Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#421
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

na jó, de érted, csak a kisteszteken. holnap zéhá, _papíron_ kell programoznunk - 2 ponttól (egy jó példa megoldása is kell, nem elég a részpontok. max. 6 pont.) megy át, 2.9-tõl kapok 4-est egészen 5.0-ig.

az 5-ös elég távoli, ahhoz már 5.1 pontot kell írnom, ami a felsõbbévesek elmondása alapján nem egyszerû annak, aki nem programoz aktívan 2-3 éve és látott már sokféle példát...:(

lehet sírni mindenen, a színvonalon is. a mostani képzéssel igazából az a baj, hogy csak seggelsz, seggelsz, seggelsz. nincsenek általában olyan "projektek", amiben tevékenyen részt kellene venni, el kellene gondolkodni rajta, saját ötlettel elõállni. ez a kurvanagy probléma. droidképzés felsõfokon. bme-n ráadásul súlyosbítva azzal, hogy nem segítõkészek, sõt sok tanár kifejezetten rosszindulatú. sajnos. nekünk iszonyat csalódás ez a hely, ha most nem jön össze egy-két tantárgy, elmegyünk máshová.õszintén szólva nincs kedvem szopni itt a faszt, plusz fizetni egy tárgyért 3x-4x, mert tréfás zéhákat iratnak az órai példákhoz képest.
na dühöngõ off.
azért szopjanak lovat, és a lóbré üsse ki a fogukat.
mára ennyi
dohdohdoh

#422
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

nem rossz arány a villamosmérnököknél szerintem.


na jó, de érted, csak a kisteszteken. holnap zéhá, _papíron_ kell programoznunk - 2 ponttól (egy jó példa megoldása is kell, nem elég a részpontok. max. 6 pont.) megy át, 2.9-tõl kapok 4-est egészen 5.0-ig.

az 5-ös elég távoli, ahhoz már 5.1 pontot kell írnom, ami a felsõbbévesek elmondása alapján nem egyszerû annak, aki nem programoz aktívan 2-3 éve és látott már sokféle példát...:(

#423
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Jani
az általános menedzsment nem lesz simaliba, hiába kifutó tárgy.

Megoldom. :)

Már nincs lehetetlen elõttem, nap/fejezettel írom a szakdolgozatom. :)


A sebesség mindent megold.

 


#424
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

amúgy pont az ilyenek miatt tart ott az oktatás színvonala, ahol. egyetemre azért jöjjön, hogy tanuljon - lébecolni lehet otthon is, letölteni is, wowozni is..nem akarok felvágni, sõt, rendesen fosok is a vizsgáktól, de az, hogy programozásból csak a prog kisteszteken az évfolyam ~25%-a bukott meg, az azért elég gáz egy villamosmérnöki képzésen...

nem rossz arány a villamosmérnököknél szerintem.

mi 3,5 éve 80-an kezdtük a szakot, 6-an államvizsgáztak júniusban, most pedig asszem 15-en fogunk...

Jani
az általános menedzsment nem lesz simaliba, hiába kifutó tárgy.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#425
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

egy ismerõsöm azt mondta, épp az ilyen tantárgyak miatt ment egy bizonyos egyetemre. õt pont az alibitárgyak érdekelték :D érdekesen volt összerakva a gyerek :D


a könyv címe: Látás, nyelv, emlékezet (Typotex Kiadó, google books-on is fent van elvileg - ez a téma egy 10 oldal kb...a kulcsa az egésznek az, hogy nagyon szuggesztíven kell kérdezni, kihasználni a másik bizonytalanságát, és már a kérdéssel a szájába ültetni azt, amit igazából te akarsz hallani - eldöntendõ kérdések, ilyesmi...meg olyan dolgokra kérdezni, ami nem a központi dolog volt, és emlékezhet rá, hanem apró részletekre, mellékesnek tûnõ dolgokra. nekem ennyi maradt meg, de egy pszichológus vagy hozzáértõbb ember errõl sokkal többet tudna mondani..)

amúgy pont az ilyenek miatt tart ott az oktatás színvonala, ahol. egyetemre azért jöjjön, hogy tanuljon - lébecolni lehet otthon is, letölteni is, wowozni is..nem akarok felvágni, sõt, rendesen fosok is a vizsgáktól, de az, hogy programozásból csak a prog kisteszteken az évfolyam ~25%-a bukott meg, az azért elég gáz egy villamosmérnöki képzésen...pedig szerintem azért annyit minimum illene tudni fél év után, hogy mi a különbség az i++ meg a ++i között (még puskát is kaptunk év elején, amit használhattunk..), meg hogy egy egyszerû rekurzív fgv-t hogy kell visszaszámolni...lassan azért kezd beállni a tendencia, hogy ebbõl-abból szépen elhullik az évfolyam fele, és megy keresztre vagy felveszi jövõ õsszel a tárgyakat...

#426
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás

örömmel jelentem be, hogy Látás-Nyelv-Emlékezetbõl ötösöm lett. ajánlom mindenkinek, aki BME-s és fel kell vennie ilyen alibitárgyakat, hogy ezt válassza.

:D

(amúgy meg érdekes tárgy, jó dolgok vannak benne - optikai csalódások, hamis emlékek beültetése, illúziók, ilyenek...én elolvastam 2x is a könyvet mindkét zéhá elõtt, érdekes és kikapcsol a sok kockulásból.:)


ez a hamis emlékek beültetése érdekelne :D tudsz nekem vmi könyvcímet mondani, ami errõl ír? :D

egy ismerõsöm azt mondta, épp az ilyen tantárgyak miatt ment egy bizonyos egyetemre. õt pont az alibitárgyak érdekelték :D érdekesen volt összerakva a gyerek :D

#427
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
örömmel jelentem be, hogy Látás-Nyelv-Emlékezetbõl ötösöm lett. ajánlom mindenkinek, aki BME-s és fel kell vennie ilyen alibitárgyakat, hogy ezt válassza.

:D

(amúgy meg érdekes tárgy, jó dolgok vannak benne - optikai csalódások, hamis emlékek beültetése, illúziók, ilyenek...én elolvastam 2x is a könyvet mindkét zéhá elõtt, érdekes és kikapcsol a sok kockulásból.:)

#428
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás

Kösz a dícséretet, bár könnyen lehet, hogy tegnap láttad ott utoljára, mert cserélem a vázat.


OFF:

csak nem valami titán csoda lesz?

#429
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
ezt küldeném a BME-VIK IIT tanszékének, annak, aki kitalálta a C portát és legfõképp Vitéz Andrásnak!

#430
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Nálunk az a ritkaság ha kérdezni kell, mert általában meg mondják a zh idõpontjával együtt.


A sebesség mindent megold.

 


#431
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
mi se kérdeztük meg eddig, csak poénkodtunk vele, hogy megkérdezzük - nincs mit tenni, meg kell írni, aztán következõ elõadáson!gyakorlaton úgy is megmondják, hogy mikor van a pótZH, vagy éppenséggel fent van a tárgy honlapján a tematika. idén eddig egy pótZH-m volt (ez a legelsõ egyetmi zéhánk pótlása), meg egy majdnem lett, meg még talán egy lehet, de az ilyen alibi tárgyból, szóval nem para.:D

#432
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Biztos én voltam félresikerült diák, de sosem kérdeztem meg zh írás elõtt, hogy mikor lesz a pót zh. Mondjuk túl sok pót zh-t nem is kellett írnom, inkább a vizsgákat ismételtem az elején :)

Kösz a dícséretet, bár könnyen lehet, hogy tegnap láttad ott utoljára, mert cserélem a vázat.

Te mondtad. :D


A sebesség mindent megold.

 


#433
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Biztos én voltam félresikerült diák, de sosem kérdeztem meg zh írás elõtt, hogy mikor lesz a pót zh. Mondjuk túl sok pót zh-t nem is kellett írnom, inkább a vizsgákat ismételtem az elején :)

Kösz a dícséretet, bár könnyen lehet, hogy tegnap láttad ott utoljára, mert cserélem a vázat.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#434
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás

Ezek teljesen alap kérdések. Mi ebben az érdekes?
Az egyik lusta tanár csinálta azt, hogy annak, aki 5 perc után még bent volt felajánlotta, hogy 2est kaphat. Rá 5 percre aki bent volt annak 3-ast és még ez után aki bent volt annak 4-est. Végül csak két ember maradt bent és csak az övékét kellet kijavítani.


:D ez komoly :D

#435
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás

A levelezõsöket nem szívatom, úgyis csak az a lényeg, hogy meglegyen, a jegy nem fontos. Egyébként nem kis meglepetésemre általában jóval értelmesebben állnak a dologhoz, mint a legtöbb nappalis.

madve, te kérdezted, hogy ilyen hidegben is bringával járok?


igen én voltam :)!a bicódat is néztem már sokszor, nagyon szép grat!

#436
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nálunk rendesek voltak most a pótZH-n - fizikán az egyik tag direkt felhívta a figyelmet arra, hogy a grafikon nem nullából indul, így a válasz elég nehezen lehet "igen".:D számtud pótZH-n meg ültek kint a katedrán, olvasták a metropolt, aztán úgy 45 perc után (kb ennyi idõ volt megírni a zh-t..) elkezdtek körbejárni, katalógust írni, aztán visszaültek..

mondjuk egyetemi életünk legelsõ zh-jáb meg a tag (kerékpáros volt pedig, ott volt a cicanaci meg az spd rajta) akkora köcsög volt, hogy még bõven a feladatlap kiosztása elõtt az egyik srác kért egy zsepit a másiktól (de csak így mutatta, egy szót se szólt) erre a tag:
"-maga ott, a hoszúhajú. igen, maga. na húzzon haza de qrvagyorsan, mondtam, hogy ne pofázzanak, erre maga meg itt pofázik bakker, rohadt taknyos, majd kint kifújja az orrát. na takarodjon."

utána síri csend, és csak reménykedtünk, hogy a többi zh-n nem ilyenek lesznek...:D

#437
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A

Pár elhangzott kérdés a heti zh-k alatt:

- ha végeztem hazamehetek?
- mikor lesz a pót zh idõpont? (még a kezébe se adtam a feladatlapot)

Ezek teljesen alap kérdések. Mi ebben az érdekes?
Az egyik lusta tanár csinálta azt, hogy annak, aki 5 perc után még bent volt felajánlotta, hogy 2est kaphat. Rá 5 percre aki bent volt annak 3-ast és még ez után aki bent volt annak 4-est. Végül csak két ember maradt bent és csak az övékét kellet kijavítani.


A sebesség mindent megold.

 


#438
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás

- mikor lesz a pót zh idõpont? (még a kezébe se adtam a feladatlapot)


áh ez cseppet sem meglepõ. hány ilyet láttam anno. sokan le se ültek, csak megvárták a tanárt h megkérdezzék a pót zh idõpontját.

#439
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
A levelezõsöket nem szívatom, úgyis csak az a lényeg, hogy meglegyen, a jegy nem fontos. Egyébként nem kis meglepetésemre általában jóval értelmesebben állnak a dologhoz, mint a legtöbb nappalis.

madve, te kérdezted, hogy ilyen hidegben is bringával járok?

Pár elhangzott kérdés a heti zh-k alatt:
- az utolsó 2 kérdésre is válaszolni kell? :D (más jellegû kérdés volt mint a többi)
- ha végeztem hazamehetek?
- mikor lesz a pót zh idõpont? (még a kezébe se adtam a feladatlapot)
- ezt nekem kell aláírni vagy a tanárnak? (pontozott aláíráshely a zh végén)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#440
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
én tegnap nagyon felbosszantottam magam. kiosztja a tanár a technikadogát amit a többiek elsõ órában írtak, de én 5.-ben, mert mikulásoztunk. tehát a lényeg, hogy osztály egy része elsõ órában, a többi 5.-ben írt. Kiosztotta a dogát. 7 feladat. A második olyan, hogy elvileg leírtuk, gyakorlatilag senki füzetében nem volt :S . Az 5. meg nem is lett megemlítve! Megkéreztem a tanárt, konkrétan így: "És honnnan a francból szüljem ki a 2. feladatot?" Azt mondta tanultunk. Én meg magamban szidtam az anyját. A többiek, akik korábban írták, azok is szidták a tanár anyukáját, csak õk hangosan. Hogy azt valóban nem tanultuk. És nem volt képes elhinni. Mondjuk õ mondjuk sose tanít semmit, csak menézzük, hogy mit írt be a naplóba és netrõl-innen-onnan megtanuljuk, bár mondjuk általában mond egy-két mondatot a témához. 5 feladat meg vmi olyan volt, hogy szagelszívót kellett lerajzolni, leírni a mûködését. Fogalmam nem volt róla, azt se tom mi az a szagelszívó, de vmit írtam oda. Ja és az 2-es feladat az az volt, hogy milyen útvonalon jut el a vezetékes víz a háztartásba és milyen állomásokon megy keresztül. 4 rublika van, 4.be be van írva a háztartás. Hát én leírtam a víz útját, ami 100% hogy jó, technikakönyvbõl néztem, és fel is írtam, szoknyám alól egy az egyben kiírtam a dogalapra. Aztán még mellékesen odaírtam, hogy "én ezt nem 4-nek számoltam, lehet hogy velem van a baj, de erre kicsi az esély, hiszen ez volt a könyvben keírva, pontosan"
Még a kettes feladatban volt: mit csinálunk ha csöpög a csap? hát én leírtam :D
elzárjuk a csapot
vízszerelõt hívunk
elõszedjük a család szerelõit
de mivel erre mindenki képes, nekiállunk megoldani. úgyis rájövünk hogyan kell. ha meg nem, akkor elöbb - vagy rossz esetben utóbb - vízszerelõt kell hívnunk és új fürdõt kell csináltatnunk

a többi kérdést jól megválaszoltam :D sztetet milyen lesz a dogám? :D hányast kapok? :D