Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kormány, kormányszár, kormánycsapágy

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6406 hozzászólás a témában

#6341
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
az a Conix tényleg problémás...istentelenül meg kell tépni, hogy ne húzódjon ki (gyönyörû villanyag majdnem szétreped), de így meg elkenõdik az imbusybemélyedés a tetején, szóval kiszedni problémás...részemrõl 1 ki, 1 be, utána ki is lehet dobni (a hatszög kör keresztmetszetû lesz... >:( )

#6342
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
szertem mindegy!
sok kulonbseg nem leht koztuk.
bar hallottam olyt, hogy nem tudta beszermanyolni a telobva az illeto.de ez nem jell.

#6343
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Milyen headlockot vegyek? Acor Frankejnsteilyn? Vagy csináltassak valamit?

#6344
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Nekem a Conix tökéletesen mûködik. Láttam, hogy rob mennyit szívott vele, de nekem valahogy nem akar. :D Úgyhogy Veletek van a baj... ;D

#6345
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
MG

Easton Monkey Lite Carbon DH :)

Amúgy én is a Torque Bar-t ajánlom, mert a ProTaper tényleg sokat emel. De ha Neked az bejön...

Csapágy téma: nekem is XL II van, és szerintem embertelen jó. Ferde hatásvonalú csapágy. Gyártója a TH Industries.

Conix: akkor nem csak én szivok vele.... ;) Nálam is Ritchey rózsa van helyette.

#6346
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
jahh, a konix egy rakás fos, ez kétségtelen, én is 300Ft-os körmösdióval használom.

#6347
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
nekem fsa orbit volt , hat mit mondjak egy nagy csalodas volt a connix ,allandoan kilazult..el is felejtettem valahol a pinceben ..

lehet okes lett volna egy normalis csillag nuttal , de mar nem probaltam ki ..szivtam vele sokat ..

es az erdekes az hogy akarkitol hallom, mindenkinek bejott .. na ez a mereg !

#6348
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Na akkor az FSA-nak nincs is tûgörgõs csapágya, hanem kúpgörögõs, az meg fasza nem? ;D

Márpedig fasza, mert nem csúszik, hanem gurul, mert semmi abnormális kopás nincs rajta 3 év után.
Vagy mi van?

FSA-t használó gépészek világíccsatok meg! ;)

#6349
DHR

DHR

    vendég

  • fórumtag
  • 253 hozzászólás
  • LocationBudapest
A tûgörgõs csapágyról annyit, hogy egy hengert ha gurítasz akkor egy egyenes mentén mozog. Ha egy kúpot vagy csonkakúpot az meg körív mentén. Namost a csapágyak futófelületén nem egyenesen kellene haladnia a görgõnek hanem folamatosan kanyarodva (mivel ez is csonkakúp palást), ezt pedig a hengeres tûgörgõ nem tudja -> csúszik és nem gördül -> szétb*ssza a futófelületet.

Üdv: Gábor

#6350
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Nem nagyon válaszoltatok a kérdésemre


Mentségemre legyen mondva, hogy egyiketse használtam. De a ProTaperbõl itthon csak azt a nagyon sokat emelõ verziót lehet kapni, azmeg elég véleményes. :-\

#6351
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Nem nagyon válaszoltatok a kérdésemre

#6352
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
hmm hasonlitasz vkire! :-))

gratulalok a cucchoz! de
tudod ki gyartotta a csapagyat?
es hogy honnan kapsz majd ujjat bele?
en sejtem de az nem jo!!

#6353
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

az un. iparis fejcsapgyokkal az a gond leginkabb, hogy radialis terhelesere tervezett csapagy van benne. es az itt tapaszatlhato terheles nagyon kis hanyada csupan radialis.
a csapagy kotyog a cseszeben temahoz pedig csupan annyi, hogy sz@rt vettel!
ami igazan kene ide az e ferde hatasvonalu golyos csapagy vagy a kupgorgos! csak ilyen meretekkel nem kaphato! (rendelni lehet csak nekunk nem eri meg)


A WCS-em ferde hatásvonalú csapágyas... 8) Akkor az jó? Most csak azért írom le mindenhova, mert örülök neki... Egy hét múlva majd abbahagyom. ;D :-X

#6354
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

en mar latom a lor neven futo mtb alkatreszeket .. ;)


jo is lenne!!! ha tudnek gyartogatni!

egy pontba esik!
ha nem akkor a nem teljesul a csuszas nelkuli gordules!
majd nyomok rajzot

#6355
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
en mar latom a lor neven futo mtb alkatreszeket .. ;)

#6356
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Hmm, lehet hogy parasztvakítás a tûgörgõs, de akkor igen jóra sikeredett, mert az enyém már a 3.vázat nyúzza immár 3 éve, dh-ra, ugrálásra, duplavállas telókkal és nem rágódik, kotyog mint a golyósok, szóval tökéletes.
Az iparis meg at FSA XLII-es volt. Nem egy CK, de nem is a legszarabb.

De ezt az egy síkba esést még magyarázhatnád egy kicsit, mert érdekel. Miért is nem ilyen a tûgörgõs?
Esetleg egy rajz? ;)

#6357
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
huha!!!
nos akkor nagyobb a golyoval (ami benne van a csapagyban) nem egyenes aranyaban novekszik a terhelhetoseg! ugyanis a kicsi gyolyobol tobb fer bele es ezaltal tobb gyolyon oszlik el a terheles!
a tugorgos fejcsapagyakrol csak annyit, hogy egy qrva nagy parasztvakitas!!!
ugyanis egy kupos cseszevel rendelkezo csapagy csak akkor mukodokepes gond nelkul, ha a kulso es belso kup csucsa (es meg ezaltal a gorgo) egy pontban metszik egymast! ez pedig kizarja a tugorgo hasznalhatosagat!
sorry.
az un. iparis fejcsapgyokkal az a gond leginkabb, hogy radialis terhelesere tervezett csapagy van benne. es az itt tapaszatlhato terheles nagyon kis hanyada csupan radialis.
a csapagy kotyog a cseszeben temahoz pedig csupan annyi, hogy sz@rt vettel!
ami igazan kene ide az e ferde hatasvonalu golyos csapagy vagy a kupgorgos! csak ilyen meretekkel nem kaphato! (rendelni lehet csak nekunk nem eri meg)

#6358
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Én alul felül tûgörgösre szavazok, pl FSA, mert a tûgörgõ a legnagyobb támaszkodási felület, nagyon könnyû, ha szétmegy nem kell a csészéket kiverni a vázból a cseréhez, mert nem a csészében van a futófelület, az alsó kupot kézzel fel/le lehet húzni a villanyakra/ról és a nem nyom lukat a görgõ a futófelületbe, mint a golyósok.
Az iparis jó de nehéz és elõfordul, hogy maga a csapágy kotyog a csészében, hiába húzod tökig.

#6359
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Nekem is Chris King-em van, tavaly szeptemberben vettem 15.000Ft-ert!! ;D Raadasul pont azon a heten volt a szulinapom is, jo ajandek volt magamnak :D
Ja, es nem hasznaltan vettem vadi uj volt, meg nem volt vazban...


#6360
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Szerintetek RooX Turque bar vagy Answer Protaper?