Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Az óvodától az egyetemig

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1470 hozzászólás a témában

#441
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nekem ez a hét volt a durva, de megúsztam...kedden 2 darab 6/6 pontos prog kisZH (értsd: 15 perces, de nehéz), meg este LnyE (hát az nem ment annyira:D:D, a két csajt, akivel dumáltam ZH elõtt kint, és õk tanultak, elhagytam valahol a tömegben:().

szerdára három jegyzõkönyv, kézzel szerkesztve (gépen qrvasok idõ lett volna, de így se volt könnyû), illetve szerda este Fizika0 ZH - a jegyzõkönyv kicsit nem lett az igazi (idézném a gyakvezért: "hát ez gyász b+, hogy milyen munkákat nem vagytok képesek beadni...jólvan, legyen, végülis mindig itt voltatok és készültetek rendesen.") , a zéhára nem tudtam tanulni, csak villamosságtant - de bemakkoltam, mert egy optikai példát kivéve az egész villamosságtanos példa volt, annak meg ugye mennie kell..:D:D az optikait meg összeszenvedtem, de meglett szerintem bõven a sok pont.

és akkor tegnap reggel squash, utána kaja vcs-ben meg tartalékhozás itthonra is, aztán déltõl éjfélig Számtud alapjai pótzh-ra készülés, ami konkrétan qrvajól sikerült szerintem ma - egy példát nem tudtam befejezni, a többiben az lett az eredmény, mint a nagyonokos embereknek:D. utána egy sört megengedtünk magnknak haverokkal a pizzaboyban a pizza mellé:D, aztán délután 2 óta meg a progházival szenvedek, de alakul az is...szóval végülis túléltem ezt a hetet, mondhatni.:) az LnYE pótzh meg jövõ héten egy lufsz.

de végülis úgy néz ki, a két alibitárgy megvan, és az összes többibõl pedig vizgázhatom januárban, ami vizsgás. a prog még nagy kérdõjel, de igyekszünk...:D

#442
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

és mielõtt valaki hozzáfûzné: nem, nem tudok vezetni. pusztán csak próbálok ésszerûen közlekedni, megismerni a kocsit minél jobban és mivel ismerem, hogy a bringások mit csinálhatnak (hiszen én is elkövettem már sok hibát az utakon bringával), ezért próbálok belegondolni az õ helyzetükbe is, ha olyan szitu lehetséges.

amúgy meg mostanában látszik, hogy mennyire nem tudnak a magyarok vezetni se fizikailag, se fejben ha egy kicsit is nyálkás az út vagy front van vagy éppen szitál az esõ - napi 5-6 apróbb balesetet, koccanást biztos látok...tessék odafigyelni jól.

na igen, motorosok miatt, ha megáll a forgalom, mindig kihúzom a padka mellé az autót, engem jobbról ne elõzgessen. budafoki útról kikanyarodás is jó volt nyáron minden nap. kilátni nem lehet -villanyoszlop, parkoló autók-, orosz rulett volt mindig, hogy egy motorost vagy biciklist megtanítok (át)repülni az autón. sajnos.
ma a nyálkás úton tök jót lehetett játszani 2esben:D 1esben semmi értékelhetõ, ha akarnám, helyben pörgethetném a kereket, pedig új és jó téligumim van...
más tapasztalat: ahogy beköszöntött a hidegebb idõ, megnõtt a világtalan vezetõk (nem tudja magát elhelyezni térben-idõben) száma, kalap-sapka és fapados autó az ismertetõjel. lehetõleg körben párás ablakkal, úgy az igazi. nem hall, nem lát, nem érzékel. és nem világít, délután 4 körül, meg reggel a ködben móóóókás.

hogy ON is legyen
közgáz tanszéknek küldenék egy dalt
jövõ hét hétfõ:1zh, kedd:4zh. szerda:1zh, csütörtök:1zh :D
fáááinnn lesz, érzem. azt hiszem, pénteken mocskos lerészegedés veszi kezdetét. ha meglesz, azért - ha nem, azért ;)

#443
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Gabe84!
Köszi, hogy segítettél ma populáció bioszból, rendes volt tõled! jövök eggyel!

akkor mondhatjuk, hogy fórumon belülrõl megvetted a zárthelyit? :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#444
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

Nem írtam el, a következõ másfél hétben 4 zh-t íratok.


nekem hétfõn már vizsgaidõszak van... :(/:)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#445
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
bár abszolút nem vagyok motorellenes, de azért a városban közlekedõ motorosok legtöbbjének is van mit tanulnia, pl. kezdetben magwas "hogyan-ne-üttessük-el-magunkat" (tán ez a címe) örökzöldjét ajánlanám, melyet ugyan bringásoknak írtak, de ugyanez igaz motorosokra is - mondjuk én már megszoktam hogy mielõtt jobbra kanyarodok, azelõtt is tükörbe nézek, de akkor is...

nagyon sok motoros azt hiszi, hogy õ az úristen meg minden és õket olyan qrvajól látja mindenki a kocsiból (hát még a buszból meg a teherautókból ugye..). és mivel õk is motorizáltak, ezért nem is akarják magukat a bringásokhoz hasonlítani, nem is óvatoskodik a legtöbb, semmi, pedig a tempó is nagyobb meg a lendület is...

van itt az utcánk végén egy kihajtó a budaörsi "fõútra", ahol 2 tükörbõl és sok nyaknyújtogatással is csak 90%-ban vagyok biztos abban, hogy most éppen nem vágok ki valaki elé (önkormányzatnál már éltünk panasszal, hogy elég buzin van megoldva, hogy nem elég, hogy közvetlen parkolóhely van rögtön a kihajtó mellett általában 2 dobozossal, de még sövény is..). viszont már milliószor volt az, hogy qrvanagy satuféket kellett nyomnom és rárántani a padkára a kocsit, mert a motoros kollega úgy gondolta, hogy én majd õt meg a szürke motorját tök jól észreveszem kivilágítatlanul, tüköröbõl az út jobb oldalán. hát rohadtul nem, azokban a tükrökben a kocsi is elég kicsi...

másik típus meg aki körforgalomba bemenetnél bejön a bal oldali B oszlop mellé, hogy majd õ kisebb íven veszi a körforgalmat vagy keresztbevág nekem az elsõ kihajtóig. aztán qrvára meglepõdik meg anyázik, amikor meg én is elkezdem tekerni a kormányt és ráhúzom, mert egyáltalán _nem_ látom a motorost, ha nem a kocsi közepén jön mögöttem vagy lemaradva valamelyik oldalt. pedig szép nagy tükröm van, jól beállítva és a szemüvegem is jó, sõt, még hátra is pillantok váll fölött, de ott max az autókat tudom észrevenni a perifériából, motorost az életben nem...fõleg nem az ilyen kis robogós kiskölköket (már bocs, de ez az igazság).

ahhoz meg, hogy ki lesz az idétlen és ki nem: majd amikor ott van alattad X lóerõ meg a gázkar/gázpedál, akkor azért elõ fog majd jönni a kisördög, hogy "ááá, itt egyenes út van, sehol senki, húzassuk kicsit ki a kocsit". én is szoktam néha játszadozni az autóval a parkolóban, hogy jobban érezzem, hogy mi merre mennyi, meg 60-al menni a városban, mert csak így lehet tartani a forgalom ritmusát, de bizony elég sokszor van olyan, hogy egy idegesítõ módon viselkedõ, bunkó tuningsuzukisnak jól megmutatnám, hogy feldughatja, hogy leelõz, mert az én kocsim erõsebb és majd megmutatom neki - de inkább csak felkapcsolom a következõ pirosnál a refit és jól ráállok, hogy "na tesó, majd most mutasd meg, hogy is kell szépen, hátragurulás nélkül elindulni a pirostól"...

és mielõtt valaki hozzáfûzné: nem, nem tudok vezetni. pusztán csak próbálok ésszerûen közlekedni, megismerni a kocsit minél jobban és mivel ismerem, hogy a bringások mit csinálhatnak (hiszen én is elkövettem már sok hibát az utakon bringával), ezért próbálok belegondolni az õ helyzetükbe is, ha olyan szitu lehetséges.

amúgy meg mostanában látszik, hogy mennyire nem tudnak a magyarok vezetni se fizikailag, se fejben ha egy kicsit is nyálkás az út vagy front van vagy éppen szitál az esõ - napi 5-6 apróbb balesetet, koccanást biztos látok...tessék odafigyelni jól.

#446
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
Gabe84!
Köszi, hogy segítettél ma populáció bioszból, rendes volt tõled! jövök eggyel!

#447
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
hát nem tom :S nem tartom magam idétlennek. és -bár tudom, hogy ez egy bringás fórum és itt mindenki teker- de amit egy-két bringás mûvel az sem semmi! legutoljára, családi szezonzárásunkon (motoros) 3x volt olyan, hogy azt hittem elsírom magam, Biciklisek miatt. a város legforgalmasabb útján kersztesztülmegy... 4 sáv.... és a laza 10-es tempóval, keresztbe... jópofa... sötétbe még jobb volt, szintén ugyan ez a szitu. én is mûvelek dolgokat -biciklivel- de én SZERINTEM nem fogok ezek közé az idétlen hülyegyerekek közé tartozni. és mivel a motor felét nekem kell fizetni minimum és a büntetésre nekem kell majd gyûjteni, ezek után nem kísérelek meg hülyeséget. viszont az autósok se teljesen normálisak a motorossal szemben! apukámat átlökték egy keresztezdésben a szembe jövõ sávba!! és más satuzni kocsiban, meg motoron.... na és még milyen az utasnak.... nemegyszer felálltam a motoron, mert olyan lendületem lett a fékezéstõl, hogy vagy belefejelek apuba, de nagyon, vagy felállok, a vállába kapaszkodva. és nem apuval van a baj....

#448
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
Én is motoroztam vagy egy-másfél hétig, de nem nekem való, nem tudom betartani vele a sebességkorlátokat. el is adtam. : )
"Minden hülyeség" by Tomidny

#449
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

és egyetértek, semmire nem megy egy 50 ccm-es gyorsaságival, mikor 55-nél már olyan büntit kap a gyerek, h. 2 évi zsebpénze rámegy :D


akinek 50 ccm-es gyorsaságit vagy robogót vesznek 15-16 évesen, azoknak nem olyan nagy megterhelés szerinetm az a pár tizezer büntetés. jogsit csak 18 felett, ennyi - azért az ember kicsit megkomolyodik, amikor már nem a szüleit veszi elõ a yard, mert õ a hülye.

de tényleg életveszélyesek ezek a kispöcsök - elképzelésük sincs a dolgokról, a közlekedésrõl, csak mennek a nagyvilágba elõre, mert az olyan qrvajó. havi 4-5 alkalommal kell majdnem satuznom a kocsit az ilyenek miatt itt a városban, pedig annyit nem vezetek azért és elég kicsi ez a városka, de sok burzsuj van.

(kedvencem az, amikor az övtáskát szépen lassan kicibálja a menetszél vagy kinyílik, és repül ki a pénztárca meg a kulcs -ugye igazi menõsrác mobilt zsebben hordja-, a kissrác meg mindenféle para nélkül azonnal megáll 50-ról, és ugrik ki az úttestre, mintha nem is jött volna mögötte egy 10x olyan nehéz kocsi vagy rosszabb esetben egy busz...)

#450
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nem ebbe a topikba való, de 18 év alatt én motorra (és robogóra) nem engednék gyereket. Eddig 6 alkalom volt, hogy majdnem elütöttek miközben kerékpáron ültem, ebbõl 4 valami taknyos volt robogóval.

Nem írtam el, a következõ másfél hétben 4 zh-t íratok.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#451
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
ez az irathatok komoly, vagy elírtad? :D
és egyetértek, semmire nem megy egy 50 ccm-es gyorsaságival, mikor 55-nél már olyan büntit kap a gyerek, h. 2 évi zsebpénze rámegy :D

#452
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Ha te íratod,akkor nem kell paráznod:D Majd meglepõdnek kicsit;)

#453
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
A motor 125 ccm-nél kezdõdik. Ami 50 ccm-es az nem gyorsasági motor, hanem gyerekjáték.

Holnap írathatok evolúcióbiológia zh-t és még kérdéssorom sincs, érdekes lesz :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#454
maxireka

maxireka

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
javítom a hozzászólókat: SEGÉDMOTORKERÉKPÁR az az 50 ccm-es "motort" takarja. nem csak robogó. pl. van csopper, gyorsasági, enduró is!

#455
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
tanfolyamon többnyire ott voltam, na jó, nem mindig. 0 gyakorlással átmentem.órákon gyakoroltunk gépen.

#456
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Most belegondolva 2 és fél éve voltam kreszvizsgán (öregszem) :) Én anno végigmentem a könyvön, ami kérdést elhibáztam annak felírtam a számát és azokon végigmentem megint, az újabb hibákat megint felírtam...és így tovább. Egy képet rontottam el, elengedtem egy villamost, amit nem kellett volna...de inkább, minthogy nekem jöjjön :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#457
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Én is ugy voltam, lenyomtam tanfolyan, figyeltem, programba kategóriánkét végigmentem a kérdéseken, párszor megcsináltam vizsgamódban is....
3 hibapontal mentem át, de az is csak azért mert az érintõképernyõn véletlen a középsõujjam ért hamarabb hozzá nem a mutató....de nem vészes

rá kell gyurni a 3 pontos kérdésekre, azoknak menni kell hibátlanra, utána nagy gond nem lehet, azokon lehet elcsuszni sztem

#458
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás
végig ültem a tanfolyamont, nyomtam a teszteket 3 délelõttön át, elmentem és 0 hibával átmentem. nem gáz, logikus szerintem.
robogóra 14 a korhatár nem? (mondjuk a robogó sosem vonzott, nem is foglalkoztatott a kérdés annyira sosem..)
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#459
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Szokás szerint nagyképû leszek. :)
Végigültem a tanfolyamot, aztán tanulás, gyakorlás nélkül elmentem vizsgázni és simán átmentem...


A sebesség mindent megold.

 


#460
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

nem szorosan kapcsolódik a témához, de;
mennyire gáz a kressz tanfolyam?


elég gáz - fõleg, ha ott is puskázol a tuti módszereiddel, aztán majd jól balesetet okozol az utakon.

amúgy nem para, én bejártam, mert mondtak okos dolgokat meg tippeket a vizsgához, illetve az összes mûszaki kérdést lediktálták nekünk és átbeszéltük õket. itthon meg elolvastam a könyvet elég alaposan, meg vizsga elõtti napokon nyomkodtam a tesztprogramot nonstop, és így a vizsgán csak 1 kérdést rontottam el, a többi már rutinból ment, a sok teszt közben megtanultam..szóval ennyire gáz. (mondjuk az ótó, B kategória)

de egy viszontkérdést engedj meg: nem vagy te ehhez ismét csak fiatal?? vagy csak robogóra kell? mert mintha az is még korán lenne szerintem...


(mazsola tanoda, budaörs)