Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#501
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én egy ici-pici szakács vagyok. Te meg valóban 13 éves vagy? Nem bántásiból, csak úgy kérdem.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#502
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
légyszives írjatok mínél többen!
melyik középsuliba, majd egyetembe jártatok/jártok és mi lett/lesz belõletek (ha csak lesz, akkor tervek szerint!)?

#503
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Andris: jól gondolom, hogy ha önkéntes on-line piackutatást végzek, de nekem országos, reprezentatív eredményre van szükségem, akkor az eredményeket még súlyozni kell? Merugye a webfelhasználók között felülprezentáltak a magasabb végzettségû, jobb anyagi helyzetû férfiak. Mondjuk KSH beszámolók, vagy egyéb szekunder felmérés adataira támaszkodva gondoltam súlyozni.
Ugyanakkor, ha webpanelt használok (pl. NetPanel.hu), akkor a cég eleve úgy állítja össze a mintasokaságot, hogy az ország lakosságára nézve reprezentatív legyen, igaz?

(Természetesen nem kell piackutatást végezni IRL, csak egy tervet kell készíteni, meg a végén reklámkampányt.)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#504
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Buki: köszi, a wikipedia is ide tartozik.:D de abból is inkább az angol vagy a német verzió. bár a fizikai rész pl. kifejezetten jó a magyarban, és a matek is....

maxireka: én azért buktam el egy komplett példát zéhán, mert bár jól kiszámoltam a dolgokat, és a mellékelt ábrán is behúztam a szükséges vektorokat, de nem húztam alá a betûjelûket - gy.k. egy nem létezõ dologra hivatkoztam a megoldás során, így az nulla pont. szokj hozzá az ilyen formai dolgokhoz...

akkor vedd ki könyvtárból vagy azt a könyvet, amit írtam, vagy a Holics László-féle fizikakönyvet (klasszikus.), vagy ami szimpatikus neked...vagy esetleg hudson-nelson ("rajtam kívül még jópáran értik, mire gondolok, amikor azt mondom: hudsonnelson")...:D

#505
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
a Wikirõl meg annyit, hogy osztálytársam irodalom gyûjtõmunkájába ilyenek voltak:
apja: B..i Fa..kalap
anyja: Hülye P...a
apja munkája: xy
anyja munkája: kiállt a sarokra (csak nem így megfogalmazva :D)
a születése és a halála között kb 500 év volt. Tehát azért érdekes lenne, ha le lenne írva, hogy pl. Coulomb, az olasz színész játszott az Amper címû szindarabban, aminek másik fõszereplõje Ohm Volt... vagy hasonló :D tehát a wiki-t mellõzöm XD

#506
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
a híres neves puskáimmal nem sokra megyek, ha egyszerûen NEM adja le az anyagot :D és mondjuk jobban szeretném megérteni, mint kipuskázni. mert töribõl 80 évszám vagy matekból kb 30 képlet azért már problémás lenne MEGÉRTENI :D az egyenletek viszont kikövetkeztethetõek, azok jól mennek
meg azt is tudom, hogy ahhoz hogy súgni lehessen vkinek, az illetõnek valamennyit mégis kell tanulnia, mert ha súgod neki, hogy, pl:
e=a:100*p ha életében nem is hallotta ezeket a betûket egyszerre.... a könyvük olyan, hogy átlag 2,5 oldal egy téma, abból 2 az érdekesség..... legalábbis az elmúlt 3 anyagnak ilyen... :D
amúgy egyenlõre még megvan az anyag, de ha vmi összetett, logikára egyáltalán nem épülõ zagyvaság lesz, majd jövök ide, terhelni a rendszert :D
ja és a numerikus hibája miatt és meg nem a k....életet, hanem a k...anyját szidtam, azért adott 4-est a dogámra, mert nem írtam fel, hogy 1.feladat, 2.feladat... tehát no comment.... (bezzeg aki a megoldásba annyit írt hogy: amper és mennyiséget nem írt, annak nem vont le pontot...) ennél jobb már csak az volt, mikor bioszom 4-es lett, mert 4 oldalnyi dogában volt 1(!) helyesírási (!) hibám.... az ének kottázásom meg OSZTÁLYOZHATATLAN volt! ezt képzeljétek el xD de miért is? :D mert a kezdõhang dó volt, én meg nem írtam oda a kezdóhanghoz hogy dó, ha úgyis fent van a táblán, meg mindenki tudja :D de ez így már osztályozhatatlan.

#507
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás

viccet félretéve: kérdezz, válaszolunk, én legalábbis biztosan - de csak ha nagyon nem megy. de elõbb segíts magadon - könyv, fgvtábla, google.


Khmm... A Wikit kihagytad. :D

#508
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
jó tanár lehet, mert numerikus hibáért nem von le pontot...:D

fgvtábla, fizikakönyv - ezekbõl az elmélet beseggelhetõ, csont nélkül. a példáknál meg...nem akarok nagyon köcsögnek tûnni, de aki egy alapszintû, semmi trükköt nem igénylõ példában nem tud X darab megtanult egyenletbe behelyettesíteni meg észrevenni azt a minimálisan szükséges összefüggést...ha meg nincs jó könyved, akkor az ennyit kellene tudnod! sorozat fizikás részét ajánlom...

nálunk nagyon sok ilyen van - zhn is próbálom lesúgni neki a képletet, meg minden, és még így se képes megoldani a példát, pedig csak be kellene helyettesíteni, meg megtanulni azt a keveset, hogy melyik betû mit jelent...de hát sajnos ezt neveli ki a mai oktatási rendszer középiskolája, és mivel többet nem is követelnek meg se ott, se a felsõoktatási felvételinél, ezért a diák meg nem tanulja meg, mert minek.:(

amúgy meg hogy vannak ilyenkor azok a híres-neves puskáid?;)

viccet félretéve: kérdezz, válaszolunk, én legalábbis biztosan - de csak ha nagyon nem megy. de elõbb segíts magadon - könyv, fgvtábla, google.

#509
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
E egyenlõ mcnégyzet :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#510
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
öhmm... fizikából vannak itt esetleg géniuszok? ugyanis idén kaptunk egy új tanárt, aki 6-ig sem tud elszámolni, pedig anno matekot is tanított (1-6ig: 1,2,3,3,4,6; 1-5ig: 1,2,3,3,5). és mivel az óra nagy részén az egész osztály a száját fogja, nehogy hanosan röhögjön a nõn, mert akkor az átváltozik szörnyé, és elkezdi a ku..a élettõl a szókincsét bemutatni. Tehát ha lenne vmi kérdésem, akkor ide benyöghetem, vagy inkább ne terheljem a rendszert az alapvetõen könnyû kérdésekkel, amire bonyolult válasz várnak? :D

#511
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ez a kötelezõ irodalmunk: http://morokonyv.hu/...ba/34903/17/118

Megköszönök mindent, amit tudol küldeni! :) jorus@bikemag.hu

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#512
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Jorci
ha kell áttolom a jégkrémes kérdõívem - eredményekkel
/kiderül belõle a termék népszerûsége, meg a vásárlási szokások/
100 an töltötték ki, 9 kérdésem volt
ha esetleg szükséged lenne rá, szólj

meg ha acc' egy mél' címet, akkor átküldöm ami tananyagom van marketing témakörben.
nem tudom, h fogod-e tudni hasznosítani, de hátha...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#513
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Valszeg nem komplett marketing terv megírása a cél, de a feladatról csak annyit hangzott el, amit a témánál írtam, meg hogy min. 10 oldal.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#514
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

MJani01, Andris: aszongya itten a tematika, Marketing II. témakörben, hogy beadandó házi dolgozat. Téma: egy termék/szolgáltatás piacának elemzése, fogyasztói szegmens jellemzõinek meghatározása piackutatás segítségével, és a kapott eredmények alapján reklámkampány tervezése. Minimum 10 oldal terjedelem. Ez oké, a tartalmi elemekkel tisztában vagyok, illetve lassan tisztába jövök, de a kérdés, hogy ennek a zizének van valami formai követelménye, vagy ahogy általában ki szokott nézni egy ilyen marketing terv? Vagy csak készítek egy borítót, egy tartalomjegyzéket vagymit, összefoglalót (elõzetest, trélert :D), és utána jön a termék bemutatása, a piac jellemzése, marketing cél, blablabla, és a többi? Piackutatásnál írok egy tervet, hogy hogy szeretném kutatni az adott szegmenst, és akkor betolok egy kérdõívet, hogy ez a terv, és annyi, vagy végezni is kell ienkor kis kutatást? Aztán a reklámterv az megint oké. De hogy szal akkor ezeket így lököm egymás után, és kész?


Itt egy link a marketing terv részeirõl. Komoly formai követelményei nincsenek. http://www.google.hu...IbUnKBa_yU0MPaw
A piackutatás eredményeire szoktunk általában hivatkozni, nálatok nem tudom mit akarnak, de nem hiszem, hogy azt, hogy berakjatok egy kérdõívet.
Igen, csak így lököd egymás után a részeket. :)

Nálatok biztos, hogy marketing tervet kérnek? Mert 10 oldal elég kevésnek tûnik hozzá.


A sebesség mindent megold.

 


#515
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Nem válasz lesz a kérdésedre, csak egy sztori, amit gondoltam megosztok veletek, volt egy mókás tárgyunk, jogi dogmatika. Az elsõ és szinte egyetlen kérdés, amivel foglalkoztunk, az az, h végülis mi a sz@r is a jogi dogmatika, jó-e valamire... Ezekre szokta mondani barátnõm h minden diszciplina, aminek fõ kérdése önmaga létjogosultsága, szarra sem való, hát így is lett, fél év elteltével sem sikerült a tanárnak választ adnia a fentiekre :) A tárgyat abszolválni beadandókkal lehetett, érdekes, de haszontalan témákban, de nem tûnt nehéznek. Ehhez képest a nagy többség elhasalt, ugyanis a tanár elsõ órán elregélte, h másfeles sorköz, ilyen-olyan betûtípus, méret, betû- és oldaltávolság, stb, de persze nem a Word default :) Minden egyes megsértett szabályért pontlevonás. 20 pontot lehetett elérni, ha minden lényeges tartalmi elem szerepelt megfelelõen kifejtve, ehhez képest volt, aki elérte ezt, majd szépen minuszba ment át hála a formai követelményeknek. Blõd.

#516
RoDaNi

RoDaNi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás

....

a legszebb az, hogy a szerver kb 1 hete nem elérhetõ, a pingprogramok "offline" státuszt dobnak ki rá. még jó, hogy ott fent vannak a segédanyagok...


Nekünk mondták volt:

"A mi hibánk, az önök problémája."
és mennyire igaz....

Egy nap 24 óra, egy tálcán 24 sör...EZ NEM LEHET VÉLETLEN!


#517
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
MJani01, Andris: aszongya itten a tematika, Marketing II. témakörben, hogy beadandó házi dolgozat. Téma: egy termék/szolgáltatás piacának elemzése, fogyasztói szegmens jellemzõinek meghatározása piackutatás segítségével, és a kapott eredmények alapján reklámkampány tervezése. Minimum 10 oldal terjedelem. Ez oké, a tartalmi elemekkel tisztában vagyok, illetve lassan tisztába jövök, de a kérdés, hogy ennek a zizének van valami formai követelménye, vagy ahogy általában ki szokott nézni egy ilyen marketing terv? Vagy csak készítek egy borítót, egy tartalomjegyzéket vagymit, összefoglalót (elõzetest, trélert :D), és utána jön a termék bemutatása, a piac jellemzése, marketing cél, blablabla, és a többi? Piackutatásnál írok egy tervet, hogy hogy szeretném kutatni az adott szegmenst, és akkor betolok egy kérdõívet, hogy ez a terv, és annyi, vagy végezni is kell ienkor kis kutatást? Aztán a reklámterv az megint oké. De hogy szal akkor ezeket így lököm egymás után, és kész?

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#518
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Vagy nálunk az Általános menedzsment.
Idén már változtattak rajta, a beugró tesztes lesz. Nekik sem jó ha még néhány éven keresztül kell tartaniuk egy 2 éve kifutó tárgyat.


A sebesség mindent megold.

 


#519
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

legjobb az, amikor bármit lehet használni, beviheted akár a fél könyvtárat, akkor se írod meg kettesre :D

mint az informatika 1 gyõrben a sze-n, 800 másodikos vette fel idén, és összesen 1500an vették fel a tárgyat.. elméleti részére tanulni nem lehet, be kell mákolni
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#520
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
legjobb az, amikor bármit lehet használni, beviheted akár a fél könyvtárat, akkor se írod meg kettesre :D