Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Please log in to reply
1470 replies to this topic

#461
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 posts
nem szorosan kapcsolódik a témához, de;
mennyire gáz a kressz tanfolyam?

#462
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts
4 vizsgával felesleges ráparázni. annyi, hogy vedd fel mindenbõl az elsõt, tanulj rá, amennyit tudsz (beszarni azért nem kell), pihenj is és akkor nem kellenek a pótlékok. egyél csokit, igyál teát értelmes mennyiségben azt jóvan.

#463
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 posts
ha már tea: pickwick t-kick -> fincsi és hatásos(nekem legalábbis)

#464
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

próbáld meg a twiningsbõl a green gunpowder nevezetût. igaz filteres nincs belõle tudtommal. de üt.

(bár én napi 3-4 litert teát tolok, meg 3-4 kv-t és úgy alszom mint a lõtéri döglött kutya :) )



de monnyuk ha az ember kimelózza magát mindegy mit iszik....bár én is aludtam 1,5 liter energiaitaltol mint a tej, rám az nem hat.....csak tea vagy kv

#465
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
[quote name='DaveRider']kezdõ gólyakérdés jön: hogyan érdemes ütemezni a vizsgaidõszakomat? hány nap az, amit tud az ember tanulni egyhuzamban? energiaital/kávé/erõs tea inkább?:):D minden tippet szívesen fogadok.:D
ez Tõled függ. csoporttársak felosztották, hogy 4-5 nap legyen minden vizsga közt, aztán fel tudtak készülni rendesen... én felvettem szinte mindet elsõ hétre, aztán volt, amibõl repetáztam, meg volt, amibõl átcsúsztam... de engem nem érdekel(t) a jegy annyira...

kávé/tea/energiaital:
nekem az jött be, hogy idõben lefekszem - 10-11 óra - és reggel korán kelek. nekem akkor jobban fog az agyam, mint késõ este...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#466
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

azthittem be leszek oltva.:D kösz a tippeket.:)

én is így gondoltam, hogy a legnehezebbel kezdem, ami ráadásul IIT-s tárgy, és azok klasszikusan egyre nehezebbek lesznek, és az elsõ se könnyû. szóval ezzel kezdem (7 kredites tárgy, volt két, kb 1 óra alatt megírható házi meg heti 6 kontaktóra...na, ez nem 7 kredit.:D), berakok utána 3 nappal egy könnyû vizsgát, amire simán fel tudok még készülni a szünetben, és ott jófejek a vizsgáztatók kivétel nélkül.:)

meg most így belegondoltam, átnéztem a naptárat, és ha az eheti 3 zh-t (két alibitárgy meg egy kemény pótzh) sikerül megírnom, majd a progházimat utána 1 héten belül, akkor el tudok menni karácsony elõtt egy tárgyból (csak elméletet kérdeznek, azt meg vágom, csak a gyakorlati része nem ment, ezért a pótzh), és akkor viszont hawaii az egész.:)

teát már kiteszteltem, egy kancsó twinnings english breakfest és 1 napig nem tudok leállni.:D

próbáld meg a twiningsbõl a green gunpowder nevezetût. igaz filteres nincs belõle tudtommal. de üt.

(bár én napi 3-4 litert teát tolok, meg 3-4 kv-t és úgy alszom mint a lõtéri döglött kutya :) )
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#467
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
azthittem be leszek oltva.:D kösz a tippeket.:)

én is így gondoltam, hogy a legnehezebbel kezdem, ami ráadásul IIT-s tárgy, és azok klasszikusan egyre nehezebbek lesznek, és az elsõ se könnyû. szóval ezzel kezdem (7 kredites tárgy, volt két, kb 1 óra alatt megírható házi meg heti 6 kontaktóra...na, ez nem 7 kredit.:D), berakok utána 3 nappal egy könnyû vizsgát, amire simán fel tudok még készülni a szünetben, és ott jófejek a vizsgáztatók kivétel nélkül.:)

meg most így belegondoltam, átnéztem a naptárat, és ha az eheti 3 zh-t (két alibitárgy meg egy kemény pótzh) sikerül megírnom, majd a progházimat utána 1 héten belül, akkor el tudok menni karácsony elõtt egy tárgyból (csak elméletet kérdeznek, azt meg vágom, csak a gyakorlati része nem ment, ezért a pótzh), és akkor viszont hawaii az egész.:)

teát már kiteszteltem, egy kancsó twinnings english breakfest és 1 napig nem tudok leállni.:D

#468
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Dave, ha jól tudom BME-n vagy...4 vizsga az szerintem pics@füst :)
Annyit azért tudnod kell, hogy mindig az elsõk a legkönnyebbek és egyre nehezedik, szal a húzósabbat tedd az elejére. De a BME-n egy téli vizsgaidõszak 4 vizsgával móka és kacagás...persze ne bagatellizáld el, de menni fog ;)

Most nekem is 4 lesz legrosszabb esetben, ha 2 megajánlott összejön csak 2...nem is fogok tanulni rájuk már idén :D

#469
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts
én most úgy fogom csinálni, hogy amit lehet még az elején.
és úgy, hogy meglegyen lehetõleg.

hogy mennyit tanulsz rá, tárgyfüggõ...meg koponyafüggõ is.:)
van amire tanulhatsz napokat és örülsz a kettesnek, van amire elég egy délután.

sztem erre nincs általános képlet, ha tudod mennyire vagy hülye vagy éppen nem hülye, és ismered a tárgyat meg tudod saccolni mennyit kell készülnöd.


az a legjobb ha kialudva mész vizsgára, és elõtte való nap átismételted.:)

Izomtéridõninja-geológus!


#470
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
figy...tea/kv

nekem több mint 10 vizsga van :)....van h napi 2, meg lehet csinálni ;) de ha jo jegyet akarsz akkor kell 2-3 nap felkészülni

lehetõleg a leghamarabb kell kezdeni az idõszakot, és a nehezet az elejére

sztem

#471
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
kezdõ gólyakérdés jön: hogyan érdemes ütemezni a vizsgaidõszakomat? hány nap az, amit tud az ember tanulni egyhuzamban? energiaital/kávé/erõs tea inkább?:):D minden tippet szívesen fogadok.:D


4 vizsga 3 hétre, mert az utolsó hetet meg akarom hagyni, ha megvágnak valamin vagy csak pihenni, ha nem.:)

#472
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
hát pediglen pont olyan az, mint ami van az aláírásodban...és egy evo mini lakattal van lezárva:D

#473
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts

sokszor szoktam látni a Goldmannon, amikor arra járok...mármint a colnagot, mert mattot nem tudom, hogy néz ki.:D


az egy másik colnago lehet :D

#474
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts

egyszer majd felnõtt. talán :D
egyetemre mostanában bejársz-e? soha nem látom a colnagot


sokszor szoktam látni a Goldmannon, amikor arra járok...mármint a colnagot, mert mattot nem tudom, hogy néz ki.:D

#475
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts

Jurisich kéttan angol, Kõszeg. Most BME-mechatronika. Elsõ két év csontnélkül. Azóta "elvesztettem a motivációt". Fogalmam sincs mi lesz belõlem.

egyszer majd felnõtt. talán :D
egyetemre mostanában bejársz-e? soha nem látom a colnagot

#476
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Az én kedvencem a Vállalati játékok nevû tárgy volt, Bara Zoltán (sokáig dolgozott a Versenytanácsban) tartotta. Versenykorlátozó magatartásokkal és a lebukási esélyükkel foglalkoztunk, az életbõl vett esettanulmányokat (csak az adatokat keverte meg, hogy ne a GVH honlapról szedjük le a megoldást) és az volt a feladatunk, hogy a vezetés döntését megkönnyítsük a helyzet elemzésével. Azóta vagyok otthon a versenyszabályozásban.


A sebesség mindent megold.

 


#477
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
Jurisich kéttan angol, Kõszeg. Most BME-mechatronika. Elsõ két év csontnélkül. Azóta "elvesztettem a motivációt". Fogalmam sincs mi lesz belõlem.

#478
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts

Volt néhány tárgyunk ahol próbálkoztak más módszerrel, de azokkal meg az volt a baj, hogy a jobb problémamegoldók (mint én) nagyon elnyomták a kevésbé jó képességûeket. Hogy néz az ki, hogy én csinálok meg mindent? :) Másiknak még az önbizalma is elmegy (most is van ilyen tárgyunk, kb 40-40%ban tartjuk a tanárral ketten az órát). Egyedül akkor volt jó ez a módszer amikor egyedül kellett otthon dolgozni.
A másik meg, hiába próbálkozik itthon a tanár amikor a hallgatók nagy része nem vevõ rá, csak néznek bután.
Egyébként a kedvenc óráim mind ilyen interaktív, problémamegoldós tárgyak voltak.

nekem az üzleti környezet címû tantárgy volt a kedvenc, az úgy nézett ki, hogy elsõ órán elmondta, hogy honlapon fent lesz a jegyzet, azt meg kell tanulni, abból lesz vizsga, az órákon pedig az életre fog nevelni. mesélte a sztorijait, más megvilágításból is bemutatott sok dolgot, kérdezett minket, elvárt önálló gondolatokat. nagyon ajánlom az összes bme-snek, hogy vegye fel, 3 ingyen kredit, kétszer elolvasol egy 30 oldalas jegyzetet és tuti 5ös (én egyszer olvastam el és 4 lett :P) és érdemes bejárni az órákra, tényleg hasznos. és érdemes részt venni aktívan.

jani: a hallgatókkal az a baj, hogy sokan csak azért mennek egyetemre, mert akkor x évvel késõbb kell elkezdeni dolgozni, ill. a szülõk örülnek.

#479
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Volt néhány tárgyunk ahol próbálkoztak más módszerrel, de azokkal meg az volt a baj, hogy a jobb problémamegoldók (mint én) nagyon elnyomták a kevésbé jó képességûeket. Hogy néz az ki, hogy én csinálok meg mindent? :) Másiknak még az önbizalma is elmegy (most is van ilyen tárgyunk, kb 40-40%ban tartjuk a tanárral ketten az órát). Egyedül akkor volt jó ez a módszer amikor egyedül kellett otthon dolgozni.
A másik meg, hiába próbálkozik itthon a tanár amikor a hallgatók nagy része nem vevõ rá, csak néznek bután.
Egyébként a kedvenc óráim mind ilyen interaktív, problémamegoldós tárgyak voltak.


A sebesség mindent megold.

 


#480
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts

a Ricsike, hát jah, õ gimiben is többet volt kint a panel aljában vagy a játszótéren vagy a kocsmában, mint az iskolában.:D ismered a srácot?:) évfolyamtársam volt, legnagyobb arc, vele mindig élmény bulizni.:D

amúgy nem õ a két fõ az osztályból, a Kanti az egyik (mindig a Ricsikével lóg, általában a mammutban a kaszinóban, vagy pedig valahol óbégatnak, hogy "ebbõl báze korvinusz lesz félévtõl"..magas, szemüveges srác), a másik meg egy bizonyos Sz. Zsolt (szõke haj, tipikus amerikai menõcsávó stílus - õt eddig csak csajokkal láttam lógni:D)...õket ismered?:D

Ricsikével is csak egyszer találkoztam, Orsi volt osztálytársa többször látta már (szintén gm), illetve tudja, hogy ott kellene lennie azon az órán :D többiekrõl se kép se hang.

...néhány hét után elvesztettem a motivációmat. Tudtam, hogy szinte mindenbõl el tudnám érni az 5öst és ez nekem nem kihívás. Volt néhány tárgy ami érdekelt, de annyira már nem hogy egy ez az érdeklõdés a lustaságomat és a szabadság utáni vágyamat legyõzze. Errõl a régi jégkorong szövetségi kapitány mondása jut eszembe, a tehetség semmit nem ér kitartás, szorgalom és alázat nélkül.

ez sajnos a legtöbb helyen így van. elveszted a motivációd. sajnos ez a poroszos oktatási rendszer (és az internet) hibája is. az a helyzet, hogy a legtöbb tárgy teljesíthetõ úgy, hogy leülsz a gép elé, letöltöd a segédanyagokat, egyszer-kétszer elolvasod és megírod a zh-kat bõven. legalábbis a befektetett munka arányában nagyszerû eredménnyel általában. az a helyzet, hogy kb 4 tantárgyat leszámítva én sem érzem, hogy bármit hozzátett volna a szakmai felkészültségemhez. pont ma találkoztunk egy ismerõssel, aki erasmusszal kint van ebben a félévben belgiumban. azt mondta, ott teljesen máshogy zajlik az oktatás, interaktív, bevonják a diákokat, feladatokat kapnak, megoldást kell keresniük problémákra, szóval tényleg valódi, használható tudás kapnak. ezzel szemben itthon mi van? seggeld be ezt meg ezt végülis a matek is ilyen, plusz gyakorlás), írd meg a zh-t, oszt csókolom diploma. oké, és mire megyek vele? lehetett bármilyen jegyed, maximum annyit tudsz csinálni, hogy elõtúrod a fejedben az elméletet, megpróbálsz valami tanult dolgot ráerõltetni a szituációra, és úgy rugdosni, hogy passzoljon a modellbe. aztán a végén majd csak kisül valami. csak a fõnökeidet nem fogja érdekelni, hogy a nem tom milyen modell szerint a feladatot tökéletesen végrehajtottad, ha közben x veszteséget termeltél. szóval csak ennyi. ez az egész diploma csak arra jó, hogy legyen egy papírod, amivel talán el tudsz menni bolti eladóinál magasabb munkakörbe...