Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1101
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
én a bandázst tudom javasolni, azt olyanra tekeri mindenki, amilyenre gondolja és egy szettbõl kétszer is lehet feltekerni, bírni meg nálam napi használatban is kibír 1 évet

nekem egy ilyen bilincses bbb markolat is van itthon, elõfordul, hogy valamiért fel kell tennem, míg mondjuk nem veszek új bandázst, de szenvedek vele rendesen

vagy esetleg még a sima szivacs is jó

#1102
TaaT

TaaT

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás
ez és a hozzá hasonló markolatok 30mm-esek.

Feltöltött kép

#1103
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
en 30mmes markolatot csak egyet ismerek, az esit, szvsz barmelyik bilincses vastagabb, altalaban 32esek. az rogue azoknal is vastagabb, talan 34es lehet.

#1104
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Megkérdezem itt is, hátha többen olvassák, mint az országúti topicot...

Van nekem egy - a kormányhoz illõ - controltech... hogy hívják ezt magyarul? spacer.. távtartó?... szóval van egy ilyenem, de nem tudom használni, mert nem kompatibilis a kormánycsapággyal. A most fenn levõ cucc, az teljesen ráfekszik a csapágyra és benntartja a helyén, ez meg - ahogy a fotón is látszik - nem. Van erre valami megoldás? Esetleg létezik olyan csapágy, ami ehhez jó lehet? - valaminek lennie kell, ha gyártanak ilyet, gondolom, nem kalapként hordják ezt az emberek...

Controltech spacer


van olyan amihez jo, de nem mindenhez. proba szerencse alapon. altalaban az integralt csapagyak felso kupakja olyan hogy ez rapasszol, neked ugy tunik nincs szerencsed, es nem. elrakod tartalkeba aztan kesz.

Egy kérdés, létezik 30mm-nél nagyobb átmérõjû (nem ergonomikus) bilincses markolat?


nem tudom mekkora az atmeroje, de az ODI Rogue eleg vastag.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1105
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Sziasztok!
érdeklõdnék használ-e vki ergon markolatot,és megtette-e a hatását zsibbadás terén?illetve nem zavazó gyors ereszkedéseknék a kapaszkodásban?


Zsibbadás nem attól van véletlenül, hogy rendellenes szögben tartod a kezed? Nekem ergon elõtt sem zsibbadt sosem a kezem.

#1106
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás

Sziasztok!
érdeklõdnék használ-e vki ergon markolatot,és megtette-e a hatását zsibbadás terén?illetve nem zavazó gyors ereszkedéseknék a kapaszkodásban?


szia,
amióta megjelentek ilyet használok, nem zavarnak semmiben. ahol szélesebb / vastagabb, ott nem kapaszkodsz. 5 bringánkon van ilyen (többféle is), csak pozitív tapasztalatok.
elõnyök: zsibbadás elmúlik (fenti kivétellel), több fogási pozíció, két vastagság, kényelmes és (másokra) biztonságos szarvak.
hátrányok: tömeg, ár, kinézet (mondjuk ez ízlés kérdése).
szerintem egy gyerekbetegségük volt / van: az alu vagy scandium vagy carbon szarvak vizesen / sárosan csúsznak, kesztyû nélkül egy jó saras Szilváson tiszta életveszély, az újabb szarvak már kezelik ezt.
üdv, tg

#1107
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
bilincses

#1108
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Hello
szerintetek ez bilicses v sima ?BBB FIXSET MARKOLAT + SZARV (FEHÉR) - Bringa Butik Webáruház


info@bringabutik.hu :D

#1109
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Hello
szerintetek ez bilicses v sima ?BBB FIXSET MARKOLAT + SZARV (FEHÉR) - Bringa Butik Webáruház

#1110
TaaT

TaaT

    vendég

  • fórumtag
  • 148 hozzászólás
Nekem sem jött be az egyenes kormány, vmi 63centis Ritchey volt, fájt is a tenyerem már egy órás tekerés után... De utána jött az UMF Freeride Team és minden megoldódott :)

Egy kérdés, létezik 30mm-nél nagyobb átmérõjû (nem ergonomikus) bilincses markolat?

#1111
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Sziasztok!
érdeklõdnék használ-e vki ergon markolatot,és megtette-e a hatását zsibbadás terén?illetve nem zavazó gyors ereszkedéseknék a kapaszkodásban?


Ergon GX2-t használok. Kényelmes, nem zavaró a lefelékben sem, a szarv is nagyon jó, azonban a zsibbadást nem elõzi meg, legalábbis nálam.

#1112
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
Megkérdezem itt is, hátha többen olvassák, mint az országúti topicot...

Van nekem egy - a kormányhoz illõ - controltech... hogy hívják ezt magyarul? spacer.. távtartó?... szóval van egy ilyenem, de nem tudom használni, mert nem kompatibilis a kormánycsapággyal. A most fenn levõ cucc, az teljesen ráfekszik a csapágyra és benntartja a helyén, ez meg - ahogy a fotón is látszik - nem. Van erre valami megoldás? Esetleg létezik olyan csapágy, ami ehhez jó lehet? - valaminek lennie kell, ha gyártanak ilyet, gondolom, nem kalapként hordják ezt az emberek...

Controltech spacer

#1113
utazoli

utazoli

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Sziasztok!
érdeklõdnék használ-e vki ergon markolatot,és megtette-e a hatását zsibbadás terén?illetve nem zavazó gyors ereszkedéseknék a kapaszkodásban?

#1114
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
amúgy mitõl jobb a riser kormány, mint ha felpakolom a sucnit, vagy más meredekségû kormányszárat használok? a hátranyúlása ugyanaz, mint egy egyenesnek, csak nehezebb és drágább

#1115
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
ha esetleg pesten járnál adok egy 66cm-es 15mm emelésût grátisz.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1116
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Van szeles egyenes kormany is 29erhez. 68-70cm.

#1117
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Valami alacsony emelésû rizert, persze olcsót vennék én is kezdésképp, 9/5 fok hajlítással, az általában mindenkinek kényelmes. Truvativ Stylo Race-et és és Team-et legutóbb 4500-5000 HUF körüli áron vettem boltban, árához képest korrekt darabok. Feliratozták rajta, amit kell, ha vágni akarod, félcentinként ott vannak a jelölések rajta és aluhoz, szélességéhez képest (680mm) könnyûnek mondható a 275 és 284 grammal (én ezeket mértem - a Team volt a könnyebb). Hirtelen jóval stabilabbnak, biztonságosabbnak fogod érezni az Ibist.
Jók az egyenes és keskeny kormányok is egyébként, én azokat is szerettem (bár a rizerrel ellentétben, sajnos hosszabb távon elzsibbadt a csuklóm tõle), de inkább keveset mozgó merevfarúba vagy 80-100-at mozgó XC maraton összteleszkóposokba valók. Persze ha maratonozni szeretnél, lehet, jobb az egyenes kormány, van, aki arra esküszik, de egy próbát megérne a rizer, hogy össze tudd vetni. Szerintem mindenképp megérné 1x azt a 4-5e Ft-ot a próba.
Viszont egyenesbõl az az 560mm nagyon keskeny, egy legalább 620-ast, de inkább még annál is egy 20-40mm-el szélesebben használnék az egyenesbõl is. Nem "ideges" nagyon lefelé egy ilyen keskeny kormánnyal az Ibis?

#1118
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
szvsz meg elsõ körben vegyél vmi olcsó (kona, spyral ilesmi)15-20 mm emelésû 66-70 centi szélest, azt még vagdoshatod, de ha mégse jön be, akkor nem bux rajta akkorát. ha meg megvan az ideális akkor lehet kersni vmi hasonló forma jónevû darabot
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1119
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Haverok folyton nyaggatnak, hogy vegyek egy normális kormányt az Ibis-be. Most egy 560 mm-es 110 grammos karbon kormány van a bicajban. Maratonozós bringázáshoz milyen széles kormányt ajánlanátok, nyilván valamivel szélesebb hajlított lenne ebbe a bringába ideális?


Ha így neked jó, akkor használd mindkét füled, amikor a haverok tanácsokat adnak. :) Amúgy szvsz valami alacsony emelésû, 630-640 mm széles darabot vennék abba az Ibisbe, ha fõleg maratonozásra kellene, természetesen szénszálasat, amilyen illik kinézetben a kormányszárhoz.

#1120
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Haverok folyton nyaggatnak, hogy vegyek egy normális kormányt az Ibis-be. Most egy 560 mm-es 110 grammos karbon kormány van a bicajban. Maratonozós bringázáshoz milyen széles kormányt ajánlanátok, nyilván valamivel szélesebb hajlított lenne ebbe a bringába ideális?
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"