Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#401
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ez alatt nem a GTK-t érted, ugye?

#402
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
vége lett a fõiskolás pályafutásomnak...
kiiratkoztam.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#403
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

keszthelyen ezek vannak - bsc képzésben
http://felveteli.geo...14/102/lang,hu/

a gödöllö a biztos a másikra nem emléxem csak rémlik hogy az van még egy helyen

gondolkoztan rajta amíg csak sopronban volt természetvédelm mérnök képzés, ez meg volt itt közel is. és akkor volt még vhol
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#404
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

szerintem sincs máshol.
vadgazda mérnök van még gödöllön meg tán keszthelyen.

keszthelyen ezek vannak - bsc képzésben
http://felveteli.geo...14/102/lang,hu/

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#405
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Úgy tudom az országban az erdõmérnök képzés kizárólag Sopronban zajlik. Ha van is máshol ilyen képzés az nem túl nagy múltra (max. 1-2 év) tekinthet vissza, tehát a soproni a legjobb. És nem hazafelé beszélek, nem szeretem az erdõmérnököket :D

szerintem sincs máshol.

vadgazda mérnök van még gödöllön meg tán keszthelyen.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#406
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Úgy tudom az országban az erdõmérnök képzés kizárólag Sopronban zajlik. Ha van is máshol ilyen képzés az nem túl nagy múltra (max. 1-2 év) tekinthet vissza, tehát a soproni a legjobb. És nem hazafelé beszélek, nem szeretem az erdõmérnököket :D
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#407
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
Köszönöm a válaszaitokat. Konkrét kérdés nélkül is leírtátok azt ami igazából foglalkoztat. Mégpedig hogy nem embertelenül nehéz :)
Sopronba szeretnék elsõsorban jelentkezni bár úgy tudom az országban van még ilyen szak.
Késõbb amennyiben lesz kérdésem igyekszem konkrétabban feltenni.
Köszönöm a válaszokat s a továbbiakban is szívesen veszem az ilyen hozzászólásokat.

#408
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Mester: kiindulva a mérnöki szóból, nem lehet túl könnyû, de emberi tárgyak embereknek :) Én építõmérnökin vagyok és ami nálunk a nyíró tárgy, nekem az fekszik. Realtíve kinek mi a nehéz. Én nem tudnék beseggelni több száz oldal római jogot pl. :D A reál tárgyak közelebb állnak hozzám.
Ha napi 2 órára odateszed magad a tanulnivaló elé, akkor megcsinálható bármilyen mérnöki szerintem és nem fog rád gyûlni a tanulnivaló sem. Csapj bele és meglátod, hogy mi újság ;)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#409
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Mester, ha konkrét kérdéseket írsz esetleg tudok válaszolni (elvégre erdõmérnöki karon dolgozom). A nehézségrõl: pénteken írattam 5-öd erdõmérnökökkel erdészeti genetika zh-t, van ott 1-2 olyan, akinek nem adnék diplomát és mégis elvégezi, szóval nem teljesíthetetlen. Van 1-2-3... szivatós tárgy (fõleg szakmába vágók), de ilyen hol nincs.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#410
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
Értem. Nos amennyiben bárkinek lenne olyan hallomásból hogy pl ismerõsöm szerint... vagy azt hallottam ez... ilyen vagy olyan... esetleg szerintem ez ... ilyen vagy olyan... Erre is kíváncsi vagyok.

#411
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

:D
Rendben igaz elgépeltem.
Szóval volt aki szerint nem olyan nehéz, és pl unokatesóm szerint aki agrár részen van azt mondta nehéz. Ezért írtam hogy érdekel ki mi tud errõl.
Úgy vagyok vele mivel egyetem már nem egy gimis szint. Feljebb van annál. Viszont mindent meglehet tanulni.
A lényeg még mindig, hogy véleményre vagyok kíváncsi ki mit tud errõl a szakképzésrõl. ( esetleg buktatóira is kíváncsi vagyok ha tud bárki ilyet mondani)
Nekem faipari végzettségem van így nem áll távol tõlem. S szeretnék erdészettel foglalkozni a képzés után.

persze mindent meg lehet tanulni, meg relatív kinek mi nehéz.
agráros u.tesó véleménye azért megalapozott szvsz.
lehet hasonlóság a 2 képzés közt csak itt fajokról tanulsz nem fajtákról , meg nem nagyüzemi kukorica termesztésrõl, hanem nagyüzemi bükkfa termesztésrõl, meg szarvasmarha helyett szarvas nevelde :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#412
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
:D
Rendben igaz elgépeltem.
Szóval volt aki szerint nem olyan nehéz, és pl unokatesóm szerint aki agrár részen van azt mondta nehéz. Ezért írtam hogy érdekel ki mi tud errõl.
Úgy vagyok vele mivel egyetem már nem egy gimis szint. Feljebb van annál. Viszont mindent meglehet tanulni.
A lényeg még mindig, hogy véleményre vagyok kíváncsi ki mit tud errõl a szakképzésrõl. ( esetleg buktatóira is kíváncsi vagyok ha tud bárki ilyet mondani)
Nekem faipari végzettségem van így nem áll távol tõlem. S szeretnék erdészettel foglalkozni a képzés után.

#413
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Szeretnék érdeklõdni hogy mit tudtok az erdõmérnöki képzésrõl?
Szeretnék jelentkezni csak ugye némi infó, mert volt aki szerint jó van aki szerint nehéz.
Ezért kérek segítséget. Már utánanéztem, viszont érdekel a szubjektív vélemény is. Vagyis egyedi véleményetek is.


ezt elmagyaráznád hogy van ? a 2 dolog nem kizárja egymást, hanem attól lesz jó hogy nem büfészak. amúgy abban biztos lehetsz hogy nem könnyû.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#414
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
Szeretnék érdeklõdni hogy mit tudtok az erdõmérnöki képzésrõl?
Szeretnék jelentkezni csak ugye némi infó, mert volt aki szerint jó van aki szerint nehéz.
Ezért kérek segítséget. Már utánanéztem, viszont érdekel a szubjektív vélemény is. Vagyis egyedi véleményetek is.

#415
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

tisztelt hallgató! Tájékoztatjuk, hogy villamosmérnöki szak, alapképzés (5n-a7) képzésén a 'bmegt47a001-látás, nyelv, emlékezet' tárgyhoz tartozó évközi jegy eredményére jeles (bejegyzés dátuma: 2009.12.11.) lett beírva 2009.12.11. Napon! Módosító: Kocsis gábor


:D:d:d

#416
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Bálint, ki a srác?:)

igazából nálunk is eddig egy labort élveztem idén anyagtudományból - amikor én nyújthattam a kis alumíniumlapocskát, marathattam le, ilyesmi...az öszes többin be kell vágni elõtte a segédletet, a laborvezetõ csinál valami mérést, én meg majd írjak róla jegyzõkönyvet...

programozás még az igazán nevetséges. nem túl nehéz a házi, én 0 tudással megírtam 2 este alatt a programot. de kitalálta a tanár (Vitéz...), hogy mivel az IIT-n csináltak ilyen C-s tsztelõ rendszert, ezért használjuk azt. csak akkor adhatjuk le a gyakvezérnek és védhetjük meg a programunkat, ha a C-Porta elfogadta. megírták olyanok jó elõre a programot, akik évek óta programoznak és az iparnak fejlesztenek - nem fogadta el. megírták még 3 nyelven, másképp, csináltak olyat, ami a bemenõ adatfolyamot MySQL-be rakja és az óriási, random adatsoroka is ugyanaz jött ki mindegyik programmal.

kiderült, hibás a tesztadatsor. lett új adatsor, megint csak hibás mindenki programja, míg nem egy kollega poénból felcserélt egy relációs jelet - elfogadta. sikerült felcserélni a megoldóprogramban a legkevesebb/legtöbb szavakat. ez volt most vasánap estig, házi leadás most kedd. sokan már 1 hónapja ezzel szívnak, mert idegesíti õket. de a tanár csak vonogatja a vállát. (errõl készült napirajz is, >itt ni.<)

meguntuk, megírtuk a dokumentációt, csináltunk tesztadatsort, és vasárnap este elküldtem a gyakvezéremnek, hogy ez van, egy darab relációsjelben különbözik a feltöltött és a beadott programom. hétfõ estig semmi válasz, de hopp: a tanár elismerte, hogy szar a tesztadatsor, lesz új, és ki van tolva 1 héttel a határidõ. hétfõ este elküldök neki mindent emailben a hivatalos mailcímére, visszaigazolósat - el se olvasta máig a levelet, pedig a tárgya is elég beszédes volt.:D

kedden le akartam adni gyakorlaton - be volt dugulva a Budaörsi út, 10 percet késtem, a gyakvezér már sehol (2 órás gyakorlatunk lett volna), mivelhogy "hát itt volt, de csak a Peti tudta beadni a programot, õ beadta, aztán hazament a gyakvezér, minek tartson már gyakorlatot. de küldjük el neki mailben, jó lesz az, vagy jövõ héten adjuk le." tökjó. kedd este lett új adatsor, arra jól lefutott a programom, meg amit írtunk haverral neki, az is.

azóta 5 emailt írtam a gyakvezérnek, haver is párat, hogy ez így oké-e, be kell e mennünk jövõ héten megvédeni a programot, vagy valami - szart válaszolni. ugyanígy szart válaszolni az összes többi gyakvezér bármilyen kérdésre - pedig talán jogosan elvárhatnám,hogy ha pénteki ZH-ra egy hétre rá pótZH van, akkor szerdán talán megtudjam az eredményt...

digitbõl is ledarálta Arató az anyagot - logikus, egyszerû, a könyvben benne van. aztán jött egy másik tanár, belement mindenféle qrvabonyolult dolgokba, nem magyaráz, hadar, nem használja a mikroportot a 600 fõs elõadóban. kiderül, hogy az általa leadott anyag lesz a vizsga nagy része - senkinek nincs jó jegyzete, lehetetlen volt jegyzetelni. írásbeli, nyomtatott anyag megint csak nincs....7 kredites tárgy, és a vizsgán olyat kérdeznek, amihez ha kérünk elõtte valami jegyzetet vagy legalább egy könyvcímet, akkor annyi a válasz, hogy "hát nézz körül a könyvtárban".

droidképzés, az. a gyakorlatok is elméletrõl szólnak, nulla kreativitást igényelnek...

#417
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

... a tanáron rendesek, segítõkészek, viszont szigoruak is....

Kik vannak a tanáron? :)


A sebesség mindent megold.

 


#418
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Miskolcin is vagy f.sszopás kétpofára, de mindent meg lehet csinálni, részt lehet vennni a dolgokban, a tanáron rendesek, segítõkészek, viszont szigoruak is....

Villamosmérnökin meg gépészen nem tom így van-e de nálunk Anyagmérnökin így van

A szigorúsággal nincs baj, el is várom, hogy megköveteljenek egy tudásszintet, szó se róla. De pl az nem tudom milyen hozzájárás, hogy a konzulensét nem tudja elérni az ember október óta, emilre baszik válaszolni stb. 10kredites tárgynál. szerencsére ez engem egyelõre nem érint.
viszont annak ellenére, hogy ez "bfészak" -gazdálkodás+menedzsment- egy srác, aki nem hülye, emelt 5 közgáz érettségivel rendelkezik és 4x húzták meg mikroökonómiából. ja dave, illyéses volt:) szóval ezért van elegem ebbõl a helybõl.

#419
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Miskolcin is vagy f.sszopás kétpofára, de mindent meg lehet csinálni, részt lehet vennni a dolgokban, a tanáron rendesek, segítõkészek, viszont szigoruak is....

Villamosmérnökin meg gépészen nem tom így van-e de nálunk Anyagmérnökin így van

#420
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
fszom!
év elején nem lehetett felvenni egy tárgyat reghéten ezér felvettük ugyanazt a tárgyat csak két kreditér. aztán szoltunk hogy így nem jo nekünk a 3kredites kell. ok. köv hetekben kérvények hogy egyikrõl lejelentkezni másikra feljelentkezni. 2kreditesrõl lejelentkeztettek. másikra átraktak. meg írtak egy mailt hogy nem tudtak átrakni a 3kreditesre mer nincs férõhely. mondom az érdekes mer rajt vagyok. innentõl nem is foglalkoztam vele. most meg venném fel a vizsgákat és nincs is ilyen tárgyam neptun szerint. vaaaaa! kth rulez. és persze noreply-os emailcimekrõl irogatnak nehogy el lehessen érni õket.
remélem még ilyenkor van jogosultságok tárgyfelvételhez. különben hisztizni fogok!