Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6406 hozzászólás a témában

#6361
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ez egy alternatíva!Nyilván egy versenyzõ,fõként,ha a szponzor kedvezményesen adja neki,akkor nem a legolcsóbb darabot fogja beszerezni.De sok ember nem aranyalapú ürülékkel rendelkezik,így nekik nagyon nem éri a hatalmas árkülönbség,és ha meg tudnák fizetni,akkor sem teszik.A hegyen is a legtöbb gépben a legdurvább Marzo villákat szimpla golyós-golyós csapágyak fogják,amik tovább élnek,mint a váz,vagy a villa ::) (csak jól kell +választani a csapágyat,lehetõleg Cromo és brutál nagy golyókkal)
Az FSA és Ricsi szint feletti csapágyakról kicsit a Yasec cikk jut eszembe,hogy mi a különbség a sznobság és az igényesség között,és hogy mennyi pénzt lehet egy emberbõl kihúzni.

#6362
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás

Ha tényleg besaraztad a csapágyat,akkor szétszeded,tisztítást,zsírt bele,és kész.Nem egyszerûbb,mint az überbrutál tömítéses változat?


ennyi erovel maradjuk a kobaltanal ..

#6363
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
szeintem ha csapagy akkor legyen zart csapagyas,azon belul ami belefer !

ha csucs , akkor RF , vagy Cris ..

es egyaltalan nem f@szsag, hanem draga !

valamit valamiert

#6364
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás


lehet hogy én sznobnak számitok a chris king-el
de vagy 5-6 éves és kutya baja. csak télen szedem szét megnézni hogy van de mindig jol.

és ha tönkre menne megint ilyet veszek.

#6365
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
nekem menetes DX van... (minõ csoda ;D)
hát igen akkoriban tudtak ezt is gyártani a japik és no problem.. nem kotyog, pedig kapta az ívet... utánhúzni sem kellett egyszóval tökéletes ;)

a súly meg kit érdekel ;)

#6366
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Én az "occsó" golyós csapik híve vagyok,pl zoogie,vagy Ricsi (1.4 ill 3 e) .Semmi pénzbe nem kerülnek,egyszerûek,mint a pofon,és izé.Sztem nincs olyan ok,ami megindokolná a 30 ezres csapágyat.A részfésznél sokat hangoztatják a tömítést.Szerintem ez f@szság.Ha tényleg besaraztad a csapágyat,akkor szétszeded,tisztítást,zsírt bele,és kész.Nem egyszerûbb,mint az überbrutál tömítéses változat?

#6367
azonic

azonic

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Én Rooxot használtam, de eladom, mert az új vázam integrált fejcsapágyas.
Adatok: http://www.roox.at/C.../Twister_XC.htm

#6368
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Ez nem kis sebesség :) nemtom melyikõtök volt, de kap egy piros pontot tõlem ;D

#6369
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Tisztelt kék kollegák!

Nem lehetne ezt a három topic-ot összevonni:
1.EZ
2.Kormányok
3.meg volt egy stucnis is

???

#6370
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Én FSA Pig-et használok. Bazi golyók vannak benne, halhatatlan.

Feltöltött kép

#6371
Serviceman

Serviceman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Jorus: Stabil=lassú reakció? ;D


#6372
EMBER

EMBER

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.032 hozzászólás
Hi!

Ki milyen kormánycsapágyat preferál (1 1/8-as méretben) és miért? Sima, iparis, tûgörgõs? Melyikkel van a legkevesebb gond, és melyik bírja legtovább? Ja és persze melyik a best buy?

#6373
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
Felraktam az oldalamra Bontrager írását, mert a bikemag-en már nincs fent.
http://vnet.hu/dhrbikes/kormanyok.txt
Teljesen igaz amit ír, egy "DH" kormány ugyanolyan súly mellett gyengébb, ugyanolyan erõsség mellett nehezebb mint egy egyenes (Persze ha minden más tulajtonság változatlan). Én DH-ra is egyenes kormányt például triálosat használnék. (Mondjuk most Ringlé van) Például ilyet:
Feltöltött kép
735mm széles 31,8-as a kormányfejnél. ~380 g
Tényleg nem olyan menõ, de...

Gábor

#6374
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Egyertelmu.
CC re egyenes kormany, 0-5 fokos stucni
es akkor lehet maszni is...
/[RooX] Danny's stem 110/5 Ritchey Pro egyenes hasznalok/

A hajlitott tenyleg kiray, lehet iranyitgatni, kezelni a gepet, de osszecsinalod magad a felfeleken, mert csak az elsokereket emelgeted.
/[Roox]Danny's stem 90/15 Bomber 4.0 t hasznalok/

Ez mar a regi lemez. Ami lefele jo az nem felfele...

#6375
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Hali!
Azért arra is figyeljetek, hogy az irányíthatóság mellett még egy dolgot befolyásol a kormány szélessége. Ez pedig a kormány fogása közben a csuklód szöge az alkarodhoz képest. Ha ez 180 fok az a legtermészetesebb az izületednek. Ez azért egy hosszú túránál, vagy maratonon nem elhanyagolható szempont.
Na báj.

#6376
graphy

graphy

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
...lehet, hogy mégsem olyan egyszerû megválaszolni ezt az apró kérdést? ;D ;D

De köszönöm a hozzászólásokat, az egyik haverommal kezdtünk el vitázni ezen, gondoltam felteszem ezt a kérdést itt, de hát itt sem mindig egyeznek a válaszok!! ;D ;D ;D

Én az egyenes kormány mellett szavaztam CC-re, õ a jobb irányíthatóság miatt hajlítottat használ CC-re...

#6377
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
én viszont, az okosok közé tartozom, ugyanezzel a konfiggal... ;D ;D ;D

hamár egyenes, ti mit prefaráltok? nálam a 3 fokos a nyerõ, sajnos ma már egyre kevesebb gyártó gyárt ilyet (pl Pazzaz is csak 6 fokosat nyomat)

#6378
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Milyen hajlítáról beszélünk?
Mert ugye lehet a fogás magasságát állítani, (függõleges hajlítás) és lehet közelebb vinni a kormányt a "pilótafülkéhez" (vízszintes).Sztem az elsõ inkább style elem,komoly DH-s kinézetet kölcsönöz a bringának,amúgy egyszerûbb ezt a paramétert a stucnival és az alátétekkel változatni.
Én asszem a maradiak közé tartozom a Ricsi stucnival és az egyenes Ricsi kormánnyal...

#6379
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ugyanakkor persze stabilabbak a szélesebb kormányok.

A hajlított kormány elõnyösebb DH-ra, mivel kényelmesebb fogni. (Mert ugye háttrafelé is hajlítottak.) A 65-70-es kormányoknál egy egyenes kialakítás már rendesen kitekerné a csuklódat. CC-re természetesen mindenképpen keskeny, egyenes kormányt használok, mivel ott effektíve a kormányon támaszkodol, és ezt a legkényelmesebben válszélességben teheted meg.

#6380
Serviceman

Serviceman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 256 hozzászólás
Szvsz: DE!
Meg ugye a szélesebb kormány le is lassítja bringa reakcióit....