfokú szoftveresre járam, sza sokat nem vártam. kérdeztem gyakorlati oktatás ? hát az nincs, aztán kinyögte a csajszi hogy igazából csak arra van hogy a bringaszervizesként dolgozó emberkéknek legyen papírjuk, ha akarnak.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#93
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Én mindenhol azt olvasom, hogy az okj nem ér semmit. Pont cnc témában olvastam, hogym nem értik az emberek, hogy hiányszakma és még sem tudnak elhelyezkedni. Mo-n mindenhol 5 éves gyakorlattal hírdetik az állásokat...


Nem is akarok ezzel elhelyezkedni, csak kezdeni akarok valami hasznosat magammal amíg el nem kezdem az egyetemet. Néztem, de sport témakörhöz legközelebb álló képzés az a gyógymasszõr...

CNCzéstõl meg az jóisten mentsen meg engemet, a C++ meg a javascript is sok nekem.
Alapvetõen arra irányul a kérdés, hogy a képzések mennyire színvonalasak, tanulni kell-e mint a gép, vagy azért végig lehet csinálni félgõzzel.

#94
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Én mindenhol azt olvasom, hogy az okj nem ér semmit. Pont cnc témában olvastam, hogym nem értik az emberek, hogy hiányszakma és még sem tudnak elhelyezkedni. Mo-n mindenhol 5 éves gyakorlattal hírdetik az állásokat...


igazából amúgy sztem spec ez az a szakma amit, nem lehet 6-8 hónap alatt a 0-ról megtanulni. még ha jó az oktató cég és akar is valaki tanulni akkor is elég necces. ez fokozva x % , munkaügyi központ által feltöltött létszámmal, kb lehetetlen.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#95
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Én mindenhol azt olvasom, hogy az okj nem ér semmit. Pont cnc témában olvastam, hogym nem értik az emberek, hogy hiányszakma és még sem tudnak elhelyezkedni. Mo-n mindenhol 5 éves gyakorlattal hírdetik az állásokat...


Errõl jut eszembe. Neked mi a foglalkozásod? Csak azért, mert szinte mindenkirõl lehet tudni itt, hogy mihez ért, de rólad nem tudni semmit.


A sebesség mindent megold.

 


#96
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Én mindenhol azt olvasom, hogy az okj nem ér semmit. Pont cnc témában olvastam, hogym nem értik az emberek, hogy hiányszakma és még sem tudnak elhelyezkedni. Mo-n mindenhol 5 éves gyakorlattal hírdetik az állásokat...

#97
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
de mondjuk a mûszakis cuccok két évesek szoktak lenni. és önmagukban kevesek.
(kezdõ gépgyártástechnikus haver reménytelen munkakeresése valamint több éve gürcölõ unokatesó szintén ilyen téren)

#98
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nosakkorkérem.
Jár itt valaki OKJ-s képzésre? Tapasztalatok?

Mert az a helyzet hogy a nemlétezõ szertornászmúltam és a nagyon is létezõ labdajáték-utálatom miatt csak jövõre lesz egy épkézláb testnevelés érettségim, amivel felvesznek a TF-re. De addig sem szeretném lógatni a fszm a levegõben, meg hát persze a tanulói jogviszony sem jönne rosszul.
Valami egy éves, iskolarendszerû képzésben gondolkozom...


és mire vagy kiváncsi ?

van egy csomó (fõleg amiket a munakügyisek támogatnak) ami csak papírt ad , meg amig ott vagy addig se kell fûteni otthon. aztán van amelyik ér is vmit.

én pl, ha most lenne felesleges 3 kilóm, beneveznék egy cnc-s cuccra.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#99
kiskubai

kiskubai

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.925 hozzászólás
Nosakkorkérem.
Jár itt valaki OKJ-s képzésre? Tapasztalatok?

Mert az a helyzet hogy a nemlétezõ szertornászmúltam és a nagyon is létezõ labdajáték-utálatom miatt csak jövõre lesz egy épkézláb testnevelés érettségim, amivel felvesznek a TF-re. De addig sem szeretném lógatni a fszm a levegõben, meg hát persze a tanulói jogviszony sem jönne rosszul.
Valami egy éves, iskolarendszerû képzésben gondolkozom...

#100
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
így már világos, köszönöm.