Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#361
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
A szomszédunkban egy srác tavaly végzett olajmérnöként, azóta németországba dolgozik.Tényleg nagyon kevesen tudják befejezni, nem is tudom hány emberbõl csak 5-6 végez.Az meg hogy egy "kicsit" nehéz az jó is mert a sok láma legalább kiesik.Tesóm villamosmérnökire jár, még van egy éve és hát onnan is a hülyék egybõl kiestek.

#362
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
koca: csak ajánlás volt, de délután írtam is egy postot, csak nem küldte el a gép ezek szerint...:(

gimiben matekból végig 5ös voltam, emelt érettségi 90%os. utolsó évben majdnem szó szerint azt vettük, amit nálunk matekA1-en/anál1-en oktatnak - gimiben simán ment, most meg szopóág.:D

prog: ha jól megy (nálunk C az elsõ félév, C++ a második félév infón, C# csak szabadon választott van, ha jól tudom. pascallal kiröhögnek:D), akkor a (BME-s) mérnökinfón ezzel nem lesz gondod.

szerintem nézd meg a tanterveket, a tárgyak leírását, esetleg tanszéki honlapokat (elõadások anyaga sok helyen fent van), aztán azok után dönts..:)

#363
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás

Én meg nem tudom hogy milyen szakra menek.Infó szakon tanultam.Mérnök informatikus vagy olajmérnök között vacilálok mit írjak elõre.Olajmérnöknek szerintetek érdemes menni?Érdekelne is mert van benne infó is.Egyedül az ME-n van ilyen képzés az országban.
Ami a jelentkezést illeti én inkább postán küldöm.


én ezek közül az olajmérnökit választanám ;) Csak az ME-n van igen. alig végez rajta pár ember, aki jól tanul ott annak nagy valószínûséggel munkahelye is lesz.

Dave: ajánlásodról csak annyit mintha azt mondanád "ha ló nincs jó a szamár is". infón meg olajon gondolkodik a srác akkor, hogy a túróba jön ide az energetikai ami e 3 közül sztem a legszopóbb és az olajtól sokkal elméletibb is..

lol most látom hogy szóba jött az egyetemi matek vs érettségi matek :D
Nálunk anno az elsõ egyetemi matek elõadás elsõ felén azaz 50 perc alatt átdarálta a tanár a gimnáziumi anyagot és a 10 perc szünet kezdte is leadni a deriválást :)
persze aki gimibe megérti a matekot az nagyobb valószínûséggel az egyetemen is fel fogja fogni az adást, de azért messze menõ következtetést nem vonnék le.

#364
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás

ha már olajmérnök, akkor menjél energetikai mérnöknek - nálunk a BME-n elég jó szakkolijuk is van, rengeteg érdekes céghez/helyre mennek ki tapasztalatot gyûjteni, ahogy hallom néhányuk elbeszélésébõl...

mérnökinfó nálunk szopás, ha nem vagy -középsulis szinten- nagyon erõs matekból és programozásból, de mindemellett persze az erõs fizika sem árt.

villamosmérnök esetleg? az is nagy szopás..:D

Hát a programozás elég jól megy.Nagy szerencsénk volt a mi évfolyamunknak mert a suliba mi voltunk az elsõ osztály aki már C nyelvet tanul.11-be C++ -t tanultunk idén pedig C#-ot.Ha pascalt kezdünk el tanulni akkor avval nem sokat érünk.A többivel meg remélem nem lesz sok gond mert tavaly évvégén egy 4-esem lett(matek) most félévre sikerült azt is felvinni 5-re.

#365
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Személy szerint 1-est még nem írtam el jobb jegyre. Ellenkezõ esetben már fordult elõ, mivel a delikvensek kaptak megajánlott jegyet, csak ezt a prof elfelejtette mondani, így én a vizsgán meg nem jelenteknek 1-est írtam be. Szóval szerintem kicsi az esélye, maximum ha Kovács Istvánnak hívnak és van belõle 70 a suliban.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#366
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Úgy. Igazából azért ültem be a vizsgára, mert ez volt az utolsó nem-UV idõpont, de nagyjából egyszer olvastam át az anyagot elõzõ este, így IQ-ból voltam kénytelen írni. Írtam mindent, ami eszembe jutott, de nem gondoltam, hogy lesz belõle vmi értékelhetõ, ezért meglepõ volt az eredmény, és jó lenne, ha nem elírás lenne, érted. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#367
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Amúgy jól veszem ki a szitut, hogy azért akarsz "reklamálni", mert elégtelenre számítottál és mást írtak be?

#368
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Majd szépen fogok rá mosolyogni. :) Persze az lenne az igazi, ha nem írták volna el. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#369
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
Nekem az a tapasztalatom, hogy ügyintézõtõl függ.
Ha boszorkány, akkor minden a Te hibád, ha kedves akkor nem lesz gond :)

#370
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
És, ha emiatt nem tudok UV-re jelentkezni, akkor az azért nem az én saram, nem? Mindenesetre eltettem az értesítõt, meg készítettem screenshotot, és lementettem a komplett oldalt is. Biztos, ami biztos. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#371
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
simán.
bármi lehet :D

#372
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Olyan van, hogy az ETR-be tévesen vezetnek fel érdemjegyet? Szal, hogy elírják?

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#373
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Én meg nem tudom hogy milyen szakra menek.Infó szakon tanultam.Mérnök informatikus vagy olajmérnök között vacilálok mit írjak elõre.


ha már olajmérnök, akkor menjél energetikai mérnöknek - nálunk a BME-n elég jó szakkolijuk is van, rengeteg érdekes céghez/helyre mennek ki tapasztalatot gyûjteni, ahogy hallom néhányuk elbeszélésébõl...

mérnökinfó nálunk szopás, ha nem vagy -középsulis szinten- nagyon erõs matekból és programozásból, de mindemellett persze az erõs fizika sem árt.

villamosmérnök esetleg? az is nagy szopás..:D

#374
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

Ez úgy van hogy szemináriumból kapod és így nem mehetsz vizsgázni?


Ezt konkrétan a gyakvezetõ tanárnak kell(ene) feltennie az évközben elért pontok alapján. 50-bõl 25 kéne az aláíráshoz ami a vizsgára bocsáthatóságot is jelenti.

A gond abból jött hogy a tanár "elfelejtette" feltenni ezeket idõben majd pedig a neptun nem nagyon akarta megjeleníteni az eredményeket miután felkerültek.
Bár most a tárgyfelvétel alatt egyszer sem fagyott ki, ami ritka dolog erre felé.:)

#375
Hotte

Hotte

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 478 hozzászólás

"aláírás megtagadva"

Ez úgy van hogy szemináriumból kapod és így nem mehetsz vizsgázni?
http://tanitonenijeg...i.blogspot.com/

'Alles easy, no problem.' Hotte

#376
Robooo

Robooo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 385 hozzászólás

BTANL40004-K4 - Language Test Construction and Evaluation

Félév:2009/10/1
Bejegyzés tipusa:Gyakorlati jegy
Jegy:Jeles (5)
Bejegyzés idõpontja:2009.12.09. 22:51:17
Beírás idõpontja:2010.01.17. 22:51:17L

Én ma szerettem a N.E.P.T.U.N.-t :)



Én decemberben 2 nappal a matek vizsga elõtt kaptam a neptun üzenetet hogy "aláírás megtagadva".:) Mondjuk nem ezért nem lett meg de pl a csoportársak egy része szívott emiatt...

Repasibalint én 5-sel érettségiztem matekból középszinten és az elsõ félév alatt elég nyílvánvalóvá vált hogy amit középsuliban tanítottak az kb sz@rt sem ér.../Bánki gépészmérnökszak/

#377
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Én meg nem tudom hogy milyen szakra menek.Infó szakon tanultam.Mérnök informatikus vagy olajmérnök között vacilálok mit írjak elõre.Olajmérnöknek szerintetek érdemes menni?Érdekelne is mert van benne infó is.Egyedül az ME-n van ilyen képzés az országban.
Ami a jelentkezést illeti én inkább postán küldöm.

#378
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

dicsekednék a félévimmel:töri és tesi 4-es,matek 3-as,a többi 5-ös:D a tesinek örülök mert csak szertornázunk,az meg nem kimondottan az erõsségem.de a matek az valóban szégyen és gyalázat,nevelõ célzattal kaptam,évvégén kellene elõrehozottan középszinten érettségizni belõle.


én is 3as lettem matekból. és én nagyon örültem neki... :o
és sokan irigyeltek érte :P
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#379
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
dicsekednék a félévimmel:töri és tesi 4-es,matek 3-as,a többi 5-ös:D a tesinek örülök mert csak szertornázunk,az meg nem kimondottan az erõsségem.de a matek az valóban szégyen és gyalázat,nevelõ célzattal kaptam,évvégén kellene elõrehozottan középszinten érettségizni belõle.

#380
Hotte

Hotte

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 478 hozzászólás
BTANL40004-K4 - Language Test Construction and Evaluation

Félév:2009/10/1
Bejegyzés tipusa:Gyakorlati jegy
Jegy:Jeles (5)
Bejegyzés idõpontja:2009.12.09. 22:51:17
Beírás idõpontja:2010.01.17. 22:51:17L

Én ma szerettem a N.E.P.T.U.N.-t :)
http://tanitonenijeg...i.blogspot.com/

'Alles easy, no problem.' Hotte