Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#481
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Én is a környék legelitebb iskolájából kerültem az egyetemre és már néhány hét után elvesztettem a motivációmat. Tudtam, hogy szinte mindenbõl el tudnám érni az 5öst és ez nekem nem kihívás. Volt néhány tárgy ami érdekelt, de annyira már nem hogy egy ez az érdeklõdés a lustaságomat és a szabadság utáni vágyamat legyõzze. Ezért kezdtem meg idén a 8. évemet... Tavaly eljutottam oda, hogy most már ezt is meg kéne csinálni, lehet kezdek felnõni... Bánom, hogy elb@sztam néhány évemet, de valószínûleg ez volt a sorsom és remélhetõleg tanultam belõle (mondjuk nem mindig látszik :) ). A lényeg, a múltból tanulni és menni elõre.

Persze mondhatom én más lusta "zsenik"-nek, hogy ne legyenek annyira lusták, úgyis csak a saját hibájukból tanulják meg...

Errõl a régi jégkorong szövetségi kapitány mondása jut eszembe, a tehetség semmit nem ér kitartás, szorgalom és alázat nélkül. Ezért voltak néha tehetségtelenebb játékosok a válogatottban és mégis nyertek velük.

Az az érdekes, hogy a sportban bennem van az elõbb említett plusz hármas, régen nem volt meg mind, de valahogy kialakult és úgy látszik kezd átmenni a tanulásra is.


A sebesség mindent megold.

 


#482
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

R.Ricsike nem nagyon jár be, õ csak statisztika :D
bár asszem nem voltatok osztálytársak, gondolom ismered


a Ricsike, hát jah, õ gimiben is többet volt kint a panel aljában vagy a játszótéren vagy a kocsmában, mint az iskolában.:D ismered a srácot?:) évfolyamtársam volt, legnagyobb arc, vele mindig élmény bulizni.:D

amúgy nem õ a két fõ az osztályból, a Kanti az egyik (mindig a Ricsikével lóg, általában a mammutban a kaszinóban, vagy pedig valahol óbégatnak, hogy "ebbõl báze korvinusz lesz félévtõl"..magas, szemüveges srác), a másik meg egy bizonyos Sz. Zsolt (szõke haj, tipikus amerikai menõcsávó stílus - õt eddig csak csajokkal láttam lógni:D)...õket ismered?:D

#483
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

van két fõ a mûmenedzseren.

R.Ricsike nem nagyon jár be, õ csak statisztika :D
bár asszem nem voltatok osztálytársak, gondolom ismered

#484
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
mi 35en érettségiztünk.

a BME-n mérnökképzésre 5-en mentünk (1 villany, 1 info, 2 bio, 1 építész), és még van két fõ a mûmenedzseren. van még TF-es, sok közgázos, IBS-es, ÁVF-es, BMF, BGF, Pannon Egyetem, Szegeden gyógyszerész, SOTE-n orvos...évfolyamszinten is ez az arány jellemzõ - sajnos az, hogy a környék legelitebb gimijében végeztünk, nem jelent semmit, és sokan mentek amolyan alibi egyetemre vagy fõiskolára, miközben semmi kedvük nem volt hozzá...egyik csaj pl. Veszprémbe jár magyarra, mert az volt még a legjobb, mert ott legalább olvasni kell...de sokan ilyen zéró ambícióval vágtak neki az egyetemnek, és hullanak is el szépen lassan, mert nagy a szabadság meg minden...

mondjuk azt is érdemes hozzátenni, hogy a közvetlen környezetemben (tankör, laborcsoport) már 3 srác mondta, hogy õk nem akarnak villanymérnökök lenni, mert ez nekik sok- egy már ki is iratkozott, pihen egy kicsit, aztán félévtõl kimegy Svédországba, van ott neki melóhelye egy rendezvényszervezõ cégnél. a másik srác kosáredzõ lesz félévtõl a TF-en, õ jövõ héten fog kiiratkozni, a harmadik meg csak simán nem jár be, bulizik nonstop, eddig mindenen elbukott, amin el lehet, és hiába próbálunk neki segíteni, egyszerûen nincs meg benne az az ambíció, ami kellene...

#485
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

köszi a válaszokat. azért kell összeírnom, hogy tudjam melyik suliból hova mennek/mennének tovább és milyen vágyakkal/mi lett belõlük. végülis egész érdekes :D
amúgy a fiú:lány arányt nem kértem, de kösz hogy leírtátok :D

ez azért fura, mert én a környék egyik legjobb hírû sulijába jártam(persze ez nem jelent semmit.:D).
mindenki elég jól érettségizett, sokan mentek mérnöknek, orvosnak, tanárnak(!), de szabad bölcsésznek is. szóval azért mert DaveRider és én is sima gimnáziumból mérnöki képzésre mentünk, bátor következtetés, hogy mindenki. bár nem ismerem a feladatodat.
pl tesóm kereskedelmi és vendéglátói szakközépbe (vendéglátói "szakirányon") járt és most gazdálkodás és menedzsmentet tanul.
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#486
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
köszi a válaszokat. azért kell összeírnom, hogy tudjam melyik suliból hova mennek/mennének tovább és milyen vágyakkal/mi lett belõlük. végülis egész érdekes :D
amúgy a fiú:lány arányt nem kértem, de kösz hogy leírtátok :D

#487
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Hááát, ez a 3. félév marketingbõl (ha nem is konkrétan reklámból persze), és a véleményem nem változott. Nem mondom, hogy meglenne a világ reklámok nélkül, de hogy a tv reklámoknál már csak a pop-up reklám bosszantóbb, az tuti. (Ja, az az idézetbõl nem derül ki, de a beadandó egy kitalált tv-reklám-szûrõ piacra dobásának elõkészületeit mutatja be, és az idézett sorok is a tv reklámokról szólnak.)

Oké, kicsit elveszem az élét a mondatnak.

Amúgy MJani01, te miért vagy mindig ilyen komoly? Olyan fiatal vagy még. :)


Így már kicsit más a helyzet, szerintem maradhat, de így sem vicces. Azt elismerem, hogy van benne irónia, reklámszûrõ reklám. Viszont ez a reklám is megmondja, hogy ki (nem) vagy. Ugyanolyan "rossz", mint a többi. Vagy a cél szentesíti az eszközt? :)
25x15 órában tanultam marketinget (ez a szakirányom). Igazából a reklámokat le lehet tudni pár óra alatt, nagyon kis szelete a marketingnek és a megvalósításuk leginkább a "kreatívok" feladata, mi csak tervezünk.
Egyébként immunens vagyok a reklámokra, engem nem zavarnak, még néha elemzem is õket.

Én mindig komoly? Lehet azért van, mert kb minden 3. hozzászólásomat küldöm el. Végigmosolygom és játszom az életet.


A sebesség mindent megold.

 


#488
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Az oké, hogy van benne igazság, de a félév anyaga marketingbõl a kommunikáció, és a reklám. Szal, ha ezt így elolvassa, akkor lehet, hogy be sem hív szóbelizni. Vagy van humoruk általában? :) Mondjuk eddig jófej volt, és laza, mindegy, meglátjuk.

nekem egyszer úgy 10 évvel ezelõtt kb, egy vmi emelt szintû markecing tanfolyamon volt egy vmi olyasmi beadandó, hogy 15K fogy áru kerékpár piaca bevezetése stb stb. (akkoriban is 40K körül kezdödött a tárgy amit kerékpárnak lehetett nevezni). szépen leírtm hogy a feladat nem megoldható, mert ennyibõl csak ipari hulladék állítható elõ ahoz én meg nem adom a nevem. (persze finomabb fogalmazásban akkoriban még nem voltam akkora tahó mint most) -na jó utána ott volt 5 vagy 8 vagy mittomén hány oldakon hogy miért- :)

végülis elfogadta a csajszi. :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#489
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Hááát, ez a 3. félév marketingbõl (ha nem is konkrétan reklámból persze), és a véleményem nem változott. Nem mondom, hogy meglenne a világ reklámok nélkül, de hogy a tv reklámoknál már csak a pop-up reklám bosszantóbb, az tuti. (Ja, az az idézetbõl nem derül ki, de a beadandó egy kitalált tv-reklám-szûrõ piacra dobásának elõkészületeit mutatja be, és az idézett sorok is a tv reklámokról szólnak.)

Oké, kicsit elveszem az élét a mondatnak.

Amúgy MJani01, te miért vagy mindig ilyen komoly? Olyan fiatal vagy még. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#490
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

igazából már 14 vagyok :) mikulás után egy nappal születtem :) tehát én 14-nek mondom :D
és ez miért lenne "bántásdi"? :)
köszi a válaszokat, légyszi még a többiek is írjátok meg, mert össze kellene írnom :S van rá 3 hetem, de nem akarom elhalasztani. köszi :)

Miért kell ezeket összeírnod?

Marketing beadandó dogában ez így mennyire illõ? Asszem a tanárnõnek van humora.

"Reklámjainkkal paradox módon azt szeretnénk sugallni, hogy a reklám nem menõ. A reklám a társadalom alsó szintjén tengõdõ, egyszerû emberek agymosodája, akiknek a reklámok mondják meg, hogy kik õk, és mit akarnak valójában."

Én kihagynám, a legjobb esetben is inkább nem fogja értékelni ezt az állításodat, rosszabb esetben meg...

Majd a félév során rájössz, hogy a reklám lehet más is.
Csak egy példa: szerintetek az autó reklámok milyen célt szolgálnak? Egyszerû belépési korlátok. Amelyik autót nem reklámozzák az esélytelen a piacon.


A sebesség mindent megold.

 


#491
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Az oké, hogy van benne igazság, de a félév anyaga marketingbõl a kommunikáció, és a reklám. Szal, ha ezt így elolvassa, akkor lehet, hogy be sem hív szóbelizni. Vagy van humoruk általában? :) Mondjuk eddig jófej volt, és laza, mindegy, meglátjuk.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#492
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Jorci: van benne igazság...;)

Illyés Gyula Gimnázium, Budaörs - Pest megye 4. legjobb menzája, rohadt sok $$, felvágás, protekciós újgazdag seggdugaszok tömkelege. 2:1-es lány-fiú arány, de mondjuk ez a gyakorlatban olyan 1:1 körül volt, sajnos.:D

Budapesti Mûszaki (és Gazdaságtudományi, csakhogy pl. rbalint meg ne sértõdjön:D) Egyetem, Villamosmérnöki és Informatikai Kar, villamosmérnök BSc, aztán majd remények szerint MSc. nõ? hát az itten nincs.:D (najó, 1 aranyos csaj van, de az annyira buta és naiv, hogy besírnátok rajta..meg valami hosszúlábú modell felsõbbéves, az még említésre méltó.;))


de miért kell ez neked, 14 évesen?:)

#493
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Sopron Széchenyi István Gimnázium (70% a csaj). Nyugat-Magyarországi Egyetem Okleveles Környezetmérnök (itt nagy örömömre több volt a többnyire dekoratív nõ :)) és kivételesen többé-kevésbé el tudtam helyezkedni a szakmámban.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#494
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Marketing beadandó dogában ez így mennyire illõ? Asszem a tanárnõnek van humora.

"Reklámjainkkal paradox módon azt szeretnénk sugallni, hogy a reklám nem menõ. A reklám a társadalom alsó szintjén tengõdõ, egyszerû emberek agymosodája, akiknek a reklámok mondják meg, hogy kik õk, és mit akarnak valójában."

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#495
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
BLG TB (Bárdos László Gimnázium és Szakközépiskola (de ez a része nem megy, szal csak gimi) Tatabánya.fele-fele az arány a fiúk lányok között.))
SZE-MTK-BGI (Széchenyi István Egyetem, Mûszaki Tudományi kar, Baross Gábor Intézet, közlekedésmérnöki szak, Gyõr. kb160 fiú-kb20 lány)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#496
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Deák Ferenc Gimnázium Szeged.Hogy mileszek? Jókérdés. Addig még el is kéne jutni.:D Talán jogra megyek,vagy esetleg vmi menedzserszerûség.:D De ez még a jövõ zenéje. :) de lehet énis vendéglátóiparban kötök ki,de remélem nem:D.apjafia.:D
Amúgy az osztályom: 30 lány, 6fiú. :D nemgyönge. De a suliba is rengeteg a csaj.Elvagyok kényeztetve.:D
Mai napom durva volt.töri tz,német tz,matekdoga,angoldoga.Holnap föci tz.A matekot,a törit és a földrajzot is angolul tanulom,nemegyszerû. :| :D

#497
DaniKing

DaniKing

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 622 hozzászólás
Vörösmarty Mihály Gimnázium Szentgotthárd. Azt még a jövõ kérdése, hogy mi lesz belõlem:D

#498
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
igazából már 14 vagyok :) mikulás után egy nappal születtem :) tehát én 14-nek mondom :D
és ez miért lenne "bántásdi"? :)
köszi a válaszokat, légyszi még a többiek is írjátok meg, mert össze kellene írnom :S van rá 3 hetem, de nem akarom elhalasztani. köszi :)

#499
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
Zrínyi Ilona Gimnázium Miskolc.legjobb középsuli,700 tanulóból 500 lány:)
valami mérnök lesz belõlem,ha minden úgy megy ahogy gondoltam

edit:ja,neved alapján gondolom lány vagy,így nem vonzó annyira számodra...

#500
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
ezen ne múljon:D

Kazinczy Ferenc Gimnázium Gyõr:D ha nagy leszek jogász leszek( ELTE ÁJK) vagy más, esetleg Jorci;), de ahhoz még majd 20 centit kellene nõnöm, ami kb. esélytelen:)