Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6406 hozzászólás a témában

#6401
mad_823

mad_823

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
A menet a villanyakon van, sehol máshol. Mezei stucni esetében a villanyakra tekeredõ anya szorítja össze a kormánycsapágyat. A-head esetén a kupak húzza össze, majd az A-head-et rászorítjuk a csavarjaival a villanyakra, ami bikán tart...

#6402
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Az az igazság, hogy én nem szedtem szét ilyesmit, de mivel a nem a-head-es villa nyakán menet van, a stucnin meg nincs, így gondolom a homlokcsõnek kell menetesnek lennie.

#6403
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Mit jelent az , hogy menetes homlokcsõ ?  :o a homlokcsõben menet van ?  :o ( ez zseniális kérdés vót ), ha menetes stucnid / villád van, ugye még nem jelenti azt , hogy menetes a homlokcsõ ?  ???

#6404
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
"Size isn't everything" (a méret nem minden)-mondják, de ezesetben bizony számít. Vagyis más a homlokcsõ átmérõje. menetes.

#6405
bigtom

bigtom

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Hmm, sejtettem. Mar csak a kivancsisagert - mi ennek az oka?

#6406
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ha menetes fejcsövû biciklid van, és A-head set-eset szeretnél, akkor nincs más dolgod, mint kicserélni a vázat. Bocs, az iróniáért, ezzel én is így jártam egy éve.


#6407
bigtom

bigtom

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Egy kissé hiányosak az ismereteim etéren, ezért szeretném a segítségeteket kérni a homály elhesegetésében.

Kezdjuk az Ahead-es esettel.
Itt a kormcsap egy-egy konusz vagy csapágy ami a fejcsõ alsó illetve felsõ részébe kerül. Ebbe illeszkedik a villanyak amely átmegy a fejcsövön, és rá kerül a stucni. A villanyakba még kerül egy dió vagy hedlock (vagymi) ami beleszorul a villanyakba, es ez egy csavarral egy a stucni tetején levõ kupakkal van összekötve. Ahogy meghúzom a csavart a kupak összehúzza a stucnit a villával, így nem fordulhat elõ, hogy a villa föl/le kotyog (ha jol gondolom ehhez az is kell, hogy a közgyûrûkkel úgy állítsam be a stucnit, hogy az 1-2 mmnyit kilógjon). Ezután kell meghúzni a stucnit, és ez tartja valójában a villanyakat.

A kérdés, hogy ez tényleg így van-e, nem hagytam-e ki valamit, illetve, hogy ez a dió/headlock ez micsoda - állítólag többféle is van. Hogy mûködnek ezek?

Menetes változat.
Ezt nem teljesen értem. Van ugye egy villa nyak ami menetes, illetve egy stucni aminek szára van, es bele megy a villába/fejcsõbe - nem is tudom. Ez hogy van, mert nekem teljesen homály... Azt hiszem, itt a kormány csapágy is valahogy máshogy van mint az ahead-esnél.

Kérdés még, hogy ha van egy menetes megoldású biciklim, akkor mit kell kicserélni, ha át akarom alakítani AHeadesre? Meg lehet ezt csinálni?

Köszi a továbbképzést...