Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#101
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
amit az egyetem utal neked, az a bankszámládra megy egybõl, nem a neptunra.

1. neptun/pénzügyek/befizetés - itt mindent hagysz ahogy van, és megnézed mennyi az egyenleged. alul vannak azok, amit be kell fizetni - a nem teljesített tételeket nézd. ha van annyi egyenleged, hogy befizesd, akkor a befizet mezõt kell bepipálni. majd alul tovább gomb és örülni. (vagy a lehetõségeknél van olyan, hogy befizetés..)

2. ha nincs egyenleged, akkor a linkelt KTH-s oldal alapján utalsz át a te gyûjtõszámládra (megjegyzésbe "NK-neptunkodod" fontos!), vársz 3-5 napot míg jóváírjá, majd 1. pont.

#102
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
ha jól értem valamennyi pénzem van bent a rendszer még egyszeri kiutalásként, és abból akarnék pótpótzh költséget befizetni.
én úgy tudom valahol lehet, de a pénzügyek, befizetés alatt nem megy. pedig ott kilistázza mint befizetésre váró tétel.

#103
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
neptunra akarsz utalni?
vagy iv (és hasonló tételeket) befizetni?:)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#104
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
kösz :D

#105
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Szerintem neptunon keresztül nem is lehet utalni. Én neten Netbankáron keresztül utaltam. Nem tudom melyik egyetemrõl van szó, de lakhelyedbõl ítélve lehet BME. Itt megtalálod a bankszámlaszámot és mit hogy kell.
"Ride today, heal tomorrow"

#106
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
valaki leírna nekem egy neptunos befizetés menetet?

már a második pontnál elakadtam a fizetés mód választásnál meg a gyûjtõszámláknál. az mi az? miért nem enged választást? (ha a továbbra nyomok akkor kiírja, hogy válasszak lehetõséget de nem listáz ki egy darab lehetõséget se) hol állítom be? miért nem találok ilyet a pénzügyek alatt?

#107
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Köszi! Ezt a matek tanulást nem vettem elég komolyan és meg is buktam az elsõ vizsgán:D Következõ csak fog menni.
"Ride today, heal tomorrow"

#108
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
abban a félévben kapod meg a krediteket amelyikben teljesítetted a tárgyat. most meg bukod.

#109
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Az lenne a kérdésem, hogy ha véletlenül nem nem sikerülne valamibõl megszerezni a kreditet és azt felveszem következõ félévben CV-sre akkor az a kreditpont melyik félévhez fog tartozni? Ahova a CV-st felvettem?
"Ride today, heal tomorrow"

#110
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Ha jól emlékszem arra, h hova jársz, akkor az ETR-ben alul található kredites átlag alapján :)


köszi.

#111
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

210 kredit. pont.
Afelett ha több lesz ki kell fizetni, mintha nem teljesített tárgy lenne... ezzel is érdemes kalkulálni...


Nem. 210 kredit +10%-ot enged. Ami afölött van, nha azért kell kreditenként 2 vagy 3ezret fizetni, miután végzel a BSc/MSc képzéssel.

#112
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég

Dormi: ilyenrõl mi nem még nem is hallottunk, csak hogy hány félévet...:-O

stp1: 10 kredit erejéig van benne, igen...


210 kredit. pont.
Afelett ha több lesz ki kell fizetni, mintha nem teljesített tárgy lenne... ezzel is érdemes kalkulálni...

#113
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Ösztöndíjamat melyik átlag alapján ítélik meg? Hagyományos átlag vagy kredites átlag?


Ha jól emlékszem arra, h hova jársz, akkor az ETR-ben alul található kredites átlag alapján :)

#114
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Dave, ennek nezz utana, mert a BME-n is van ilyen. Nalunk a regi kepzesben ha jol emlekszem valami 300 + 60 folvett kreditet fizetett az allam, afolott mar ment sajat zsebbol.

#115
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Dormi: ilyenrõl mi nem még nem is hallottunk, csak hogy hány félévet...:-O

stp1: 10 kredit erejéig van benne, igen...

#116
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
de ezeket a gazdasági tárgyakat egyszer úgyis teljesíteni kellene, ergo benne van a 210ben. szabválok 2 kredit, abból se jönne ki túl sok plusz.

nekem elég gyalázatosra sikerült az elsõ félév, remélem a 3 vizsgám meglesz valahogy. mechával krva 3% miatt megcsúsztam, ami majd megy tovább gépelemekre is...

#117
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

nálunk hivatalosan 30 kredit egy félév (szumma 210 kell a 7-8-x félév alatt) a tanterv szerint, ennyivel is osztanak le. tehát szumma(érdemjegy*kredit) per 30. (feltéve, ha az érdemjegy =>2)

golya: van ilyen index is, de azt nem ösztöndíjindexnek hívják, hanem talán súlyozott tanulmányinak. az ösztöndíjnál egy egységes konstans a nevezõ.
(gondolj bele: felveszek 20 kreditet, ebbõl 10 kredit félévközis, röhögve megcsinálós meg 2 könnyû vizsga. egész félévben kb semmit nem csinálok, de megcsinálok mindent 4-5-re - a te képleted szerint lesz egy ~4.5-es ösztöndíjindexem, ami a VIK-en pl 40 rugó per hó. valaki meg felvesz 40 kreditet, megcsinál 37et 3.0 körüli átlaggal és lóf*sz ösztöndíjindexe lesze - pedig többet dolgozott, sokkal...)

(nekem elõzõ félévben durván 2 félév anyagát kellett megcsinálnom. alig jártam le sörözni, buliról szó sem lehetett, rengeteget tanultam - a végén 43 kreditet sikerült megcsinálni a felvett 50-bõl, 4.43-as ösztöndíjindex-el. ez most 33k/hó volt, elég szép summa - pedig a jegyeim átlaga 2.7-2.8 körül mozog, nagyrészt 2-3-t értem el.)

de itt minden teljesített tárgyat beleszámolhatsz - nem egy olyan embert ismerek, aki csak azért maradt bent és lett másodéves a BME-n, mert 4-5 gazdasági-humán tárgyat (ergonómia, pszicho, stb - mind félévközis és 4-5re telejsíthetõek) meg pár szabvált (találmányok és érdekességek, gyógyfürdõk - kb lóf*sz tárgyak, de 2-4 kredit) megcsinált, ezekbõl lett meg az n*15-je tavaszra meg az átlaga a kolihoz+ösztöndíjhoz...

én most számoltam - két félévközis tárgy meg 1 vizsga után már 2.26 az ösztöndíjindexem. és még van 3 vizsgám (15 kredit)...mindezt úgy, hogy 2 tárgynál qrvanagy mázlim volt (gyakvez kb sz*rt az egész kiszéhás buliba és mindenki 4-5ös lett nála év végén:D meg a vizsgán a jó tétel), a harmadik meg nem volt különösebben megterhelõ, csak sokat kellett rizsálni...


Ez mind szép és jó, de az állam 210 kredit + 10% vagy is 231 kreditet támogat kb.

#118
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Ösztöndíjamat melyik átlag alapján ítélik meg? Hagyományos átlag vagy kredites átlag?

#119
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nálunk hivatalosan 30 kredit egy félév (szumma 210 kell a 7-8-x félév alatt) a tanterv szerint, ennyivel is osztanak le. tehát szumma(érdemjegy*kredit) per 30. (feltéve, ha az érdemjegy =>2)

golya: van ilyen index is, de azt nem ösztöndíjindexnek hívják, hanem talán súlyozott tanulmányinak. az ösztöndíjnál egy egységes konstans a nevezõ.
(gondolj bele: felveszek 20 kreditet, ebbõl 10 kredit félévközis, röhögve megcsinálós meg 2 könnyû vizsga. egész félévben kb semmit nem csinálok, de megcsinálok mindent 4-5-re - a te képleted szerint lesz egy ~4.5-es ösztöndíjindexem, ami a VIK-en pl 40 rugó per hó. valaki meg felvesz 40 kreditet, megcsinál 37et 3.0 körüli átlaggal és lóf*sz ösztöndíjindexe lesze - pedig többet dolgozott, sokkal...)

(nekem elõzõ félévben durván 2 félév anyagát kellett megcsinálnom. alig jártam le sörözni, buliról szó sem lehetett, rengeteget tanultam - a végén 43 kreditet sikerült megcsinálni a felvett 50-bõl, 4.43-as ösztöndíjindex-el. ez most 33k/hó volt, elég szép summa - pedig a jegyeim átlaga 2.7-2.8 körül mozog, nagyrészt 2-3-t értem el.)

de itt minden teljesített tárgyat beleszámolhatsz - nem egy olyan embert ismerek, aki csak azért maradt bent és lett másodéves a BME-n, mert 4-5 gazdasági-humán tárgyat (ergonómia, pszicho, stb - mind félévközis és 4-5re telejsíthetõek) meg pár szabvált (találmányok és érdekességek, gyógyfürdõk - kb lóf*sz tárgyak, de 2-4 kredit) megcsinált, ezekbõl lett meg az n*15-je tavaszra meg az átlaga a kolihoz+ösztöndíjhoz...

én most számoltam - két félévközis tárgy meg 1 vizsga után már 2.26 az ösztöndíjindexem. és még van 3 vizsgám (15 kredit)...mindezt úgy, hogy 2 tárgynál qrvanagy mázlim volt (gyakvez kb sz*rt az egész kiszéhás buliba és mindenki 4-5ös lett nála év végén:D meg a vizsgán a jó tétel), a harmadik meg nem volt különösebben megterhelõ, csak sokat kellett rizsálni...

#120
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
kreditindex=szum(tantárgy kredit *jegy( a karó az értelemszerûen nulla))/ felvett kredit.

ha felvettél 30-at de 27-et csináltál meg akkor 30-al oszlik. ha 43-at vettél fel akkor annyival. azt nem tudom akkor mi van ha én 43-at veszek fel de mondjuk 40-et teljesítek:confused: