Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6413 hozzászólás a témában

#1121
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás

Egy márkát adtál meg ami annyit tesz hogy egy másik márka átmatricázott terméke ergo annyit tudunk hogy van egy stucnid ennyit és nem többet.
4nm -el általában grammán kikönnyitett dolgokat, de ez lehet 5-6 is4 -nek elégnek kell lenni-e (általában).

Köszi a segítséget. Hát nemtom, a Meridáék kitõl lopják a stucnit, de legalább rávésnék az értékeket.

Ridley Noah Fast 


#1122
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

A váz szerintem nem nagy mivel M-es és én 180cm vagyok. A kormányból azért akarok szélesebbet mert nekem túl keskeny. A stucnit viszont nem tudom hogy maradjon a 90mm vagy rövidebb. Egyébként tekerés közben a hátam és a derekam szokott egy kicsit fájni.
Ezért gondoltam a rövidebb stucnira mert akkor gondolom a kormány közelebb kerülne.
Ja és amúgy xc zek.

ez még mindig sokváltozós képlet :)
én nem a kormányt próbálnám elõször változtatni, sokkal inkább a nyeregnél kezdenék

1. nyeregmagasság:
a pedál 6 órás állásában a lábad majnem teljesen nyújtott (ezt tapasztalati úton fogod tudni belõni pontosan). Ökölszabályként mûködhet az, hogy teljesen nyújtott lábnál a sarkadnak a pedálon kell lennie.
2. nyeregszög
a nyergedet állítsd vízszintes helyzetbe (igen, akár vízmértékkel mérd).
3. nyereg vízszintes elhelyezkedése
úgy állítsd, hogy miután felülsz, fordítsd 3 órás állásba a pedált. ekkor a lábad "bütykei" (ami függõlegesen egy vonalba esik a pedál tengelyével) egy vonalba kell, hogy essenek a térdkalácsoddal. Ezt úgy tudod a legjobban megmérni, ha valakit megkérsz, hogy lógasson egy madzagot végén súllyal a térdednél.

+ ide kapcsolódik:
A kerékpár testre szabása

Ha ezeket elvégezted és még mindig fáj a derekad, akkor térjünk vissza a kérdésre!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1123
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Egy márkát adtál meg ami annyit tesz hogy egy másik márka átmatricázott terméke ergo annyit tudunk hogy van egy stucnid ennyit és nem többet.
4nm -el általában grammán kikönnyitett dolgokat, de ez lehet 5-6 is4 -nek elégnek kell lenni-e (általában).
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1124
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 hozzászólás
Sziasztok!
Tudtok valami számszaki értéket Merida kormánystucni csavarjainak a meghúzására? Vajon mekkora nyomatékkal kell megfeszíteni?
thx!

Ridley Noah Fast 


#1125
Balázs06

Balázs06

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
A váz szerintem nem nagy mivel M-es és én 180cm vagyok. A kormányból azért akarok szélesebbet mert nekem túl keskeny. A stucnit viszont nem tudom hogy maradjon a 90mm vagy rövidebb. Egyébként tekerés közben a hátam és a derekam szokott egy kicsit fájni.
Ezért gondoltam a rövidebb stucnira mert akkor gondolom a kormány közelebb kerülne.
Ja és amúgy xc zek.

#1126
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Olyan érdekes a kérdésed hogy nem lehet rá válaszolni.
Kapásból 10cm szélesítés és 2cm-el rövidebb stucni? Nem nagy neked az a váz? Egyáltalán milyen stílusban tekered a bringát?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1127
Balázs06

Balázs06

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Sziasztok!
Szeretnék venni egy Crank BRothers XC Race low riser "Cobalt 3" 700mm es kormányt + egy Syncros FL V2 70mm es stucnit.
Most egy 600mm es kormány van 90 mm es stucnival. Az lenne a kérdésem, hogy így kényelmesebb lesz e?

#1128
Skalci

Skalci

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!

Van egy vázam, amit imádok, de sajna túl nagy nekem. (1 colos hagyományos k.cs.) Eddig egy nagyon rövid régi acél stucnival használtam egy 25,4-es egyenes kormánynal, de sajna eltört a stucni.
Sikerült szereznem egy hasonlóan rövidet, de abba meg nem megy bele a 25,4-es kormány. Tolómérõvel megmérve 24,8-25mm közötti a belsõ átmérõje. Így végül visszavittem.

Hol keressek rövid stucnit (max. 40mm), amibe belemegy a 25.4-es kormény?
Az ilyen formájú nagyon nem tetszik, úgyhogy ez csak aleges legvégsõ megoldás lehet.
Ilyen formájút szertnék, csak jóval rövidebbet.

Köszi!


Ha BP-i vagy akkor Herce-Hurca.

#1129
Skalci

Skalci

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
---

#1130
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Sziasztok!
Nincsen valakinek otthon felesleges hézagolója kormány szárhoz? 1 1/8"-ról 1"-ra. Ilyenre gondolok: Stem Shim 1" to 1 1/8" Budapesten 23, 18 kerületben? Ha van valakinek írjon!
Köszi

Ha lenne egy 1 1/8" acél villanyak darabod, abból le lehet vági a kívánt méretet és egy helyen végigvágni. Nekem így készült. Csak acél jó, annak pontosan akkora a mérete.
Marci

#1131
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Menj már be egy bringa boltba van vagy 3-500ft tétel


Gondoltam egy környékbeli sporttársnak adom az az 500 Ft. Ahol kérdeztem ott a head átalakítóval együtt volt. De feltétlen el autókázok 3000 ft-ot a városban mire találok egyet....Gondoltam ez egy fórum, hátha tud valaki segíteni.

#1132
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Menj már be egy bringa boltba van vagy 3-500ft tétel
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1133
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Sziasztok!

Nincsen valakinek otthon felesleges hézagolója kormány szárhoz? 1 1/8"-ról 1"-ra. Ilyenre gondolok: Stem Shim 1" to 1 1/8" Budapesten 23, 18 kerületben? Ha van valakinek írjon!

Köszi

#1134
Bici

Bici

    vendég

  • fórumtag
  • 211 hozzászólás
Sziasztok!

Van egy vázam, amit imádok, de sajna túl nagy nekem. (1 colos hagyományos k.cs.) Eddig egy nagyon rövid régi acél stucnival használtam egy 25,4-es egyenes kormánynal, de sajna eltört a stucni.
Sikerült szereznem egy hasonlóan rövidet, de abba meg nem megy bele a 25,4-es kormány. Tolómérõvel megmérve 24,8-25mm közötti a belsõ átmérõje. Így végül visszavittem.

Hol keressek rövid stucnit (max. 40mm), amibe belemegy a 25.4-es kormény?
Az ilyen formájú nagyon nem tetszik, úgyhogy ez csak aleges legvégsõ megoldás lehet.
Ilyen formájút szertnék, csak jóval rövidebbet.

Köszi!

#1135
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
ha bírod az angolt sheldon brown mindenre megoldás
Servicing Bicycle Headsets

#1136
szpetya

szpetya

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Egy nem közvetetten idevágó kérdésem lenne még, hogy milyen méretû villanyakak vannak? Itt a villanyak belsõ méretére lennék igazán kíváncsi. Hol tudnék ennek utána olvasni? Van esetleg olyan hogy sztenderd méret, amik a bringák döntõ többségénél van?

#1137
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Mitõl függ az, hogy magát a rózsát hol helyezed el? A csavar hosszától? Tehát nem fix helye van? Sorry, hogy ha hülye kérdés


Nincs helye, te ütöd be olyan mélyre, amennyire akarod. Mindenesetre nagyon mélyre nem érdemes, mert akkor vagy kevés menet fogja fogni, vagy le sem ér a csavar a rózsáig.

#1138
szpetya

szpetya

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Mitõl függ az, hogy magát a rózsát hol helyezed el? A csavar hosszától? Tehát nem fix helye van? Sorry, hogy ha hülye kérdés

#1139
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
a kupak becsavarásával "rövidíted" a villanyakat, tolod le a stucnit, így a váll és a kupak között lévõ stucni+csapágy kombó szorul össze. a stucnit nem tudod összenyomni, a csapágy feszességét viszont ezzel lövöd be. utána a stucnit a saját csavarjaival rögzíted a nyakon.

#1140
szpetya

szpetya

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Olvastam ezt a cikket a bikemagon: Kormánycsapágy: szerelés és karbantartás
A kérdésem arra irányulna, hogy milyen szerepe van az úgynevezett "rózsának" az "A-head-set"-es rendszerben?
A cikk elején az alábbi sorok állnak:

Ez utóbbinál a villanyak nem tartalmaz menetet, a kormányszár bilincses rögzítéssel csatlakozik külsõ felületére, a csapágy beállítását pedig a felsõ kupakban található imbuszcsavarral végezzük.


Ha jól vettem ki az illusztrációból akkor a kupakban található imbuszcsavar a "rózsá"-ba megy bele. Tehát akkor a "rózsa" a csapágy beállítását hivatott szolgálni? De hogy? Nem értem a mechanikáját.

A válaszokat elõre is köszönöm
Üdv
P